Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko
  • »Dinna_« je autor ove teme

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

1

Subota, 17. Februar 2007

Globalna lista bogastva

Tačniji naslov ove liste bio bio "globalna lista siromaštva", jer većina populacije spada upravo u kategoriju siromašnih. Lokacije GlobalRichList nudi informativan i plastičan infografski dijagram koji prikazuje mesto pojedinca na globalnoj listi bogatstva na osnovu podatak o visini godišnjih prihoda.

U prikazanom primeru, može se videti mesto prosečnog žitelja Srbije na globalnoj lestvici sa prosečnim mesečnim (~250 €), odnosno godišnjim primanjima (~3000 €). Infograf prikazuje da spadamo u "bogatije" nacije, pa se prosečan srbijanac kotira na 879.460.999. mestu na ukupnoj listi, što mu donosi pripadnost grupaciji TOP 14,65% najbogatijih. A evo i par poražavajućih informacija:

Citat:
Three billion people live on less than $2 per day while 1.3 billion get by on less than $1 per day. Seventy percent of those living on less than $1 per day are women.

Sta veljite o ovome?
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

• Poruku poslati

2

Srijeda, 28. Februar 2007

Jos dodatak ! ;)
Dinna_ je dodao/la ovu sliku:
  • bogatstvosrbijeps2.gif

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

3

Srijeda, 28. Februar 2007

Zamisli kad se mi kotiramo kao bogati sa 250e mesecno, a podatak nije relevantan, laze statistika.

Kad bi svi koji imaju ispunjavali verske obaveze (mislim na nase muslimane) ne bi imalo siromasnih ljudi.

Ali ipak je prece otvoriti svoje prvenstvo forume (A1), imati po 500 kola u garazi, nego spasit' zivot, da ih razumemo (mislim na one iz UAE).
Boze, daj mi strpljenja, ali brzo. :D

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 01. Mart 2007

Najbogatiji su oni koji imaju puno prijatelja, zdravlje i spokoj u dushi...

Zahebi pare kad ti nemash sa kime da ih podelish.

Meni je vishe merak kupit sebi i drugu (drugarici, nebitno) neshto, pa makar kupio dvoje manjih toga nego jedno veliko sebi....nekako lepshe kad delish stvari...

Mrzim arogantne idiote koji svoje pare drze samo za sebe.
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

EG

Učenik

(10)

Datum registracije: 10.05.2006

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 01. Mart 2007

Citirano

Orginalno od SuddenDeath
Najbogatiji su oni koji imaju puno prijatelja, zdravlje i spokoj u dushi...

Lijepo receno suddenDeath, stvrno lijepo.
Sto bi Dino Merlin otpevao: NIje sreca, para puna vreca

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

• Poruku poslati

6

Utorak, 06. Mart 2007

Vi otoste pravo u Krusevo sa ovom temom! :D

Naravno da pare nisu sve po zivot. Da ima i drugih vrednosti poput prijateljstva, spokoja u dusi itd. Ova lista uporedjuje sve zemlje svijeta i prosecne zarade "stanovnika" a ne njihove prijatelje i smirenost.

@aka EmirAljovic:

Citirano

U prikazanom primeru, može se videti mesto prosečnog žitelja Srbije na globalnoj lestvici sa prosečnim mesečnim primanjom (~250 €)

Stvar je o prosečnoj zaradi. Ovde spadaju i osobe koje zaradjuju 100 EUR i osobe koje zaradjaju vise. U proseku to izadje sa 250 EUR. Ipak mislim da na tome nismo tako lose na osnovu uporedjenja sa drugim zemljama (osim EU).

Citirano

Kad bi svi koji imaju ispunjavali verske obaveze (mislim na nase muslimane) ne bi imalo siromasnih ljudi.

Kako ces to ispunjavati? 8o

Social bookmarks