Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 31. August 2006

GLAS SANDŽAKA

Prije nešto više od mjesec dana pojavio se u prodaji nedjeljnik Glas Sandžaka. Ovo je novo glasilo koje izlazi svakog utorka, a izdavač mu je nevladina organizacija Građanski forum. U uvodniku piše da je "grupa finansijski dobro situiranih novinara zatražila formiranje redakcije i izlazak novina", da su od ličnih sredstava "formirali solidan kapital koji ovim projektom darujemo čitaocima".
"Glas Sandžaka zbog toga što Sandžak danas nema svog glasa, nema sedmične novine, potrebna je objektivna informacija, potrebno je da se ruše zablude, potrebni su nezavisni mediji... Redakcija je spremna na rizik, uz realnost i oštrinu, zato što se ne piše o onome što svi znaju, ne objašnjava ono što je nejasno, muti ono što je jasno. Dobar glas se daleko čuje", piše između ostalog u uvodniku prvog broja.

Do danas je izašlo sedam brojeva. Dovoljno da se steknu prvi utisci. Ja mislim da se radi o solidnom početku, o osvježenju i dobroj šansi da Novi Pazar najzad dobije objektivnu informaciju.

Šta vi mislite o ovom glasilu?
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

2

Redovno ga citam. Saglasan sam sa tobom da se radi o "solidnom" pocetku.

Uz jos malo truda mislim da ce to biti jedna ozbiljna novina.
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

3

Moze li nesto da se uradi na planu internet prezentacije tih novina.

Tako bi i nama u inostranstvu bio dostupan.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

• Poruku poslati

4

To bi trebalo pitati ljude koji ga izdaju i uredjuju. Trenutno ih nema na internetu a ja nesto ne vjerujem da ce ih uskoro i biti. Ono sto bih ja volio je da pocne izlaziti u dijaspori. Pitanje je samo kako?

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• »Ibnul_Qajjim« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

5

Petak, 01. Septembar 2006

nije losa novina za pocetak, inshaAllah ce da napreduje sve vise i vise, ali za to ce im biti potrebno jos finansija... procitah i intervju naseg dragog forumasa ed-a u tim novinama :)

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

6

Subota, 02. Septembar 2006

Citirano

Orginalno od Ibnul_Qajjim
nije losa novina za pocetak, inshaAllah ce da napreduje sve vise i vise, ali za to ce im biti potrebno jos finansija... procitah i intervju naseg dragog forumasa ed-a u tim novinama :)

U kom broju i na kojoj strani, bas me zanima ko je ed ?

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• »Ibnul_Qajjim« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

7

zaboravio sam koji bese broj, ali imas taj intervju na sljedecoj adresi intervju ed-a

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

8

Citirano

Orginalno od Ibnul_Qajjim
nije losa novina za pocetak, inshaAllah ce da napreduje sve vise i vise

Da li to znači da će se u ovim novinama kao bitni sagovornici pojavljivati sve deblje i deblje kajle:

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

9

Ne, nego znaci da ce se otvoreno pisati i o kriminalu u Sandzaku...

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

10

Neko to zove otvorenim pisanjem o kriminalu, a meni to liči na promociju kriminala.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Space

Početnik

(10)

• »Space« je muško

Datum registracije: 01.06.2006

• Poruku poslati

11

Ponedjeljak, 04. Septembar 2006

Citirano

Do danas je izašlo sedam brojeva. Dovoljno da se steknu prvi utisci. Ja mislim da se radi o solidnom pocetku, o osvježenju i dobroj šansi da Novi Pazar najzad dobije objektivnu informaciju.

Pa i nemam neko misljenje.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

12

Citirano

Orginalno od Space

Citirano

Do danas je izašlo sedam brojeva. Dovoljno da se steknu prvi utisci. Ja mislim da se radi o solidnom pocetku, o osvježenju i dobroj šansi da Novi Pazar najzad dobije objektivnu informaciju.

Pa i nemam neko misljenje.

Sto znaci i da se nisi javio na ovu temu znali bi da ti i nemas neko misljenje o ovom pitanju. Sad kreni redom po svim temama o kojima nemas misljenje pa pisi isto....

a10nition

Početnik

(10)

• »a10nition« je muško

Datum registracije: 20.08.2006

• Poruku poslati

13

Najgore je sto su novinari u velikom broju slucajeva nemoralni ljudi. Jos uvek nisam naisao na list, bar u zemlji srbiji, gde novinari svesno ne posezu za napumpanom terminologijom i za selektivnim predstavljanjem istine. Najgore je od svega sto ih zedj za popunjivanjem clanaka tera da u iste svrstavaju i tacne, i polutacne, i neistinite i nepotpune informacije. Tako dobijete naslov: Ana Ivanovic upoznala Paris Hilton, a u sustini one su samo bile na istoj zurci sasvim slucajno i naravno ova druga prvu nit zna nit je primetila. Ali novinari... I sam sam bio predmet izvestavanja i mogao sam da se uverim kako pola pozitivnih stvari koje su napisane o meni nemaju osnovu u realnosti, ali dzaba kad ta sloboda u masti sluzi autoru da popuni clanak. A sta rade oni koji to citaju? Veruju li veruju.

Sad ce po tom istom rezimu, hard wanna be novinari poput ovog halilovica, da predstavljaju nam ono sto nam je pred ocima ali malo drugacije. Isto kao da mi to ne vidimo kakvo je pa mogu da nas obmanjuju!? Vec je to i ucinjeno. Pisho frajer? MA dajjj. Znas li sta su uradili? Dali mu sansu da se promovise i da predstavlja svoju verziju, tj mastu, istine kao realno stanje u gradu. I sad ce to i drugi radit, i sad ce pola da se fura kako je to in da bi dosli do novina (kao u onom filmu Rane ona deca sto rade) a sve ce to halilovic, kao \"neutralan\", samo da stavlja u novine.

Dzaba je kad se tog posla mahom prihvataju oni koji jedini hoce, a ne oni koji jedini vrede. Jos je zalosnije sto ovakvi ko ovaj tutinac promovisu neke vrednosti a sami su predaleko od njih. Novinar je a smeta mu sto se space izjasnjava svojom voljom onako kako mu volja nalaze.

Novinari i advokati = najgora sorta.

p.s. Kamo srece da hoce neki skontat da je cilj obrazovanja da stvori dobre ljude, tad ne bi imali ove probleme ni u kakvoj profesiji. Tad bi imali dobre ljude koji znaju da rade svoj posao. I uvek bi nam bitno bilo prvo dal su dobri, a ne kako rade posao.

Jos je veci problem sto nasi verski zvanicnici, i njihovi zastupnici poput eda, drze do toga da ideologija obrazovanja vodi do strucnijeg kadra, a ne dobrote covecanstva. I zato smo tu gde jesmo, i bit cemo sve gori i gori..

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

• Poruku poslati

14

Citirano

Orginalno od alBazari
Neko to zove otvorenim pisanjem o kriminalu, a meni to liči na promociju kriminala.

Po naslovu, ne bih mogao da ti dam za pravo. Po antrefileu opet, rekao bih da si u pravu. Kada bih procitao cijeli intervju vjerovatno bih bio u situaciji da dam konacnu ocjenu.

Ovdje se sjetih jedne velike greske koju smo napravili u vrijeme dok sam i sam bio clan redakcije 'Glasa Islama'. To je bilo na samom pocetku. Tekst koji je govorio o naseljavanju palestinskih teritorija od strane Jevreja naslovili smo sa: "Povratak kuci". ?( Tek smo po izlazenju broja primjetili gresku i preostalo nam je samo da se nadamo da niko to nece vidjeti. Barem ne oni koji to ne bi smjeli da vide.

A tek da je neko po tom naslovu presudio cijelim novinama.

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

15

Citirano

Orginalno od a10nition

Sad ce po tom istom rezimu, hard wanna be novinari poput ovog halilovica, da predstavljaju nam ono sto nam je pred ocima ali malo drugacije. Isto kao da mi to ne vidimo kakvo je pa mogu da nas obmanjuju!? Vec je to i ucinjeno. Pisho frajer? MA dajjj. Znas li sta su uradili? Dali mu sansu da se promovise i da predstavlja svoju verziju, tj mastu, istine kao realno stanje u gradu. I sad ce to i drugi radit, i sad ce pola da se fura kako je to in da bi dosli do novina (kao u onom filmu Rane ona deca sto rade) a sve ce to halilovic, kao \"neutralan\", samo da stavlja u novine.

Dzaba je kad se tog posla mahom prihvataju oni koji jedini hoce, a ne oni koji jedini vrede. Jos je zalosnije sto ovakvi ko ovaj tutinac promovisu neke vrednosti a sami su predaleko od njih. Novinar je a smeta mu sto se space izjasnjava svojom voljom onako kako mu volja nalaze.

Novinari i advokati = najgora sorta.

p.s. Kamo srece da hoce neki skontat da je cilj obrazovanja da stvori dobre ljude, tad ne bi imali ove probleme ni u kakvoj profesiji. Tad bi imali dobre ljude koji znaju da rade svoj posao. I uvek bi nam bitno bilo prvo dal su dobri, a ne kako rade posao.

Jos je veci problem sto nasi verski zvanicnici, i njihovi zastupnici poput eda, drze do toga da ideologija obrazovanja vodi do strucnijeg kadra, a ne dobrote covecanstva. I zato smo tu gde jesmo, i bit cemo sve gori i gori..

Mislim da se ovde previse osuda iznelo na racun ovih ljudi koji pokusavaju da naprave novinu, znaci oni su u zacetku, verovatno se trude da budu sto objektivniji, znajuci neke od clanova tog lista, a da li ce uspeti u tome ostaje da vidimo.
Ipak su citaoci najostriji kriticari, i nagradjuju-kaznjavaju, konkretno novnare time sto kupuju-ne kupuju neku novinu.
Hvala Bogu, kao i sve u zivotu ima i novina svoju alternativu i mislim da moze samo da bude pozitivno ukoliko se na nasim prostorima javi sto veci broj glasila, tako da ce mo svi moci da izaberemo one za koje mislimo da su najobjektivnije.

Ok, ovo gore nisam citirao da bi oponirao bilo kome, te sam izbacio samo onaj prvi deo, a moram se samo osvrnuti na jedan deo u kome kazes da se kod nas posla prihvataju samo oni koji to hoce, a ne oni koji vrede, e pa mislim da tu nisi u pravu, bar ne kada je rec o nasoj sredini u kojoj je nepotizam na prvom mestu i u kojoj moras da budes podoban da bi se necim bavio, bez obzira da li hoces ili mozda vredis ( u boljoj varijanti ).
Cak toliko daleko ide stvar da se i edukacija vrsi na osnovu toga kome i kako priradas, a ne za sta si sposoban i kakve afinitete imas.
Mislim da tu treba traziti razloge nezadovoljstva sa postojecim kadrovima, koje ti pominjes u smislu da kako ti rece " nisu dobri ".
Mada na kraju, mislim i da se sticanjem fakutetske diplome, ma kakva ona bila, i magde ona stecena, od toga nosioca diplome ne pravi bolji ili losiji covek ( on samo dobija intrument da svoje osobine koje nosi u sebi, lakse ispolji ), vec samo uslovno da kazem pravi od njega stručnjak-ekspert koji moze da radi u oblasti u kojoj je stekao edukaciju.
Sud donosi, vreme i ljudi, za svaciji rad ili delovanje , dobro ili lose, sve jedno, svaka situacija ima svoj sud...

Pozdrav

Space

Početnik

(10)

• »Space« je muško

Datum registracije: 01.06.2006

• Poruku poslati

16

Vreme je najbolji pokazatelj (ne magazin "Vreme").

Sta reci, novine mogu da budu korisne a mogu i da stete. Zavisno kroz kakvu se prizmu prelamaju.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

17

Citirano

Orginalno od a10nition
...

...

A i ti si vala utripovo da znas odgovore na sva pitanja ovog svijeta. Smanji malo dozivljaje...

Niti ovde ko bilo sta promovise, niti meni bilo sta smeta. Samo preporucujem i podsticem ga da se jos vise izjasnjava tj. da ide od teme do teme o kojoj nema misljenje i da pise o njoj isto...

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

18

Srijeda, 03. Januar 2007

Glas Sandzaka,primjetih, ne izlazi vec neko vrijeme.Rekose da je problem nedostatak finansija...
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

19

Srijeda, 03. Januar 2007

Altuna,

Dobro si primjetila. Ne izlazi vec mjesec dana iz tog razloga.

Koliko znam imali su u planu (nakon prestanka izlazenja kod nas) da ga stampaju i distribuiraju u Nemackoj tj. dijaspori ali ne znam dokle se stiglo sa tom idejom.

Mislim da "Sandzak Danas" petkom dobro napreduje.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

20

Srijeda, 03. Januar 2007

Istina je. No, to što nema finansija ne znači da se neće nastaviti sa radom. Sigurna sam da će biti istrajni u borbi, prosto to su takvi tipovi ljudi. Sve najbolje im želim!
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Social bookmarks