Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško
  • »DjordjeRd« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 10. Oktobar 2002

Fotografija

Zanima me sledeće: kakvu budućnost dajete konvencionalnom postupku, a kakvu digitalnoj fotografiji?

Takođe, slobodno zatražite bilo kakav savet koji se tiče raznih tehnika, opreme, problema i slično...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

2

Svi Pozdravi na svim Jezicima !

Fotografija. Haos i ludara. Imam nekoliko digitalnih aparata u funkciji. Sve je to super. Ali mishljenja sam da ce sve to trajati samo radi Interneta.... Evo i kako:

Najkvalitetniji aparati na svetu (cene reda velicine 3.000 do 12.000$) imaju rezoluciju 72 do 144 dpi shto je u shtamparstvu smeshno do kosta :)

Opet, optika je optika i film je film. Volim ja digital al bemliga :) Film folim vishe
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško
  • »DjordjeRd« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

3

Ti si čovek koji je u poziciji da dobro sagleda trend. Cene padaju a kvalitet (mašala) raste kad je digitalna fotografija u pitanju. Ovo me podseća na 'Čovek koji je pao na zemlju'. Procesiranje bez mane.

Čini mi se da će za par godina ograničenje stići samo sa strane moleklarne strukture i sposobnosti razlučivanja objektiva sve popularnijih digitalaca. Cene memorija će pasti a kapaciteti rasti, i sa povećanom sposobnošću razlučivanja foto matrice, eto nama neverovatnih vrednosti definicije i osetljivosti digitalnih kamera budućnosti.

Nedodirljiva će ostati samo crno-bela tehnika. Profesionalci je neće dati, a amateri će je još više voleti.

Da čujem...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 03. Novembar 2002

Vidi vidi....

01

Vidi Djordje, imo sam prilike da u poslednjih 14 godina promenim preko 100 foto aparata... posedovao sam zaista svashta - od profesionalnih uredjaja do igracaka... sad, evo, navalila digitalna ko zubna bolest ko smrt na babu i evo shta cu ti rechi...

Posedujem vech duze vreme i C2500L digitalni foto aparat Olympus koji je u vreme izlaska 24. decembra 1999. godine bio top-top stvar... i dalje je ! evo i zashto. Digitalni jeste - al samo zapis - sve ostalo je manualno, bukvalno, zato ga i volim i odavajam od ostalih iz mog kreveta :)

02

Takodje, imao sam i onih igrackica (zamisli poredjenje sa masivnim Pentax komadima!) koje posluze svrsi ali nisu za cuvanje brate.... objektivi reda 4 ili 5 milimetara !!!!!!! A zamisli moj Pentax kojem je objektiv 105 mm s sve puta 70-135 ?! Ma daj.... ne daj Boze da se ukinu manualni aparati.... film covece... zrno kad ja hocu i kako hocu a ne sve sjajno uostreno i prosijak na 1 m i zgrada na 100 metara :)
Can't Rain All The Time

5

Hmm.. poshto mi je otac celog zivota u poslu vezanom za fotografiju/foto aparate (sad trenutno u "foto liku" (blic reklama :) )), neshto se kao malo razumem u stvari o kojima vi govorite. Igrom slucaja se nalazim na mestu gde sve to o cemu vi govorite stize prvo, ili ti se proizvodi tu gde jesam, pa vam otvoren predlog dajem da me iskoristite kao remote control za saznavanja informacija (tipa cena i ima/nema :) ) o tim igrackicama o kojima vi govorite.
Upravo sam danas gledao cene ocu za minolta program flash 5400 HS (za minolta 800 xi), pa posto nisam obisao dovoljno mesta da bih mu rekao najjeftiniju cenu (koja ga svakako kao takva zanima) mogu pogledat i sta vas zanima.. samo recite.
Cak se i meni kao laiku vise svidjaju konvecnionalni aparati, ali sto se tice funkcija tipa manuelno/automatski video sam ovde totalno iste konvencialne aparate klonirane sa sve istim funkcijama u nove digitalne aparate. Znaci, ista stara minolta, ili isti stari Cannon, samo pozati display za: da vidis sta si usliko. A obashka sva ona nova digitalna tehnika u super hyper novim oblicima.. u dalje tehnicke detalje vi se bolje razumete.
Ako vam trebaju neke informacije sa "lica mesta" radjanja te opreme.. tu sam.
Pozdrav.
mogu ja da se potpisem i bolje...

