Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

• »muhadzer« je autor ove teme

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

1

Utorak, 13. Septembar 2005

Futurizam

To je nauka o buducim trendovima. Na osnovu trenutne dinamike zbivanja izvodi se zakljucak sta nas ceka u buducnosti. Npr, zadnje sto sam nasao interesantno je da s obzirom na drasticno povecanje prosjeka starosti i na jako popularizovanje odmora na velikim krstarecim hotel-brodovima, pojavice se plutajuca naselja po okeanima u kojima ce biti sve dostupno.

Sta su po vama moguci scenariji u buducnosti, ukljucujuci i N.Pazar.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 09. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od muhadzer
To je nauka o buducim trendovima. Na osnovu trenutne dinamike zbivanja izvodi se zakljucak sta nas ceka u buducnosti. Npr, zadnje sto sam nasao interesantno je da s obzirom na drasticno povecanje prosjeka starosti i na jako popularizovanje odmora na velikim krstarecim hotel-brodovima, pojavice se plutajuca naselja po okeanima u kojima ce biti sve dostupno.

Sta su po vama moguci scenariji u buducnosti, ukljucujuci i N.Pazar.

Pogledaj Spilbergove filmove :D Ima tu dosta istine sta nas ceka u buducnosti :)
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

• »muhadzer« je autor ove teme

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

3

Utorak, 11. Oktobar 2005

Mada tema izgleda interesantna, vidim da nema mnogo sugovornika, pa rekoh da joj pridodam i teoriju zavjere, da se moze malo rasplamsati :) . Evo nesto sto sam cuo juce, dakle taze, odnosni se na globalno zagrijavanje. Helem nejse, 2004 godine Pentagon (autor je Marshall, jedan od extremista, neocon) je napisao izvjestaj Bushu u kome se pretpostavlja da ce za 20 godina pola Evrope biti pod ledom, i savjetuje se da USA promjenu klime uzme kao opravdani razlog za rat. Po ovom izvjestaju, srednju i sjevernu Evropu ce prekriti led, Holandiju ce potonuti, sve ovo ce izazvati velike migracije ljudi i nove ratove. A koje teritorije nece bit pod uticajem ove nove ledene ere? Sredozemlje i Bliski istok. Postavlja se pitanje, kako je moguce da recimo u Sibiru ili na Aljasci klima bude tako ledena dok recimo sjever Evrope, Skandinavija, Finska koji su na istoj geografskoj sirini, ima tako reci prijatnu klimu. Odgovor lezi u sevjerno-atlanskoj okeanskoj struji. Ova struja pocinje negdje oko ekvatora zajedno sa onom iz meksickog zaliva, brzinom oko 9 m/s nosi toplu vodu do Severno-evropskog mora i uzrokuje blazju klimu od one koja bi po prirodi polozaja trebala biti tamo. Procjenjuje se da je energija koju nosi ova struja sjevernoj Evropi jednaka energiji 250,000 atomskih centrala!! Ova povrsinska struja negdje oko Islanda ide poslije na dubinu od oko 3000m i vraca se na jug. Ovaj se proces nastavlja zahvaljujuci slanoci vode, ako se slana voda pomijesa sa slatkom vodom u velikom procentu ovaj vodeni “lift” sistem ne moze funkcionirati. E sad, posto se Zemlja globalno grije, zbog veceg isparavanja u tropskim krajevima dolazi do vece obima kisa u sjevernim krajevima sto izaziva vecu prisutnost slatke vode u morima tamo. S druge strane, toplija klima izaziva topljenje leda na sjevernom polu(i na juznom), sto isto znaci vise slatke vode u morima u okolini. Drugim rijecima, sjevernoatlatska struja je ozbiljno ugrozena; prije 3 godine danski naucnik Bogi Hensen je u casopisu Nature objavio rad u kome se iznosi da je se prema mjerenjima ova struja smanjila za 20%. Da nema ove struje prosjecna temperatura sjeverne Evrope bila bi 5-6 stepeni manja, sto je jednako temperaturi ledenog doba.
Dakle prisustvo zapadnjaka na bliskom istoku nije inicirano samo naftom, u igri je mnogo veci ulog.

Pade mi na pamet cijenjeni Ibn-Izzet koji je u temi Zastiti planetu iznio jedan hadis dje kaze; “Neće se pojaviti Sudnji dan, sve dok se ne povrate na Arabijski poluotok (S. Arabija), zelenilo i rijeke”
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

4

Srijeda, 12. Oktobar 2005

Filmovi su vam najbolji dokaz za to.Koliko po nama cudnih stvari ima sto se pitamo dal ih stvarno ima?I kad vidis za 2-3 godine one izlaze kao najnoviji model.A ko zna jos koliko ima gotovih stvari koje cekaju svoje vreme (momenat) ?

Kako i da je dobro nam doslo :)
" Bilen alemlere rahmettir "

Social bookmarks