Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

21

Četvrtak, 10. April 2008

Citirano

Orginalno od mant3ra
ps. a sto se tice slika ja mogu slikati ali ne bih... posto neznam ni dali je dozvoljeno i zato sto sam ja isto uceskin u konkursu pa zato ne bi..

Pa onda odmah kazi da ne mozes. :-)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

arle_tuso

Početnik

(10)

• »arle_tuso« je muško

Datum registracije: 23.02.2008

• Poruku poslati

22

Četvrtak, 10. April 2008

učesnik konkursa, a govori o brojevima prijedloga, više je to ofirno, nego slikanje

slikanje je dozvoljeno, jer je to javno izloženo, i tamo, a i na televiziji, što ne bi i na netu

što se tiče prijedloga 9, ne sjećam se baš tačno kako izleda, ali mi je ostalo u sjećanju da ima munaru sa desne strane (desna je muška strana, i predstavlja u ovom slučaju, koliko sam ja shvatio, većinu Bošnjaka) i zvonik crkve sa lijeve strane i kupolu između, a nema nikakvih drugih vjerskih simbola (ni krst ni polumjesec), što mi se sviđa jer niko ne voli da vidi tuđ simbol na grbu svog grada, a na kupoli ima jedna mala crta, što sam shvatio kao jedinstvo, ili pak vjerovanje u jednog Boga. Ima još nekih detalja kojih se sad ne sjećam, a svidjelo mi se još par grbova, ali sam im zaboravio brojeve. Rado bih slikao, ali nemam digitalni aparat
Njegovanje vlastite kulture i tradicije na prvom mjestu.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

23

Četvrtak, 10. April 2008

Citirano

Orginalno od arle_tuso
učesnik konkursa, a govori o brojevima prijedloga, više je to ofirno, nego slikanje

slikanje je dozvoljeno, jer je to javno izloženo, i tamo, a i na televiziji, što ne bi i na netu

što se tiče prijedloga 9, ne sjećam se baš tačno kako izleda, ali mi je ostalo u sjećanju da ima munaru sa desne strane (desna je muška strana, i predstavlja u ovom slučaju, koliko sam ja shvatio, većinu Bošnjaka) i zvonik crkve sa lijeve strane i kupolu između, a nema nikakvih drugih vjerskih simbola (ni krst ni polumjesec), što mi se sviđa jer niko ne voli da vidi tuđ simbol na grbu svog grada, a na kupoli ima jedna mala crta, što sam shvatio kao jedinstvo, ili pak vjerovanje u jednog Boga. Ima još nekih detalja kojih se sad ne sjećam, a svidjelo mi se još par grbova, ali sam im zaboravio brojeve. Rado bih slikao, ali nemam digitalni aparat

Vidim, dobro si ti to zamislio i preneo na platno. Ti si to kao analizirao i gledao sta je 'pesnik hteo da kaze'. Mada, nema tu nista lose da hvalis svoj grb. Samo bi trebao da kazes da je tvoj. I ti i mant3era (koji je uradio čak dva grba) ;)...

P.S. Kako se 'ne sećaš dobro kako izgleda grb 9', prilično si ga dobro opisao ;)

arle_tuso

Početnik

(10)

• »arle_tuso« je muško

• Poruku poslati

24

Četvrtak, 10. April 2008

jaoooooo, nesporazum očigledno, rekao sam samo da sam upamtio taj dio koji je baš upečatljiv - munara, kupola i zvonik, i to kako sam ja razumio

a zaista ne znam ko je to uradio, ali glupo je se sad ispravdavati ljudima, koji te odmah optužuju za laž, bez ikakvih dokaza, a da ne podsjećam na hadise koji govore o tome ...

tražim da se izviniš, nije lijepo da me klevetaš

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

25

Četvrtak, 10. April 2008

Ako si iskren, IZVINJAVAM SE!
Ako nisi - U ZATVOR ;)

Tufan

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

26

Petak, 11. April 2008

Citirano

Orginalno od arle_tuso
a nema nikakvih drugih vjerskih simbola (ni krst ni polumjesec), što mi se sviđa jer niko ne voli da vidi tuđ simbol na grbu svog grada,

Opet nasa stara boljka, da nam se neko ne naljuti.
Pa covjece pogledaj grb Prijepolja, gdje su Bosnjaci skoro polovina stanovnistva, pa ne da je pun obiljezija srpskog naroda i pravoslavlja, vec i cijeli grb nose dva andjela.
Mislim da grb treba da oslikava i cinejnicu, da su Bosnjaci vecina u ovom gradu, a ako to ne smiju da ispostuju, a ono nekaga ovaj sadasnji. I kula je lijepa!
SDA 1990

arle_tuso

Početnik

(10)

• »arle_tuso« je muško

• Poruku poslati

27

Petak, 11. April 2008

hahahaha

halalaosum, u svakom slučaju

a za prijepolje, ono je zaista sramota za naš narod

što se neko ne buni

mant3ra

Početnik

(10)

• »mant3ra« je autor ove teme

Datum registracije: 24.03.2008

• Poruku poslati

28

Petak, 11. April 2008

Citirano

Orginalno od Phikret

Vidim, dobro si ti to zamislio i preneo na platno. Ti si to kao analizirao i gledao sta je 'pesnik hteo da kaze'. Mada, nema tu nista lose da hvalis svoj grb. Samo bi trebao da kazes da je tvoj. I ti i mant3era (koji je uradio čak dva grba) ;)...

P.S. Kako se 'ne sećaš dobro kako izgleda grb 9', prilično si ga dobro opisao ;)

ej ja zapravo nisam radio 2 ... nego samo sam rekao koji se meni svidja sem mojeg :p

a zapravo sam rekao da je moj grb iza putla i da 80% osoba koje posaljem tamo to jest kazem im da odu da pogledaju niko ne zaviri iza pulta ... i tako da mi koji smo iza vise od 50% ljudi ni ne vidi... to jest po mome ... a sto mislim da je velika nepravda :(

i ono glasanje "naroda" dali se ono uzma u obzir... posto ako ja cu odma najem 2000 ljudi da glasaju za mene :D sto mislim da nije isto fer. :P

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

29

Petak, 11. April 2008

Žao mi je što ti je grb iza panoa. Možda si trebao da reaguješ. Mislim da glas naroda neće biti presudan i da nikako ne može da prevagne iz razloga što ljudi koji nisu iz Pazara a koji su konkurisali u tom slučaju bivaju oštećeni.

Pod kojim brojem je tvoj grb? (za mant3er-u)

Moj drug je uradio fantastičan grb koji mi već pola meseca stoji na desktopu telefona :) ali ga ovde niko ne pominje! Ja sam ubeđen da je taj grb favorit!

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

30

Petak, 11. April 2008

I dalje samo prica onih koji su videli predloge za grb i zastavu, a niko da to uslika i posalje. Vecina nas ovde nema priliku da skokne do tamo i da vidi te predloge. Ko sto neko rece ako je to u javnosti na tV-u zasto ne bi bilo i ovde. Pa da i mi glasamo :D
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

31

Petak, 11. April 2008

Sto bo rekao Babbha dajte ljudi slike!!!

Ako hocete, a ako necete kako hocete :D
" Bilen alemlere rahmettir "

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

32

Subota, 12. April 2008

Evo grba koga su uradili moji drug i drugarica:

Slikao sam ga na monitoru pa zato ima ovih poprecnih linija.

Nisam video ostale jer nisam u NP-u, mada po informacijama i utiscima ljudi koji su gledali grbove, ovaj spada u top 3!!! Ovaj grb je izlozen pod brojem 1.

Sta mislite?
Phikret je dodao/la ovu sliku:
  • grb.jpg

33

Subota, 12. April 2008

E halal ti bilo Phikrete! Hvala!
Tako brate, sad mozemo i mi da komentarisemo, no ono se ucrvljasmo od radoznalosti , vi svi pricate a mi sam naprazno citamo :)

Dakle: ovaj grb je jako zanimljiv, jeste nekako prost, ali je ipak sadrzajan. Kula je ok, neutralna, ali ne bi mi smetala ni jedna dzamijska kupola ili minaret. Zanima me sta predstavlja plava boja u dnu kule?
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

34

Subota, 12. April 2008

Plava boja u dnu kule (u dvije nijanse) predstavlja rijeke : Rašku i Jošanicu. Mada je moja zamerka da u Raški nema nijedan šporet niti plastična flaša, ali hairli bilo ;).

Inače moj drug kaže da je deset dana sa drugaricom visio u vakufu Adila Zulfikarpašića u Sarajevu i da su čitali, čitali, istraživali i doneli odluku o ovakvom izgledu grba.

Danas je zadnji dan glasanja (Nisam siguran do kad se glasa).

35

Subota, 12. April 2008

he he dobar si ako je tako onda u Josanici fali bijelo-crveno-zutih tackica - prazne plasticne flashe i kese!

Grb jeste lijep. Za moj ukus malo neutralniji nego sto bi trebalo.

mant3ra

Početnik

(10)

• Poruku poslati

36

Subota, 12. April 2008

ok evo nesto sto sam ja radio

znaci samo da moe da se propozna grad.. .bez ovog peace golupcica ii takvih stvari... posto nikad nisam delio ljude ni po veri ni po naciji tako da su mi verski objekti i ove "nase" i "njihove" boje stvari suvisene

e sad kome se svidja neznam ... ali hairli bilo

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

37

Subota, 12. April 2008

Mant3ra tvoj grb mi se veoma sviđa! Respect!

38

Subota, 12. April 2008

Citirano

Orginalno od mant3ra
e sad kome se svidja neznam ... ali hairli bilo

Meni se izuzetno svidja tvoj grb !

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

39

Subota, 12. April 2008

Pravi grb, samo mi se ne svidjaju zastve, ne nesto politicki , nego mi suvisne, to je opet moje misljenje, nadam se da ga neko uvazava. Moja ocena 4.

A i onaj Phikretovih drugova je dobar, pravi ne previse komplikovan. Ocena 4.1. 8)
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

mant3ra

Početnik

(10)

• Poruku poslati

40

Subota, 12. April 2008

Citirano

Orginalno od Jahja
Pravi grb, samo mi se ne svidjaju zastve, ne nesto politicki , nego mi suvisne, to je opet moje misljenje, nadam se da ga neko uvazava. Moja ocena 4.

A i onaj Phikretovih drugova je dobar, pravi ne previse komplikovan. Ocena 4.1. 8)

ma ove zastave uopste nemaju veze sa ikakovom politikom :)

vec predstavljaju ono da se zna znaci Srbija-Sandzak to jest da vise asocira na grad iz sandzaka... a isto moze jos nesto da znaci posto je spojeno ovom trakom... :p to jes jednistvo ili ti vec sto ....

pa kako ko svati ... znaci zeleo sam da ono predstavlja grad.. a sto se tice neki belih golubova to jest mira jedinstva i tako dalje mislim da to vise prilici grbu sandzaka.. da se uradi u takvom stilu ..

nisam poznavaoc heraldike ... samo sam uzeo par sati citao po netu sto mu dodje to :) inace radim kao free lance dizajner tako da sam pravio dosta logo-a za firme tako da se nadam da sam nasao nesto sto se trazi od grba da poseduje.,..

poz.

Social bookmarks