Niste prijavljeni

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

21

Nedjelja, 25. Mart 2012

Citirano

Aaaaa, ti pomazes Cosicu protiv Muftije.

Ada pomazem Cosicu da ukapira sta mu muftija govori. Nisam ni protiv muftije ni protiv Cosica. A nisam ni za njih. Ja sam na strani gledaoca ;)
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

22

Ponedjeljak, 02. April 2012

Gostovanje Muftije na tv Alfa.

Naravno recenziju ce odraditi ed.

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-minu…vno-propao.html

Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

23

Utorak, 03. April 2012

Gostovanje Muftije na tv Alfa.

Naravno recenziju ce odraditi ed.

Recenziju ne ali moze pravopis. Dakle, muftija se pise malim slovom dok skracenica tv velikim. ;)

Salu na stranu. Cijenjeni brate necu se osvrtati na ovo tv-gostovanje muftije Zukorlica iz prostog razloga jer ga nisam gledao a nemam namjeru ni da ga gledam. Zasto bih? Hoce li biti nesto novo, nesto ohrabrujuce? Nesto sto ce dati nadu da cemo izaci iz ovog stanja? Nesto sto ce nagovijestiti povratak Islamske zajednice na svoj teren? Da ce se vratiti vjerskom odgoju i obrazovanju. I tu ostati. Kao sto je bilo do prije nekoliko godina.Ako se tako nesto desi, javite. Rado cu takvu emisiju pogledati.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

24

Utorak, 03. April 2012

Mene je moj rahmetli Dedo ucio da se Muftija pise velikim slovom, Hodza da se pise velikim slovom, Musliman isto veliko slovo.Posto je on insan koji je imao dva fakulteta vise sam imao povjerenja u njega nego u Vuka Karadzica. :D .

Zasto ne pogledas intervju?Zasto ne razmislis o cinjenicama koje iznosi Muftija?Zasto se ne osvrnes malo na ideju o autonomiji Sandzaka i realizaciji iste?Zasto se trudis da minimiziras sve sto obaj Insan uradi?Zasto ne razmislis malo vise o ideologiji ovog Insana a, malo manje o njegovoj licnosti?Nije mi jasno zasto svoju inteligenciju usmjeravas u pogresan smjer?

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

25

Srijeda, 04. April 2012

Zasto ne pogledas intervju?Zasto ne razmislis o cinjenicama koje iznosi Muftija?Zasto se ne osvrnes malo na ideju o autonomiji Sandzaka i realizaciji iste?Zasto se trudis da minimiziras sve sto obaj Insan uradi?Zasto ne razmislis malo vise o ideologiji ovog Insana a, malo manje o njegovoj licnosti?

Nisam se nigdje osvrnuo na muftijinu licnost. Nema ni jednog mjesta u mojim komentarima gdje se to moze vidjeti. A pitanje autonomije i druga politicka pitanja koja postavlja muftija jesu legitimna pitanja i o njima treba razgovarati. Ali kada iza njih stoje politicari. A on je muftija, vjerski autoritet, simbol jedinstva muslimana. I kao takav on nam je potreban. I on i IZ. Da nas drze na okupu, da nam razvijaju bratsku ljubav, da nam jacaju moral i da nas pomognu u izgradnji medjusobnih odnosa i odnosa sa komsijama. Da uticu na nas razvoj tako da kao muslimani spremni ulazimo u porodicu, biznis, politiku … To je misija koju imaju muftija i Islamska zajednica. Sa tih pozicija oni ce uvijek biti neko ko rjesava nase probleme. Kada napuste tu misiju i late se politike, pocnu osnivati politicke organizacije i partije, tada oni vise nisu neko ko rjesava problem vec postaju sami jedan veliki problem. Zato sam izgubio interesovanje za te emisije i zato ne komentarisem muftijine politicke stavove. On ima puno gradjansko pravo da udje u politiku i da bude politicar, da osniva partije, da se bori za vlast. Ali kao gradjanin, ne kao muftija. Doduse, zakoni Srbije ga u tome ne sprjecavaju ali mu propisi Islamske zajednice to ne dozvoljavaju. A i zdrav razum ti isto govori.

Citirano

Nije mi jasno zasto svoju inteligenciju usmjeravas u pogresan smjer?

Koji pogresan smjer? Trazim da se postuju zakoni, principi, dogovori. Trazim da niko ne bude iznad zakona. Trazim da se ne govori: Jeste, u pravu si, ali … (kao sto mi govore ljudi u cetiri oka). Nema nikakvo ALI. Ako treba da se postuju pravila onda treba svi da ih postuju. Ako vec kritikujem gospodina Ugljanina zbog gresaka, zasto bih muftiju postedio kritike kada grijesi? Zasto bih pravio razliku izmedju njih. Pred Bogom su isti. Otkud meni pravo da jednog vise volim od drugog? Otkud meni pravo da budem nepravedan? Sta je tu pogresno, volio bih da mi se objasni.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

26

Srijeda, 04. April 2012

Ako ti kazes da se ne bavis licnoscu Muftije ja ti vjerujem, ali iz tvojih komentara se vidi da gajis neku vrstu afiniteta prema njemu (moje misljenje).Osvrt na "nase" politicare je posebna prica.Ugljanin Sulejman i njegova sda je umislio da narod postoji zbog stranke a ne obratno.Rasima Ljajica nikad nisam dozivljavao kao 'naseg' ali sam glasao za sdp da bi se vidjelo da se moze zivjet bez sda.I nisam se pokajao i opet da biram izmedju sda i sdp glasao bih za sdp, ali su me i oni razocarali jer su u zadnje vrijeme polako poceli da dobijaju konture sda (Dovodjenje Investicija,Auto-put,Zeleznica,Gasifikacija Pazara itd..),. E, sad posto ima i treca opcija za koju mislim da je bolja od prethodne dvije ....

Sto se tice bavljenja Muftije politikom tvoji razlozi protiv me podsecaju ko kad bi Insan bio ranjen i krvario a ti imas primedbu sto nije oprao zube.Pitanje IZ je politicko pitanje i ono se samo moze politicki rijesiti.

Sto se tice postovanja zakona i principa ja to podrzavam 100%.Ali da zakon bude jednak za sve.A ne da politicar ukrade 12 miliona eura i da ne odgovara za to.Politicar javno na tv-u ukine IZ i da dovede oktobra 2007. Hamdiju Jusufspahica na proslavu dana Bosnjacke zastave i da ga nazove Reisom i da zakon ne reaguje.Ne da drzava registruje suprotno svome zakonu paravjersku IZ.Drzava suprotno svome zakonu ponistava rezultate izbora za BNV.Politicar suprotno zakonu telefonskim pozivom izvodi specijalne jedinice na svoj narod.Dvojni standardi kad je u pitanju akreditacija Univerziteta.....

Citirano od "ed"

Citirano

Ako vec kritikujem gospodina Ugljanina zbog gresaka, zasto bih muftiju postedio kritike kada grijesi?

Treba kritikovat kontruktivno, i treba glasat konstruktivno ovdje nije pitanje koga volis ili mrzis nego je pitanje ko je sposoban a ko nesposoban.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

27

Srijeda, 04. April 2012

Sto se tice bavljenja Muftije politikom tvoji razlozi protiv me podsecaju ko kad bi Insan bio ranjen i krvario a ti imas primedbu sto nije oprao zube.Pitanje IZ je politicko pitanje i ono se samo moze politicki rijesiti.

More biti da je problem politicki i da se treba politicki rijesiti. Mada ja mislim da je to uprosteno gledanje stvari i da se niko uzrocima stanja u Islamskoj zajednici nije ozbiljno pozabavio. Pogotovu uzrocima koji se nalaze u samoj Islamskoj zajednici. No, u svakom slucaju, politicko rjesavanje problema Islamske zajednice ne podrazumijeva ulazak Islamske zajednice na politicku scenu sa svojom partijom.
Ovim poredjenjem sa insanom koji je ranjen i koji krvari pretpostavljam zelis reci kako je stanje vanredno i da treba muftiji progledati kroz prste sto je mimo pravila IZ-e osnovao partiju. Ja se sa time apsolutno ne slazem. Zato sto se na taj nacin uvodi bezzakonje u IZ, sto se na pleca IZ tovari tesko breme, sto IZ gubi na ugledu kod naroda, sto se na taj nacin produbljuju podjele u narodu i sto ne vjerujem da ce nam ukoliko Islamska zajednica pobijedi na ovim politickim izborima biti bolje nego sto je bilo. Dakle, u pitanju je mnogo vise od obicnog pranja zuba.

Citirano

Treba kritikovat kontruktivno, i treba glasat konstruktivno ovdje nije pitanje koga volis ili mrzis nego je pitanje ko je sposoban a ko nesposoban.

Naravno da nije pitanje koga volis a koga mrzis (da volis mozes koga hoces, da mrzis smijes samo sejtana, Bozijeg roba ne smijes da mrzis). Nije pitanje ni za koga ces da glasas, svako ima slobodu da sam odluci. Pitanje je ovdje hocemo li kao civilizovan narod postovati pravila, principe i zakone. To je najsigurniji put izlaska iz krize. To je sve sto me interesuje.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

28

Srijeda, 04. April 2012

Znas sta je tragi-komicno, sto je na insistiranje Muftije Zukorlica u ustav IZ ubacen clan koji zabranjuje bavljenje politikom.I nikad mi nece biti jasno sto nije odstranio iz dzamije Hasiba Suljevica iz Altun-Alem,Nezira iz Bor dzamije,Mustafu Makica iz Sjenice,Adema Zilkica iz Tutina (svi bili odbornici sda).Osam godina je sda bila na vlasti pa onda sdp cetiri godine.12.godina nisu sposobni da obezbjede jednu fabriku, jednu jedinu investiciju.Navedi mi jos jedan grad u Srbiji koji ima priblizno stanovnika kao Pazar, da za 12.godina nije dobio niti jednu investiciju.Nisu sposobni da uvedu Bosanski jezik u skole.Ako mi i dalje kao gradjani Sandzaka budemo padali na BG pricu Rasima i Sulejmana tesko nama.Sa ekonomskog aspekta nula.Zamisli da ti je dijete 1-2 godina srednje skole i za par godina zavrsava skolu.Dje da ga zaposlis?U koju fabriku?I, onda kod daja,midza,tetke u bijeli svijet pa onda zenidba sa debelim Njemicama i babama sirom svijeta jednom rijecju unistavanje porodice.Sa nacionalnog gledista opet nula.Vise je uradio Ceda Jovanovic i njegovi poslanici za Bosnjake nego svi oni koji nose Bosnjacka imena za koje smo glasali.

Mehdi

Učenik

(16)

• »Mehdi« je muško

Datum registracije: 18.03.2004

• Poruku poslati

29

Srijeda, 11. April 2012

Dovoljno je samo poslusati kako Cosic akcentuje termin bosnjaci.

Stulic bi rakao; " Dovoljna je jedna r`jec... "

Ed, od drveta ne vidi sumu...

Ostavi se spisanija po forumu na svaku temu o muftiji.

Odvodi te sujeta daleko...

Djeluj tu gdje jesi, napravi jos koju tribinu,

kao sto si bio aktivan na ovom forumu... u ZSD itd...

Pomozi bosnjacku "baustelu"u Njemackoj, ima ko da brine o legalizmu.

Treba li sta napisati o muftiji Zukorlicu?

Netreba...

Erbakan

Učenik

(0)

Datum registracije: 20.12.2002

• Poruku poslati

30

Srijeda, 11. April 2012

Dobar ti ovaj telegram :rolleyes:
Sve je ovo samo igra! Nema tog muftije koji je vrijedan Vasih zivaca

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »Erbakan« (11. April 2012, 22:01)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

31

Srijeda, 11. April 2012

Ed, od drveta ne vidi sumu...

Ostavi se spisanija po forumu na svaku temu o muftiji.

Odvodi te sujeta daleko...

Djeluj tu gdje jesi, napravi jos koju tribinu,

kao sto si bio aktivan na ovom forumu... u ZSD itd...

Pomozi bosnjacku "baustelu"u Njemackoj, ima ko da brine o legalizmu.

Kada mi bude trebao savjet od tebe, javicu ti se. Do tada, gledaj svoja posla i ne sekiraj se za mene. Kao sto se ni ja ne sekiram za tebe.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks