Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 08. Juni 2006

Gradovi domacini SP-a

Svetsko prvenstvo ce se odigrati u 12 gradova sirom Nemacke.
Koga god imamo po raznim gradovima,nek postira slike iz tih gradova,neka opise atmosferu,sve sto mislite da je interesantno.
Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • mapa.jpg
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 08. Juni 2006

Iako nisam u Nemackoj( ;( ),moram da kazem da mi je favourite town Minhen i Alianz Arena.

Pedesetak kilometara severno od Alpa, na reci Izar, smešten je Minhen, glavni grad Bavarske. Osnovao ga je 1158. saksonski vojvoda Hajnrih Lav.

Grad na Izaru je ozbiljan sportski centar, koji je ugostio Olimpijske igre 1972. godine, a nedaleko od njega u Garmiš-Partenkirhenu održane su zimske Igre 1936. godine.

Danas je Minhen treći grad u Nemačkoj po veličini, sa 1,3 miliona stanovnika (dvostruko više sa okolinom). U njemu su centri velikih svetskih kompanija, kakve su Siemens i BMW.

Sto se stadiona tice,ne samo što izgleda neobično, Arena menja boju po potrebi – kada je domaćin Bajern polja od kojih je sastavljena postanu crvena. Kada tu igra Minhen 1860 menja boju u plavo, a za susrete nemačke reprezentacije potpuno je bela. koštala je preko 280 miliona evra!!

Kada su Nemci prošli put ugostili učesnike svetskog prvenstva, Minhen je bio domaćin finala. Tada se igralo na Olimpijskom stadionu, a na Alianc Areni igraće se prvi meč ovog prvenstva.

Pored prve tekme(Nemacka-Kostarika),na Alianz areni ce biti odigrane sledece tekme:
Tunis-Saudijska Arabija
Brazil-Australija
O.Slonovace-SCG
1/8 finala i
Polufinale.

Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »Djevrek-pasa« je muško

Datum registracije: 09.06.2005

• Poruku poslati

3

Petak, 09. Juni 2006

Ja sam prosle godine bio u Kelnu,i grad mi se mnogo svideo.Inace to je medijski centar Nemacke.U njemu su sve vece televizijske stanice Nemacke(Viva,Zdf i dr).
Smesten je na Rajni.Za vreme 2.svetskog rata skoro ceo porusen,sem cuvene katedrale u centru grada.Tako da je to relativno nov grad(sto se tice arhitekture).
Stadion-Rajn energi- ima kapacitet negde oko 46.000 mesta.Obnova je kostala oko 119 mil. dolara.Navijaci su na ovom stadionu neposredno uz teren.
Keln ce biti domacin 5 utakmica:
11.jun:Angola-Portugal
17.jun:Ceska-Gana
20.jun:Svedska-Engleska
23.jun:Togo-Francuska
26.jun:G1-H2 (o)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

4

Petak, 09. Juni 2006

Evo da ja pocnem sa slikom iz frankfurta koju sam uradio proslog vikenda ...

sutra idem malo po gradu pre i posle utakmice engleza pa cu takodje uradit koju sliku ... zna se da su njihovi navijaci u pozitivnom smislu najludji, imace sigurno interesantnih motiva :)

da napomenem sta se jutros desilo u frankfurtu, pronadjeno je na jednoj tranvajskoj stanisi 800karti za svetsko prvenstvo, i to sve do finala ... 8o

10.06.06 - 15:00 Uhr England - Paraguay
13.06.06 - 15:00 Uhr Südkorea - Togo
17.06.06 - 15:00 Uhr Portugal - Iran
21.06.06 - 21:00 Uhr Niederlande - Argentinien (po mojem najbrizantnija utakmice prvog kola)
01.07.06 - 21:00 Uhr Cetvrtfinale
PaZaRaC je dodao/la ovu sliku:
  • ffm__.jpg

5

Petak, 09. Juni 2006

HANNOVER

Evo malo da vi recem o atmosferi u Hannoveru.
Iako WM pocinje tek veceras grad je jos od pocetka sedmice pun stranaca. Kad kazem stranci mislim na one koji su doputovali specijalno za WM, nas druge strance ne racunam :).
Bukvalno svaki izlog, svaki lokal, svaka zgrada je okicena u duhu fudbala i predstojeceg svestskog prvenstva. Na javnim mestima u gradu se vijore zastave svih zemalja ucesnica. Fan Club / Shop se nalazi na trgu i tu se mogu pronaci sve informacije vezane za WM i usput se kupiti "najvijacki rekviziti" , te fudbali i maskote itd.

Hannover glavni grad republike Niedersachsen i inace je poznat kao grad sajmova, grad EXPO 2000 i evo sad ce se malo proslavit kao domacin WM-a.

Evo par slicica od AWD Arene u kojoj ce se 12.06.06 u 21h igrati utakmica Italija - Gana. Inace odmah pored Stadiona se s' jedne strane nalazi Maschsee ( prelijepo vestacko jezero ) a s druge strane Rathaus ispred koje ce biti prenos uzivo besplatan za sve gledaoce . Posto nisam nasla ni jednu kartu na stanici, verovatno cu tamo gledat prenos :)

tashke, javicu se ja jope :D

P.S. Ja zaboravih da dodam jos plan utakmica:

12.06.2006 21:00 Uhr Hannover Spiel 9 Italija - Gana - : - Grupa E
16.06.2006 21:00 Uhr Hannover Spiel 23 Meksiko - Angola - : - Grupa D
20.06.2006 16:00 Uhr Hannover Spiel 34 Kosta Rika - Poljska - : - Grupa A
23.06.2006 21:00 Uhr Hannover Spiel 46 Svajcarska - Juzna Koreja - : - Gruppe G
27.06.2006 21:00 Uhr Hannover Spiel 56 Pobednik H - Drugi iz G - : - osmina finala WM 2006
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

6

Petak, 09. Juni 2006

...

• IMG_3415.jpg

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

7

Petak, 09. Juni 2006

Evo danas sa otvaranja Svetskog prvenstva na Alianc Areni...
Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • Otvaranje SP-a.jpg

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

8

Subota, 10. Juni 2006

joj osecaja gledat utakmicu sa 50 000 engleskih navijaca ... atmosfera je bila fenomenalna.

Evo par danasnjih slika iz frankfurta ...
  • oleole.jpg

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

9

Utorak, 13. Juni 2006

Kakav je peh dobiti vizu do 9. juna o| To se upravo meni desilo. Kad vidim ove slike dodje mi opet da o| o| Pa Svetsko prvenstvo je nikad blize, ko zna kad ce sledece biti u Evropi. Za nas koji nismo tamo redovno postirajte ove slicice.

E da, Tashke za vrijeme trajanja SP Allianz arena menja ime u World Cup Stadium, jer nije dozvoljeno da stadion nosi ime sponzora.
Sit Hungry Doesn't Believe

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 15. Juni 2006

Citirano

Orginalno od And_U_Price
Pa Svetsko prvenstvo je nikad blize, ko zna kad ce sledece biti u Evropi.

And_U_Price,nemoj da brines,izgleda da neznas taj podatak ali svako drugo SP je u Evropi. ;)
2006-Nemacka
2002-Japan/Koreja
1998-Francuska
1994-SAD
1990-Italija
1986-Meksiko
1982-Spanija
1978-Argentina
1974-Nemacka ,itd.

11

Subota, 17. Juni 2006

Dje ste mi, sta cinite?
ja nesto slabo vakta imam da pisem al evo jedna fotkica od ovoga zabara par sati prije utakmice Italija - Gana.
Covek ima dobar izum nema sta!
pink je dodao/la ovu sliku:
  • italija.JPG
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

12

Ponedjeljak, 19. Juni 2006

@Tashke: Ako sam ja dobro informisan od sledeceg SP koje se odrzava u Juznoafrickoj republici, Svetska prvenstva ce biti odigravana na razlicitim kontinentima. Mozda to jos uvek nije definitivno... Nisam sigyran.

@pink: uslikaj i neku ragazzu :)
Sit Hungry Doesn't Believe

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

13

Ponedjeljak, 19. Juni 2006

Vala And_U_Price cisto sumnjam.Previse je Evropa znacajnija od ostalih da bi svakih 20 godina cekali na Sp.Mislim da ce i dalje biti ovakva tendencija.

@svi vi koji ste u gradovima domacinima Sp-a:Dajte bre nekih slika,sigurno ima pregrst lepih detalja.

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 22. Juni 2006

Oni koji nisu uspjeli da dodju do karte mogli da prate utakmicu u centru grada na velikom video-bimu
Jaeger je dodao/la ovu sliku:
  • fan-fest-koeln29.jpg
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

knip

Početnik

(10)

Datum registracije: 12.04.2006

• Poruku poslati

15

Srijeda, 28. Juni 2006

Evo i od mene jedna slicica
knip je dodao/la ovu sliku:
  • korea.jpg

16

Srijeda, 28. Juni 2006

Korea again...
  • korea_.jpg

knip

Početnik

(10)

• Poruku poslati

17

Srijeda, 28. Juni 2006

Nakon utakmice izgubljene od Brazila...vidno razocarane...
  • Ghana_traurig_.jpg

18

Srijeda, 28. Juni 2006

Svajcarci ...mlijeko...cvijece..cokolade...fudbal!
  • schweiz.jpg

knip

Početnik

(10)

• Poruku poslati

19

Srijeda, 28. Juni 2006

sesirici
  • lindt.jpg

20

Srijeda, 28. Juni 2006

Najjaci smo!!! Mislim najcrveniji smo :)
  • suisse.jpg

Social bookmarks