Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

21

Četvrtak, 18. Decembar 2003

Selam alejkum Bošnjakinje i Bošnjaci.

Zante ono kada imate neki upliv novca odnekle onda kako to prikazati u papirima, naravno kazete prodat Hamam, a ako zelite prikazati nedostatak nekog novca onda se naravno moze prikazati Hamam kao kupljen ponovo. to se zove pranje novca.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

22

Citirano

Orginalno od Gerilac

Zante ono kada imate neki upliv novca odnekle onda kako to prikazati u papirima, naravno kazete prodat Hamam, a ako zelite prikazati nedostatak nekog novca onda se naravno moze prikazati Hamam kao kupljen ponovo. to se zove pranje novca.

Allahimanet.

A ovo se, ukoliko ne lezi na cinjenicama i dokazima, zove cista neosnovana spekulacija (ili drugim rijecima munafikluk). Zna to brat gerilac i sam drugima da kaze, ali kad je u pitanju on sam nekakve druge kriteruje izgleda primenjuje..
mogu ja da se potpisem i bolje...

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

23

Pošto znaš da brat Gerilac zna, onda uzmi to onako kako je napisano.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

24

Rekao sam "Zna to brat gerilac i sam drugima da kaze", a nisam rekao "ZNA to brat gerilac i sam", u tome ime velike razlike, jer da ZNA to brat gerilac ne bi iznosio neosnovane tvrdnje, pa ih jos i ponavljao. Brat gerilac to samo zna drugima da kaze onda kada to njemu odgovara.
A koliko si konstruktivan to se jos vise da primetiti..

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

25

Pa sama ta tvoja tvrdnja da su neosnovane je naosnovana, zar ne? A to što ti kažeš nešto u smislu, vidi se koliko si konstruktivan, je naravno iz tvojeg Matrixa posmatrano. Jer, ako se radi o Fatamorgani, šta Matrix jeste sigurno, onda rušenje iste je itekako konstruktivno. Sada je pitanje samo ko je ovdje od nas dvojice na poziciji Realnosti. E kada zaključimo to pitanje ko je na poziciji Realnosti, onda tek možemo govoriti o tome ko je konstruktivan a ko ne i ko je bio konstruktivan a ko ne, a ako u ovom životu ne dodjemo do Realnosti onda ćemo smrću sigurno u Realnost stupit i tu će nam biti jasno sve ono oko čega smo se razilazili. Dakle, sve se ovo opet svodi i sliva na jednu jedinu temu a to je shvatanje vjere, svijeta, ljudi, politike, Ahireta, itd. Dakle, shvatanje svega. Dolazimo dakle, do shvatanja ili neshvatanja suštine svega. Treba tražiti.

Allahimanet.

26

Moja tvrdnja ima za cilj da kaze da su tvoje spekulacije (kao i sve druge) neosnovane dok se ne dokaze suprotno. Kad je nesto sto ima realne potpore u svijetu, i sto svi vide, onda je to nepotrebno bar ovde (na sudu su dokazi potrebni uvijek), a ti da ne bi nama (ili nekome) sliku pogresnu stvarao iz svojih nekih percepcija, pokazi nam to pa da onda zakljucke donosimo.
Kad spominjem na konstruktivnost mislio sam na predloge o hamamu. Ti koji rusis matrix ponasas se kao kakav covek kojem neko placa da narusava svaku normalnu diskusiju. Mozda nisi cuo za to, ali ti kazem da na 'zapadu' ljudi u kompanijama imaju placenike za neslaganje koji imaju za ciljda uvijek gone druge na bolje resenje. Da nisi ti placenik :D.

Gerilac ti ocigledano si ne promasio temu, nego forum. Nemam nikakve ingerencije na ovom dijelu foruma, a da imam i moje bi i tvoje postove u korpu vec prebacio. Nauci jednom da se kultura (koja nije u kontradiktornosti sa nacelima i normativima pojedinca (a pozeljno bi bilo da su nacela tog pojedinca ispravna/islamska) mesta na kojem se obituje mora postovati jer je samo to kulturno (sve dok nije kontradiktorno onome cemu navedoh). Tako i sa forumom. Ukoliko ne umijes da prihvatis kulturu, koja nije pogresna vec se samo tebi ne svidja, onda ne pokusavaj da je zbog sebe mijenjas nego pravi svoj forum pa propagiraj svoje ideje. Ne znam sta drugo da ti kazem.
Pozdfrav i selam od mene. Zao mi je ali ja ne vidim svrhu komunikacije sa tobom, jer svaki put kad probam nesto da se objasnjavam sa tobom samo uzurpiram prostor foruma (zajedno sa tobom) i drugim clanovima narusavam(o) mogucnost da se usresrede na nesto sto valja i sto ih zanima. Ne glumi ludu koja skace svima pred oci. Prijeteljski savet.
Selam.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

27

Vidiš Fingersbroken, grdno se varaš ako misliš da možeš da radiš šta hoćeš i kako hoćeš, ja sam tu da iznesem svoje stavove, plaćenik naravno nisam, ovdje sam iz razloga jer se radi o Pazaru, o Sandžaku, o vrijednostima koje su vezane za sve ono za što je vezan i moj život. Ovaj Forum utiče na jedan broj gradjana, usmjerava ih, informiše, i to sve onako kako se ovdje iznese. Ti bi prije svega trebao da si svjestan odgovornosti koju nosi sve ovo ovdje, tj. ovaj Forum i pisanje na njemu. Ja kada se tebi obraćam obraćam se sa namjerom da razmisliš i da izadješ iz tog Matrixa u koji si ušao, a jedan si od Moderatora ovog Foruma, dakle utičeš na tok ovog Foruma, što je veoma odgovorno mjesto.

Najveći problem kod tebe je što ti ideš racionalno i crno na bijelo samo, tako se ne dolazi do suštine niti je ona tako crno-bijela. Dakle, nemaš suptilnosti u sebi, ne nijansiraš stvari oko sebe, što naravno je slučaj kod većine ovdje na Forumu, nažalost. Ali, to nije mjerilo, ta većina, da meni nije mjesto na Forumu i da su oni u pravu i da Forum ide ispravnim smjerom. Odakle ti smjelost da tako nešto i pomisliš.

Tom tvojom logikom ako bismo išli dalje, onda meni nebi bilo ni mjesto na ovom svijetu, jer sam pogriješio svijet, ha? Grdno se varaš ako misliš da je ovaj svijet tvoj i pripada tebi, otići ćeš sa njega i nije tvoj niti moj. I ovaj Forum nije tvoj a nije ni moj, otići ćemo kad-tad sa njega. Šta ćemo ponijeti a šta ostaviti, o tome dobro treba razmisliti, jer je to ono što će nas teretiti.

I znaj da smo ti i ja u istom vremenu i istom mjestu, na istom Forumu. I stupili smo u kontakt ili ćemo obojica naći Istinu i oko nje se ujediniti i mirno i lijepo ući u Džennet ili će jedan naći a drugi ne pa će neminovno doći do sukoba, ishod dunjalučki tog sukoba nije bitan, jer je onaj koji je na Istini, nezavisno od dunjalučkog ishoda sukoba, pobjednik ili ćemo obojica se naći na neistini i oko nje se ujedinit, tada će nam se činiti da je "sve jasno", jer je to "očigledno" i tako ćemo srećno i veselo u miru i slozi zajedno završiti u Džehennem. A ja Istinu nikada neću, barem se trudim, podrediti ničemu, niti dunjaluku, niti zgradama, niti Forumu, niti ljudima, niti životinjama, niti ekonomskom razvoju, niti dunjalučkoj pobjedi, niti sebi, niti tebi, itd. itd.

Allahimanet.

28

Gerilac rekao sam ti da si pogresio forum jer stalno promasujes temu, i nikad neces to da promenis, sto vrlo je uznemiravajuce. Kada admin ove postove prebaci na neko drugo mesto gde se moze voditi diskusija o spomenutim stvarima, jos uvijek sam voljan davati svoje misljenje. A ti zasad samo shvati da s obzirom da si se dobrovoljno registrovao na forum moras i da prihvatis kulturu istog: da diskutujes o pokrenutim temama, makar iz (virtuelnog) postovanja prema pokretacu teme, i jer tako treba. To sto ti imas sasvim drugaciju percepciju i toga samo me je navelo da ti kazem da si promasio kompletan forum, nista vise (zakljucke o zivotu si sam izvukao i nastavio da redjas po tome). A o matrixu koji si ti stvorio u svojoj glavi, samo ako postoji neka tema za takvo nesto. Ja mislim da je ova tema vec previse uzurpirana od strane tebe i mene.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

29

Petak, 19. Decembar 2003

Veoma žustro i jasno sa tvoje strane, nije mi jasno samo kako to da ja nikako da shvatim šta mi poručuješ i šta mi govoriš, a tako je jasno. Može biti dvoje ili sam neiskren pa neću iz principa, da ne bih "izgubio" ili nam se percepcije svijeta razlikuju u mnogome, pa ti ta jedna različitost, teško pada, jer si ti zagledan u jednu idilu i zadivljen si nečim što si vidio, što te je dojmilo i nešto što si ti prihvatio i shvatio kao najbolje i kao jednu pravu sliku svijeta. Ja tebe nemogu ubjediti da je to Fatamorgana i da je to Matrix, to samo mogu da ti kažem, a da li ćeš ikada shvatiti i spoznati i da li će ti perda nekada pasti to nije do mene to je do Allaha dž.š. jer je On onaj koji perde skida, a najiskrenije se nadam da će ti On perdu skinuti i moja Dova za tebe je takva takodjer. Ja takodjer predlažem nekom od Nadležnih da ovih nekoliko postova prebaci negdje drugdje ili u kantu za smeće ako za ove postove ne nadje adekvatno mjesto.

Allahimanet.

30

Utorak, 23. Decembar 2003

Citirano

Orginalno od björn
pored lejlek dzamije nije moglo proci bez lokala.

Pored spomenute dzamije je nekad stajala stara kuca koja nije bas odavala lijep utisak, i nije primerena bas da bude pored Dzamije. Izgradnjom ovih lokala nije nista naruseno, prostor ispred dzamije je rasciscenj i ociscen. Evo lokala:
fingersbroken je dodao/la ovu sliku:
  • IMG_0002.jpg

31

Utorak, 23. Decembar 2003

Citirano

Orginalno od björn
pored lejlek dzamije nije moglo proci bez lokala.

Komentar iz prethodnog posta je dovoljan. Slika neka govore:
fingersbroken je dodao/la ovu sliku:
  • IMG_0001.jpg

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

32

Srijeda, 21. Januar 2004

da jeste.a ref ref firma dobila jos lokala :D oni poslusni u to vreme advokatsku kancelariju i tako...to ti ide po onoj i po babu i po stricevima :]
dzamija je dzamija i ako ona kuca nije bila prigodna moglo je da se fino napravi nesto da se ne kvari ambijent stare dzamije.i ako se pravilo da se napravi u starinskom stilu ko sto je i dzamija...al opet sta je briga nekog sa orlja kakav je pazar bio nekad.ka betonska zgrada ofarbana krecom kao nesto drugo ista stvar za takve.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

33

Srijeda, 21. Januar 2004

Selam

Ja mislim da se streba urediti nas hamam i da bi to bila prava stvar. Malo je ljudi koji vode racuna o svom tj. nasem gradu i vrijeme je vec jednom da se to promijeni. Mislim da bi to i bila bas prava turisticka atrakcija, vec imam viziju u svojoj glavi kako bi to izgledalo :) Samo ne znam i da li ce se to u skorije vrijeme desiti nasem hamamu, iskreno cisto sumnjam, ali daj Boze samo INSALLAH !!!
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

34

Četvrtak, 22. Januar 2004

daj Boze i ja kazem.samo bi bilo fino da se to uradi strucno a ne samo prefarba krecom :D
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

• »pustinjar« je muško

Datum registracije: 11.01.2003

• Poruku poslati

35

Četvrtak, 29. Januar 2004

Hamam a ne Lejlek!

Selam,
Posto sam bio ucenik "Gazi Isa-beg" medr. i sada student koga stipendiraju ti lokali sto vam smetaju, samo da Vas poselamim jednom prelijepom vijescu oko hamama...
Naime, rijec je o tome da je nakon je taj pomenuti VAKUF otudjen, bilo vrlo tesko povratiti ga u instituciju vakufa. Na prezentaciji sanjak-islamic se moze naci samo djelimican odg. na ovo pitanje, ali ono sto je fakat je da je gradj. preduzece "Razvitak" izaslo u susret vakufu i pristalo na to da se vakuf vrati njenom pravom vlasniku (Sandzaktrans je bio samo u tranziciji), sada se naravno u vakufu ceka prioritet u izgradnji.
Neke zgrade su prioritet nad drugima, tako da ce i hamam insallah doci na red.
Medresa muska sa internatom, zenska medresa sa internatom, novi dio zenske medrese(sa lokalima u prizemlju), Zgrada izdavacke djelatnosti u haremu Altun-Alema, Prelijepo izdanje najvece carsijske dzamije na Paricama sa obdanistem i samo jednim lokalom u prizemlju, Zenska medresa u Rozaju, Zapocete prostorije isl. centra u Rasadniku...itd.
Samo zamislite kolike su to investicije, pa insallah doci ce i hamam na red kao i sve ostalo.
Ustvari kako stvari stoje?

