Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko
  • »Dinna_« je autor ove teme

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

1

Srijeda, 21. Januar 2004

Ginisova knjiga rekorda

Najmladji Bilioner

Jerry Yang vlasnik popularne sajte Yahoo, postao je bilioner u svojoj 29-oj godini. Vredan je otprilike 4 biliona US dolara.

Najduži automobil

Najduži automobil ikad napravljen je 30.5m limuzina. Kreće sa na 13 pari točkova, a untra ima bazen sa daskom za skakanje, i vodeni krevet. Korišćena je nekoliko puta u filmovima.

Dinna_ je dodao/la ovu sliku:
  • limo.jpg
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 04. Decembar 2005

Mariah Carey

Mariah Carey je osoba sa najvishim otpevanim tonom koji je ljudski glas ikada otpevao (kazu G7, mada meni to deluje malo neverovatno, s obzirom da ja ne mogu vishe od A3). :)

Inache, G7 je ton koji je dve oktave vishi od onoga koji lekari nazivaju 'normalnom gornjom granicom'.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

3

Chovjek koji vidi ptice u vodi,vidi i ribe na grani...

i to ti rekord:D

pazi ovo saT...

Madeline Albrecht je radila u laboratoriji za analizu doktora Scholla u Cincinnati, Ohio. Za 15 godina rada, Madeline je omirisala oko 5600 stopala i veliki broj pazuha.

sad joj i same nozdrve bazde na momenat:D:D:D:D:D:D
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

4

Citirano

Orginalno od Sting Lady
Mariah Carey je osoba sa najvishim otpevanim tonom koji je ljudski glas ikada otpevao (kazu G7, mada meni to deluje malo neverovatno, s obzirom da ja ne mogu vishe od A3). :)

Inache, G7 je ton koji je dve oktave vishi od onoga koji lekari nazivaju 'normalnom gornjom granicom'.

Tacno tako to sam i ja procitao.Evo male komparacije,znaci njen glas je jaci i duzetrajni od Sabana.Sada neznam dali je bilo za dva ili tru put.Tako je pisalo u stampi ;)
" Bilen alemlere rahmettir "

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

5

- Najtezi bik u je bik Ferdinand iz sela Mionica, okolina Valjeva a njegova tezina je iznosila 2100 kg.

Normalno da se toliko ugojio kad jesamo sedeo ispod drveta i mirisao cveće. :D

Inače bik više nije medju živima već medju kobasicama.

InterNacional, 23. jul
Čuveni bik Ferdinand, koji je sa svoje gotovo 2,5 tone težine ušao u "Ginisovu knjigu rekorda", završio je pre nekoliko dana u kobasici.

• »Stari_Gradjanin« je muško

Datum registracije: 04.11.2005

• Poruku poslati

6

...

e ovo sam procito pre neki dan a neverujem da ste znali!
Znate li da ginisova knjiga rekorda drzi rekord kao najvise kradena knjiga iz biblioteka...
Eto da cujete nesto pametno i od mene
Crna Mala POvisoka Devojka

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

7

Srijeda, 31. Maj 2006

Neznam da li znate BIBU STRUJU on je usao u Ginisovu knjigu rekorda. Covek koji nema znojne zlezde a ni jednu dlaku na telu i kroz cije telo moze da prolazi jaka struja a njemu nista ne bude. Mislim da je negde iz Srbije - ne znam tacno.

Conception

Početnik

(10)

Datum registracije: 15.05.2006

• Poruku poslati

8

Subota, 17. Juni 2006

Najvislja zena na svijetu

Sandy Allen, Indianapolis, Indiana, USA
U 10-oj godini je bila visoka 1.905 m, da bi u 16-oj bila 2.16 m. Jula 14. 1999. godine postigla je svjetski rekord od 2.31 m, kao najvišlja žena na svijetu.

Bolesno:
Najvise pojedenih bubasvaba

Ken Edwards iz Londona uspio je 5. marta 2001. da pojede 36 bubašvaba u jednoj minuti, i time postavio svjetski rekord.

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

9

Srijeda, 26. Juli 2006

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

10

Srijeda, 11. Oktobar 2006

Madona je pevačica koja najviše zarađuje prema izdanju "Ginisove knjige rekorda" za 2007. godinu.

Ona je sa trona, kada je bar lova u pitanju, prvi put u zadnjih pet godina uspela da skine do sada neprikosnovenu Britni Spirs.

Madona godišnje zarađuje oko 40 miliona evra.

Ali to i nije bog zna šta u poređenju sa oko 50 miliona evra koliko zarađuje Džoan K. Rouling, pisac za decu, autorka knjiga o "Hari Poteru"!

Dodajmo i nešto iz sveta filma - Piter Džeksonov rimejk "King konga" je najskuplji film ikada napravljen a na njega je potrošeno tričavih 163 miliona evra!

BBC-ijeva naučno-fantastična serija “Doctor Who” sa više od 700 epizoda stoji ubedljivo na prvom mestu kada je u pitanju dužina televizijskih serija.

Čuvena "Ginisova knjiga rekorda" se štampa u više od 100 zemalja na 23 jezika a prvi put će biti štampana i na arapskom.

Takođe će u novom izdanju prvi put imati i posebnu sekciju posvećenu kompjuterima.

B92
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

11

Nedjelja, 03. August 2008

November 21, 1997, Chang Mai, Thailand
Hoo Sateow, sa najduzom kosom na svetu od 5.15m. Hoo kaze da se nikad nije sisao, i da kosu pere jednom mesecno sa deterdzentom i vodom

Robert Earl Hughes, USA
Robert je roden 1926 god. u Illinois. U 6-oj godini tezina mu je bila 92kg, dok u 25-oj 4 puta vise 406kg. Preminuo je 1958 god, sa tezinom od 435kg i jos uvek svetski rekor u najvecem obimu grudi od 3.15m

Shamsher Singh, avgust 18, 1997, Punjab, India
Najduza brada na svetu dugacka je 1.83m

Ubijeni americki predsenik John Fitzgerald Kennedy postigao je svetski rekord u brzoj retorici, kada je u jednom govori odrzanom 1961, izgovorio 372 rijeci u minuti.

Brazilci Riamundo I josmar Carnauba su bracni par sa najvise dece.Do kraja 1972. godine, oni su imali 32 deteta.

Meksikanka Lucia Zarate bila je najlakse odraslo bice za koga se zna.Kada je imala 17. godina bila je visoka 67 cm, a njena telesna tezina je iznosila samo 2 kg i 125 g.

sanelah

Učenik

(10)

• »sanelah« je žensko

Datum registracije: 29.04.2008

• Poruku poslati

12

Srijeda, 20. August 2008

IZET FAZLINOVIC je najbolji kandidat za ginisovu knjigu rekorda! (o) (o) (o)
vozdrica ;)

Social bookmarks