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

6

Znam...

Znam ja tvoj oca licno, zna i on mene... poznajemo se dugo... Sjajan covek i dobar radnik. Neznam koliko ga sad kad je u penziji zaista zanima nova tehnologija ali sam mishljenja da njemu nije potrebno nishta dalje od analognog jer je covek apsolviro fotografiju svakako :))
Can't Rain All The Time

7

Ponedjeljak, 04. Novembar 2002

ada znam

On ti je ionako ljuti protivnik digitalnih aparata. Ne da spomenut da su bolji od analognih. Zato mu ja i trazim blic za minotlu novu (al analognu). On cio zivot fura minolte, pa ne bi da menja. To je moj profesionalni amater.. :)
Nego ja vam rekoh: ako vas zanima sta ima od tih igrackica ovamo gde se radjaju, i poshto su, slobodno me uposlite.. na licu mestu sam, uvek spreman da stupim u akciju.. :)
Pozdrav.
mogu ja da se potpisem i bolje...

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 07. Novembar 2002

Znash...

... da ti kaze brat neshto...

Nisam ja ljubitelj digitalnih aparata, ne uopste... medjutim, preskocim brate nekoliko procesa... :) preskocim setanje do fotografa, razvijanje negativa, izradu fotografija (a to je najzajebanije u Pazaru), placanje istih i opet hodanje!

Ovako, poslikam shta je potrebno s tim da ne mislim gde i kad je kraj filma... odaberem najbolje shotove, iskorigujem odmah u PhotoShopu i imam shta mi treba, tu, odmah.... i znash shta - Dzabe!
Can't Rain All The Time

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 07. Novembar 2002

Usput...

... zaista referentna adresa za reflexne aparate je http://www.reflex.it/fotomarket/00_frame.htm gde se moze pronaci fer red svih komada bilo starih bilo novih...

posebno je interesantna grupa starih aparata i njihove cene!
Can't Rain All The Time

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

10

Subota, 31. Maj 2003

mnogo jak sajt vezano za ovu temu http://snap.to/dominion
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

11

Ponedjeljak, 30. Juni 2003

Nevezano...

Fotografija je skalirana zarad brzeg ucitavanja....

Iznad solitera u centru grada, jutros....
Babbha je dodao/la ovu sliku:
  • Sabah.JPG
Can't Rain All The Time

12

Predivan prizor!
Ko bi rekao da prespavamo ovako lepe trenutke...srecom je Babbha tu da ih ovekoveci :)
Hvala Babbha!
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

13

Pisala sam seminarski rad o afro-americkoj fotografiji i fotografima. Tema je bila etabliranje crnaca u do tada samo belcima dominiranoj "razonodi". Njihovim imidzima su pokazali njihov nacin zivota i status. Kako ih Amerikanci vide i kako bi oni hteli da budu vidjeni. Fotografija je u Americi igrala veliku ulogu u svim vaznijim desavanjima, npr Civil War ili legendarni Martin Luther King. Jako interesantno buduci da se ne bavim profesionalno fotografijom. Ja sam samo konzument, cenzor :D
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

14

Citirano

Orginalno od pink
Ko bi rekao da prespavamo ovako lepe trenutke...

Kako ko Pink ... kako ko ...
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

15

Imas pravo ed. Kako ko . :O
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

16

Dalj ima neko...

U pazaru da izradjuje slike sa digitalnih kamera i koliko kosta to?
Cisto informativno a mnogo me interesuje!!
Haj nek mi neko odgovori!!
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

17

Utorak, 01. Juli 2003

Citirano

Orginalno od Babbha
Znam ja tvoj oca licno, zna i on mene... poznajemo se dugo...

Da te nije covjek fotografisao prije nego je otisao u penziju :D .

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

18

Utorak, 01. Juli 2003

(da ugrabim dok je vakat)

Salim se Babbha, pade mi na pamet kako me je Jasminov babo fotografisao jos dok sam imao nekih 10-tak godina. To mi je jedna od drazih fotografija.

A sve sam se bojao da je ne ponese na posao i stavi u fasciklu. Djecija pamet :) .

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

19

Utorak, 01. Juli 2003

Elvinov babo odgovor Izradjuju se digitalne fotografije Kod tripkovica chini mi se nije nesto skupo mnogo .....
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

20

Utorak, 01. Juli 2003

Hajd' ne budi lenj pa se raspitaj koliko to kosta tacno.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Social bookmarks