Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

1

Srijeda, 08. Februar 2006

Gdje su granice slobode štampe - povodom karikatura Muhammeda a.s.

Neki poseban uvod u ovu temu vjerujem da nije potreban. Tesko da neko od vas nije cuo za karikature objavljene u danskim novinama The Jyllands-Posten na kojima je nedolicno prikazan Poslanik Muhammed a.s. cime se duboko vrijedjaju vjerska osjecanja muslimana sirom svijeta. Reakcije koje gledamo na TV-ekranima sa obje strane su vise nego zabrinjavajuce. Muslimani s pravom ljuti napadaju diplomatska predstavnistva Danske i predstavnistva drugih evropskih zemalja, uglavnom onih cija stampa se solidarisala sa danskim novinama dok sa druge strane neki zapadni mediji ka i neki politicari i drugi javni radnici brane ovaj postupak pod izgovorom slobode medija cime se situacija rapidno pogorsava.

Ovdje u Njemackoj svako vece imamo prilike gledati emisije u kojima politicari, novinari, publicisti, borci za ljudska prava, predstavnici islamskih organizacija i drugi iznose svoje stavove i argumente za i protiv ovakvog nacina tretiranja vjere u medijima.

Na ovoj temi mozete iznijeti svoje misljenje po ovom pitanju.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

2

Grozno je sto su objavili karikaturu Muhameda a.s u novinama kao teroriste.To vrijedja citav muslimanski narod,jer nas sve predstavlja kao teroriste,sto nismo.
Danas u Sarajevu su muslimani palili zastave Danske,Francuske i Hrvatske....Stidim se toga.To nije bio miran protest,vec nesto drugo.To nece izaci na dobro nasim ljudima koji se zive u Danskoj,Francuskoj ....i dalje....ne...nije lijepo...i ogradjujem se od toga kao i 90 % gradjana BiH :(
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

3

Selam

Sarajevo, 08.02.2006. - Nekoliko stotina građana protestovalo je danas ispred ambasada Norveške, Francuske i Danske u Sarajevu, kako bi izrazili nezadovoljstvo zbog objavljivanja uvredljivih karikatura poslanika Muhammeda u više evropskih listova. Protesti su završeni, a većih incidenata nije bilo. Nakon okupljanja pred Norveškom ambasadom, povorka protestanata uputila se ka Francuskoj ambasadi, a mirni protest završen je pred Danskom ambasadom u Sarajevu, koja je danas bila zatvorena. Uzvikujući tekbire i pozivajući na poštivanje vjerskih sloboda, učesnici protesta su zvaničnicima zapadnoevropskih i drugih zemalja svijeta poručili da neopravdano izjednačavaju islam i terorizam.
Predstavnicima ambasada Norveške i Francuske u Bosni i Hercegovini protestanti su predali zahtjeve u kojima, između ostalog, od zvaničnika Danske traže "eksplicitno i javno izvinjenje zbog uvrede nanesene miljeniku 1,4 milijarde ljudi, kao i sankcioniranje počinilaca". Organizaciji Islamske konferencije iz Sarajeva je danas upućen zahtjev da se obrati Generalnoj skupštini Ujedinjenih naroda sa zahtjevom da osudi uvredljive postupke Danske i zemalja koje su joj se pridružile, te da usvoji propis kojim bi bilo zabranjeno vrijeđanje i omalovažavanje svetinja svih religija. Protestanti su od Organizacije islamske konferencije zatražili da učini sve što je neophodno u zaštiti islamskih svetinja i da iskoristi sva raspoloživa sredstva kako bi muslimani ostvarili svoja prava. U znak negodovanja, učesnici protesta zapalili su zastave Danske, Norveške i Hrvatske.

Islamska Zajednica, se ogradila od danasnjih demonstracija.

Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

4

Ono sto me najvise nervira je to sto Evropa i Usa osudjuje posledice a ne uzrok!!!Evropa poziva lidere Islamskih drzava da se suzdrze od protestaa ne pozivaju Dansku i danski list da se izvini za uvrede. o| X( X( X(
Mislim da su karikature smisljene i ubacene upravo sada kada je Evropu(osim Britanije)potrebno negativno naelektrisat na muslimane a sve u cilju sve izvesnije vojne intervencije u Iranu.Danska je upravo izabrana kao fol da se ne posumnja na Amere i Britance,vec je to trebalo da se desi u nekoj Evropskoj zemlji.
Takodje,mislim da je ovo i cin da svet vidi dokle moze da nas gazi i kad cemo mi konacno reagovat.
Necu da ulazim u to da li su muslimani sirom sveta trebali da odgovore na ovakav nacin ili ne,ali mislim da u je u ovom trenutku kada udaraju tamo gde vise ne moze da se trpi,ovakav odgovor jedini bio razumljiv Evropi.Bilo kakve diplomatske "osude"ne bi donele izvinjenje jer Danska toboze postuje slobodu medija.Da znaju da se sa nasim svetinjama ne moze postupati tako.Pored naroda,i Islamke vodje su konacno reagovale pa su povukle svoje predstavnike iz Danske a takodje se i bojkotuju proizvodi koji dolaze iz Danske.Ali,mislim da mi treba stalno,konstantno da bojkutujemo sve sto se moze bojkotovati jer cemo im jedino tako pokazati da ne smeju ni da pokusaju da objavljuju nesto slicno ovome.
Najcitaniji Iranski list je raspisao konkurs za 12 najboljih arikatura Holokausta,pa da vidimo kako ce svet reagovati,da li ce reci"To je sloboda medija",ili ce ostro osuditi takvu akciju i hitno doneti Rezoluciju u UN a na zahtev Izraela.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

5

Citirano

Orginalno od Tashke
Mislim da su karikature smisljene i ubacene upravo sada kada je Evropu(osim Britanije)potrebno negativno naelektrisat na muslimane a sve u cilju sve izvesnije vojne intervencije u Iranu .Danska je upravo izabrana kao fol da se ne posumnja na Amere i Britance,vec je to trebalo da se desi u nekoj Evropskoj zemlji.

Najcitaniji Iranski list je raspisao konkurs za 12 najboljih arikatura Holokausta,pa da vidimo kako ce svet reagovati,da li ce reci"To je sloboda medija",ili ce ostro osuditi takvu akciju i hitno doneti Rezoluciju u UN a na zahtev Izraela.

Tashke

To ce malo morgen da se desi !!!

Jer to ako se desi ima ceo svet da gori,i da oseti velike posledice te invazije.

A ovo 2-go pa kad su resili Hairli Bilo,pa da vidimo kako ce oni onda reagovat.

Evo ga njihov TRN

CANIM BENIM
annonimus je dodao/la ovu sliku:
  • Mahmud.jpg
" Bilen alemlere rahmettir "

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 09. Februar 2006

Esselamu alejkum!

Yusuf el-Qaradawi je hutbu, odrzanu u Dohi, Katar, 03.02.2006. god. posvetio odbrani Allahovog Poslanika s.a.w.s.

Komplet hutba

Neki dijelovi hutbe:

...
Ovaj zločin može shvatiti samo onaj ko vidi ove karikature. Mislio sam da je ovo pitanje bezopasno sve dok nisam vidio ove karikature, što me je uzrujalo, uzenimirilo, psihički me opteretilo i potaknulo moju srdžbu. To su krajnje uvredljive i nemoralne karikature. Razuman čovjek ne može kada vidi ove karikature a da se ne rasrdi, jer za njihovo objavljivanje nije postojalo opravdanje. Ovo je javno vrijeđanje. Zbog toga je čista i ružna laž da se kaže da je to sloboda mišljenja. Nije sloboda mišljenja da susrećeš ljude na putu i da ih psuješ, psuješ njihove očeve i majke, a da nakon toga tvrdiš da je to tvoje mišljenje koje imaš pravo da izraziš. Ovo nema nikakve veze sa slobodom mišljenja. Ovo je nekultura, nedostatak odgoja, ovo je nemoral i neprihvatljiv način ophođenja prema drugome po svim običajima, moralnim vrijednostima, vjerama i to odbacuje svaki čovjek koji ima imalo odgoja i ukusa. ...
Mi moramo izraziti naš gnjev i prikazati čitavom svijetu kako izgleda naš gnjev. Allah neka ponizi onoga ko ne osjeća ljubomoru prema vjeri. Božiji Poslanik, a.s., je rekao: U džennet neće ući dejjus. –Ko je dejjus, Božiji Poslaniče, upitaše ashabi. –Onaj ko zna za nešto ružno u svojoj porodici, pa ga prešuti, reče Poslanik. Muhammed, a.s., je za Sa’da rekao da je mnogo ljubomoran na vjeru, a da je Muhammed, a.s., još više, a da je Allah najljubomorniji na Svoju vjeru, zbog čega je i zabranio razvrat. To je primjer odsustva ljubomore na porodičnom nivou. Postoji odsustvo ljubomore na nivou muslimanskog ummeta. To su ljudi bez osjećaje ljubomore koji prihvataju poniženje muslimana, prihvatajući poniženje Poslanika, pri čemu ne osjećaju gnjev. Mi muslimani imamu ljubomoru prema svojoj vjeri. Mi osjećamo ljubomoru prema našim svetinjama. Ovo su dani gnjeva u ime Allaha, Njegovog Poslanika Muhammeda, a.s., Kur’ana, svih božijih poslanika i za odbranu svetinja svih vjera. Kada jedan narod izgubi osjećaj za gnjev, tada gubi svoj živost, smisao i ponos. ...

Molim Allaha dz.s. da nagradi ovog velikog alima. Amin. Molim Allaha dz.s da ponizi kjafire. Amin.

Galaksijo (i slicni tebi) treba da te brine kakvo Allah dz.s. ima misljenje o tebi a ne zapad (na celu sa Amerikom). I ako ti je terorizam jedini problem u ovim karikaturama onda treba debelo da se zapitas o svojem halu.

Juce su bili protesti u Sarajevu a cujem da se organizuju protesti i kod nas.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

7

Zaista izvanredna hutba od uvazenog Ucenjaka Jusufa El Kardavija. Ovo je trebalo reci. Fala Bogu da je neko od zvanicnika ovako hrabro istupio i stao uz narod.

Elhamdulillah.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

8

Citirano

Orginalno od Root
Galaksijo (i slicni tebi) treba da te brine kakvo Allah dz.s. ima misljenje o tebi a ne zapad (na celu sa Amerikom). I ako ti je terorizam jedini problem u ovim karikaturama onda treba debelo da se zapitas o svojem halu.

Juce su bili protesti u Sarajevu a cujem da se organizuju protesti i kod nas.

Root u svom postu rekla sam da osudjujem danski list koji je objavio karikaturu Muhameda a.s. prikazavsi ga kao teroristu.To me uvrijedilo ,jer je kao sto rekoh ,sve nas Muslimane sirom svijeta pokazalo u istom svjetlu.
No,to sto ponovih ne pravdam se...a narocito TEBI.
To kakvo misljenje Allah dz.s. ima o meni ON najbolje zna ,a tvoje nije da se brines o tome.Stidim se paljenja zastave ,jer to nije PROTEST to je nesto drugo.STIDIM se jer mi je Allah dz.s. dao stid ,a ti ako ga imas onda znas sta znaci STID za iman.
Sramota me paljenja svih zastava i Hrvatske i Danske i Francuske,jer nije nam cijela nacija kriva za te karikature.Trebali su osuditi one koji su za to krivi ,a to se radi na drugaciji nacin,a ne paljenjem zastava,ubijanjem (jer pale su i prve zrtve ako si cuo) i slicnim divljanjem.Bojim se da se svasta iz ovoga moze roditi :(
Root ja znam sta je to rat i daleko mu bilo od moje kuce.
Toliko i ako imas jos koju `pametnu za galaksiju` molila bih te da radije to sacuvas u sebi.

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

9

ja cu pokusat ukratko...

Postoji sloboda stampe, ali postoje i tabui.
Tabui su iznad slobode medija i stampe pa ma kolika ta sloboda bila.

Reakcije islamskog sveta ne opravdavam u potpunosti. Medjutim taj narod je povredjen i takav-kakav je nacin izjave njihovog bola.

Ja ne mogu porediti zapaljenu zastavu sa krikaturom Muhameda a.s. jer je za mene to neuporedivo.

Nisam za terorizam i nisam za to da me smatraju teroristom i namecu mi to!
Zar svak ko izgovori nesto sto se zapadu ne svidja automatski dobije pecat teroriste?

U sustini mislim da iza svega ovog sto se desava poslednjih sedmica stoji nesto drugo.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

10

Lijevo je slika SARAJEVO nekad 8.februara 1984.godine,a desno je SARAJEVO sada 8.februara 2006.godine.
Nekima je tesko pojasniti tekstom,slika govori vise od hiljadu rijeci....
Pa eto...lako je slijediti vecinu u razmisljanju,jer copor vukova je najjaci u grupi....treba biti realan...
Slika govori KUDA IDE BOSA I HERCEGOVINA....a kuda je MOGLA ici :(
galaksija je dodao/la ovu sliku:
  • sarajevonekadisad.jpg

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

• Poruku poslati

11

Citirano

Orginalno od galaksija
copor vukova je najjaci u grupi....treba biti realan...

Mi muslimani smo vise nego u pravu zbog bijesa i ogorcenosti koju osjecamo. Naravno, taj osjecaj nas ne smije natjerati da budemo nepravedni. Jedan od glavnih razloga da stvari idu ukrivo je sto su kao po nekom pravilu uvijek bavimo posljedicama a vrlo malo uzrocima. Karikature su objavljene jos u septembru mjesecu prosle godine i bilo je nekih manjih reakcija ali do sirih muslimanskih masa su tek sada dosle. One su medjutim samo kap (malo poveca kap) koja je prelila casu ionako punu. Sjecanja na kolonijalizam su jos uvijek svjeza, pljacka prirodnih resursa muslimanskih zemalja ni danas nije prestala, Palestincima koji su se u medjuvremenu pomirili sa nepravdom da ostanu bez pola zemlje se i dalje otima zemlja a svijet je do sada pokazao vise razumijevanja za sirenje Izraela nego za patnje tog naroda. Cinicno se govori kako je jedina demokratija na Bliskom istoku prisutna jedino u Izraelu a s druge strane sve se cini da do demokratizacije musimanskih zemalja ne dodje. Vecina njih su ili diktature ili monarhije. Pomoc zapada se ne uslovljava demokratizacijom drustva vec lojalnoscu zapadnim interesima. Tako imate napad na diktatorski rezim u Iraku ali i podrzavanje monarhije-diktature u Saudi Arabiji. Sve ovo i kao i velika razlika i privrednom i kulturnom razvoju (a sto je medjusobno povezano) je rodilo frustracije kod muslimana od kojih Zapada u ovom trenutku nema moralnog prava da trazi da se ponasaju racionalno.

Jedan od razloga zbog cega nas bijes zapad ne razumije je sto je Crkva na zapadu popustila pred naletima sekularizma i materijalizma i dozvolila poigravanje sa njihovim svetinjama. Ne mali broj karikatura, fotografija i crteza je objavljeno koji skrnave lik Isa a.s. Crkva jeste reagovala i u nekim slucajevima uspjela natjerati vlasti da zabrane neka nedjela ali nije uspjela da definitivno svoje svetinje ucini nedodirljivim za nemoralne novinare. Zar se mi mozemo necem boljem nadati. Pogotovu u ovom vremenu.

Ne slazem se sa reakcijom iranskih novina da raspise konkurs za 12 najboljih karikatura o holokaustu. Prvo, sto se Jevreji u ovom slucaju nisu eksponirali a drugo, sto je bitnije, muslimanima je zabranjeno na psovke uzvracati psovkama. A kako onda shvatiti da se na psovke od strane krscanskog svijeta odgovori psovanjem Jevreja.

Bojkot danskih proizvoda je po meni najbolji odgovor. To je jezik koji zapad odlicno razumije. Sva prica o svetinjama, o moralu, o vjeri kod njih ne prolazi jer njima se to ne nalazi u srcima. Kako rece Kardavi: Ovo je nekultura, nedostatak odgoja, ovo je nemoral i neprihvatljiv način ophođenja prema drugome po svim običajima, moralnim vrijednostima, vjerama i to odbacuje svaki čovjek koji ima imalo odgoja i ukusa.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

12

Jel` izdvojena recenica galaksije ima veze sa ovom zadnjom recenicom u tvom zadnjem postu koja je napisana italicom.
Molim pojasnjenje.
Hvala :D

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

• Poruku poslati

13

Nema. U vezi sa tvojim citatom je prvi pasus mog posta.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

14

Danas je na kažiprstu radia B92 gostovao Ejup Štitkovac i na pitanje ko stoji iza ovoga, da li Iran ili Al Kaida ili ko već, on je jednostavno odgovorio - iza ovoga stoje karikature.

Još jedna činjenica je izbila na vidjelo poslije ovih protesta. Prije nekoliko mjeseci su tome istome danskom listu ponuđene karikature Isaa a.s. i oni su odbili da ih objave ne želeći da povrijede osjećanja kršćana.
Prosto da se čovjek zapita, otkud tim medijima, mislim na evropske medije, hrabrost da otvoreno vrijeđaju muslimane. Zašto su se baš sada okuražili kada znam da prije jedno 50-tak godina takvo što ne bi ni pokušali. Vjerovatno je veliki dio odgovora u činjenici da većina danaca podržava te novine i smatra da se ne treba izvinit muslimanima.
Evropska unija je podržala Dansku u "zaštiti slobode govora", i istovremeno pozvala muslimanske države da reaguju povodom bojkota danskih proizvoda. Šta da se iz ovoga zaključi?

Sve u svemu, nešto je trulo u državi Danskoj.

P.S. Ed-e nisu sve arapske države diktatorske. Imamo i jednu pravu demokratiju i to je, vjerovali ili ne, Palestina.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

• Poruku poslati

15

Citirano

Orginalno od Sandzacki_sin
Evropska unija je podržala Dansku u "zaštiti slobode govora", i istovremeno pozvala muslimanske države da reaguju povodom bojkota danskih proizvoda. Šta da se iz ovoga zaključi?

Neki urednici novina ovdje u Njemackoj su insistirali na solidarnosti sa Dancima i bijes muslimana su maltene proglasili arogantnim. Kao, u redu, malo ste se uvrijedili pa sta. Nije smak svijeta a vi biste sada da dizete ambasade u vazduh. Cak im je krivo sto se Danska u neku ruku povukla i sto salje signale izvinjenja. Sad smo odjednom svi mi el-Kaida. U nekoliko navrata u ovim emisijama na TV (od kojih cu dobiti cir) je pomenut Samuel Huntington i njegov 'Sukob civilizacija'. Kao eto, bio je covjek u pravu. A jeste, bio je u pravu samo ne kazu zbog cega je bio u pravu. Nije u pravu zbog nekompatibilnosti islama sa demokratijom i modernom vec zbog toga sto vuk koliko god krvi da popije nikako da se zasiti.

Citirano

P.S. Ed-e nisu sve arapske države diktatorske.

Vjerovatno ti je promaklo da sam rekao vecina a ne sve ;)

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

16

Sutra 10.02 2006 posle Dzume Namaza u Novom Pazaru organizaovane su Mirne Demonstracije...

Pozeljno sto vise Vjernika da se odazove .... Ovim zelim obavijestiti sve zainteresovane koji zele prisustvovati da budu u Centru

inshALLAH u ime ALLAHA.DZ S moramo se i mi oglasiti....

Eselamu Alejkum wr wb

:klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja:
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

17

Danski list Jilands posten izvinio se muslimanima zbog karikatura proroka Muhameda.

U pismu objavljenom u četvrtak u alžirskoj štampi, posredstvom Ambasade Danske u toj zemlji, navodi se da se list izvinjava zbog velikog nesporazuma do kog je dovelo objavljivanje karikatura proroka Muhameda, a koje su podstakle neprijateljske osećaje prema Danskoj. Tekst preveden na arapski potpisao je glavni urednik lista Jilands posten Karsten Juste.

Sto se protesta u Np-u tice,mislim da su malo zakasneli ali dobro,bitno je da se i mi dole oglasimo.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

18

Upravo sam na BH TV gledala intervju sa prof.Enesom Karicem.Za one koji ga ne znaju to je profesor na fakultetu islamskih nauka u Sarajevu.Ja sam odusevljena intervjuem.
Voljela bih da su ga mogli cuti i oni koji su naumili da protestvuju u Sandzaku.
Toliko.

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

19

Selam

Citirano

Orginalno od galaksija
Upravo sam na BH TV gledala intervju sa prof.Enesom Karicem.Za one koji ga ne znaju to je profesor na fakultetu islamskih nauka u Sarajevu.

Nije to profesor na fakultetu islamskih nauka, nego je to prof. dr. Enes Karic Dekan Fakulteta Islamskih Nauka u Sarajevu.

Sto se tice protesta, da ih nije bilo ne bise danas Danska stampa izvinjavala. To je danas u ovom, ovakvom svijetu jedina prihvacena stvar, s tim sto pojedine demonstracije prelaze granice normalnog, ljudskog, ponasanja. Ovdje u ovoj temi ima izuzetnih osvrta na danasnje stanje krscanskog Zapada prema Islamu, i namjernih podmetanja. Nezboravite da je Danska zemlja u kojoj je u zadnjih nekoliko godina zabiljezeno najvise prelazaka u Islam. Tome svakako treba stati u "kraj". Ali nemojte se puno sekirati bilo je i zescih napada na Islam i Poslanika, i vecih uvreda i vecih pokolja ali Bog je taj koji je obecao da ce sacuvati Islam, bilo to nekom drago ili krivo.
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

20

Citirano

Orginalno od harunh
Sto se tice protesta, da ih nije bilo ne bise danas Danska stampa izvinjavala.

Bas tako,s tim sto ja cak mislim da se nebi izvinjavala ni da su protesti bili mirni,vec upravo zbog toga sto su ovakvi kakvi su.

Social bookmarks