Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen
  • »Gerilac« je autor ove teme

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

1

Srijeda, 12. Maj 2004

Godisnjica BNVS

Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.

Sinoc je na bedemu obiljezena 13-ta godina od osnivanja BNVS (Bosnjackog Nacionalnog Vijeca Sandzaka). Ovom prilikom je Dr. Sulejman Ugljanin i zvanicno prenio vijest da je nasa nacionalna zastava (bijela sa grbom ljiljani i polumjeseci) i drzavno priznata, tako da je to od juce i zvanicna zastava Bosnjaka Sandzaka u Srbiji i Crnoj Gori. Povodom ove radosne vijesti, za Bosnjake, je priredjen lijep vatromet.

Ja bih eto povodom ovog dogadjaja zelio da svim Bosnjacima, koji se ovoj vijesti raduju, cestitao:

[SIZE=4]NEKA NAM JE HAIRLI!!![/SIZE]

I naravno idemo dalje.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

2

Srijeda, 12. Maj 2004

Cestitke povodom godisnjice.

Ja ne znam kako izgleda zastava. Imate li neku sliku?
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

SANP-75

Početnik

(10)

• »SANP-75« je muško

Datum registracije: 26.04.2004

• Poruku poslati

3

Srijeda, 12. Maj 2004

evo ovdje mozhete vidjeti nashu zastavu :D

http://www.sandjak.com/
Leben und leben lasen ;)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

4

Srijeda, 12. Maj 2004

Specijalno za drustvo iz coseta :)
PaZaRaC je dodao/la ovu sliku:
  • logo.gif

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

5

Srijeda, 12. Maj 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Postovanje za Zastavu, zaista je lijepa.

Ako ne ugrabih prvi da posaljem, barem sam naucio da ubacujem slike. Tome me poduci nasa sestra Pink. Veliko joj hvala za to.

Evo i od mene jednog lijepog primjerka, kolko da se vidi da sam lekciju naucio.
:):):)
I opet kazem:

[SIZE=4]NEKA NAM JE HAIRLI!!![/SIZE]

Allahimanet.
Gerilac je dodao/la ovu sliku:
  • Zastava.jpg
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

6

Srijeda, 12. Maj 2004

Selamun alejkum

11. maja 1991. godine, u Novom Pazaru konstituisana je Nacionalna Skupstina Bosnjaka Sandzaka MNVS, danas BNSSICG. Neka je sa hajirom.
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

7

Srijeda, 12. Maj 2004

Selam alejkum, Bošnjaci i Bošnjakinje...

Pridružujem se čestitkama, te se nadam da ćemo još dugo slaviti godišnjice BNVS, ili kako reče Sandžak BNSSICG...

Veliki pozdrav, selam i čestitke Dr Sulejmanu Ugljaninu...

Pozdrav

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

8

Srijeda, 12. Maj 2004

Selam Alejkum Dobri Ljudi...

Sinoc su Bosnjaci Sandzaka vatrometom proslavili zvanicno priznavanje svoje zastave od strane drzave. Kada se sjetim koliko je torture vidjeno zbog te zastave i koliko je ljudi pretuceno zbog iste onda ne mogu da ne vristim od srece.
Kada je istu tu zastavu sinoc simbolicno na jarbol podigao predsjednik BNVuSCG Dr. Sulejman Ugljanin u mnogim ocima sam vidio suze. Od septembra se u skole uvodi Bosanski Jezik i polahko ali sigurno Bosnjaci dobijaju ono sto im po svim mogucim zakonima svijeta i pripada. Zalosno je sinoc bilo vidjeti jedino trojicu policajaca koji su dosli da opet maltretiraju Bosnjake zeljne slobode, navodno vatromet nije bio prijavljen, ali su nakon glasnih komentara ljudi tipa... Vi ste pucali 15 godina pa dosao je vakat da i mi zapucamo... brze bolje povukli i ostavili Sandzaklije da uzivaju.
Sinoc je bilo divno biti Bosnjak, Musliman, Sandzaklija! kao sto neko ima obicaj da kaze....
[SIZE=4]I D E M O D A L J E!!!!! [/SIZE]

Sada cemo zastavu moci da vidimo na svim drzavnim institucijama u mjestima gdje zive Bosnjaci..

I na kraju svim onim Bosnjacima koji grb sa tri ljiljana i tri polumjeseca dozivljavaju kao svoj, zelim..
[SIZE=4]
BAJRAK MUBAREK OLSUN!!!!![/SIZE]

Selam Alejkum..

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

9

Srijeda, 12. Maj 2004

Selam

Pridruzujem se cestitkama a zelim i da kazem da su neki nasi politicari svojevremeno postajali ministri onda kada su se odrekli BAJRAKA sa tri ljiljana i tri polumjeseca. Na zalost po takve i srpske fasiste i nacionaliste dosao je vakat kada se mimo evrope i nekih njenih standarda ne mere.
[SIZE=3]Neka vam je hajirli godisnjica BNVS-a i dan Sandzackog bajraka draga braco i sestre.[/SIZE] es selamu alejkum
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

Datum registracije: 24.08.2002

• Poruku poslati

10

Srijeda, 12. Maj 2004

Prije 13 godina na poziv SDA Sandžaka osnovano je Bošnjčko nacionalno vijeće Sandžaka. Nakon usvajanja zakona o pravima nacionalnih manjina i nakon izbora Bošnjačko nacionalno vijeće, prošle godne postalo je i zvanični i legitimni predstavnik svih Bošnjaka u Srbiji i Crnoj Gori.
Bosnjaci danas imaju nacionalno vijece, bosanski jezik u skolama, svaki dan Novi Pazar i sandzak posjeti po jedna strana delegacija, za Sandzak zna cijeli svijet. Sandzak ima narod i omladinu koja gradi svoju buducnost na zdravim drustvenim osnovama. Bosnjaci iz Sandzaka nemaju ratnih zlocinaca i ratnih invalida.
Bosnjaci u ovoj zemlji imaju zastavu, imaju one iste politicare kao i prije 13 godina. Rezultati ciljeva koji su jos prije 13 godina postavljeni vec se vide. Bajrak od kojeg su neki danasnji visoki srbijanski politicari porijeklom iz bosnjackog naroda odustajali zbog jednog samara danas je priznat i zvanicni je simbol Bosnjaka.
[SIZE=3]NEKA NAM VIJORI I PREDSTAVLJA NAS KROZ VJECNOST[/SIZE] , nase je da se ponosimo njime.
Ponosam sam sto pripadam pokretu i narodu koji je svoje ciljeve gradio i gradi na civilizacijskim osnovama i pravima covjeka.

Bosnjaci i Sandzaklije

neka Vam je
[SIZE=4]Bajrak Mubarek Olsun! [/SIZE]
ZAMBAK je dodao/la ovu sliku:
  • Grb_Sandzaka.gif
[SIZE=4][SIZE=3]"Interes (ma kakav on bio) je jedini motiv ljudskih postupaka"[/SIZE] [/SIZE]

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

11

Srijeda, 12. Maj 2004

Priznavanje zvanicnog obelezija Bosnjaka Sandzaka u vidu zastave je svakako vest koja raduje u najmanju ruku sve Bosnjake.
Meni je posebno drago zbog toga, sto je bas u ovom ovakvom politickom dobu kakvo jete, doslo do priznavanja ovako vaznog nacionalnog obelezija.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

12

Srijeda, 12. Maj 2004

Citirano

Orginalno od SAJO SUPERMEN
Pridruzujem se cestitkama a zelim i da kazem da su neki nasi politicari svojevremeno postajali ministri onda kada su se odrekli BAJRAKA sa tri ljiljana i tri polumjeseca...

Citirano

Orginalno od ZAMBAK
Nakon usvajanja zakona o pravima nacionalnih manjina i nakon izbora Bošnjačko nacionalno vijeće, prošle godne postalo je i zvanični i legitimni predstavnik svih Bošnjaka u Srbiji i Crnoj Gori.
Bosnjaci danas imaju nacionalno vijece, bosanski jezik u skolama...

Drugi citat upravo demantuje insinuacije iz prvog, što normalno nije razlog da se ne pridružim čestitkama uz nadu da će konačno ispod istog barjaka stati svi Bošnjaci, a da će oni koji ga nose biti upravo ti koji će tome najviše doprineti.

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

13

Srijeda, 12. Maj 2004

bas eto i mi da dobijemo zastavu.masallah:)
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

14

Srijeda, 12. Maj 2004

I sve nam sa hairom ....
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• Poruku poslati

15

Srijeda, 12. Maj 2004

Selam alejkum

Citirano

Citirano

Citat:
Orginalno od SAJO SUPERMEN
Pridruzujem se cestitkama a zelim i da kazem da su neki nasi politicari svojevremeno postajali ministri onda kada su se odrekli BAJRAKA sa tri ljiljana i tri polumjeseca...

Citirano

Citat:
Orginalno od ZAMBAK
Nakon usvajanja zakona o pravima nacionalnih manjina i nakon izbora Bošnjačko nacionalno vijeće, prošle godne postalo je i zvanični i legitimni predstavnik svih Bošnjaka u Srbiji i Crnoj Gori.
Bosnjaci danas imaju nacionalno vijece, bosanski jezik u skolama...

Drugi citat upravo demantuje insinuacije iz prvog, što normalno nije razlog da se ne pridružim čestitkama uz nadu da će konačno ispod istog barjaka stati svi Bošnjaci, a da će oni koji ga nose biti upravo ti koji će tome najviše doprineti.

Niko ama bas niko i nista ama bas nista me nece natjerati da se prepucavam na ovu temu i Niko ama bas niko i nista ama bas nista me nece me odvratiti od praznicnog raspolozenja kojeg osjecam povodom ovog istorijskog dogadjaja a ja te pozivam da zajedno samnom rame uz rame stanes ispod mog i tvog BAJRAKA. A politika je prosta stvar nju ostavimo za neke druge teme i neka druga vremena kada rijesimo nase osnovne probleme a ti ih znas koji su.Dragi brate SANS ti vrlo dobro znas na koga sam i na sta sam mislio u mom postu ti mozes da trazis svemu dlaku u jajetu ali dragi moj brate nema veze neka si ti meni ziv i zdrav i neka ti je [SIZE=4]BAJRAK MUBAREK OLSUN[/SIZE]

Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

• Poruku poslati

16

Četvrtak, 13. Maj 2004

Esselamu alejkum

Citirano

Orginalno od ZAMBAK
Bosnjaci i Sandzaklije

neka Vam je
[SIZE=4]Bajrak Mubarek Olsun! [/SIZE]

Sad sam se zbunio!

Kaže li se BAJRAK ili BARJAK
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 13. Maj 2004

Dragi brate, moze i jedno i drugo, a pogotovu ovih dana. :):):)

Zvao ti to Bajrak ili Barjak, svakako je priznat od strane drzave. :)

Hairli nek je, ja nemogu jos da se opasuljim. :):):)

Allahimanet.

18

Četvrtak, 13. Maj 2004

Svakako da mi je merak i da se srecnim osecam ali ne moze a da u meni ne proradi osecaj nelagodnosti zbog toga sto i lose i dobro kod nas i dalje moze da sluzi za podele.. Eto da je recimo ovo 'izvojevao' Rasim to bi drugima bio dokaz za njegovu koalicijom sa Kostunicom.. gresim li ili bi to tako bilo prokomntarisano? E sad se moze i reci da je mogao da dobije on bi dobio al nije :D... Sto se mene tice nek se nista ne govori samo nek se napreduje... Sa zvanicno priznatom nasom zastavom sad nam je lakse i da navijamo.. Sad imamo nasu da nosimo ;) A jezik u skolama je nimalo manje bitna stvar (ako ne i bitnija) tako da ukoliko je to vec potvrdjeno da ce da se desi ja ne bih to zanemarivao u svom tom silnom mubareklisanju... Samo nek je hairli (A to znaci za hair).. Ko sto neko rece ako Bog da da svi zajedno stanemo pod zastavu i tako ujedinjeni koristimo svu snagu da se borimo za nase interese koje jedino tako u potpunosti mozemo i dobiti.. Ovako kako je samo ce nas cijepati.. pa makar i oko zastave..
mogu ja da se potpisem i bolje...

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

19

Četvrtak, 13. Maj 2004

Oni koji hoce da se cijepaju nek se cijepaju, to je njihov odabir, na to ih niko ne primorava. Ko hoce da stane pod jednu zastavu takodjer moze. A svako ko je cijepao bit ce pitan.

Sto se tice bosanskog jezika, mi smo u Sandzaku nekako navikli da sve dok nam se nesto konkretno de desi ili dok konkretno nesto ne izborimo ne mubareklisemo, jer je bilo masa obecanja a da nisu ispunjenja. Dakle, o tom po tom. A vjerujem da ce dogodine i to doci insallah. :)

Allahimanet.

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 13. Maj 2004

Selam

Citirano

originalno od Sandzacki sin

Sad sam se zbunio!

Kaže li se BAJRAK ili BARJAK

Rec BAJRAK je turskog porijekla i potice od rijeci BAYRAK, mi smo ovu rijec naslijedili u originalu a obzirom da je tursko Y u nasem jeziku istovetno nasem slovu J onda je brate tacno BAJRAK a ne BARJAK.
Selam alejkum.

Social bookmarks