Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

41

Subota, 12. April 2008

Citirano

Orginalno od mant3ra
ok evo nesto sto sam ja radio

Odlicno (o) (o) (o)
" Bilen alemlere rahmettir "

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

Datum registracije: 06.02.2008

• Poruku poslati

42

Nedjelja, 13. April 2008

Nekada davno kada sam bio malji :) uvjek me je zanimala kula u NP,kula u Parku.Neki je zovu kula motrilja,medjutim pitanje je da li je ona koriscena kao neko osmatracko mjesto? Voleo bih da nam neko postira koji istorijski podatak ili vijesti o ovoj kuli koja se nalazi na ovim radovima.
Istini za volju ja sam jedne prilike video unutrasnjost kule dok sam bio malji :).

Koliko se sjecam bilo je malih otvora tj.prozorcica na zidovima kroz koje je ulazila svjetlost u unutrasnjost kule.To je tog dana za mene bio pravi dogadjaj,jer je nestao veo tajne i misticizma o pricama da mozda u kuli ima nesto,neki ljudi ili staro oruzje,stari predmeti.Hehe no mi nismo nista pronasli :P ,osim perja od ptica,paukovih mreza,puno prasine i vise se ne sjecam da li je jos cega bilo.
No obzirom da sam bio malji nije mi toliko bila vredna pomisao da je sama kula jedan davni stari "predmet".

Sto se tice samih radova nisam odusevljen da se kula stavlja u prvi plan,nekako ostavlja cudan osjecaj i utisak(na mene licno,za ostale mozda nije tako).Sta vise ja je nebih uopste "spominjao" kao motiv na grbu Novog Pazara.Vise bih voleo da to bude nesto drugo,neka druga kombinacija.

U svakom slucaju pohvala za radove,svidjaju mi se,ovaj drugi malo vise :)
La fata illa Ali, la saif illa Zülfiqâr

"...Za ljubav ne treba pitati..."

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

43

Nedjelja, 13. April 2008

@mant3ra svidja mi se tvoj grb. Samo mi se nekako polumeseci ne vide dobro. Sta mislis da ih pomerimo malo u desno?. Mana, odnosno nezgoda je sto ce, kad se grb bude koristio u malim razmerama, biti velka nejasnoca.No hajirli bilo...

@Zulfikar a sta bi ti to stavio u prvi plan ako ne kulu? Podeli nam taj secret pa da vidimo mozda ti se predlog usvoji ;)
Da nisi mozda mislio na Pecurku? hmm i to bi moglo, ali uz kulu (po meni)
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

NeO

Početnik

(10)

• »NeO« je muško

Datum registracije: 22.03.2008

• Poruku poslati

44

Ponedjeljak, 14. April 2008

Koji je grb pobjedio,da li zna neko??

Jer mislim da je zavrseno ono glasanje sto je bilo u M.M.Centar
Hiroshima '45
Chernobil '86
WINDOWS '98

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

• Poruku poslati

45

Otkud znam sta bih stavio,nisam razmisljao o tome,valjda bi se naslo nesto :D .Ja sam samo kazao da mi se kula kao motiv ne svidja.Nadam se da ce neko postirati koju rijec vise o tvrdjavi u parku :(?

No obzirom da je glasanje zavrseno nadam se da cemo vidjeti na forumu pobjednicki grb i koji god da bude nek je sa hairom :P !

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

46

Lijepi vam vala ovi grbovi, a mogli ste mjesto ovih golubova da stavite dvije šatke ko simbol grada 8)
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

mant3ra

Početnik

(10)

• »mant3ra« je autor ove teme

Datum registracije: 24.03.2008

• Poruku poslati

47

ma nemam ni ja pojma koji e pobedio :(

i ovaj ja sam 90% siguran da ja nisam posto ... cu vam kazem na kraju zbog cega :)

a sto se tice jasnoce grba znaci ja sam to zamislio da ima Veliki i malo grb tako eda ce se jedan od ta dva koristiti u odredjenim situacijama,.... isto kao sto BG ima

http://www.zastave-grbovi.com/?jez=&menu=10000

tako dam sem bg-a ima jos lom gradova sa veliki, srednji i mali grb tako nesto :)

e ako neko zna koje pobedio neka rece plz bas me zanima posto stvarno tamo nijhe bilo ni 5 dobrih grbova .... :(

mozda su cak i ponovili konkurs sto znam

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

48

Ja mislim da žiri još uvek nije glasao. Čuo sam da jedan član žirija istupa iz sastava, tako da je verovatno oko toga sad malo prob. Mada, zna li neko koji je datum u konkursu naznačen kao datum proglašenja pobednika?

To bi mogao mat3ra da zna, pošto je učestvovao.

arle_tuso

Početnik

(10)

• »arle_tuso« je muško

Datum registracije: 23.02.2008

• Poruku poslati

49

mant3rin grb je zaista lijep i umjetnički stilizovan, ali mi je pomalo kičast sa ovim okolo, a i donji dio grba mi više liči na more nego na rijeku, rijeka se predstavlja samo jednom linijom, a također, nije baš po heraldičkim pravilima, dakle moja ocjena je 3,5.

