Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

161

Četvrtak, 24. Februar 2005

heheheh evo ti ovo tvoje ([SIZE=2]neka shuti[/SIZE] ) by hadalj
" Bilen alemlere rahmettir "

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

162

Subota, 26. Februar 2005

Resenje zagonetke (izvinjavam se za cekanje) je - tulipan.

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

163

Četvrtak, 10. Mart 2005

Nisam siguran da li sam vec jednom postirao ovu, ali i ako jesam, evo je jos jednom: vatromet u Pragu, 1. Maj 2004...
Fahro je dodao/la ovu sliku:
  • EU Fireworks 2.jpg

164

Četvrtak, 10. Mart 2005

@Fahro : Pfantastisch! Und der Stern erst ...

Dopuna : Malo prirode.Jeste da po kvalitetu nije ni pric-ni doc Fahrovim slikama, al evo plavo nebo, zelena trava... :)

Dopuna dopune : Izgleda da forum nece da prima vise slika :)

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

165

Petak, 11. Mart 2005

ada hoce no nece od tebe
malo za promenu

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

166

Petak, 11. Mart 2005

Budva i okolina ?(
Elvinov babo je dodao/la ovu sliku:
  • Budva.jpg
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

167

Petak, 11. Mart 2005

Ene ? Ja isto pomislih nesto nece od mene no i Fahro se zali na isto.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

168

Petak, 11. Mart 2005

Forum ne prima slike sa istim imenom. Promeni joj ime pa pokusaj ponovo.
mogu ja da se potpisem i bolje...

169

Petak, 11. Mart 2005

Probala jos sinoc. Nije to. No ne mari, mozda je i bolje ovako, i forumu sam dojadila :D.

170

Petak, 11. Mart 2005

Jos jedna stvar: ako slike 'formatiras' u photoshopu pa je pri snimanju umanjis na nekih recimo 76KB ili tu negde blizu 80KB (sa ciljem da bude manje od max dozvoljenih 80) imaj na umu da je to procena photoshopa i da se ne poklapa bas sa onom kako je windows posle snimljenu posmatra, tj vidi (moguce zbog procesa pri snimanju ili zbog dosita razlicitog bit proracuna pojma nemam). Sliku dakle u photoshopu snimis na 76 a windows properties ti govori (kad provjeris) da ima preko 80 (moguce recimo 80.01 KB). Znaci moze bit i do toga. A za ime opet ne izbacuj mogucnost. Mozda si opet birala neko koje postoji ili neko koje je nekad postojalo... Forum sva imena izlgeda dobro pamti :).

171

Petak, 11. Mart 2005

he he
Nije mi prvi put da "formatiram" , obradjujem i postiram sliku, al eto ovo za ime i memoriju foruma vec vredi pokusaja.

Ja na ispitu iz digitalne obrade slika dobih 1,7 ;)

Dopuna : Ni teorija sa imenom se ne pokaza ispravnom.

172

Petak, 11. Mart 2005

A recel ti ko da ti jeste?

Elem ne mogu ni ja sad avatar da postavim... more bit nakaF problem a more bit i nije. Vidis da je elvinov bapko postiro sliku i probljem jock.

173

Petak, 11. Mart 2005

Vidoh, vidoh. I hvala na pomoci.

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

174

Petak, 11. Mart 2005

Citirano

Orginalno od Elvinov babo
Budva i okolina ?(

Ja bih hteo leto i da idem u Budvu ;(

@fingersbroken: sigurno je to taj uzrok. mislim da sam negde (napr. slike nasih ljudi...) vec postirao tu sliku ali nisam bio siguran :O

sad vec znam... :D

@pink: hvala za pomoc

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

175

Petak, 11. Mart 2005

A DJE JE OVO ADMIN NEMA GA

da nas nije napustio te forum sam preuzeo kontrolu, te sad redom bira kog hoce da ostavi a kog jok
malo za promenu

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

176

Petak, 11. Mart 2005

Ovo samo da probam da li ce ici neka fotografija.
Slikano telefonom 6230 :D danas u Ceskoj (malo je zima pa sam morao da pazim gde je put...)

Dopuna: (pink, dobar sistem :D) evo funkcionise to sve opet... izgleda da je Admin i team uradio dobar posao (o) (o) (o)
Fahro je dodao/la ovu sliku:
  • Image001.jpg

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

177

Subota, 12. Mart 2005

Citirano

Orginalno od fingersbroken
Jos jedna stvar: ako slike 'formatiras' u photoshopu pa je pri snimanju umanjis na nekih recimo 76KB ili tu negde blizu 80KB (sa ciljem da bude manje od max dozvoljenih 80) imaj na umu da je to procena photoshopa i da se ne poklapa bas sa onom kako je windows posle snimljenu posmatra, tj vidi (moguce zbog procesa pri snimanju ili zbog dosita razlicitog bit proracuna pojma nemam ). Sliku dakle u photoshopu snimis na 76 a windows properties ti govori (kad provjeris) da ima preko 80 (moguce recimo 80.01 KB).

Radi se o nacinu formatiranja Hard Diska odnosno od velicine cluster-a. Standardna velicina cluster-a je 4KB tako da ako imas datoteku velicine samo jednog bajta (1b) na disku taj isti fajl zauzima 4KB ;)
Po toj analogiji mozes i sam izracunati koliko prostora na disku zauzima datoteka velicine 77KB.

Sto se tice ne-mogucnosti postiranja slika, najcesce se radi o tome da ste vec postirali sliku sa datim imenom.
Razmisljam se da uvedem limit po korisniku za velicinu prostora na serveru za uploadovane datoteke. Neki nece moci, nakon uvodjenja limita, nista vise da uploaduju jer imaju vec po preko 10 MB 8o
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

178

Subota, 12. Mart 2005

Hvala profesore, sad mi je jasno :) (to sa clusterima i ostalo ;).

A kako mislis da nam racunas datoteke za limit? Onako kako ih mi saljemo (ispod 80KB u jpg) ili onako kako okacene stoje na forumu kad hocemo da ih preuzmemo (blizu MB u bitmap formatu)? :)

Luciano

Učenik

(10)

• »Luciano« je muško

Datum registracije: 28.03.2004

• Poruku poslati

179

Subota, 12. Mart 2005

Citirano

Orginalno od Administrator
Razmisljam se da uvedem limit po korisniku za velicinu prostora na serveru za uploadovane datoteke. Neki nece moci, nakon uvodjenja limita, nista vise da uploaduju jer imaju vec po preko 10 MB 8o

Vec vidim kako ga je buraz Giovanni izvisio, ali strasno s ovom kvotom. ?(

Ono, kriza za prostor Admine, je li... Ili je opet IT u Svabiji krenuo krupnim stopama na dolje?

Ja predlazem da ti svakom clanu mjesecno rebnes clanarinu, recimo 5 evrica pa da ovaj limit od 10MB povecamo na 100? Za one koje su banovani cijena bi bila 10 evra, a za Gerilca (neki bi se majkom zakleli da je on perona non-grata na ovom forumu) bi cijena bila simbolicna, recimo 100 turskih lira, ali ovijeh novih 8)

U to ime, evo bez ikakve subjektivnosti predlazem Giovanni-ja za blagajnika :D

Dosta sege, sale i posalica - ideja nije losa, prvi cu prebaciti u ler, mada kontam da imaju i alternative u vidu postiranja slika negdje drugo na net a onda ih odje hiper - "lincujemo"

Aj zivili
Luciano
[SIZE=1]Zivot je jedan, zivi ga Fikreta...[/SIZE]

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

180

Subota, 12. Mart 2005

Citirano

Orginalno od Luciano
mada kontam da imaju i alternative u vidu postiranja slika negdje drugo na net a onda ih odje hiper - "lincujemo"

Aj zivili
Luciano

E jes to bi ti bilo ko, evo vala ode kuci imam kaku sliku kom je merak da vidi bujrum
malo za promenu

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks