Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

521

Ponedjeljak, 30. Januar 2006

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
Tu noc sam vido 2 sternschnuppe (kako se to kaze na nas? ) sad neznam dali sam u ovom slucaju opet potrefio 2 (mada je nemoguce) il su bila 2 aviona sto bi prije poverovo.

* zvezde padalice
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

522

Ponedjeljak, 30. Januar 2006

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
Tu noc sam vido 2 sternschnuppe (kako se to kaze na nas?) sad neznam dali sam u ovom slucaju opet potrefio 2 (mada je nemoguce) il su bila 2 aviona sto bi prije poverovo.

Il' su to bila dva svijetlaca! :D
Super fotka, PaZaRaC.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

523

Utorak, 31. Januar 2006

ja vam dosadi :P

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

524

Utorak, 31. Januar 2006

Jesu li ovo radili nekakvi filteri ili se iznad ffm skoro srusio neki jumbo-jet sto prevozi farbe ...
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

525

Utorak, 31. Januar 2006

Citirano

Orginalno od ed
Jesu li ovo radili nekakvi filteri ili se iznad ffm skoro srusio neki jumbo-jet sto prevozi farbe ...

slika nije uopste preradjivana (samo sam je iseko jer je na desnoj strani virelo nekako zbunje), ispod mosta ko sto vidis nalaze se 2 zelene lampe, a ona crvena kuca sto se vidi je "javna kuca", potom je i crvena :D

ali ako osvetljenje malo napravis da je duze onda boje izgledaju jasnije, mada i uzivo kad gledas je isto sareno ko na sliku.

526

Utorak, 31. Januar 2006

PaZaRaC, slika ko slika je lijepa i lijepo sarenilo, al vala ne morade bas javnu kucu da nam postiras na forum :).
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

527

Utorak, 31. Januar 2006

:D PaZaRaC, mnogo fina slika - super boje. Bas je dobro sto si uporan i slikas i kad je temperatura kao na severnom polu. Samo dalje i postiraj...

Hacko

Početnik

(10)

• »Hacko« je muško

Datum registracije: 01.02.2006

• Poruku poslati

528

Srijeda, 01. Februar 2006

Novi pazar grupa

Vidim da ima vrsnih fotografa i odmah mi je pala na pamet ideja da napravim grupu gdje mozemo razmijenjivati fotografije slikane u Novom Pazaru i okolini.

Ako znate engleski otidite na stanicu
www.flickr.com/groups/novi-pazar

Ali uslov je da su slike iz Novog Pazara i okoline, po mogucnosti da ste vi fotograf

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

529

Citirano

Orginalno od ed

Nisu filteri. Ovo je školski primer na kome se najbolje vidi kolika je razlika u temperaturi boje kada su u pitanju izvori svetla različitog tipa. Postoji kriva (čini mi se da beše Gausova) koja opisuje statistiku talasnih dužina fotona koje daje neki svetlosni izvor. Sa konkretne krive se lako iščitava najzastupljenija talasna dužina (nanometri) i temperatura boje (kelvini).

Oko 6500K sunčan dan od 12 do 13h (vuče na plavo).
Na 5500K se balansira blic lampa (belo svetlo).
5000-5500K, dnevno svetlo, sunčani dan, 10 sati i 16 sati.
4500K oblačno vreme (zeleno).
3500-4500K razni halogeni, neonski i živini izvori (zeleno, žuto).
2800-3200 voframove sijalice (žuto, crveno).
Oko 1800K sveća (jako crveno)...

Ljudsko oko i mozak su sposobni da se brzo prilagode svetlosnom izvoru koji im je na raspolaganju pa je doživljaj u prirodi uvek blaži. Film klasičnog i senzor digitalnog fotoaparata su neumoljivi. Hladno i objektivno registruju sve razlike. Otud ova fenomenalna kombinacija boja...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

530

Gde nadje bas taj most ;-).... taman dugo nisam bio tamo i nekako sam vec zaboravio i bledase secanja na dogadjaj koji mi se desio na njemu a ti me, sad ovom slikom ponovo pokrenu da kao i uostalom kad i sam tamo prolazim uvek se iznova setim nazda nekih 10 godina i prezivljeni strah sto mi od tad pa sve na ovamo jos uvek lezi u kostima :-) Ja sam tamo na tom mostu , nepoznavajuci ni malo ubrzanje na nagibnoj ravni jer za fiziku nikad nisam cuo pre ( :-) ) napravio u neznanju ili ti ludoj hrabrosti najvecu gresku pa sam se sa biciklom bez kocnica usudio da se spustim niz taj most i naravno zamalo oticao u HELAC :-) :-) To samo usput a hteo sam ovde nesto drugo.

