Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško
  • »boljanici« je autor ove teme

Datum registracije: 30.03.2007

• Poruku poslati

1

Srijeda, 04. Novembar 2009

Geto i Spektakl: fudbal na nas nacin

I to prodje, taj fudbalski “day D”, gde je svako nesto ocekivao i iscekivao, a samo normalan strepeo, jer iz onih bombasticnih najava Spektakla i visokog rizika je sve to i proizilazilo. Ipak, nije se desilo nista ni na stadionu , ni oko stadiona. Nije ni moglo da se desi, ako se sve brizljivo osmisli, pa makar dovuci i onaj policijski arsenal, koji je prosto onaj dan preplavio Novi Pazar.

Najlepsi deo price u armiji policije bese to sto vladase savrseni red, bar u saobracaju. Nikad se lepse nije vozilo nego onaj dan, nikad ne bese vise mesta na trotoaru, nikad ne bese vise propisnije parkiranih kola.

Zivi dokaz, sta treba ovom gradu: samo KONTROLA koliko se propisi postuju, od obicnog parkiranja, preko trgovine svim i svacim, i ponasanja, ako hocete. I onda zivot pocinje da izgleda normalno i prirodno…

Mene je cudila druga stvar. Zasto je taj Spektakl oznacen gromko sa svih strana kao visokog rizika, a niko detaljno ne rece na sta se misli. Svi se ponasase autisticno u smislu “da,da…visok rizik, rekli su”.

A to sto su rekli, to su bili ovi odozgo, a i ove nase Poglavice odavde rekli “da, rizicno je” . I to je to.

Ako ja npr. kazem da je rizicno preci onaj most u centru, ja moram da Vam objasnim ZASTO je rizicno.

Ispade da smo samo videli hiljadu policajaca, a rizika ne bese, jer su se koliko videh, ceo dan kasnije ti isti policajci vidljivo dosadjivali. Znaci, najlogicnije se namece pitanje: onaj ko je rekao da treba armija policajaca, treba da kaze kakva je saznanja imao, i da preventivno deluje protiv tih rizika.

Poraz N.Pazara nije bio poraz u fudbalskom smislu. Zvezda je jak tim, a fudbaleri su se dobro pokazali. Poraz N.Pazara je u tome sto se ispostavilo da jadna organizacija nije mogla da obezbedi karte i zvezdinim navijacima, a da mi kao dobri domacini, pokazemo koliko volimo fudbal i sve utakmice ma ko da dolazio…

A ne.

Nama je bilo lepo da budemo mi sami, da niko ne dolazi sa strane da navija za svoje, jer ko zna sta bi bilo…itd.

Ovo se nalazi u glavama vecine Pazaraca, a pozadina toga je da NEKO zeli da Pazar bude GETO.

Geto, u kome ce biti rizicna i svaka druga utakmica, i svako ko dodje ovde. Zapravo, strasna je realnost da, hipoteticki, N.Pazar igra Evropske kupove, pa da se najavi dolazak 5 000 austrijskih ili italijanskih navijaca, nebitno. Kako bi ih docekao??

Novi Pazar je po tom pitanju iscaseno mesto u lancu civilizacijskih desavanja. Crna rupa, u kojoj samo moraju da vaze posebna pravila i da se ta pravila NE SMIJU dirati. Pa, jesmo li toliko ksenofobicni, da je preslo u strah da ne smemo ni pitati nista. Nego “neko je to rekao”.

Neko je debelo zadovoljan sto se u njegovom Getu postuju njegova pravila. Uziva i mudro cuti.

A zasto da ne cuti, kad niko nista i ne pita.
novipazar.wordpres.com

zudo

Učenik

(10)

• »zudo« je muško

Datum registracije: 26.09.2007

• Poruku poslati

2

Srijeda, 04. Novembar 2009

Lepo se ti ispisa.Pa prvo ,da je taj most na centru sav oronuo ,onako "poluzdrav",ili bolje reci vidno propo,niko nebi moro da objasnjava zasto je rizicno prec preko njega.E sa takvim mostom je ispravnije da uporedis ovu situaciju.Mozda nije bilo potrebno dovuc hiljade policajaca,ali svakako veci broj jeste.Jer ko moze da ti garantuje da se odredjeni broj tih nazovi navijaca(ovo kad kazem mislim na one koji su spremni da prave nerede)nece stic u Pazar nekim tajnim kanalima ,i dok mi posmatramo utakmicu oni pravit dzumbus po gradu.A to sprecit ne mozete pomocu regularnih ,onih carsijskih saobracajaca,vec moraju bit obuceni ljudi za to.A ako mislis da oni nebi pravili nerede ,ako bi ih pustio ,onda ne poznajes situaciju.Svih zadnjih godina se po forumima moglo procitat kako jedva cekaju da dodju ovde,i eto im idealne sanse da pokazu da su "najjaci",sto je glupost naravno.A sto se tice ulaznica ,ne razumem kako to nisu im obezbedili ,zar nije 500 ulaznica bilo rezervisano za njih.Kolko bi ti hteo da im se da,po pravilniku obaveza je 5%,mi smo im dali 10%,pa sta hoce.Pazar nije neko selo dje vise ljudi navija za partizan i zvezdu nego domaci klub,navija se i ovde za te lubove ,ali tek posle pazara.I sta sad treba ,dat njima 4000 karata ,i samim tim za toliko uskratit nase ljude da gledaju utakmicu.E to moze tamo dje ima navijaca manjak ,kod nas je visak ,prema tome i to im je dosta.

Social bookmarks