Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• »Bananaman3« je autor ove teme

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 18. Mart 2003

Hapsenja i u Novom Pazaru

NAPSSENJA KRIMINALNIH BOSOVA
NOVI PAZAR ( Sanapress )

- Policija u Novom Pazaru je od uvodjenja vanrednog stanja privela 112 lica, a zadrzzala 20 lica od kojih 7 pripada organizovanim kriminalnim grupama koje se bave trgovinom drogama i zzivim bichima, rekao je na konferenciji za novinare naccelnik SUP-a Suad Bulich.
Prilikom 24 pretresa policija je zaplenila 2.5 kg heroina, 2 pusske, 11 pisstolja, 1 bombu, 4 noza, 233 metka, 13 putnicckih vozila, 3 bezbol palice, 2 gumene palice, 3 grama marihuane i dve video kamere.
Naccelnik Bulich je istakao da nissta ne mozze sprecciti policiju da se obraccuna sa narastajuchim kriminalom u ovom kraju.
On nije mogao da precizira da li je 2,5 kg heroina pronadjeno na jednom ili na visse mesta.
Bulich nije saopsstio imena lica koja su zadrzzana u pritvoru do 30 dana "u interesu istrage", ali je rekao da su u ovoj grupi i bosovi kriminalnih grupa.
Ova hapssenja omoguchila su da se resse tri kriviccna dela koja su poccinjena u prethodnom periodu.

Zna li neko ko je od "faca" uhapsen?

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

2

Ponedjeljak, 24. Mart 2003

Ako su ih pohvatali, pozlatile im se lisice kojim su ih vezivali , neka razbiju "pazarske" bande i sve te mafijase koji su umislili da su "cosa nostra" a kad malo bolje pogledas gomila olosa i seljacina
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

3

Subota, 29. Mart 2003

[B]Droga naglo poskupela, iako je veoma lošeg kvaliteta

Droga naglo poskupela, iako je veoma lošeg kvaliteta
Panika među narkomanima
NOVI PAZAR (FoNet) - Načelnik SUP-a u Novom Pazaru Suad Bulić rekao je juče da je posle hapšenja dvadesetak narkodilera heroin naglo poskupeo, a ovisnici sve češće u privatnim apotekama traže "trodon" i "metadon".
Bulić je na konferenciji za novinare saopštio da na tržištu ima još heroina, ali "izuzetno lošeg kvaliteta i po znatno višoj ceni".
- Cena se tokom protekle nedelje sa 40 povećala na 50 evra za gram, a dileri ga mešaju sa svim i svačim - rekao je Bulić.
Šef državne apoteke Hanka Ukić rekla je da tokom prethodne nedelje nije povećan broj pacijenata kojima su potrebni lekovi za "skidanje" sa narkotika. "Na osnovu duplog recepta lekara specijaliste, naša apoteka dnevno izda tek po nekoliko kutija takvih lekova", rekla je Ukićeva.
Vlasnik privatne psihijatrijske ordinacije dr Dobrosav Nikodinović saopštio je da mesečno u proseku primi 10 do 15 pacijenata koji žele da se odreknu droge i da se taj broj nije povećavao.
Policijski izvori ističu da je među ovisnicima zavladala panika i da se "spas" najčešće traži na šalterima privatnih apoteka. Policijske procene govore da u Novom Pazaru ima više od 1.000 korisnika teških droga.

Kriza...koga su uhapsili od "faca"?

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

4

Petak, 11. April 2003

Niko ne zeli da prodiskutujemo?

Strasno je da je u skoro svim vecim gradovima u Srbiji objavljeno koje su vece i manje kriminalne grupe uhapsene, osim u Novom Pazaru.

Da li je i kod nas organizovani kriminal iskorenjen?

Mozda kod nas i nema kriminala?

Mislim da je ovo trenutno najvaznija stvar na koju treba skrenuti paznju.

Uostalom, kako se to zna da je cena heroina pala i kako to moze nacelnik da saopsti, ukoliko ne zna gde se taj heroin moze kupiti?

"Mesaju ga sa svim i svacim" - kakva je to izjava???

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

5

Subota, 12. April 2003

Citirano

Uostalom, kako se to zna da je cena heroina pala i kako to moze nacelnik da saopsti, ukoliko ne zna gde se taj heroin moze kupiti?

Bananaman-e ja se nadam da si nekada chuo rechenicu koja se vrlo chesto mogla chuti u Srbiji poslednjih godina, a koja otprilike ovako glasi: [SIZE=4]"u cilju istrage policija ne moze da saopshti vishe podataka..." [/SIZE] ! Pustimo ljude da rade svoj posao! Mislim da je kriminalu u Srbiji konachno odzvonilo pa ce nadam da ce taj procesbiti nastavljen i u Novom Pazaru! Treba da verujemo ljudima u SUP-u jer nas je neverica i skepsa i dovela do ovde! Pretpostavljam da su uhvatili neke nesrecnike i da od njih dobijaju ove podatke...

pozdarv
Sit Hungry Doesn't Believe

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 13. April 2003

And_U_Price,

Naravno da sam cuo tu recenicu, ali bih vise voleo da sam cuo imena i prezimena ljudi koji se bave kriminalom. Posto je Pazar relativno mali grad, vecina nas zna ko je ko i cim se bavi, ali je mnogo bolje da se jednom zvanicnokriminalci prozovu i pozovu na odgovornost .

U politici su bila objavljena imena trojice "organizovanih" kriminalaca iz Pazara... a ispalo je da su to Maso i Dado zvani Romario i ne znam ko je treci, koji nikada nisu ni krili cime se bave.
Cim su se toliko eksponirali, verovatno i nisu neki vazniji kriminalci. Pitam se kada ce poceti da padaju "krupnije ribe", jer ce uskoro biti ukinuto vanredno stanje?

Simptomaticno je i da je slaba zainteresovanost forumasa za ovu temu...da li se ljudi boje?

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

Datum registracije: 24.08.2002

• Poruku poslati

7

Nedjelja, 13. April 2003

Cestitam na pokrenutoj temi...

Prvi policajac np-SUPa rekao je na sastanku predstavnika Raskog okruga da ce imena uhapseni biti saopstena na prvoj redovnoj konferenciji za novinare.
Cekamo tu konferenciju, a jos mi kao novinaru nije poznat red press-konferencijanu SUP-a.

Sva je moguce ako za to postoje argumenti. drago mi je sto ljudi razmisljaju kako da promijene svoju situaciju.

[SIZE=4][SIZE=3]"Interes (ma kakav on bio) je jedini motiv ljudskih postupaka"[/SIZE] [/SIZE]

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

8

Utorak, 15. April 2003

U Novom Pazaru uhapšeno 116, zadržane 43 osobe | 14:44 -> 18:51 | Izvor: B92

Novi Pazar -- Od uvođenja vanrednog stanja policija u Novom Pazaru uhapsila je 116 osoba i 43 zadržala u pritvoru zbog osnovane sumnje da su članovi kriminalnih grupa. Načelnik novopazarske policije Suad Bulić saopštio je novinarima i da je tokom akcije "Sablja" pronađeno više od 5 kilograma droge i da je zaplenjena veća količina oružja: "Na području opština Novi Pazar, Tutin i Sjenica razbijene su dve organizovane kriminalne grupe sa 16 članova koje su se bavile nedozvoljenom trgovinom opojnim drogama. Razbijene su dve organizovane kriminalne grupe sa 7 članova koje su se bavile trgovinom ljudskim bićima, razbijene su dve grupe koje su u dužem periodu vršile teška krivična dela teških krađa". Suad Bulić je dodao da je tokom legalizacije oružja SUP-u u Novom Pazaru predato više desetina pušaka, automatskih pušaka, puškomitraljeza i ručnih bombi, kao i da su građani zatražili legalizaciju više od 1.000 komada dozvoljenog oružija.

Jesu li objavljena imena?

Evo kod nekog Murata Emrovica pronasli nekoliko kilograma heroina.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 17. April 2003

Sinoć su objavljena imena svih 43-ice zatvorenih. Ko je gledao RTV SAN mogo je da vidi...Većinom se radi o nekim novim klincima (1977-78), mada ima i jedan "deda od sedamdeset ljeta" (1933. godište)
:(

Moj utisak je da u ovoj ribarskoj mreži opet nema krupnih riba "kapitalaca"... sve sama sita X(

Možda mamac nije dobar? Ili je plovak previše visoko?
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 17. April 2003

Meni se čini da su se otkačili s kukice...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 17. April 2003

Možda kod nas nema krupnih riba. ;)
Eto sad videsmo kako smo sitni... :))

• »Sestovoboy« je muško

Datum registracije: 05.11.2002

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 17. April 2003

Cudno!

Poceli su i Sestovo da mi cackaju!
o| o| o|

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 17. April 2003

Za Šestovo je lako samo krenu po reversima za oružje... :)) :)) :))

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 17. April 2003

No reverse, just forward!
(kakvo zezanje danas)

Pa sve su bre pohvatali neke bezveznjake...

Bas danas mercedesom podjem iz fabrike do vikendice i da uzmem nesto i donesem kuci, kad cujem na radiju da su poceli hapsenja. Al' mene bas briga, ja sam svoje posteno zaradio....

A bas ste se ponadali da ce nesto da se promeni hahaha.... pa vi niste normalni!

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

• Poruku poslati

15

Petak, 18. April 2003

Organizovani kriminal u Novom Pazaru

"NIN" 17.04.2003.
iz knjige MUP-a "Bele kniga srpske mafije"
NOVI PAZAR

EMROVIĆ HALIL, poseduje krojačku fabriku “Edihal” u Novom Pazaru, koja je pokriće za njegovu osnovnu kriminalnu delatnost krijumčarenje heroina iz Turske preko Kosova i Hrvatske, za zemlje zapadne Evrope. U kamionima kojima prevoze teksas platno iz Turske, švercuju velike količine heroina. U Mađarskoj je u jednom od takvih transporta pronađeno i oduzeto 113 kilograma heroina, koje su vozili Halilov brat od strica Emrović Zamo zv. “Zamoran” i Bihorac Muzafer. Heroin je u Istanbulu preuzeo od braće Semira i Munira, koji poseduju fabriku tekstila, a trebalo je da se isporuči izvesnom Franji iz Zagreba. Posle hapšenja Nirsa Hadžipećanina u Hrvatskoj i pronalaska 164 kilograma heroina koji je transportovan autobusom autoprevozničke firme iz Sarajeva, Emrović je imao velike probleme sa sarajevskim podzemljem koje ga je osumnjičilo da je umešan u oduzimanje navedenog heroina.
LjAJIĆ ESAD zv. “Kero”, bavi se krijumčarenjem opojne droge iz Turske ka zemljama zapadne Evrope, zbog nedozvoljene trgovine opojnim drogama osuđivan je 1991. godine u Beogradu. Prema operativnim saznanjima, heroin transportuje kamionima kojima se vrši prevoz repromaterijala za proizvodnju odeće u Novom Pazaru. Glavni saradnik u Turskoj - Istanbulu, jeste Aljković Hajro a u Hrvatskoj Bibić Mensur zv. “Meljo”, obojica poreklom iz Novog Pazara. Transportere droge ima u Sarajevu, Makedoniji, Bugarskoj i Mađarskoj. Heroin iz Turske prebacuje u zapadnu Evropu krijumačarskim kanalima preko Bugarske, Rumunije i Mađarske, drugi kanal vodi preko Kosova i Crne Gore za Italiju, a treći preko Bugarske i Jugoslavije u Hrvatsku. Glavne kriminalne veze su mu Plojović Džemail zv. “Žuti”, Smajović Faruk, Emrović Halil, Vuković Gordana (bivši carinik) iz Novog Pazara, kao i Učkan Sedat, državljanin Turske i Sabahko, vlasnik hotela “Igbal” u Istanbulu.

[SIZE=4][SIZE=3]"Interes (ma kakav on bio) je jedini motiv ljudskih postupaka"[/SIZE] [/SIZE]

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

• Poruku poslati

16

Petak, 18. April 2003

Glas javnosti 09.04.2002.

Revolveraški obračun u centru Novog Pazara
Jedan ranjen, dvojica u bekstvu

NOVI PAZAR - U revolveraškom obračunu u centru Novog Pazara juče oko 4.30 časova ranjen je Sead Dolićanin Cigo, koji se oporavlja u novopazarskom zdravstvenom centru. Dolićanin ima prostrelnu ranu u predelu noge i van je životne opasnosti.
Kako je saopšteno u novopazarskom MUP-u, u Dolićanina su, nakon kraće svađe, pucali Esad Ljajic, zvani Kero , i Faruk Smajović iz Novog Pazara. Ljajić i Dolićanin su, kako je istaknuto, odranije bili u svađi.
Nakon pucnjave, Ljajić i Smajović su pobegli u nepoznatom pravcu i za njima traga novopazarski MUP.
M. S.

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

• Poruku poslati

17

Petak, 18. April 2003

Postovani prijatelji...

SUP Novi Pazara je objavio imen 43 lica koja su adrzana do 30 dana zbog kriminalnih delatnosti.

NIN je objavio imena koja se ne nalaze na listi koja je objavio Novopazarski SUP.

ZASTO?

Ministar Mihajlovic je potvrdio za imena objavljena imena u NINu (www.nin.co.yu), glavni kriminalci i dalje setaju ulicama naseg grada?

ZASTO?

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

• Poruku poslati

18

Petak, 18. April 2003

bold
-droga
-prostitucija i trgovina bijelim robljem
-oruzje

Sve se ovo desava u naem gradu, a prije svega nama.
ako se mi ne suprostavimo ovom zlu nece doci niko drugi da ga skloni.

Kakvu buducnost imaju nasa djeca?

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

• Poruku poslati

19

Petak, 18. April 2003

cinjenice

vecernje novosti-feljton
MAFIJA U STO GRUPA - 15. deo
Kumovima tesan pazar
7/28/2002

NOVOPAZARSKA VEZA

U NOVOM Pazaru kriminalci su se udružili oko dva "posla" - trgovine belim robljem i privrednim prestupima, ali se zato "solisti" bave krijumèarenjem narkotika. NJihova imena su Bojan, Sead, Hikmet, Jonuz, Halil, Esad... Prvi je èak jedno vreme bio angažovan i u Surèinskom klanu, a danas je, kako operativna saznanja govore, na vezi sa Zvezdarcima. Do danas mu je dokazano da je izvršio više od 200 kriviènih dela.
Sead "rastura" marihuanu, Hikmet (kao i njegov otac) diluje heroin, a to isto radi i Jonuz. Halil ima krojaèku radnju, ali švercuje heroin, i to tako što drogu krije meðu teksas-platnom (nabavlja ih u Turskoj). Na isti naèin heroin "radi" i Esad. Gotovo svi drogu, osim po Jugoslaviji, rasturaju i u zemljama zapadne Evrope.
Za prostituciju u Novom Pazaru zaduženi su Safet i Ifet (ekipa), ali i Mahmut i Senad, koji su u "poslu" sami. Devojke uglavnom "rade" po njihovim lokalima, a "nabavljaju" ih iz Rumunije i Moldavije. Kad završe "karijeru" u Jugoslaviji, preprodaju ih za javne kuæe u Italiji.
Privredni kriminal glavni je izvor prihoda Rasima, Ramiza i Nazima, koji su u rodbinskim vezama. Bave se trgovinom xins-odeæe, ali promet lažno prikazuju. Od dužnika silom naplaæuju dugove i to najèešæe otimanjem novca ili automobila. Za te poslove angažuju i kriminalce iz Beograda. Informacije ukazuju na to da krijumèare i drogu.
I Pirot, poznat po æilimima, ima svoje kriminalne grupe. Doduše, "samo" dve, a glavni im je "biznis" trgovina narkoticima. Prvu (sedam pripadnika) predvodi bivši policajac Miodrag, koji sa kompanjonima heroin nabavlja u Turskoj i Bugarskoj, a preprodaje ga na teritoriji Beograda, Niša i Jagodine. U kontaktu je sa jagodinskom grupom èiji je voða izvesni Ðorðe.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

20

Subota, 19. April 2003

Zaista je ovo vanredno stanje (hvala Bogu za to) pokazalo gde i sa kim smo ziveli i zivimo! Ovo su svakako zvanichne potvrde carshijskih pricha o krimi-bosovima u Novom Pazaru! Ja do sad nisam mogao (ili hteo) da verujem da je situacija zaista takva, ali posle ovoga mnoge mi stvari postaju jasnije! Sto se mene tiche nije mi zao nikoga od njih i daj Boze da odu sto dalje iz naseg rada i vise se nikada ne vrate! Oni su zlo! Nije mi samo jasno da niko na ovom forumu vise nije zainteresovan za ovaj problem! Slazem se da mi nista ne mozemo da ucinimo, ali je bitno da se istina iznese na svetlo i da se stvari sagledaju onako kako stoje! Policija sa moje strane ima potpunu podrsku i ja sa nadam ZAMBAK da cemo uskoro setati cistim (od kriminalaca i drugih smradova) Novim Pazarom!

Pozdrav
Sit Hungry Doesn't Believe

Social bookmarks