što se tiče prvog grba, on mi je pravo dobar, stilizovan je, nije kičast, heraldički je ispravan, puno toga govori, ali mi se ne sviđa što je bedeme stavio skroz gore, to je isuviše "preteško" za onu kompoziciju, i nikako ne ide gore, bar po mom ukusu, a također, dodao bih, da ja ne bih stavljao golubove, iako su oni simbol mira, i lijepo su ukomponovani na onom grbu, nisu mi islamski, zato što na zidu ne bih stavio sliku, u ovom slučaju grb, koji ima neko živo biće. uostalom svaka čast, grbu bih dao ocjenu 4.

čuo sam da će valjda večeras na regionalnoj biti rezultati, želim vam puno sreće, i neka ako Bog da, pobijedi najbolji, da naš grad ima lijep grb, koji ćemo s ponosom nositi
Njegovanje vlastite kulture i tradicije na prvom mjestu.

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

• Poruku poslati

50

Citirano

Orginalno od arle_tuso
mant3rin grb je zaista lijep i umjetnički stilizovan, ali mi je pomalo kičast sa ovim okolo, a i donji dio grba mi više liči na more nego na rijeku, rijeka se predstavlja samo jednom linijom, a također, nije baš po heraldičkim pravilima, dakle moja ocjena je 3,5.

Meni uopste nije kicast,posle ponovnog pregledanja zaista mi se jos vise svideo.Takodje,voleo bih da pobjedi iz razloga sto tvrdjava uopste nije "preteska".

Takodje,ja nidje ne vidoh more
:D ,osim rijeku ;)

Prvi grb ocena 4- (o), a @mant3rin grb cista petica (o)!

arle_tuso

Početnik

(10)

• »arle_tuso« je muško

• Poruku poslati

51

ok brate, svako ima svoj ukus

a inače, slikao sam grbove prije neki dan, da postavim ovdje, pa bih volio da vidite sve,

kad sam ih ponovo vidio, favorit mi je broj 24

ne umijem da postavim više slika na jednom odgovoru, recite da postavim sve
arle_tuso je dodao/la ovu sliku:
  • 2.JPG

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

52

Utorak, 15. April 2008

Evo svih grbova na jednom mestu. Grbove sam numerisao drugačije iz razloga što nisam znao pod kojim su brojevima bili izloženi.

Ovom prilikom se zahvaljujem članu foruma arle_tuso koji je načinio ove snimke, pa ih poslao meni da ih postavim.

Kliknite na link ispod na biste pogledali veću sliku.

www.ph-code.com/grbovi/grbovi.jpg

a na ovom linku imate grbove pojedinačno.

53

Utorak, 15. April 2008

Odlicne ideje , odlicni grbovi. Ja se ne bih umela odlucit za samo jedan!

Pohvale autorima!

Svakako hvala i vama dvojici sto nam omoguciste da vidimo grbove.

Ah opet ja, slunjah po Wikipediji i nadjoh ovaj grb , doduse stoji samo u nemackoj wikipediji. Znal ko od vas otkud ovaj grb?

pink je dodao/la ovu sliku:
  • NP_Grb.jpg
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

54

Utorak, 15. April 2008

To je sadašnji grb opštine Novi Pazar, a konkurs je raspisan povodom dobijanja statusa grada, tako da će novoizabrani grb biti grb grada Novog Pazara.

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

55

Utorak, 15. April 2008

Ima bas lijepih radova. Dosta su originalni i interesantni. Tesko ce biti ziriju da odabere jedan, ali je svakako lijepo sto je jaka konkurencija.
Na nekim ima i ono obiljezje "univerzitetski grad", sto mi se dopada.

A sta li je sa himnom?
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

arle_tuso

Početnik

(10)

• »arle_tuso« je muško

• Poruku poslati

56

Utorak, 15. April 2008

grad ne mora da ima himnu, ali mi za sad imamo onu našu nezvaničnu: "Kad pogledam sa bedema" :D

mant3ra

Početnik

(10)

• Poruku poslati

57

Utorak, 15. April 2008

da ima lepih ali kako da kazem ja nisam za "tvoja" moja boja... odvajanje na osnovu ovog i ovog... to jest mrzim kad se nesto izdvaja na bilo kojoj osnovi sem dobar-los :)

posto smo svi isti u bozijim ocima :D

tako da ja sam isao na ono da se prepozna grad ono "po grbu" a ne muslims ...serbs... red ...blue :)

a isto sto ja znam za "ukus" naroda ovde... to jest znam. posto radim kao graficki dizajner tako da se ovde nasim sve naopako svidja... to jest neke fore koje izgledaju ka q. ili ti nesto sto e bilo u trendu pre 10god i tako to tako da stvarno neznam ....

ce vidimo

a sto se tice ovog sadasnjeg to jest nadam se uskoro zaboravljenog za mene je najgori u srbiji kako zbog nacina ilustracije kako zbog toga kad se malo zagledas u njega mozes da se primeti "oblik" na sta podseca xx( ?( o|

a sto se tice heraldicke ispravnosti grbova evo vidite ovde :

