Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

41

Petak, 13. April 2012

Citirano

Ja mislim da ce Ed podrzati Muftiju u prvom krugu.

Naravno da cu ga podrzati, to mi je vjerska duznost. Uvijek sam ga podrzavao pa cu i sada. Zar se ne sjecas hadisa koji kaze pomozi bratu muslimanu i kada je u pravu i kada grijesi ;)
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

42

Subota, 14. April 2012

Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško
  • »Nihad« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

43

Nedjelja, 15. April 2012

Predata Zukorlićeva kandidatura

Izvor: Beta
Beograd -- Grupa građana predala je danas posle 18 časova RIK-u predsedničku kandidaturu muftije Muamera Zukorlića, koju je podržalo više od 12.000 građana.

Šef izbornog štaba Jahja Ferhatović rekao je novinarima da očekuje pobedu muftije Zukorlića na predsedničkim izborima, zakazanim za 6. maj, ističući da će muftija doneti "preporod države i društva".

Među onima koji su podržali kandidaturu muftije Zukorlića, koji trenutno boravi u Beču, ima dosta i Srba, rekao je Ferhatović, okružen muftijinim pristalicama koj su nosili zelene majice na kojima je pisalo "muftija predsjednik".

Ferhatović je rekao da su potpise sakupljali ne samo u sandžačkim opštinama, već i u drugim gradovima u Srbiji, poput Leskovca, Novog Sada i Prokuplja.

"Imali smo jako velike opstukcije od sudstva i vladajuće koalicije", rekao je on i optužio predsednika Demokratske stranke Borisa Tadića i Rasima Ljajića da su pokušali da spreče muftiju da sakupi potpise za svoju predsedničku kandidaturu.

"Tadić je preko ministra Ljajića vršio pritiske da ne prikupimo potpise", rekao je Ferhatović.

RIK je do sada proglasio sedam predsedničkih kandidata: lidera Demokratske stranke Borisa Tadića, lidera Socijalističke partije Srbije Ivicu Dačića, lidera Demokratske stranke Srbije Vojislava Koštunicu i Zorana Stankovića koga su predložili Ujedinjeni regioni Srbije.

Proglašene su i kandidature Jadranke Šešelj koju je predložila Srpska radikalna stranka, lidera Liberalno demokratske partije i Preokreta Čedomira Jovanovića i predsednika Srpske napredne stranke Tomislava Nikolića.

Rok za podnošenje kandidature za učešće na predsedničkim izborima ističe sutra u ponoć, a za proglašenje kandidature potrebno je podneti 10.000 potpisa.
Nihad je dodao/la ovu sliku/e:
  • predaja-liste-14-4-2.jpg
  • predaja-liste-14-4-4.jpg
  • predaja-liste-14-4-5.jpg
  • predaja-liste-14-4-6.jpg
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

44

Ponedjeljak, 16. April 2012

Bože, sačuvaj nas intelektualne prostitucije.

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

45

@ed, hvala ti na postiranju ovog linka. Fatmir je ovim svojim tekstom na izvanredan nacin rekapitulirao realno stanje stvari, svidelo se to nekom ili ne :!:

Ajatolah Srbije

16 Apr 2012
Da li će neko misliti da je hodžama mjesto u džamiji, na vjerskim obredima, i nikud dalje, više ne zanima stotine imama koji prevazilaze arhetip seoskog hodže i postaju angažirani intelektualci.

Nemoguće je imame staviti u džamijski geto [Anadolija]

Piše: Fatmir Alispahić

U srbijanskoj i bosanskoj javnosti vlada jedan zanimljiv konsenzus o „nespojivosti za prirodom sekularizma“ u pogledu kandidature muftije Zukorlića za predsjednika Srbije. Beogradske „Večernje novosti“, recimo, dijele mišljenje sa predsjednikom Sabora Islamske zajednice Safetom Softićem, koji kaže: „Zna se koje mjesto pripada ahmediji.“ Srbijanska javnost Zukorlića upoređuje sa „ajatolahom“, jer kao vjerski lider pledira za šefa države.

Na izbore kao građanin

Ipak, svi znamo da Zukorlić ne može postati predsjednik, tj. „ajatolah“ Srbije, pa je poređenje sa iranskim teokratskim modelom izlišno. Znamo i da je teza o sekularizmu, također, nategnuta, jer je kandidatura Zukorlića realizacija njegovog ustavnog prava – da bira i da bude biran – a ne plan za desekularizaciju i iranizaciju Srbije. Ključna stvar je da Zukorlić na izbore ide kao građanin Srbije, a ne kao muftija, jer to što je muftija ima propagandnu, pa i političku, a nikako formalno-pravnu težinu.

Ta kandidatura nije narušavanje ni Ustava Srbije, ni Ustava Islamske zajednice, kako se tvrdi, jer se radi o građanskom pravu, i uz to neovisnom od stranaka i ideologija. Muftija Zukorlić ostaje u Muftiluku, a na izbore ide građanin Zukorlić, kojega, doduše, poznajemo kao muftiju i lidera sandžačkih Bošnjaka. Ovako ta priča izgleda kad je operutana od senzacionalizma i kritizerstva, za kojim su poletjeli i u Beogradu i u Sarajevu.

Citirano

Kao najpopularniji Bošnjak u Srbiji Muamer Zukorlić će mobilizirati bošnjačko biračko tijelo, namjesto da ono bude pasivno ili razasuto.

Ako je Zukorlićev cilj da za sandžačke Bošnjake izbori što više građanske jednakopravnosti, onda kandidatura ima punog smisla. Prvo, pokazat će da se osjeća građaninom Srbije, koji u punom kapacitetu koristi ustavna prava, jer svjedoči ambiciju da bude predsjednik države u kojoj je manjina. (Slučaj „Sejdić-Finci“ u BiH ima istu težinu.) Drugo, kao najpopularniji Bošnjak u Srbiji Muamer Zukorlić će mobilizirati bošnjačko biračko tijelo, namjesto da ono bude pasivno ili razasuto. Treće, glasove koje dobije moći će, eventualno, u drugom krugu usmjeravati ka onom kandidatu koji bi bio najpovoljniji za Bošnjake. A bez te kandidature, nema ni ove priče, jer Bošnjaci u Srbiji nemaju harizmatičnije ličnosti od Zukorlića.

Beograd bi se mogao naljutiti

Predsjednik Sabora Islamske zajednice Safet Softić upozorava da Zukorlić – „mora imati na umu kako neke stvari, kakva je kandidatura na izborima, mogu pogoršati stanje“, čime se očituje onaj pasivni i defetistički model bošnjačke politike u Sarajevu, koja je odgojena da se ponaša kao objekt, a ne kao subjekt svoje sudbine. U prevodu, mogao bi se Beograd naljutiti zbog te Zukorlićeve drskosti da kidiše na predsjedničku funkciju, pa Bošnjacima uskratiti još ljudskih prava. Prema tom modelu, bošnjačka politika u Sarajevu godinama ne reagira na obespravljenost Bošnjaka u povratničkim sredinama, pa nikakav napredak nije ostvarila.

Citirano

Svi su poletjeli da osude Zukorlićevu namjeru da se kandidira, a zapravo su posvjedočili neznanje ili neslaganje sa ustavnim pravima i demokratskim slobodama.

Zukorlić, pak, svjedoči aktivni i kreativni odnos prema stvarnosti, tako što provocira deklaracije o ljudskim pravima i ukazuje na provaliju između fraza i stvarnosti. Jedan te isti Zukorlićev dribling izgradio je Bošnjacima u Sandžaku institucije koje nemaju ni Bošnjaci u Sarajevu. Evo, i sada, svi su poletjeli da osude Zukorlićevu namjeru da se kandidira, a zapravo su posvjedočili neznanje ili neslaganje sa ustavnim pravima i demokratskim slobodama.

Toliko puta je srbijanska javnost kritikovala Zukorlića što, navodno, ignorira Beograd, a priznaje Sarajevo, a kada taj isti Zukorlić iskaže ambiciju da bude prvi građanin Srbije, odjednom nešto ne valja. Na kraju će ta kandidatura biti prihvaćena u legalističkom kapacitetu, kao što je vremenom prihvaćena činjenica da službenici Islamske zajednice pišu kolumne, drže predavanja, bave se humanitarnim radom, i općenito, slobodno sudjeluju u društvenom i političkom (ali ne i u stranačkom) životu.

Imame u džamijski geto

Taj zaokret u otvaranju i dinamiziranju života Islamske zajednice najočitiji je na Sandžaku, a upravo iz osjećanja nepovjerenja u druge, zašta su najmanje krivi sami Bošnjaci. Da li će neko misliti da je hodžama mjesto u džamiji, na vjerskim obredima, i nikud dalje, više ne zanima stotine imama koji prevazilaze arhetip seoskog hodže i postaju angažirani intelektualci. Desetine ih je posljednjih godina magistriralo i doktoriralo na filozofskim, historijskim i političkim naukama, čime su aktivno prožeti kroz vjerski, naučni i politički život.

Odveć je nemoguće imame u Bošnjaka staviti u džamijski geto, jer je u posljednjih nekoliko godina uspostavljen uzor angažiranog, obrazovanog i neiskompleksiranog imama, čemu već teže generacije studenata islamskih nauka u Sarajevu, Zenici i drugdje. Muftija Zukorlić svakako je jedan od simbola te nove bošnjačke energije, koju je moguće diskreditirati, ali ne i negirati – bez obzira da li se s time slagali ili ne. Moguće je problematizirati navodni senzacionalizam u javnim istupima muftije Zukorlića, ali to opet ne može negirati ovo gibanje u Islamskoj zajednici, koja je postala rasadnik angažiranih intelektualaca, doduše, imama, ljudi koji stanuju u ustavima, kao i svi drugi.

Citirano

Pokret Martina Luthera Kinga u Americi '60-ih – također sveštenog lica – sazdan je od nenasilnih provokacija kojima se razotkrivala segregacijska suština američkog poretka.

Zukorlićev medijski gard ima opravdanje u odnosu na činjenicu da Bošnjaci u Sandžaku žive u nenormalnim okolnostima, nalik na one koje su trpjeli Albanci na Kosovu '80-ih, što dozvoljava svaku vrstu nenasilne provokacije i ukazivanja na obespravljenost. Napose, pokret Martina Luthera Kinga u Americi '60-ih – također sveštenog lica – sazdan je od nenasilnih provokacija kojima se razotkrivala segregacijska suština američkog poretka.

Druga je stvar što Beograd preko svoje medijske mreže negira te činjenice, pa traži krivca u onima koji se zalažu za jednakost svih građana. A muftija Zukorlić, za razliku od M. L. Kinga, ne poduzima nenasilne provokacije, ne organizira bošnjački marš na Beograd, već samo glasno i otvoreno govori o bošnjačkoj realnosti u Srbiji. A to je dovoljno da bude obilježen kao faktor remećenja reda i poretka, i primjer kakav hodža ne smije biti. Analogija sa crnačkom borbom za ravnopravnost u Americi ukazuje nam na iste dramaturske obrasce, gdje je kriv onaj koji traži jednakost, a ne onaj koji tu jednakost uskraćuje.

U protivnom, Zukorlićeva kandidatura bi bila shvaćena i hvaljena kao uvažavanje srbijanskog suvereniteta od strane Bošnjaka u Srbiji, koji i na taj način svjedoče svoje srbijansko državljanstvo. Neki dalekovidniji Srbi mogli bi svoj glas dati upravo Muameru Zukorliću, pri svijesti da tako jačaju suverenitet Srbije u Sandžaku, odnosno da sandžačke Bošnjake snažnije vežu za režim u Beogradu.

Stavovi izraženi u ovom tekstu su autorovi i nužno ne odražavaju uredničku politiku Al Jazeere.

Izvor: Al Jazeera
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

46

@ed, hvala ti na postiranju ovog linka.

Molim, molim :)

Ja sam inače na al-jazeeri ostavio komentar. Ne bih ovdje ponavljao. Ali, imam pitanje za tebe. Pogledaj ovu fotografiju ispod i procitaj Fatmirove rijeci ispod nje.
- Je li i dalje mislis da je Fatmir na izvanredan nacin rekapitulirao realno stanje stvari?

Fatmir:
"Muftija Zukorlić ostaje u Muftiluku, a na izbore ide građanin Zukorlić."

Eto, tako izgleda Fatmir kada ga operutamo riječju i slikom ;)

.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

47

Muamer Zukorlic nadimak Muftija. :D U cemu je problem Ed :thumbsup:
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

48

Ali, imam pitanje za tebe. Pogledaj ovu fotografiju ispod i procitaj Fatmirove rijeci ispod nje.
- Je li i dalje mislis da je Fatmir na izvanredan nacin rekapitulirao realno stanje stvari?

Apsolutno. Ja nisam od onih koji od vojnika u jeku bitke traze da imaju ispeglano odelo, uglancane cipele i obrijano lice, dok sami sede u debeloj i sigurnoj pozadini.

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

49

Muamer Zukorlic nadimak Muftija. :D U cemu je problem Ed :thumbsup:

Ovo si tako dobro srocio. Od tako velicanstvene institucija kava je Muftija, ostao je samo nadimak.

A evo sta kaze prof. Fikret Karcic o kandidaturi Muftije Muamer ef. Zukorlica

Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »sanjin-020« (16. April 2012, 19:18)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

50

Ali, imam pitanje za tebe. Pogledaj ovu fotografiju ispod i procitaj Fatmirove rijeci ispod nje.

Apsolutno. Ja nisam od onih koji od vojnika u jeku bitke traze da imaju ispeglano odelo, uglancane cipele i obrijano lice, dok sami sede u debeloj i sigurnoj pozadini.

Igrom sudbine prije nego sam sjeo u debelu i udobnu pozadinu bio sam svjedokom neposredne ratne opasnosti po Sandzak i sandzacke Bosnjake tako da znam kako vojnik moze u toj situaciji izgledati. Na primjer, moze ocijeniti da je situacija jako opasna pa spakovati kofere i otici za Tursku. A ako se vojnik odluci na diplomatski pristup ratu onda fino sjedne pa predsjedniku diktatoru napise pismo cistom ekavicom, na cistom srpskom jeziku. Ni slucajno tamo nekakav bosanski da mu ne bi pokvario raspolozenje. A ako je vojnik naivan moze da zavrsi i u corku sa prebijenim rebrima. No to su vec vojnici sa nizim cinovima, oficirima se to slabo desava. E takvo ratno stanje ja poznajem i takve bitke sam gledao. Tada me nije mnogo zanimalo ni odijelo ni cipele. Nasuprot tome, stanje u kojem ti mediji poklanjaju paznju kao majklu dzeksonu, u kojem ti daju minutazu vecu nego predsjedniku, stanje u kojem pozivas narod da tjera drzavne sluzbenike sa pragova i ostanes bez posljedica, stanje u kojem pobodes hastal na gradski trg i niko ne smije da ti ga pomjeri, stanje u kojem drzis televiziju bez valjane dozvole, stanje u kojem mozes nesmetano da se kandidujes za predsjednika drzave... E to stanje lici na svakakvo samo ne na ratno. Rekao sam vec jednom ali moram da ponovim. Kada zelis da se izdignes iznad zakona samo proglasis vanredno stanje i zavrsio si stvar. E ja na te trikove ne padam. Zakon za svakoga isti. Pa svi ispod njega a niko iznad njega.

Ovo sto profesor Karcic govori je samo potvrda onoga o cemu i ja ovdje vac danima pisem.

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »ed« (16. April 2012, 22:25)

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

Datum registracije: 14.10.2009

• Poruku poslati

51

Naci ces ti jos istomisljenika ED, imas Rasima, Sulja, Reska Hodzica, onog pehilja Satka, itd... I? Bla, bla, bla, muftija, bla, bla, bla, politika...

Psi laju karavana prolazi.

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

52

Nasuprot tome, stanje u kojem ti mediji poklanjaju paznju kao majklu dzeksonu, u kojem ti daju minutazu vecu nego predsjedniku, stanje u kojem pozivas narod da tjera drzavne sluzbenike sa pragova i ostanes bez posljedica, stanje u kojem pobodes hastal na gradski trg i niko ne smije da ti ga pomjeri, stanje u kojem drzis televiziju bez valjane dozvole, stanje u kojem mozes nesmetano da se kandidujes za predsjednika drzave... E to stanje lici na svakakvo samo ne na ratno.

Ako si ti misljenja da je aktuelni status Bosnjaka u Srbiji na zavidnom nivou i da je sve cool onda nista.

Ukoliko ne mislis tako, onda mi reci ko je danas najveci borac za poboljsanje statusa Bosnjackog naroda u Srbiji?

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

53

Utorak, 17. April 2012

Psi laju karavana prolazi.

Allah mi je svjedok da sam razmisljao sto te nema, cak sam se zabrinuo da nisi nesto bolestan. Vidim, dobro si, fala Bogu.

Ako si ti misljenja da je aktuelni status Bosnjaka u Srbiji na zavidnom nivou i da je sve cool onda nista.

Mislim da ni jedna moja diskusija ne ostavlja prostora za takav zakljucak, da tako razmisljam. Ne mogu sada da elaboriram na ovu temu ali cinjenica je da nije sjajno no, koliki god da je problem on se po mom dubokom ubjedjenju ne moze rjesavati na nacin na koji to pokusava muftija da uradi. Ne mogu da pristanem na to da se njemu dozvoli da se izdigne iznad zakona. Borba za nacionalna prava, ma kako teska bila mora se odvijati PO PRAVILIMA! A ja nemam nista protiv da svako uzme ucesca u toj borbi, koliko ko moze i koliko ko treba. Imam samo jedan uslov: postujte zakon! Muftija Zukorlic nema pravo da krsi propise u ime te borbe. Evo, i profesor Karcic je jasno podvukao da se propisi moraju postovati. On je ujedno zatrazio i da se bude konsekventan. Nije tesko naslutiti sta to znaci. Nije mi jasno zasto se toliko opirete ovim zahtjevima. Je li ovo sto se trazi nesto nenormalno i nemoralno? Pa ako se ne slozimo oko toga da treba zakone postovat, oko cega cemo se sloziti?

Citirano

Ukoliko ne mislis tako, onda mi reci ko je danas najveci borac za poboljsanje statusa Bosnjackog naroda u Srbiji?

Vec sam rekao jednom, nema halala preko harama. Nema improvizacije. Nema borbe za poboljsanje statusa Bosnjaka nelegalnim putem. To znaci da si nekoga prevario. To radja nezadovoljstvo i bunt. Takva borba ima malo sanse da je vecina prihvati. Onaj ko postuje pravila igre i ko bude Bosnjacima uzor u tome pa da i oni postuju pravila igre, taj im je najveci prijatelj.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

54

Utorak, 17. April 2012

Fikret Karcic na 4:40 "Sto se tice ovog zakljucka sabora IZ da se predlozi Rijasetu da zauzme stav povodom kandidature Muftije Muamera Zukorlica na predsjednickim izborima u Srbiji ja bih odmah podsjetio da postoji vazeci propis odluka Rijaseta IZ kojim se nosiocima vjerskih autoriteta a tu spadaju i Muftije ne dopusta ucesce u politickom procesu".

1.Kako objasniti Bosnjacima da je IZ u Srbiji napadnuta od strane politike i politicara i da je izvrsen pokusaj puca od strane nosioca politickih autoriteta u Srbiji.Agresija koja je zapoceta na IZ 2007 traje i danas.

2.Pr.dok. Fikret Karcic clan ustavne komisije sabora IZ bi trebao da zna da kandidatura za presjednika Srbije nije politicki cin.

