Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško
  • »Sandzacki_sin« je autor ove teme

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 16. Maj 2004

Groucho Marx

Sjeća li se neko Groucho Marx-a. Bio je to najpoznatiji od trojice braće Marx. Živeo je od 1890. do 1977. i bio je jedan od najvećih komedijaša na Svijetu. Evo nekih njegovih citata:

- Nikada ne zaboravljam lik, ali ću u vašem slučaju rado napraviti izuzetak.
- To je čovjek otvorenoga uma. Do ovdje se osjeća promaja.
- Nije mi se svidjela predstava, ali sam je vidjeo pod drugim okolnostima; zavjesa je bila podignuta.
- To su moji principi, i ako vam se ne sviđaju imam ja i druge.
- Imao sam savršeno divno veče, ali ovo nije bilo to.
- (Mjereći puls čovjeku u nesvjesti) Ili je ovaj čovjek mrtav ili je meni stao sat.
- Tajna života je u iskrenosti i poštenju. Kada naučite to odglumeti uspjeli ste.
- Izgradio sam sebe iz ničega dostanja ekstremnog siromaštva.
- Zatamtite ljudi vi se borite za čast ove dame, što je vjerovatno više nego što je ona ikad učinila.
- Prošle noću sam upucao slona u mojoj pidžami. Kako je slon dospeo u moju pidžamu nije mi jasno!
- Sobna usluga? Pošaljite mi veću sobu.
- Kome ćeš vjerovati meni ili tvojim lažljivim očima?
- Ti imaš mozak četvorogodišnjaka. I kladim se da je i njemu bilo drago da ga se otarasi.
- Što bih ja brinuo za potomstvo? Šta je potomstvo ikad učinilo za mene?
- Nazdravimo našim ženama i našim ljubavnicama. Da se nikad ne sretnu.
- Ne želim da budem član kluba koji bi me primio kao člana!
- (U zagrljaju žene koja govori "bliže, bliže") Kada bih ti bio bliži bio bih ti sa druge strane.
- Oženio sam tvoju majku zato što sam želio djecu. Zamisli moje razočarenje kada si ti došao na svijet.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 16. Maj 2004

Ene dal se seća.
Ko se ne bi sećao legendarne braće Marks. Gručo Marks je bio najači :).
Drago mi je da je bar u stripu Dilan Dog nastavio da živi kao sidekick komedijaš.I u stripu stalno prosipa fazone a obaveza mu je i da Dilanu dobaci revolver u kritičnom trenutku.
Možda postujem neke od tih provala kad malo obnovim gradivo ;)

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 17. Maj 2004

Evo ti neke provale Gruca iz stripa:

-Tip izlazi iz ordinacije, a zatim se vraća i zabrinuto pita: "Izvinite, šta ste rekli da imam? Strelca?" "Ne, gospodine, rak."
-Hleb uvek padne na namazanu stranu. Stoga jednostavno treba premazati onu drugu.
-Dolazi tip u mrtvačnicu da identifikuje strica. Pitaju ga: "Osobeni znaci?" "Koliko se sećam, užasno zamuckuje."
-Posto svake sekunde jedna žena na svet donese dete vlasti su odlučili da je pronađu i narede joj da smesta prestane
-Čoveku se ptica kandžama zakačila za kosu. Otišao je kod lekara i lekar ga pita: "Šta mogu da učinim za vas?" a ptica će na to: "Skinite mi ovo čudo s nogu."
-Pokušao sam da utopim tugu u alkoholu, ali sam odustao. Na zidu u pabu piše: "Molimo sve koji piju da bi zaboravili da plate unapred."
-Zbog detalja se gube bitke! Zbog žena se gubi glava! Zbog lude glave se gubi sve.
-Ako sa prozora bacite mačku i upaljenu lampu, videćete da će oboje istovremeno stići do zemlje. Iz toga se može zaključiti da mačke lete brzinom svetlosti.
-Na vratima jednog bara stoji tabla na kojoj piše "kafa sa bilijarom". Ulazi neki tip i kaže barmenu: "Molim kafu sa bilijarom" "Ali... radi se o igri reči!" "Ah, dobro, stavite i nju!"

4

Citirano

Orginalno od hobbes

-Ako sa prozora bacite mačku i upaljenu lampu, videćete da će oboje istovremeno stići do zemlje. Iz toga se može zaključiti da mačke lete brzinom svetlosti.

Zakljucak i po! :D

Evo jos nesto Gruca :

-"Svojevremno sam jurio za jednom devojkom skoro dve godine samo da bi na kraju saznao da volimo iste stvari. Oboje smo, naime, ludo zaljubljeni u zene."

Jos ovo :

"I must say that I find television very educational. The minute somebody turns it on, I go to the library and read a book."

-"Meine Mutter liebte Kinder – sie hätte alles darum gegeben, wenn ich eines geblieben wäre..."

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

5

Esselamu alejkum

Jedna od meni omiljenih Grouchovih izreka je:

- Za mene je televizija veoma edukativna. Kada god neko upali televizor ja odem i pročitam knjigu.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• »Utopljena u Casi« je žensko

Datum registracije: 01.05.2004

• Poruku poslati

6

On je bio zidov? Ili mu je zena bila? Kako god, pedesetih godina je bilo zabranjeno zidovima da se kupaju sa krshchanima u istim bazenima i da posjechuju iste klubove.... grouchova kcherka je otishla na bazen sa prijateljicama i istjerali su je, on je napisao protestno pismo zbog kojeg sam se ja danima smijala, a urezala mi se rechenica:" Pa pustite je da udje u vodu do pola, ona je samo pola zidovka" :)
Tu sam…tu sam gdje jesam. Takva kakva jesam. Moje meso. Moja krv. Moj glas. I, tudja presuda – na život. .

• »mafijA_Becka« je muško

Datum registracije: 11.05.2004

• Poruku poslati

7

Citirano

Orginalno od pink

"I must say that I find television very educational. The minute somebody turns it on, I go to the library and read a book."

Citirano

Orginalno od Sandzacki_sin

Jedna od meni omiljenih Grouchovih izreka je:

- Za mene je televizija veoma edukativna. Kada god neko upali televizor ja odem i pročitam knjigu.

(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)
...why can't the boys be the toys that the girls want the boys to be....and why can't the girls see the world that the boys want the girls to see....

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

8

Esselamu alejkum

Promakla mi je ta od Pink.

Ima još jedna koju ne mogu da prevedem bez da izgubi smisao:

(Woman) He had a change of hart.
(Groucho) A lot of good it did to him. He still has the same face.

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

9

Evo ih još:

„Neću u društvo koje bi mene primilo za člana.“

"Ako zaboravite tekst, jedino što treba da radite jeste da stavite cigaruu usta i pućkate dok ga se ne setite"

MuShtuluk

Početnik

(10)

• »MuShtuluk« je muško

Datum registracije: 21.03.2004

• Poruku poslati

10

Nedjelja, 31. Oktobar 2004

Ene ima cijela tema o grouchu marxu.

A ja sad ne mogu da se setim nicega.

Alj kad se ja setim oooo videcete vi

jes jes videcete vi kad se ja setim pa napisem pa postujem ohoooooo