Source kod

1
http://www.zastave-grbovi.com/default.asp?jez=&menu=12

koliko vidim tu vecina nije ispravna pa zasto da se ja brinem sto moj jeste/nije :)

arle_tuso

Početnik

(10)

• »arle_tuso« je muško

• Poruku poslati

58

Utorak, 15. April 2008

Citirano

Orginalno od mant3ra
da ima lepih ali kako da kazem ja nisam za "tvoja" moja boja... odvajanje na osnovu ovog i ovog... to jest mrzim kad se nesto izdvaja na bilo kojoj osnovi sem dobar-los :)

posto smo svi isti u bozijim ocima :D

tako da ja sam isao na ono da se prepozna grad ono "po grbu" a ne muslims ...serbs... red ...blue :)

a isto sto ja znam za "ukus" naroda ovde... to jest znam. posto radim kao graficki dizajner tako da se ovde nasim sve naopako svidja... to jest neke fore koje izgledaju ka q. ili ti nesto sto e bilo u trendu pre 10god i tako to tako da stvarno neznam ....

ce vidimo

a sto se tice ovog sadasnjeg to jest nadam se uskoro zaboravljenog za mene je najgori u srbiji kako zbog nacina ilustracije kako zbog toga kad se malo zagledas u njega mozes da se primeti "oblik" na sta podseca xx( ?( o|

a sto se tice heraldicke ispravnosti grbova evo vidite ovde :

Source kod

1
http://www.zastave-grbovi.com/default.asp?jez=&menu=12

koliko vidim tu vecina nije ispravna pa zasto da se ja brinem sto moj jeste/nije :)

dobro je brate, ovo nije izborna kampanja da nam hvališ svoj grb, a ostale potcjenjuješ, bez uvrede, ali smiri malo strasti

uostalom, čitao sam onaj konkurs, u njemu piše da isključivo TREBA DA ODGOVARA HERALDIČKIM PRAVILIMA, također, kaže se i da stanovništvo treba doživjeti neki vid identifikacije kroz grb svoga grada, tako da su nacionalni simboli potrebni.

a što se tiče aktuelnog grba, neumjesno je da daješ takve komentare koji navode na neke nepristojne predstave

mant3ra

Početnik

(10)

• Poruku poslati

59

Utorak, 15. April 2008

ma ne nego ne hvalim ja moj grb a "odlicno" znam koje radio grb koji ti forsiras i vise znas o njemu nego sam "autor" a mozes li isto da se zapoitas zasto celi fax to jest momci i devojke koji su upisali graficki dizajn / slikarstvo u np-u nisu konkurisali za ovo posto se spekulisalo da je sve ovo namesteno i zapravo koliko sam do sada video i cuo do sada pocinjem da verujem da je to istina

e sad ima ljudi pa neka glasaju i zasto da ne forsiram moj ... neznam kome je to tudje sladje od svoga :)

nego bi mi bilo krivo da pobedi nki shit a eto ima dobrih grbova moj e najgori :) si zadovoljan :] ;)

arle_tuso

Početnik

(10)

• »arle_tuso« je muško

• Poruku poslati

60

Utorak, 15. April 2008

Citirano

Orginalno od mant3ra
ma ne nego ne hvalim ja moj grb a "odlicno" znam koje radio grb koji ti forsiras i vise znas o njemu nego sam "autor" a mozes li isto da se zapoitas zasto celi fax to jest momci i devojke koji su upisali graficki dizajn / slikarstvo u np-u nisu konkurisali za ovo posto se spekulisalo da je sve ovo namesteno i zapravo koliko sam do sada video i cuo do sada pocinjem da verujem da je to istina

e sad ima ljudi pa neka glasaju i zasto da ne forsiram moj ... neznam kome je to tudje sladje od svoga :)

nego bi mi bilo krivo da pobedi nki shit a eto ima dobrih grbova moj e najgori :) si zadovoljan :] ;)

dobro je brate, nemoj se ljutit, nisam zadovoljan tim tvojim sarkastičnim priznanjem da je tvoj najgori, ne kudim ja tvoj rad, nipošto, samo ti kažem da bezveze govoriš o svom radu, jer je glasanje u MMcentru završeno.

a što se tiče toga da li sam ja radio nešto ili ne, nisam budala, da se ubjeđujem sa bilo kime oko toga, ja sam samo jedan od savjesnih građana, jedan veliki lokal-patriota, koji želi samo najbolje svom gradu, pa i to da ima najljepši grb, prema tome, optimista sam da će komisija voditi računa da ne bude namještaljki, jer ipak je to značajna stvar, o kojoj ne treba da rukovode nikakvi materijalni motivi

tako da se uzdam u komisiju, i nadam se da neće biti namještaljki, i ako nisu učestvovali akademci, gore po njih, jer trebaju učestvovati na svakom konkursu, da iznesu svoj predlog kao umjetnici, i da to shvate kao neki poziv na umjetnički provokaciju, a ne kao neko nadmetanje za novac i slavu

P.S. mant3ra, OPUSTI SE, sabura malo

Social bookmarks