Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

21

Četvrtak, 13. Maj 2004

Esselamu alejkum

Citirano

Orginalno od SAJO SUPERMEN

Rec BAJRAK je turskog porijekla i potice od rijeci BAYRAK, mi smo ovu rijec naslijedili u originalu a obzirom da je tursko Y u nasem jeziku istovetno nasem slovu J onda je brate tacno BAJRAK a ne BARJAK.
Selam alejkum.

Da, tačno je to, ali na bosanskom se, brate, kaže barjak, a ne bajrak.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

22

Četvrtak, 13. Maj 2004

Citirano

[SIZE=3]Neka vam je hajirli godisnjica BNVS-a i dan Sandzackog bajraka draga braco i sestre.[/SIZE] es selamu alejkum

E pa svašta... Pa valjda je Dan bajraka onaj dan kad smo ga mi usvojili, a jok onda kada nam ga drugi priznaju.

Vidim da tu grešku prave ovdje na forumu oni koji su "najsvjesniji" svog nacionalnog bića.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

• Poruku poslati

23

Četvrtak, 13. Maj 2004

SELAM

Citirano

originalno od Sandzacki sin
Esselamu alejkum

Citirano

Citat:

Rec BAJRAK je turskog porijekla i potice od rijeci BAYRAK, mi smo ovu rijec naslijedili u originalu a obzirom da je tursko Y u nasem jeziku istovetno nasem slovu J onda je brate tacno BAJRAK a ne BARJAK.
Selam alejkum.

Da, tačno je to, ali na bosanskom se, brate, kaže barjak, a ne bajrak.

Brate na Bosanskom se kaze BAJRAK a dokaz za to je ocit na primjer dzamija u Beogradu se zove BAJRAKLI a ne BARJAKLI a imamo i prezime bajraktarevic..

Citirano

originalno od Al Bazari

Citirano

Citat:
Neka vam je hajirli godisnjica BNVS-a i dan Sandzackog bajraka draga braco i sestre. es selamu alejkum

E pa svašta... Pa valjda je Dan bajraka onaj dan kad smo ga mi usvojili, a jok onda kada nam ga drugi priznaju.

Vidim da tu grešku prave ovdje na forumu oni koji su "najsvjesniji" svog nacionalnog bića.

Tacno, ali usvajanje naseg bajraka je takodje bilo na dan godisnjice BNVS-a tako da se ta dva datuma poklapaju odnosno obadva su 11 maja.

Selam Alejkum.

Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

• »Sandzaklija« je muško

Datum registracije: 13.02.2004

• Poruku poslati

24

Četvrtak, 13. Maj 2004

Ovo je sigurno jedna od najboljih vijesti u zadnjih 15 godina. Neka nam je hairli i neka se vjecno viori Sandzakom.
"Ako sam kriv, neka me ubiju, ali ja se ne osjecam krivim, ni pred Allahom dz. s., ni pred narodom"
Acif-efendija Hadziahmetovic 1887-1945

xhaki

Učenik

(10)

• »xhaki« je muško

Datum registracije: 23.11.2003

• Poruku poslati

25

Petak, 14. Maj 2004

(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o

Medjutim...samo da napomenem (ako ne necu pogrijeshit)-Ovo sto je objavljeno u prijashnjim postovima je nash "grb".A bajrak je, taj "grb" na bijeloj pozadini,tako da mnogo lijepo izgleda...i nije sto je nasha,ali je stvarno najlijepsha. 8)

BAYRAK MUBAREK OLSUN!!!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

26

Petak, 14. Maj 2004

Citirano

Tacno, ali usvajanje naseg bajraka je takodje bilo na dan godisnjice BNVS-a tako da se ta dva datuma poklapaju odnosno obadva su 11 maja.

Tačnije, hronološki:

• 11.05. 1991. godine osnovano je MNVS
  • 6.06.1993. godine donijet je [SIZE=1]S T A T U T MUSLIMANSKOG NACIONALNOG VIJECA SANDZAKA [/SIZE] u čijem članu 6. se precizira da:
    [SIZE=1] je Grb MNVS-a oblika stilizovanog stita srcastog oblika podijeljenog na dva dijela, dijagonalom koja polazi iz gornjeg lijevog ugla i prolazi kroz centar stita.
    U gornjoj-desnoj polovini grba ucrtana su tri bijela polumjeseca na zelenoj podlozi okrenuta u desno,dok su na donjoj-lijevoj polovini grba ucrtana tri zuta ljiljana na tamno- plavoj podlozi.
    Prototip i skica grba cuvaju se u arhivi MNVS-a.
    Zastava MNVS-a je bijele boje razmjera jedan na prema jedanipo.
    Na sredini zastave nalazi se grb MNVS-a postavljen po poprecnoj osi.
    [/SIZE]

• 10.05.1998. godine Statut MSNV prestaje da važi, stupanjem na snagu Statuta BNVS

U ovoj hronologiji nedostaje datum zvaničnog priznavanja obeležja od strane države, jer nigde nisam mogao da nađem zvaničnu potvrdu i tačan datum tog priznanja, a nadam se da će mi u tome pomoći neko od prethodnika.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen
  • »Gerilac« je autor ove teme

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

27

Petak, 14. Maj 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Dajte ljudi pomagajte Sans, nesto se je zamrsio, nek mu neko nadje te datume i to, jer je izgleda ovo za njega vrlo vazan detalj.

Sto se mene tice vec u startu si u pravu. :)

Recite mu i vi da je u pravu, tako je najlakse. :)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

28

Petak, 14. Maj 2004

Citirano

Koliko ja znam do sada niko nikad nije čestitao Dan bajraka,... alj' hajt nek vam bidne.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

29

Petak, 14. Maj 2004

Aman ja Rabbi, sta se hoce za Boga.

Pa radi se o jednom veoma radosnom i vaznom dogadjaju za Bosnjake.

Ali hajt, kako ko hoce.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

30

Petak, 14. Maj 2004

Citirano

Orginalno od Gerilac

Pa radi se o jednom veoma radosnom i vaznom dogadjaju za Bosnjake.

Upravo iz ovog razloga mi je bitan i datum , a i svi dodatni podaci o tom radosnom događaju. Ko ga je doneo, na čiju inicijativu, kako... bez umanjivanja bilo čijeg uticaja na to- ko je imao uticaja, i bez prenaglašavanja uticaja onog ko nije imao prenaglašen uticaj.

Koliko ja vidoh na Rtv- odluku su doneli savezni organi, al nekako mi bi informacija štura- za tako jedan značajan događaj. Treba deci sutra pričat o tome... pa što više podataka, to priča- bolja i upečatljivija.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

31

Petak, 14. Maj 2004

Selam Alejkum Dobri Ljudi...

Citirano

originalno od SANS
Koliko ja vidoh na Rtv- odluku su doneli savezni organi.

Nije Rasim brate ne boj se nebi on to nikad..

Prema Zakonu o zastiti nacionalnih manjina postoje kao sto znas Nacionalni Saveti (vijeca) nacionalnih manjina. Eh prema tom zakonu Drzava je morala zahvaljujuci pozitivnim zakonskim normama koji su donijeti na preporuku OEBS-a i svih ostalih medjunarodnih organizacija. Nazalost po (SRBE) po istom tom zakonu vijeca na svojim sjednicama imaju pravo na izbor svoje nacionalne zastave i Ministarstvo za nacionalne manjine je poslednje prihvatilo odluku BNVuSCG vjerujes li (Romi su to prije dobili od nas) ista stvar i sa Bosanskim jezikom koji je trebao jos prosle godine da krene u skole ali je "zahvaljujuci" ljudima iz ministarstva za ljudska i manjinska prava to je odlagano do zadnje pa upravo zbog toga nasi prvacici ove godine nisu imali BosaNSKI u skoli ali ce ga imati INSHALLAHu teala od septembra i to vise nikakvi prodani ministri, ljudi bez trunke legitimiteta nece moci da ospore a to je potvrdio i Mauricio Massari predsjednik OEBS-a za SiCG. u poslednjoj posjeti Novom Pazaru.
Ako ima jos nesto nejasno dragi SANS onda znas gdje su prostorije BNVuSCG pa otidji brate i tamo pitaj... Mada ja znam da je i tebi sve jasno samo ne mozes da se pomiris sa cinjenicom da je nesto sto je dobro za nas narod izboksovao neko a ti bi zelio da je to neko drugi a meni je bitno da ja imam danas zastavu koju bez straha od policije mogu da zakacim i na sud i na sup i na opstinu i u skole i svugdje gdje je drzavni organ.
A sada Selam Alejkum Dobri Ljudi....

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

32

Petak, 14. Maj 2004

Ma bitno je da se okreće ;)

Ništa mi novo nisi rekao, osim nekih novih insinuacija.... al to mi od tebe i nije novo :))

i ... bode mi oči

• »Sandzaklija« je muško

Datum registracije: 13.02.2004

• Poruku poslati

33

Petak, 14. Maj 2004

Evo zastave naseg lijepog Sandzaka.
Sandzaklija je dodao/la ovu sliku:
  • Zastava Sandzaka.gif
"Ako sam kriv, neka me ubiju, ali ja se ne osjecam krivim, ni pred Allahom dz. s., ni pred narodom"
Acif-efendija Hadziahmetovic 1887-1945

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

34

Subota, 15. Maj 2004

Selam Alejkum Dobri Ljudi...

Nije sto je nasa al' stvarno je najljepsa, izuzev zastave Saudijske Arabije.

Selam Alejkum

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

35

Ponedjeljak, 17. Maj 2004

Pa nemogu a da ne kazem da je meni i turska zastava veoma draga. :) Mnoooogo je volim. :):):)

Eto to je jos jedna insinuacija od mene. :)

Allahimanet.

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

36

Citirano

Orginalno od Sandzaklija
Evo zastave naseg lijepog Sandzaka.

Stan, stan, ja na onom snimku kad dizahu nas barjak-bajrak videh da grb stoji po okrenut po duzoj strani. Jel to neka greska ili...?

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

Datum registracije: 24.08.2002

• Poruku poslati

37

Postovani prijatelji i svi ostali

Kao mentalitet tesko se privikavamo na nove stvari. Bez obzira koliko neki zeljeli to da ospore cinjenica je da BNV postvoji, da zastava postoji i kao sto prije neki dana rece sef misije OESC-a u SCG Mauricio Massari :"Nastavit cemo da dajemo podrsku bosnjackim nacionalnom vijecu", cime ce se doprinjeti sto brzim integracijama u Evropsku uniju.
Ako nesto ne volis zato sto smatras da je to tudj uspjeh, a ne tvoj i tvojih istomisljenika ne hvataj se za "barjake" ponosi se svojim bajrakom i uci svoj jezik ako hoces da budes to sto jesi.
Hvala!

Neka je mir medju Vama!
ZAMBAK je dodao/la ovu sliku:
  • IZSTAMPEBNV.jpg
[SIZE=4][SIZE=3]"Interes (ma kakav on bio) je jedini motiv ljudskih postupaka"[/SIZE] [/SIZE]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

38

Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.

Evo ja cu opet da kazem:

[SIZE=3]NEKA [SIZE=4]NAM[/SIZE] JE HAIRLI!!![/SIZE]

(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)

Allahimanet.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

• Poruku poslati

39

Esselamu alejkum

Citirano

Bez obzira koliko neki zeljeli to da ospore cinjenica je da BNV postvoji, da zastava postoji

Aman čovječe dokle ćeš da izvrćeš tuđe riječi? Niko nije rekao da BNVS ne postoji, ali mnogi kažu da to postojanje nije opravdano? Šta imamo poslije svih ovih godina? Imamo zastavu. Više od jedne decenije su ljudi iseljavani, proganjani, maltretirani i (da upotrijebim tvoju omiljenu riječ) šikanirani. Koliko je ljudi ostavilo svoje zdravlje po raznim kancelarijama SUP-a, a koliko po mnogim zatvorima Srbije? To je uistinu Pirova pobjeda. Jer još jedna ovakva pobjeda i nestat će nas kao naroda!!!
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Hamdo59

Početnik

(10)

• »Hamdo59« je muško

Datum registracije: 23.08.2003

• Poruku poslati

40

ZASTAVA BNVS

Sve u svemu, da nam ne bi Rasima Ljajića i Zakona o zaštiti prava nacionalnih manjina nit bi imali zvanično priznat grb, nit zastavu, nit BNVS koji će prizaje OSCE!

Možemo ljudi mi svašta da pričamo ali tako ozbiljne stvari se ne završavaju kukanjem i pljuvanjem nego DONOŠENJEM ZAKONA što je i učinio "izdajnik" Rasim!

Social bookmarks