3.Problem IZ u Srbiji je politicki problem i on se moze samo politicki rijesiti.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

55

Utorak, 17. April 2012

Vidis @golubardzija, ni Bosnjacima Trebinja nije lahko. Zapravo, mnogo im je teze nego nama. Pa ipak Husein ef. Hodzic nije htio da se sa pozicije glavnog imama bavi politikom vec je podnio ostavku. To je objasnio rijecima: "Prema normativnim aktima Islamske zajednice s pozicije glavnog imama ne bih se mogao baviti političkim radom."

Nakon deset godina provedenih u trebinju kao glavni imam, idem i u politiku

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

56

Utorak, 17. April 2012

Trebinje ima svoju pricu, Sandzak ima svoju pricu kao i Cecenija, kao i Palestina, Iraq....

Koliko je otrovnih strijela ispaljeno iz BNV-a na IZ?Vidis sad poslije izbora za BNV kako su mirni.Koliko je otrovnih strijela ispaljeno iz zgrade gradske uprave od, kako oni sebe vole da nazivaju celnika gradske uprave na IZ?Vidjeces akoBogda poslije izbora kako ce da se smire.Pitanje IZ je politicko pitanje i samo se politicki moze rijesit.

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

• Poruku poslati

57

Utorak, 17. April 2012

Ed, tu sam ja, ucesnik sam dogadjaja koji tebe toliko nerviraju. Tvoja pisanja na ovom forumu nisam pratio jer nisam imao vremena, drugi razlog jer si postao toliko dosadan i nebitan sa svojim stavom da sve znas i da islamska zajednica kod nas i u dijaspori prodade jer tebe ne slusaju. Sve sto ti mogu reci je ono sto sam ti rekao u proslom postu, ti radi svoj posao a na dogadjanje utices koliko muha na konjanika.

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »Nihad« (18. April 2012, 11:46)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

58

Utorak, 17. April 2012

Propao si ti i vise nemas ni jedan gram postovanja kod mene i mojih ahbaba. Sve sto ti mogu reci je ono sto sam ti rekao u proslom postu, ti radi svoj posao a na dogadjanje utices koliko muha na konjanika.

Da si mi ti ziv i zdrav, da te Allah dragi naoruza znanjem, mudroscu strpljenjem i imanom. Ja ovdje nisam da bih uznemiravao ni konjanika ni njegovog konja. Ovdje sam da sa vama podijelim svoja iskustva, saznanja i misljenja. Kome koriste neka ih uzme. Kome ne koriste neka ih ignorise. Ne gajim iluziju da mogu nesto da promijenim. Poput onog vrapca iz price sto je vodom iz kljuna gasio vatru u kojoj je Ibrahim a.s. gorio. Upitali ga, je li blesav posto su njegove kapi za vatru bile beznacajne. Kaze, nisam blesav vec me je sram da pred Gospodara izadjem kao neko ko je nijemo sa strane posmatrao sta se radi.

Posto sam postao toliko beznacajan nece ti biti tesko da me ovdje na forumu ignorises. Bio bih ti zahvalan.

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »Nihad« (18. April 2012, 11:47)

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

59

Utorak, 17. April 2012

Ed, ja sam ti postavio kratko i vrlo jasno pitanje, a ti umesto odgovora ponavljas jednu i te istu pricu, po vec ko zna koji put i izbegavas odgovor. Odgovor je vrlo jednostavan ali ga se ti izgleda, iz meni nepoznatih razloga, bojis.

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

• Poruku poslati

60

Utorak, 17. April 2012

Poput onog vrapca iz price sto je vodom iz kljuna gasio vatru u kojoj je Ibrahim a.s. gorio.
Ti to 100% siguran u ispravnost svojih djela, otkud znas da nisi od onih koji su doprinijeli da se zapali vatra u kojoj Ibrahim a.s. nije gorio niti je izgorio? Nisam ti htio odgovoriti al ova metafora u kojoj ti sebe predstavljas super ispravno-skrnomnim bicem mi nije mogla proc. Primakni se malo blize zemlji da ti pad ne bude fatalan.

Social bookmarks