Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SoSS

Učenik

(10)

• »SoSS« je autor ove teme

Datum registracije: 02.07.2004

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 05. Juli 2004

Hapsenje Karadzica i Mladica

Ekskluzivno
Najtraženiji ratni zločinci bili spremni na predaju

Svjetski obavještajci i plaćene ubice iz Srbije u potrazi za Karadžićem i Mladićem

Pregovori vođeni u danima prije održavanja samita u Istanbulu nisu završeni onako kako je bilo planirano

Samo su sati odlučivali o konačnoj predaji Radovana Karadžića i Ratka Mladića, saznaje "Dnevni avaz" iz dobro obaviještenih izvora, te otuda i ne čude samouvjerene izjave međunarodnih zvaničnika o tome da su za petama najtraženijim bjeguncima, te da je kucnuo čas njihovog odlaska u Hag.
Zarad opstanka Republike Srpske bili su spremni "žrtvovati se". Međutim, pregovori vođeni u danima prije održavanja samita u Istanbulu nisu završeni onako kako je bilo planirano. Naime, obojica su zahtijevali da se brane sa slobode što je, za međunarodnu zajednicu koja je uložila sve adute da oni napokon završe u Ševeningenu, bilo apsolutno neprihvatljivo.
Skrivanje u Bileći

Kako cijela operacija nije završila dobrovoljnom predajom, Karadžić se uz veoma mali broj ljudi iz ličnog obezbjeđenja povukao na trenutno svim obavještajnim službama nepoznatu lokaciju u BiH, dok je Mladić odlučio skloniti se tamo gdje je uvijek bio najsigurniji - kod Vojske RS u Bileći. Međutim, međunarodna zajednica još nije izgubila nadu i vjeruje da bi se oni uskoro mogli naći u Ševeningenu.
Jedan visokopozicionirani zvaničnik blizak međunarodnim obavještajnim krugovima za "Dnevni avaz" je pod uvjetom anonimnosti ispričao o svemu što se događalo 15 dana prije istanbulskog samita.
- Engleska obavještajna služba je dvije sedmice prije održavanja samita ponudila Draganu Kaliniću da ubijedi Karadžića da se preda, a zauzvrat su mu garantirali da mogu utjecati na visokog predstavnika Pedija Ešdauna da ga ne smijeni. Kalinić je pokušao, dao je sve od sebe da ubijedi svog idejnog vođu i čovjeka s kojim je blisko sarađivao svih ovih godina, ali nije uspio. Ista ponuda je važila i za Zorana Đerića, ali ovaj nije mogao puno učiniti jer nikada nije bio blizak sa ljudima koji su znali gdje je Karadžić - priča naš sagovornik, dodajući da je Đerić u svemu ovome obični pijun, a ključni čovjek Radomir Njeguš.
Englezi su, navodno, pokušali posao odraditi i uz pomoć Mirka Šarovića. Dil sa smijenjenim Šarovićem podrazumijevao je njegov povratak u aktivni politički život. Međutim, ni on nije mogao puno učiniti.
- Tih dana paralelno sa pregovorima koji se vode sa Karadžićem i Mladićem, iz Beograda se u BiH prebacuju plaćene ubice čiji je cilj pronalazak ove dvojice i njihova likvidacija, u slučaju da dogovor bude postignut. Istovremeno, u BiH dolazi 12 pripadnika francuske obavještajne službe koji preko nekih kanala stupaju u kontakt sa Karadžićevim obezbjeđenjem i nude mu da ga prebace van, jer mu nije sigurno ni u BiH ni u Srbiji, i da nastave pregovore. Međutim, on ni na to nije pristao - kaže naš izvor.

Zaštita tajnosti

Osim engleske i francuske obavještajne službe, u operaciju čiji je cilj bio predaja Karadžića i Mladića aktivno se uključuju Nijemci i Italijani. Oni u okolini Sarajeva uspijevaju locirati mjesto skrivanja Ratka Mladića, ali puštaju svojim kolegama iz Velike Britanije i Francuske da pokušaju dogovoriti predaju mirnim putem kako bi se izbjegle eventualne žrtve.
- Amerikanci, u to vrijeme radi prebacivanja loptice na drugi teren i zaštite tajnosti pregovora, provode akcije navodnog hapšenja na području Bijeljine, Višegrada i Zvornika nadajući se da će engleski plan dati rezultate. Uporedo, broj kriminalaca iz Srbije koji se daju u potragu porastao je tako da ih je na teritoriji BiH 1. jula bilo oko 250. Stupajući u kontakte sa lokalnim kriminalcima, plaćene ubice su pokušavale doći do Karadžića i Mladića, navodi "Avazov" sagovornik.

E. SARAČ

Plaćenici iz Srbije pretraživali područje Klinja

- Plaćene ubice koje su stigle iz Srbije intenzivno su pretraživale područje Klinja nadomak Gacka gdje se Karadžić krio jedno vrijeme nakon što je u martu ove godine pobjegao iz Trebinja. Dok je boravio u ovom gradu, dojavljeno mu je da se u džipovima splitske i dubrovačke registracije, koji su svakodnevno na trebinjskim ulicama, voze američki obavještajci čiji je zadatak bio da ga uhapse, kaže naš izvor.

Uloga Radomira Njeguša

- Famoznih 16 kutija dokumentacije predane istražiteljima Haškog tribunala u Banjoj Luci je, nakon što je imenovan za direktora policije, sklonio Radomir Njeguš. Radi se o ratnoj dokumentaciji iz Srebrenice, Zvornika i Bratunca. Njeguš je također desetak dana prije održavanja samita izdao nalog centrima javne bezbjednosti da sklone ratnu dokumentaciju iz tzv. srpskog Sarajeva, Kalinovika, Bileće, Foče, Pala i Rogatice. Ta dokumentacija je skrivena na mjestu koje zna samo Njeguš, tvrdi naš sagovornik.

Mladić je boravio u Han-Pijesku

- Nakon što je pobjegao iz okoline Sarajeva, gdje se zadržao nekoliko dana, Ratko Mladić je boravio jedno vrijeme u Han-Pijesku, gdje je stigao preko rodnog Kalinovika. Čim je dobio dojavu da će objekte u tom gradiću pretresati SFOR, pobjegao je u Bileću.

iz danasnjeg Avaza.

U SoSS-u smo...

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 08. Decembar 2005

Posto ja nemogu da pokrenem novu temu,zbog Opomene 1 ,potrudila sam se da pronadjem adekvatnu temu kako bih saopcila ovu novu vijest koja je jako vazna za BiH.
Pored Mladica i Karadjica i Ante Gotovina je bio najtrazeniji haski optuzenik.Karla Del Ponte je izjavila da je Gotovina uhapsen sinoc na Kanarskim ostrvima.
Toliko.
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

3

Citirano

Orginalno od galaksija
...potrudila sam se da pronadjem adekvatnu temu kako bih saopcila ovu novu vijest koja je jako vazna za BiH.

Pa nasla si pravu temu, njemu je ovdje mjesto. Nadam se da je ovo istina, jer sam poceo vec gubit nadu da medjunarodna zajednica iskreno zeli da nadje i kazni ove teroriste.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

4

Eto dragi moji forumasi odose nam susIDI u EU :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Datum registracije: 25.05.2005

• Poruku poslati

5

Nisu ist ali ....

[SIZE=4]ANTE GOTOVINA UHAPSEN NA KANARIMA[/SIZE]

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

6

Nisu isti, to je tacno. Ova dvojica sto nisu uhapsena su MNOGO, MNOGO gori od ovog sto je uhapsen.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

7

Petak, 23. Decembar 2005

Poslije hapsenja Gotovine sad su na redu Mladic i Karadjic.Ovih dana Srbi su izjavili tj.porucili Mladicu da ih ne osramoti time sto ce ga uhapsiti npr. negdje u Cacku,nek odmah ide na Havaje :))
Takodjer neko na tv-u rece :`Ljudi da li je Ante platio onu veceru kad ga uhapsise!` :))
EEE da,jeste platio je,evo racuna:
galaksija je dodao/la ovu sliku:
  • gotovina2.jpg

Social bookmarks