Vidim da je ,pazarac, de facto, sa ovom slikom vec pojeo jezikovu corbu :D Ali nista nije strasno, moze da se popravi :-). Moze on, posto vidim da ima dobra aparat, lako izgladiti (kazem tako u nedostatku boljeg izraza) "gresku" i cak vise verujem da moze konkretno na to steci naziv gromande ljudske duhovnost :-) ako koliko vec sutra ;-) ponovo uspe da sastavi od nekoliko malih pauza jednu od sahat vremena u jednom komadu pa ponovo ode tamo ali ovaj put, za promenu, slika onu drugu stranu reke gde je aleja muzeja. Verujem da ce ti ova sto se zove u prevodu "Ideja" :-) koja je, inace, ovde vodeca u kulturnom pogledu, po mom misljenju, bit i zahvalna zbog toga. Zar ovo nije dvojak razlog :-) zbog cega to moras mozda obavezno da uradis.

P.S. Naravno da se salim, nije mi namera nikog da ustrojavam :D Selam svima.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

531

Četvrtak, 02. Februar 2006

@Abfangjäger

nadam se da mi neces zamerit sto ja osim to da si se pustio sa biciklom bez koncica sa ovog mosta nista tebe razumeo nisam :)

al posto ti rece da se i onako salis onda verovatno i nije toliko bitno :)

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

532

Jedna ce sigurno naci potvrdu u ovom za sebe ;) Bas lepo sto si ovo rekao zbog nje :)
Mada, istina mi, ovde nesto bode 00 ;-) kako bi to sans popularno rekao, ja sam se ipak odlucio da se cuteci cudim :rolleyes: ;-) Kazem, boze moj ako se nismo ovaj put bas razumeli ima valjda vremena da se ipak nekad razumemo. Ja sam optimistican (!) i sad se nimalo ne salim. :)
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

533

DRI pokusaj ... :rolleyes:

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

534

Haj sto hajes mostove :D
Slika je lijepa,ali samo most,most...most...
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

535

Petak, 03. Februar 2006

Citirano

Orginalno od Elvinov babo
Haj sto hajes mostove :D
Slika je lijepa,ali samo most,most...most...

pa ne mogu za jednu noc da obidjem cipcijelu nemacku :P

al samo malo da se utopli, bice onda slika i od malih mostica

:D

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

536

Petak, 03. Februar 2006

Pazarac: kad ti ovo ides da slikas? Jos nevidoh coveka na tvojim slikama... Da nisu probali da te uhapse nemacki policajci, zato sto slikas posle pola noci? :D

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

537

Petak, 03. Februar 2006

Citirano

Orginalno od Fahro
Pazarac: kad ti ovo ides da slikas? Jos nevidoh coveka na tvojim slikama... Da nisu probali da te uhapse nemacki policajci, zato sto slikas posle pola noci? :D

drug koji uvek ide samnom uvek zamoli pesake da pricekaju koji minut :D vecinom uspe .... ;)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

538

Nedjelja, 05. Februar 2006

@elvinov babo

ignorisi ovaj most sto se vidi, jednostavno zamisli ko da ga nema :]

nazalost je pala malkice magla pa je slika nekako ljipsana ... :P

@fahro

EF 70-210 3.5-4.5 ;)

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

539

slika je super.zgrade tamo,daleko,jedva da se zapaze,izgubljene u magli,a ovamo...MOST!
salu na stranu,ne razumem se u fotografiju a razumem kad mi se nesto svidja ko npr.tvoje fotagrafije

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

540

Super fotka, Pazarac! Nije uopste "ljipsana" :D
4.5 na 210 je mnogo dobra vrednost - izgleda da je to kvalitetno staklo - cestitam!
Samo postiraj, radujem se novima fotkama.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks