Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

41

Ponedjeljak, 17. Maj 2004

Citirano

Originalno od Hamdo59
ZASTAVA BNVS

Sve u svemu, da nam ne bi Rasima Ljajića i Zakona o zaštiti prava nacionalnih manjina nit bi imali zvanično priznat grb, nit zastavu, nit BNVS koji će prizaje OSCE!

Možemo ljudi mi svašta da pričamo ali tako ozbiljne stvari se ne završavaju kukanjem i pljuvanjem nego DONOŠENJEM ZAKONA što je i učinio "izdajnik" Rasim!

[SIZE=4]OOOOPAAAAA.... EVO IH POCESE....[/SIZE]
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

42

Selam Alejkum Dobri Ljudi...

Citirano

Originalno od Hamdo59
ZASTAVA BNVS

Sve u svemu, da nam ne bi Rasima Ljajića i Zakona o zaštiti prava nacionalnih manjina nit bi imali zvanično priznat grb, nit zastavu, nit BNVS koji će prizaje OSCE!

Možemo ljudi mi svašta da pričamo ali tako ozbiljne stvari se ne završavaju kukanjem i pljuvanjem nego DONOŠENJEM ZAKONA što je i učinio "izdajnik" Rasim!

[SIZE=4]HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!! [/SIZE]

Selam Alejkum..

Hamdo59

Početnik

(10)

• »Hamdo59« je muško

Datum registracije: 23.08.2003

• Poruku poslati

43

Ko ga to EVO Supermene?

mesecima vas ovde gledam kako pričate o bošnjačkom jedinstvu a kad neko napiše blo šta što se ne uklapa u SDA priču odmah skačete!

Nisu svi Bošnjaci za SDA niti je Suljo sveta krava pa hajde da se malo i o njemu počne razgovarat'.

Šta vam je bre ljudi, pogledajte samo gde živite! Novi Pazar se raspada a vi se još uvek zamlaćujete nekakvim visokim nacionalnim interesima.
Nacionalni interes svih je da budemo priznati od strane države i to je hvala Bogu završeno.
Zašto to nije postigao onaj koji se 14 godina predstavlja kao Vođa, nego onaj koga SDA pokušava da predstavi kao izdajnika, samo govori o nesposobnosti Vođe!

Biće izbora, pa će narod reći...

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

44

Selam Alejkum Dobri Ljudi...

Citirano

Originalno od Hamdo59
Biće izbora, pa će narod reći...

Pa narod vam govori vec 14 godina... ali ...

I Hamdo mi Bosnjaci u nasem rijecniku nemamo rijec BRE!! Pazi kako se izrazavas, molim te u Bosni ubijaju za to BRE ali ste vi navikli uz vaseg ministra prosrpskog..

Selam Alejkum...

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

45

Bre!

Citirano

Orginalno od PASHA
I Hamdo mi Bosnjaci u nasem rijecniku nemamo rijec BRE!! Pazi kako se izrazavas, molim te u Bosni ubijaju za to BRE

Paša,paša, kakav si mi ti paša-*bre ???

Ukucaj u Google ;) "Bre turcizam".. pa ćeš videt odakle bre dolazi to bre!!!

Eto, opet dokaz da ima haira i od ovog foruma... poneko ponešto i nauči... bre!

P.S. A plus je u pravu čovek... bre!!!
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Hamdo59

Početnik

(10)

• »Hamdo59« je muško

• Poruku poslati

46

Ti Paša svoj poso' kako ću ja pričat', ovo se još uvek zove Otvoreni forum!!!

To što se ne trudim iz petnih žila da pričam bosanski i što ne vodim računa o svakom J uopšte ne znači da sam manje Bošnjak od tebe dragi moj Pasha.

P.S. I još nešto, odanost narodu ne pokazuješ time što ćeš staviti "odgovarajuću" sliku pored nick-a

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

47

No, ja bih vas zamolio da u ovoj temi ne nastavljate ovu diskusiju, jer nije predviđena od strane pokretača. Ring je odlično mesto za nastavak...al nemoj da se pobijete :D
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

• »Sandzaklija« je muško

Datum registracije: 13.02.2004

• Poruku poslati

48

Citirano

Orginalno od Hamdo59

Kazi ti meni jeli on uopste cestitao?

"Simboličnim podizanjem Bošnjačke zastave na jarbol predsjednik BNV u SCG, dr. Sulejman Ugljanin, je "Bošnjacima zvanično priznatu zastavu predao u amanet''. Ovim povodom uputili su čestitke:

- Stranka Demokratske Akcije Sandžaka u potpisu: Nermin Bejtović generalni sekretar,

- Koalicija Lista za Sandžak Mladi koalicije u potpisu: Ahmedin Škrijelj predsjednik,

- Bošnjačka demokratska stranka Sandžaka Općinski odbor Novi Pazar u potpisu Mirza Hajdinović predsjednik,

- Socijalno liberalna partija Sandžaka u potpisu Senada Ljaić potparol,

- Sportski Savez Sandžaka u potpisu Mensur Memić predsjednik,

- Udruženje Studenata Sandžaka u potpisu Ersin Hasanović predsjednik,

- Forum Univerzitetskih nastavnika i naučnih saradnika u potpisu doc. Dr Enver Međedović predsjednik,

- Matica Bošnjaka u potpisu Prof. Dr Šefket Krcić predsjednik,

- Udruženje pisaca Sandžaka u potpisu Galib Omerbašić predsjednik"

Ja ga uopste ne vidim na toj listi?
"Ako sam kriv, neka me ubiju, ali ja se ne osjecam krivim, ni pred Allahom dz. s., ni pred narodom"
Acif-efendija Hadziahmetovic 1887-1945

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško

Datum registracije: 23.06.2003

• Poruku poslati

49

Citirano

Orginalno od Sandzaklija
Evo zastave naseg lijepog Sandzaka.

Citirano

Zambak:

Postovani prijatelji i svi ostali

Neka je mir medju Vama!
Datoteka:
Slika!
IZSTAMPEBNV.jpg (27 KB, 40 puta prikazano)

Da pomognem, vrednoj administraciji je najverovatnije promaklo ovo, ili je jedan izneo neistinu ili drugi? Obojica sigurno nisu u pravu, mada bi logicki mogli biti...

Prema zakonu o nacionalnim manjinama i nacionalnim savetima nisu predvidjeni nikakvi sandzaci (teritorijalne jedinice niti uprave) vec nacionalni simboli nacionalnih manjina i zajednica.
Pa je neko od prethodnika preneo netacnu vest, jer nisam obavesten da je Republicka Skupstina utvrdila neki oblik teritorije koji bi mogao imati nivo svojnosti d aima zastavu!?

Pozdrav svima, i ostalima!
viskoznost nije isto što i gustina :(

• »Sandzaklija« je muško

• Poruku poslati

50

Citirano

Orginalno od ZAMBAK
Postovani prijatelji i svi ostali

Kao mentalitet tesko se privikavamo na nove stvari. Bez obzira koliko neki zeljeli to da ospore cinjenica je da BNV postvoji, da zastava postoji i kao sto prije neki dana rece sef misije OESC-a u SCG Mauricio Massari :"Nastavit cemo da dajemo podrsku bosnjackim nacionalnom vijecu", cime ce se doprinjeti sto brzim integracijama u Evropsku uniju.
Ako nesto ne volis zato sto smatras da je to tudj uspjeh, a ne tvoj i tvojih istomisljenika ne hvataj se za "barjake" ponosi se svojim bajrakom i uci svoj jezik ako hoces da budes to sto jesi.
Hvala!

Neka je mir medju Vama!

Brate imas li ovu sliku uvecanu da se moze procitati ili samo imas ovako malu?
"Ako sam kriv, neka me ubiju, ali ja se ne osjecam krivim, ni pred Allahom dz. s., ni pred narodom"

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

51

Selam

Posto je Bosnjacki narod autohton na podruciju regije koja se zove Sandzak, a znamo da je Sandzak u odredjenim povjesnim priodima imao specijalni status i autonomiju, koja mu je oteta od strane svih prethodnih rezima, veliki je uspjeh sto je i skupstina republike Srbije prihvatila i potvrdila grb i zastavu ili bajrak Bosnjaka u Sandzaku tj. Sandzakaci bajrak.

Ovo je jedan ozbiljan korak koji prethodi autonomiji Sandzaka .

Jedva ceka dan kada cu moci da Vam cestitam autnomiju ili specijalni status Sandzaka.
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

Datum registracije: 24.08.2002

• Poruku poslati

52

Utorak, 18. Maj 2004

Citirano

Rasim Ljajic, Blic 18.05.2004. To ne moze biti simbol Bosnjaka, to su simboli jedne stranke. Niko nema pravo da simbole jedne stranke namece citavom narodu. To je oprobani recept da uvek kada pokusate da prikrijete politicke neuspehe pribegavate najobicnijoj manipulaciji sa nacionalnim i verskim osecanjima. Novi Pazar i Sandzak prezivljavaju najteze dane u ekonomskom i socijalnom smislu. Ljudi jedva sastavljaju kraj s krajem, mala privreda je u potpunom kolapsu, Novi Pazar nije nikada bio prljaviji i neuredniji grad nego sto je za vreme vladavine Ugljanina. To je klasicni vid manipulacije koji je politcki stetan, jer ce nesumnjivo to neko iskoristiti da predstavi ponovo opasnost od Bosnjaka, koja ne postoji, jer nema uporiste u narodu. Pred izbore tom potezu mogu samo da se raduju radikali koji ce dobiti nove poene i pristalice.

Ovakav nastup aktuelnog ministra jos jednom je potvrdio da ono sto je ucinio nakon bajramskog turnira u malom fudbalu `93. godine. On se jos tad odrekao ovog bajraka i sandzacke politike u kojoj je prihvatao i funkcije predsjednika vlade zasta ga kasnije niko od srpskih zvanicika nije pitao niti ga pita. Ovaj isti bajrak i ovo isto vijece u kojem je i sam bio funkcioner isti covjek je proglasavao za svoje, a sada tvrdi da to ne moze biti simbol Bosnjaka. Sta onda moze bit g. Ljajicu? Jel to ljiljani i polumjeseci ne mogu biti simbol Bosnjaka samo zato sto su ih proglasili tvoji politicki neistomisljenici i sto su protiv njih ista ona drzava i politika koja ovaj narod vise od jednog stoljeca proganja, tuce, sprovodi teroro nad njim, ekonomski i obrazovno ga zapostavlja i unistava. Ti i tvoji istomisljenici neka ovom narodu za kojeg koliko vidim ti toliko brines predlozi neke druge simbole pa neka ih Bosnjaci u SCG prihvate.
Hvala!
Neka je mir medju Vama!
ZAMBAK je dodao/la ovu sliku:
  • izjavazablicLjajic.jpg
[SIZE=4][SIZE=3]"Interes (ma kakav on bio) je jedini motiv ljudskih postupaka"[/SIZE] [/SIZE]

Hamdo59

Početnik

(10)

• »Hamdo59« je muško

• Poruku poslati

53

Utorak, 18. Maj 2004

ŽELJE I POZDRAVI

Ko malo bolje pogleda spisak onih koji su "čestitali" videće da osim Ljajića na njemu nisu ni:

- Muamer ef. Zukorlic (Mešihat IZ Sandžaka),
- Fevzija Muric (Stranka za Sandžak),
- Fadil Škrijelj (Sandžačka alternativa),
- Rešad Hazirovic (Sandžačka demokratska unija),
- Džemail Suljevic (Narodni pokret Sandžaka),
- Ramiz Crnišanin (Sandžački intelektualni krug),
- kao niti jedna bošnjačka partija iz Crne Gore

a o Masariju (OSCE) ili nekom drugom od predstavnika međunarodne zajednice i da ne govorimo...

Apsolutno sve partije i druge organizacije koje su "čestitale" BNVS-u su POD DIREKTNIM PATRONATOM SDA SANDŽAKA i njenog predsjednika, tako da ovo više liči na telegrame podrške koje je svojevremeno dobijao Milošević, nego na prave i iskrene čestitke.
Opšte je poznato da je BNVS veoma homogeno po svom sastavu, tj, da u njemu nema ljudi koji nisu članovi SDA ili veoma bliski istoj.

Super je što smo zanično dobili zastavu, grb i sve što uz to ide ali ne bi trebalo poistovećivati jednu političku grupaciju sa celim narodom i koristiti svaku moguću priliku za promociju svoje stranke.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen
  • »Gerilac« je autor ove teme

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

54

Utorak, 18. Maj 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Cekajte, cekajte, ovo pocinje da prerasta u jedno nadvikivanje. Hajde nam ti Hamdo fino objasni sta ti zelis reci, ali smireno polahko i konkretno???

Rasim Ljajic kao sto vidis ne priznaje ovaj bajrak i ovaj grb, onda mene interesuje sta ti zelis na ovoj temi reci???

Ako ce pricati o radu opstine ima drugih tema za ovo, ovdje se govori o Bajraku kojeg su neki clanovi i slikom prikazali na Forumu, a koja je skoro priznata od strane drzave.

Hajde se izjasni sta te to stulja i sta zelis da kazes???
Pojasni.

Nemojte ga napadat, neka covjeka nek kaze sta hoce.

Nadam se da ce fino i smireno odgovoriti na moje pitanje. Ponavljam ga opet.

Sta zelis da kazes ovdje u vezi bajraka???
A, ako uzmemo u obzir da ga Rasim Ljajic ne priznaje.

Bujrum.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

• »Sandzaklija« je muško

• Poruku poslati

55

Utorak, 18. Maj 2004

Hamdo59, ti si cijelo vrijeme tvrdio da je ovo postignuto zaslugom Ljajica. Kako to sada da on taj grb i zastavu ne priznaje?

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

56

Utorak, 18. Maj 2004

Cujes li bre sta ti kaze Gerilac. Nemoj napadat covjeka. :D

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

57

Utorak, 18. Maj 2004

Selam

Imao sam srecu da budem u pazaru kad se desavao taj fini vatromet i gledao sam kako se nebo nad pazarom preliva iz jedne u drugu boju i menja svoje oblike.

Fina stvar treba je podrzat ali treba i dobro odluciti da li je vreme da se tako nesto u ovom trenutku prezentira ili treba dati akcenat na neke vise akutne stvari. Ja licno mislim da nije vreme da se bave ovakvim nekakvim stvarima sada jer imaju poslova koje treba da rese pa tek onda bi ovakve stvari trebale doci na red. No sta je tu je nesto je uradjeno i poso je gotov. Odradjen posao je prihvacen samo od strane jedne stranke kao sto i samo mozemo videt iz prilozenih cestitki i ova nam situacija ukazuje da nam je stanje alarmantno i da treba raditi na tome da se svi ovi ljudi ponovo udruze jer ovako nece dogurati daleko ni suljo i rasim ni fetko i svi ostali da ih ne nabrajam.

Meni se svidja ovaj bajrak i ovo je uradjeno jos pre mnogo godina samop sto kolko mogu primetiti suljo pokusava da podgrije stre strasti kod naroda kako bi na sledecim izborima sebi povecao shansu. No vreme ce pokazati da li je on u pravu ili je narod u pravu.ç
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Hamdo59

Početnik

(10)

• »Hamdo59« je muško

• Poruku poslati

58

Utorak, 18. Maj 2004

ODGOVOR

Upotreba nacionalnih simbola

Clan 16.

Pripadnici nacionalnih manjina imaju pravo izbora i upotrebe nacionalnih simbola i znamenja.

Nacionalne simbole, znamenja i praznike nacionalnih manjina predlažu nacionalni saveti.

Simbole, znamenje i praznike nacionalnih manjina potvrduje Savezni savet za nacionalne manjine.

Ovo je deo člana 16. Zakona o zaštiti prava i sloboda nacionalnih manjina. Čovek koji je doneo ovaj Zakon zove se Rasim Ljajić. Izvođenjem veoma proste analogije, ko hoće može doći do zaključka ko je omogućio zvanično priznavanje grba i zastave ne samo naše nego i svih ostalih manjinskih naroda.
Prema Zakonu, nacionalne simbole je predložilo BNVS. Opšte je poznato da je BNVS jednopartijska institucija nad kojom potpunu kontrolu ima SDA. Iako bi BNVS trebalo da bude tijelo koje predstavlja sve Bošnjake u SCG (pa kao takvo i da daje predloge nacionalnih obeležja) ono nažalost to nije, tako da je sasvim logično da jedan deo Bošnjaka ne prihvata tu instituciju i njegove odluke kao svoje.
Spisak imena koji sam dao u mom predhodnom postu otprilike potvrđuje sve ovo...

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

59

Utorak, 18. Maj 2004

Slažem se, uz opasku da i ti "navodiš vodu na svoju livadu". Ovaj zakon bi bio donet i da je bilo ko drugi a ne Rasim bio na čelu ministarstva- jer je takav jedan pozitivni zakon o nacionalnim manjinama bio jedan od osnovnih uslova Evrope za bilo kakvu saradnju sa SiCG. Prema tome, dabome :D - no svakako da uloga Rasima Ljajića u tome nije ništa manja od uloge bilo kojeg drugog političara Bošnjaka...

P.S. Ako sad neko prospe teoriju da je "doktor" svojom "diplomatskom aktivnošću" uspeo da "izboksuje" to da državni organi "ne mogahu odbit njegovu ponudu"... onda definitivno bacam peškir i ne ulazim u dalje rasprave o tome 8)

i ... bode mi oči

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

60

Utorak, 18. Maj 2004

Mashallah za hamda

Bogomi on brz toliko brz da ja nisam mogo da verujem. Toliko brz da ni on sam sebe ne razumije sta hoce da kaze a kamoli druge da saceka da nesto kazu pa da on to sam malo prostudira , analizira i onda kaze neku zavrsnu rijec kako se ova diskusija ne bi vodila u prazno nego bi imala i neki svoj smisao i znacaj.

Hamdo ovo je od mene za tvoju brzinu jedan veliki (o) (o) (o) .

Molim sve prisutne na ovoj diskusiji da daju jedan veliki (o) (o) (o) za nasega hamda i njegovu brzinu
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Social bookmarks