Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško
  • »Tulumba4All« je autor ove teme

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 30. April 2004

Google

Google je konacno pustio svoje akcije u promet. Pocetna vrednost akcija je 2.7 milijarde dolara.

Ovim bih hteo da zapocnem temu koja se provlacila kroz mnoge druge.

Koliko koristite Google ?

Sta ste koristili pre ?

Da li se Google moze poboljsati i kako ?

Dobre i lose strane ?

Da li trenutno postoji alternativa za Google ?

Moze li Google da propadne kao njegovi prethodnici (AltaVista, Nothernlight ...)

Koliko verujete Google-u ?
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

2

Petak, 30. April 2004

Za akcije nemam para al' zato mogu pokusat da odgovorim na postavljena pitanja :)

1) Veoma cesto koristim Google, svakodnevno, gotovo uvek kad sam online cim nesto zaskripi- nesto mi nije jasno pokucam google-u na vrata

2) Pre isto Google a i AOL.

3) Sigurno da moze, a nadam se i hoce. E sad kako trebalo bi mi povise vremena da ispisem sve sto bih imala... salim se meni je Google sasvim ok ovakav kakav je.

4) Dobre strane : Pre svega lak za koriscenje, sadrzi jako veliki broj najraznovrsinijih informacija, pretraga je brza, sveobuhvatna, itd...

5) Sto se mene tice NE.

6) Moguce jeste sve , ali se nadam da ipak nece doziveti njihovu sudbinu.

7) Podosta , otprilike 67% :]
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

3

Petak, 30. April 2004

1. Cesto, ima se i Google toolbar cak...

2. Sjecam se te '96, zgrada Racunarskog Centra ETF-a, Nestcape v2 cini mi se, i nezaobilazna trazilica Altavista. Nikad pomislio da moze bit' nesto bolje od toga... Do skora kad Google nije imao translate tool AV se koristila uveliko...

3. Pa mislim da to oni vec i rade i da su vrlo uspjesni u tome jer u velikom procentu na upit dobijas ono sto si i trazio...Sad lova je tu bitan faktor i naravno da moras platit' da bi bio izlistan za neke uobicajene fraze medju prvih 10 ili da ti uokvire oglas. Mozda bi jedno od poboljsanja bilo da se common (uobicajene) rijeci uzimaju kao takve i ne ignorisu po default-u (znaci da se ne dodaje + ispred kad zelimo da je ukljucimo iliti navodnice jer cijenim da to malo ljudi zna) mada je ovo izazov za uraditi...I da taj crawl (Googlebot) bude malo cesci...

4. Dobre strane - pregledno, cisto, korisnicki lako za koriscenje, bez suvisnih detalja u dizajnu koji bi opterecivali pretragu. Vrlo mi se svidja navodjenje brzine (koja je impresivna usput) kojom se upiti izvrsavaju. Rigorozna kontrola da ti stranica bude izlistana.
Lose : Mozda ta berza, ko ce mu ga znati. Kol'ko je tih akcija pusteno u promet? Onda, to da tipla pa da te izlistaju. Vjerujem da ima stranica koje su izlistane na drugih 10 ili trecih i koje su relevantnije od onih na prvih 10 ali polazeci od sebe rijetko se ide tako daleko ako nije u pitanju da ustedis para :D . I da...Rigorozna kontrola da ti stranica bude izlistana 8) .

5. Mislim da ne postoji u skoroj buducnosti. Bilo je nekih smjelih najava od strane Teome i slicnih prije par godina da ce preuzeti primat no ko je cuo za iste? Nego mene je iznenadila cinjenica objavljena u Majskom broju PC World-a da Google koristi oko 38% , Yahoo 30%, MSN oko 20%, Lycos oko 10% i Ask Jeeves malo manje od 10%? Podaci manje vise tacni...

6. Tesko ali moze...

7. Ovo pitanje za Sans-a ili sta?
Relativno vjerujem.

Et tu brute?

Zivio
Giovanni

[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

4

Subota, 01. Maj 2004

1) Uvek kad sam na netu koristim google... bez njega se ne moze.
2) Altavista a jednom sam probala i nas Pretrazivac. al bezveze
3) Ni sad mu nista ne fali!
4) Brzina, dizajn, koriscenje sve ok...
5) Mislim da nema.
6) Eh svet je cudan, danas si bogat sutra nemas ni kinete ili ono skupljas dzeparac da pezivis i preko noci postanes jedan od najbogatijih.... Zivot je pescani sat, okrece se gore-dole gore-dole....
7) Onolko kolko i on meni
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 13. Maj 2004

Google razmislja da uvede reklame sa slikama i animacijom. vidi detalje
Ne mogu da verujem da ce to da urade ?
To me sve podseca na AltaVistu koju u jednom trenutku vise nisam mogao da gledam od silnih reklama pa sam presao na NothernLights a kasnije na google.
... And Tulumba for all

[/SIZE]

6

Četvrtak, 13. Maj 2004

Vala im reklame sa slikama i te silne animacije nista ne trebaju. Dobro je ovako kakvo je dosada bilo.

Ako sta promene ja cu se bunit... ;)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »mafijA_Becka« je muško

Datum registracije: 11.05.2004

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 13. Maj 2004

Update necega dosad vecinom nije doveo do boljeg.
Ja sam jedan extreman zavisnik od counter-strike i secam se kad je preslo sa verzije 1.5 na 1.6 zvani "Steam", kad je prodala firma Valve,koja je i izmislila cs firmi Steam, niko nije bio zadovoljan, 60% igre su bili pokvarili sa promenama, al eto ima mozda 4-5 meseci odkako je to bilo, mi smo se navikli, i kad bi se povratio 1.5 ponovo, niko opet nebi bio zadovoljan...

Sto se mene tice, samo koristim google, cak i imam toolbar, koji sadrzava i dobar Popup Blocker, tako da za druge strane ni neznam...

Kad bi ubacile animacije i slike sto planiraju, sigurno bi se produzilo load vreme, jer animacije trazu dosta vremena da se potpuno otvore...

Dobar je kakav je sad, k'o sto rece pink, demonstrirat cemo :D
...why can't the boys be the toys that the girls want the boys to be....and why can't the girls see the world that the boys want the girls to see....

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 13. Maj 2004

Citirano

Orginalno od Giovanni
7. Ovo pitanje za Sans-a ili sta?
Relativno vjerujem.

Ja se pravim ko da ovu temu uopšte ne vidim :D ;)
Jer otkud sad Ja iGoogle.. kakve to sad veze ima sa mnom... i šta me briga gde je Gurdijelje
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 19. August 2004

Akcije Google-a su danas zvanicno pocele da se trguju na Nasdaq berzi. Prvi dan je obelezio skok od oko 20% - otvorile su se na 85$, a sad su vec preko 100$ - Google stock
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 19. August 2004

Danasnji dan je sigurno obelezio Google, na svim TV a i po novinama danas se pricalo samo o njemu, a Pariski Liberation mu je cak i posvetio danasnji broj.
Bilo je malo neverice oko njihovog ulaska na berzu, pre svega jel se nije islo putem standardnog uvodjenja preko poslovnih banaka, vec su akcije pustene direkno na prodaju malim akcionerima, medjutim danasnji dan je pokazao da je operacija bila jako uspesna. Ovo je jedno veliko osvezenje posle Internet lopte i kraha nove tehnologije.
No videcemo, cudna je ta berza, ja bi pre rekao da je ovj prvi dan vodjen malo i euforijom al sigurno da Google pred sobom ima finu karijeru.
malo za promenu

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

11

Petak, 20. August 2004

Hej ljudi,kako stoje akcije,a? 8)

Ma google je zakon...
A apsolutno mu nema konkurencije.
Google moj
je moja himna!

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

• Poruku poslati

12

Petak, 20. August 2004

Bice interesantno videti kako ce dalje teci razvoj Google-a. Njihov izlazak na berzu je po mnogo cemu bio neuobicajen, pocevsi od vec navedenog uvodjenja koji je spomenuo hadalj, pa do 'tezinskog' sistema akcija koji uvodi u pricu razlicite vrste akcija. Naime, postoje akcije 'A' i akcije 'B', pri cemu akcije 'A' vrede 10 puta vise (mislim) i vecinu njih jos uvek imaju ko-osnivaci Sergey Brin i Larry Page. Jos jedna zanimljivost, pri ovoj ceni akcija 1050 od 2300 zaposlenih su postali milioneri, bar u akcijama.

Za njihovu buducnost - po meni krajnje neizvesno. Nekoliko razloga:

1. imaju samo jedan proizvod - stara mudrost kaze da se ne stavljaju sva jaja u jednu kosaru

2. tehnologija definitivno nije nuklearna nauka - algoritmi za pretrazivanje su relativno prosti i dobro dokumentovani. Dakle, moze se ocekivati konkurencija, i generalno se moze ocekivati da njihov deo kolaca na trzistu pretrazivaca samo opada. Sto dalje vodi na tacku 3.

3. mali prostor za manevrisanje - ono sto google cini google-om je jednostavnost i brzina. Ako zeli da ostane takav, male su mogucnosti generisanja novih izvora prihoda. Ako uvedu reklame, yellow pages itd., onda postaju yahoo, a to je vrlo opasno jer je yahoo mnogo ispred njih u tome i verovatno bi ih pobedio ako se bitka prenese na taj plan.

4. sam izlazak na berzu - e ovo je zaista interesantan detalj. Do sada je bilo prosto, google je bio privatna kompanija u kojoj je izuzetan entuzijazam pametnih ljudi dao produkt izvrsnih kvaliteta. Planiranje, razvoj i dinamika implementacije je bila potpuno interna stvar - sto bi se reklo 'sam svoj gazda'. E sad je totalno drugacije, moraju da se podnose tromesecni izvestaji berzi, ocekivanja, razne politicke odluke, izvestaji bordu direktora, borba sa (ne)zadovoljnim investitorima itd. Tacno je da su u zamenu za to maltretiranje dobili silne pare (u tome i jeste ideja dokapitalizacije), ali su u mnogo cemu postali blokirani. Svesni opasnosti, Brin i Page su vec najavili da ce znacajno odstupati od klasicne javne kompanije (cak su najavili i da uopste nece izbacivati ocekivanja za naredni period, sto je na nivou berzanskog skandala), ali pitanje je koliko ce imati snage da se bore sa birokratijom, a da u isto vreme i dalje ostanu u samom srcu razvoja proizvoda kao sto su planirali.

Licno, voleo bih da se varam i da ce ova nekonvencionalna kompanija ukazati na novi put razvitka koji moze da pomiri berzanske zahteve i dinamicnost razvoja.

Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

13

Ponedjeljak, 18. Oktobar 2004

Google" je objavio da je uveo novu informatičku aplikaciju koja omogućava pretraživanje informacija po svim dokumentima, tekstovima, reklamama i pošti smeštenim u računaru. "Google Desktop Search" je efikasan jer se koristi istom tehnologijom kao i poznati pretraživački program koji je proslavio "Google", navedeno je u saopštenju kalifornijske kompanije. Nova aplikacija se može besplatno preuzeti sa adrese http://desktop.google.com , kaže se u saopštenju. Pomenuta aplikacija može se koristiti samo na računarima s Windows XP i Windows 2000, ali ne i sa starijim verzijama Majkrosoftovog popularnog korisničkog sistema. Aplikacija zahteva minimum 128 megabajta žive memorije (RAM) i procesor "Pentijum" od najmanje 400 megaherca. (RTS)
mogu ja da se potpisem i bolje...

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 21. Oktobar 2004

Google desktop je odlican za nekog ko nije organizovan ( tu ukljucujem i mene ;) ) . Nisam ga instalirao jer mi se ne svidja mogucnost da kombinuje rezultate pretrage lokalnog kompjutera sa pretragom na internetu. Ovo automatski znaci da se tvoji rezultati salju Google-u. Sad ako imas dosta mp3 fajlova, a s obzirom na trenutnu posast (bar na zapadu) u sudskim procesima protiv onih koji download-uju muziku ....
... And Tulumba for all

[/SIZE]

15

Subota, 23. Oktobar 2004

Instalirao sam ga ja na kompu koji nije konektovan i proverio kakav je. Ko fol moze da se odabere da ne salje nista dalje vec da je iskljucivo za licnu (i samo licnu) upotrebu.. al haj veruj. No, kad ne govorimo o tome (a to moze da smeta u samo odredjenim situacijama) aplikacija je itekako korisna. Funkiconise isto kao i web google (isti i interface) sa tim sto pretrazuje po vasem racunaru prema zadatom pojmu/stringu pojmova ili pak nekakvih naznaka. Imate recimo dosta textualnih dokumenata na kompu i zelite naci bas neki u kojem ste nesto imali upisano a treba vam.. ne mozete se setiti koji je dokument a znate sta trazite.. resenje je desktop google.. unesete to sto znate (par kljucnih termina) i nadje vam google doc koji ste trazili.. Meni ovo puno znaci.. pps, pdf, doc.. bilo gde da je text koji trazite ovako se moze lako naci..

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

16

Subota, 27. Novembar 2004

E ovo i nije nesto, za doc. i nije los, al za pdf. skroz slabo.
Imam lom nekih tekstova i nisam mogao da nadjem nesto sto mi bi bitno, te instalira ovo.
Cini mi se da je 0 u odnosu na Google Web Search. Izbaci uglavnom prvo Word il Internet failove, a za pdf sam ono sto je u naslovu.
Imal sta boljeg od ovog, puno bi mi koristilo
malo za promenu

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

17

Nedjelja, 28. Novembar 2004

Ovo u vezi slanja vasih licnih informacija Google-u moze da se resi instaliranjem nekog od Firewall-a. Jer ovi programi ne samo da blokiraju napade sa spoljne strane, vec ostavljaju mogucnost korisniku da sam izabere kojem ce od programa koje ima instalirane da dozvoli pristup internetu, a kome nece. Tako mozete i da proverite da li aplikacija poksuava da pristupi internetu cak i posle biranja opcije da ne zelite da salje vase podatke firmi.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

• Poruku poslati

18

Petak, 10. Decembar 2004

Mali dodatak za google - Google autocomplete

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

19

Subota, 11. Decembar 2004

Opa, mnogo jako! Pravo u favorite...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

20

Četvrtak, 23. Decembar 2004

Citirano

Orginalno od hadalj
E ovo i nije nesto, za doc. i nije los, al za pdf. skroz slabo.
Imam lom nekih tekstova i nisam mogao da nadjem nesto sto mi bi bitno, te instalira ovo.
Cini mi se da je 0 u odnosu na Google Web Search. Izbaci uglavnom prvo Word il Internet failove, a za pdf sam ono sto je u naslovu.
Imal sta boljeg od ovog, puno bi mi koristilo

Jos nisam probao ovaj google desktop search pa ni ne znam, ali ti mogu reci da ti je za te pdf fajlove dobro (odlicno, ne znam mozel bit bolje) resenje upravo pdf acrobat reader verzije 6. U njemu na opciji search (il dvogledcic) neces vise dobijat (kao na prethodnim verzijama) samo aplet koji traze rijec ili frazu u otvorenom dokumentu, vec isto kao i search u windows exploreru na strani ces moci da izaberes i foldere, ako neces samo trenutni file, kojima ces da pretrazujes za upit koji si naveo. I naravno pretrazuje sve, i samo, pdf fajlove i naravno nalazi sve sto ti treba.. moze malo da potraje, zavisi, ali eto ti resenja koje si trazio. A i sve to je besplatno.. sta ces bolje.. :)

Social bookmarks