Vidite kad je neko pravno ili fizicko lice vlasnik objekta, i jos nakon toga dobije dozvolu za restauraciju ili ponovnu izgradnju, onda nemamo pravo da se mijesamo u tudje poslove.
A jos ako je zemin*(zemin-jamac, garant) svega toga Allah dz.s., sto je u slucaju sa vakufom=LICNA ALLAHOVA IMOVINA KOJA SE NE SMIJE PRODAVATI OTUDJIVATI NITI NASLIJEDJIVATI.
Onda nam ne preostaje nista drugo neg' samo da cekamo kako ce to oni koji su zaduzeni za rad na vakufu da odrade. Ne kazem da prostor za ideje nije otvoren, ali sve u svemu onaj ko radi njemu se i vidi.
Selam,

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

36

brate dal' tebe ti lokali finansiraju ili ne to ne znam.ali znam da onako napravljen objekat rusi izgled dzamije.ovdje u svedskoj sam video delove grada stare po 400 godina pa se ljudi trude da i farba bude ista kao kad je pravljeno,u centru grada i dalje imaju kocku umesto asfalta i sl, a kod nas gurni krec gurni zgradu i lokale koji totalno ruse izgled stare dzamije.ne smeta meni izgradnja vec da se to bar uradi estetski i uklopi u onaj starinski stil.

37

Bjorn buraz, a jel ti znas da oni objekti nisu nastali tamo gde je nekad bila stara kuca? Stara kuca je uklonjena i taj prostor je rasciscen tako da je sa one strane dzamija otvorenija. Oni objekti u svakom slucaju nista ne narusavaju vec samo zapocinju red objekata u kojima su razlicite vrste trgovina. U tom objektu je i diciji vrtic mesihatov koliko znam. Ponavljam da objekat nije u dvoristu dzamije gde je bila kuca a ti pricas kao da jeste. Ne znam sto ti smeta samo sto je mesihat tako nesto izgradio a ne znam bili ti smetalo da je tu nikao jos jedan lokal poput onih sa njegove desne strane (bilo kojeg tipa... mozda cak i banka posto nije nikla tako daleko). I ja bih voleo da je arhitektura drugacija... da ima vise autenticnosti u svemu sto se danas gradi, ali to je pitanje vec necega drugog. Tu imaju priliku da se pokazu i dokazu na hamamu, kad isti dodje na red tj dobije restauratore..

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

38

fingers buraz ja bih samo da se to uradi da bude autenticno,jer imamo i carsiju i stvari koje svedska moze samo da sanja.steta bi bilo da to propadne.

• »pustinjar« je muško

Datum registracije: 11.01.2003

• Poruku poslati

39

Srijeda, 04. Februar 2004

selam,
pa subhanallah zar se na slici ne vidi da je tom gradjevinom, ne samo odrzan stari nacin grada Pazara, nego i boje i oni sasovci sto su pokovani itd.
razmislite malo, prije bi trebalo da srusimo pecurku,
boli me sta uradise pojedinci od Pazara a ovo je dika carsije koliko vecina moze primijetiti....

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

40

Srijeda, 04. Februar 2004

Citirano

Orginalno od fingersbroken
Bjorn buraz, a jel ti znas da oni objekti nisu nastali tamo gde je nekad bila stara kuca? Stara kuca je uklonjena i taj prostor je rasciscen tako da je sa one strane dzamija otvorenija. Oni objekti u svakom slucaju nista ne narusavaju vec samo zapocinju red objekata u kojima su razlicite vrste trgovina. U tom objektu je i diciji vrtic mesihatov koliko znam. Ponavljam da objekat nije u dvoristu dzamije gde je bila kuca a ti pricas kao da jeste. Ne znam sto ti smeta samo sto je mesihat tako nesto izgradio a ne znam bili ti smetalo da je tu nikao jos jedan lokal poput onih sa njegove desne strane (bilo kojeg tipa... mozda cak i banka posto nije nikla tako daleko). I ja bih voleo da je arhitektura drugacija... da ima vise autenticnosti u svemu sto se danas gradi, ali to je pitanje vec necega drugog. Tu imaju priliku da se pokazu i dokazu na hamamu, kad isti dodje na red tj dobije restauratore..

Samo si zaboravio da je BAGER KOPAO PO STAROM GROBLJU U KRUGU DZAMIJE!!!!?
Ja sam se kao dijete igrao tu, i video da je imalo dosta NISHANA u dvorishtu,ali OVI STO IM JE VERA NA PRVOM MJESTU izgleda imaju prece POSLOVE!!!!!!!
Drugi primer: Daju 2.000 eura NISHKOJ firmi za VATROMET na Bajram(sto nikada nije bio nash obicaj) umjesto da daju te PARE ZA Dr FIKRETU i njenu operaciju!!!!Bismilahirahmanirahim=100eura!!To je njihova vjera.Kojeg siromaha UKOPASHE DZABE?????
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Social bookmarks