Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Dzeniii

Početnik

(10)

• »Dzeniii« je žensko
  • »Dzeniii« je autor ove teme

Datum registracije: 30.08.2006

• Poruku poslati

1

Subota, 23. Septembar 2006

Pre nedelju dana sam menjala sistem. Koristim skoro iste programe kao i pre menjanja sistema. Windows XP, Service Pack 2. Sada se javlja greska: "Generic Host Process for Win32 Services Error.." Sa Anti-Virusom sam zadovoljna, ali on sada ne javlja nikakvu infekciju. I kada se pojavi ta greska, nakon 10-15 minuta diskonektuje me sa neta, tako makar pise, ali su modem kao i telefoska linija zauzeti. Da bih se opet konektova na net, moram prvo restartovati racunar, jer kada se to dogodi, ikonicu za konekciju nije moguce otvoriti.
Mislim da je u pitanju neki trojanac. Nacula sam da postoji neka "zakrpa" za njega ali ne znam gde da je nabavim. Ako neko nesto zna o tome, neka napise. Evo slika kako izgleda to.
Unapred, hvala.
Dzeniii je dodao/la ovu sliku:
  • Problem.JPG
Neka nasa ljubav bude kao prolecna kisa koja sitno pada a preplavi obale....

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

2

Skini ZoneAlarm Firewall odavde:
http://download.zonelabs.com/bin/free/10…_737_000_en.exe

Instaliraj isti i nakon toga problem koji si opisala ne bi trebao vise da se pojavljuje.

U svakom slucaju uradi i windows update.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

3

Dzeniii, sva je prilika da se ova greska javlja usled neceg sto je zaostalo iz tvog predhodnog OS. Ovde mozes da skines hotfix za ovaj problem:

http://www.microsoft.com/downloads/detai…&displaylang=en

Kada instaliras ovaj hotfix restartuj racunar.

Pa javi da li imas opet ovakvih problema ;)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

4

@ef, hotfix koji si naveo je resenje za neke probleme ali ne i za problem koji je navela Dzenii.

Problem koji je ona navela opisan je u Microsoft Security Bulletin MS06-040.

Dakle instaliranjem desktop firewall-a, racunar ce biti zasticen od napadaca sa interneta i moci ce da odradi update sistema, upravo onako kako sam i predlozio u mom prethodnom prilogu.

Ukoliko auto update sistema nije moguc zbog spore konekcije itd... ;) onda je dovoljno skinuti sledeci hotfix i isti instalirati:

http://www.microsoft.com/downloads/detai…&displaylang=en

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

5

U opisu hotfixa koji sam joj postavio pise da ukljanja javljanje one poruke koju je ona opisala. Doduse za slucaju kada se javlja kada se podigne sistem, ali je pisalo da moze da se javi u nekim drugim situacijama. Nisam bio siguran da ce pomoci i zbog toga sam joj i rekao da se javi ako bude opet imala problema. Inace, i ja imam (ili sam bar imao) indetivan problem koji je ona navela. Koristim Bit Defender i javio mi je da imam neke trojanske konjine koje sam uklonio. Cak sam jutros skenirao ceo sistem i nije mi prijavio nista, a malopre mi je prijavio da imam Trojan-Proxy.Win32.Horst.cg koji sam uklonio.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 08. Oktobar 2006

Citirano

Orginalno od Dzeniii
Pre nedelju dana sam menjala sistem. Koristim skoro iste programe kao i pre menjanja sistema. Windows XP, Service Pack 2. Sada se javlja greska: "Generic Host Process for Win32 Services Error.." Sa Anti-Virusom sam zadovoljna, ali on sada ne javlja nikakvu infekciju. I kada se pojavi ta greska, nakon 10-15 minuta diskonektuje me sa neta, tako makar pise, ali su modem kao i telefoska linija zauzeti. Da bih se opet konektova na net, moram prvo restartovati racunar, jer kada se to dogodi, ikonicu za konekciju nije moguce otvoriti.
Mislim da je u pitanju neki trojanac. Nacula sam da postoji neka "zakrpa" za njega ali ne znam gde da je nabavim. Ako neko nesto zna o tome, neka napise. Evo slika kako izgleda to.
Unapred, hvala.

Dzenii udostoji nas barem odgovorom, da li ti je ovaj gore predlog pomogao da resis problem?

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

7

Dzenii je instalirala novi sistem tako da nije ni probala ono sto si joj ti predlozio.
Ali ja sam probao ono sto sam ja predlozio i nije resilo problem. Ali zato ono sto si ti predlozio - jeste :)
Zaboravio sam da se zahvalim, hvala ;)

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

8

@ef nema na cemu ;)
Buduci da je problem aktuelan vec nesto vise od mesec dana i pogadja apsolutno svakog ko nema ukljucen firewall, mislim da ce ovaj prilog biti od pomoci vecem broju posetilaca. Iz tog razloga sam ovih par priloga i prebacio u novu temu.

Nova instalacija je pomogla samo iz razloga sto je posle nove instalacije windows firewall podesen na default settings i aktiviran je po default-u.
Iskljucivanjem istog (sto nikako ne preporucujem u ovo danasnje doba na internetu) problem ce se javiti opet, te je stoga instalacija navedenog security patch-a neophodna.

Dzeniii

Početnik

(10)

• »Dzeniii« je žensko
  • »Dzeniii« je autor ove teme

Datum registracije: 30.08.2006

• Poruku poslati

9

Ponedjeljak, 09. Oktobar 2006

:( ;( Kao prvo molim za izvinjenje, bas sam bila neodgovorna.
@ef, hvala sto si objasnio umesto mene.
Administrator, ono vece mi je pao sistem, tek sutradan sam menjala sistem. Uradivsi sve opet, problema vise nema. Firewall i Automatic Update je iskljucen, dok je, za vreme problema, to bilo ukljuceno. Hmm.. zaista ne znam zasto mi se ono pojavljivalo. No, nisam bas ni pokusavala saznati.:)

Jos jednom, izvinite. I hvala puno, u svakom slucaju.
Pozz
Neka nasa ljubav bude kao prolecna kisa koja sitno pada a preplavi obale....

Social bookmarks