Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško
  • »SuddenDeath« je autor ove teme

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 31. Juli 2006

Harry Potter

Sta mislite o bestselleru danasnjice? O knjizi koja je stekla popularnost slucajno? Knjizi koja je namenjena deci, a svakim danom sve vise odraslih je citaju sa
оdusevljenjem?
Sta mislite o svakom delu ponaosob?

Za kompletnu radnju knjiga o Hariju Poteru, klikni ovde
Knjige o Hariju Poteru su prvenstveno namenjene starijoj deci, ali imaju obožavatelje svih godišta. Snimljena je i serija Varnerovih filmova baziranih na knjigama, od kojih je prvi prikazan 2001. godine.

Prema autorki, Džoan Ketlin Rouling, priče su se pojavile u njenoj mašti, sasvim formirane, dok je bila u vozu od Mančestera do Londona. Njeno omiljeno mesto na kom je napisala prvu knjigu bio je edinburški kafić, dok je pila nebrojene šolje kafe. Novac od prodaje knjiga, kao i honorar od filmova i suvenira, napravio je od Roulingove milijardera i 552. najbogatiju osobu na svetu. Roulingova je bogatija od britanske kraljice Elizabete II.

Svaka knjiga opisuje jednu godinu Harijevog života na Hogvortskoj školi magije, gde se mladi čarobnjaci uče kako da koriste magiju i igraju Kvidič, čarobnjački sport.

Roulingova je najavila da planira sedam knjiga, od kojih je svaka malo mračnija od prethodne, dok Hari raste i njegov protivnik, Lord Voldemor, jača. Do jula 2005. godine, objavljeno je šest knjiga, od kojih je poslednja Hari Poter i polukrvni princ, objavljena na engleskom jeziku 16. jula 2005. Roulingova je nagovestila delove radnje ove knjige na svom sajtu.

Knjige su pisane u trećem licu, sa Harijem kao glavnim likom. Knjige su uglavnom pisane sa Harijeve tačke gledišta, sa kratkim izuzecima u Hari Poter i Kamen mudrosti, Hari Poter i Vatreni pehar i Hari Poter i polukrvni princ. To je jedan od razloga zbog kojih se u čitateljima stvara jaka povezanost sa Harijem; priča je ispričana kroz njegov lik.

Hari Poter je upoređivan sa mnogim poznatim knjigama, kao što je Tolkinov Gospodar prstenova. Neki aspekti iz Hari Poter serije podsećaju na stvarni svet, kao što su Berti Botove bombone svih ukusa, koje su inspirisane pravim proizvodom tog imena koji pravi Dželi Beli kompanija
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

2

Ponedjeljak, 31. Juli 2006

Sta ti ovo znaci? Izgradjujes temu, ili izgradjujes novi deo Harry Potter-a? ;)

Sta si hteo reci? Ko je citao knjigu? Ko zna kako se zove Harryjeva majka? Otac? Tetka? Koji je broj kuce u kojoj stanuje?

Hajde gradi...

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

3

Utorak, 01. August 2006

Uzeli mi kablo, pa nisam mogao da zavrsim te onako morah na brzaka da posaljem da je 'u izgradnji' :P Tema naravno! A doticna osoba me je naterala da otvorim temu na bilo koji nacin jer mi je pretila opasnost da ne budem ja onaj koji ju je zapoceo :P

Oni koji su procitali knjige neka kazu sta misle...

Dalje, sta mislite da ce da bude u sedmom delu? Ko je R.A.B? Da li je Dambldor stvarno mrtav? Ko ce da umre pre Harry ili Voldemort? ...

Ja: Mislim da R.A.B. nema nikakve veze sa Regulusom Blackom kako neki predpostavljaju i da ce to da bude osoba koja ce da pomogne Hariju da nadje ostala 4 horkruksa. I on nije mrtav (R.A.B.) uprkos onoj poruci, jer mislim da Voldemort ne zna ni da je horkruks unisten. Sto se tice Dambldora...AKO, ali samo AKO R.A.B. pomogne Hariju onda je D. stvarno mrtav, ali mislim da ima vise sanse da je njegova smrt iscenirana da bi Voldemort mislio da je sada sigurniji. Jer..da najjaci carobnjak svih vremena (naravno, pricam o knjizi, ne o stvarnom svetu :P) da umre tek tako..nema sanse. Neki kazu da ako ga Snejp nije ubio onda ga je ubio pad sa Astronomskog tornja.. NE. Jer u trecem delu je Dambldor ublazio pad Hariju kad se onesvestio u toku utakmice. Sto nije mogao sebi da ublazi pad isto tako? *shurg*
Tako da je malo verovatno da je zaista muerto. Jer, ako niste primetili, Hari je uspevao da se izbori sa Voldemortom samo uz pomoc tone srece i nekih prostih cini, i naravno drugih ljudi. Sada bi bilo lose da JKR uprosti zadatke koje ga cekaju zbog njegove nesposobnosti da teske resi... heheh..toliko
Sad vi
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

hogwarts

Početnik

(10)

• »hogwarts« je muško

• Poruku poslati

4

Utorak, 01. August 2006

Tema ''Harry Potter'' vise podseca na clanak iz novina nego na temu koju treba ocenjivati i davati odgovore.Posmatrano kao "clanak", moglo bi malo da se uredi...Mada je dosta dobro,a gledano kao tema,ima puno nedostataka koje treba sto pre dodati...Malo se trazi misljenje uclanjenih.
:)Ocena 3
:D Hi world!!

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

5

Utorak, 01. August 2006

Dino, tebi je sad krivo shto je nisi ti otvorio, pa demek ovo ono...nego shuti tu i odgovaraj na pitanja! :P
Mh..svashta :D

hogwarts

Početnik

(10)

• »hogwarts« je muško

• Poruku poslati

6

Utorak, 01. August 2006

Sad je vec bolje...Sto se tice smrti Dumbledora,tu se i ja slazem... Nemoguce je...A za R.A.B., ja tvrdim da je Regulus Black...a,cak mislim da Severus Snape U STVARI NIJE ON...NeGO NEKO POPIO POLYJUICE POTION..Ali,videcemo kad izadje sedmi deo knjige o Hariju Poteru...:)

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

7

Utorak, 01. August 2006

Jedno znam, Regulus nije!
Zbog: SVI su to predpostavili, ama bas svi,a ja predpostavljam da JKR posecuje internet i jos vise cita forume vezane za njenu knjigu. I moje misljenje je da ce ona da stavi nesto sto niko nije ocekivao. Nesto extra neocekivano. Regulus je po meni suvise providna stvar..
Dino, nisi me zadovoljio svojim postovima na ovoj temi. Zar tako odgovara najveci fanatik Harry Pottera (posle moje sestre) u Pazaru? *shurg*

hogwarts

Početnik

(10)

• »hogwarts« je muško

• Poruku poslati

8

Utorak, 01. August 2006

Moguce je da nije Regulus,ali ko je??Nema neki razlog da se pisu memoari,zato i ne pisem duge odgovore,iako sam,kao sto ti kazes,fanatik te knjige...:)

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

9

Utorak, 01. August 2006

Ne mora memoar, moze esej..to bi bilo zadovoljavajuce.
Ne znam ko ce da bude, ali znam da ce da bude ili neka faca koja se pojavljivala ono..samo slucajno..kao Stenli iz "NVA" ili neki skroz novi lik..tipa Dambldorov sin...:D ma bice zanimljivo sigurno... Koji vam se deo najvise svidja? Po meni su 4-5-6 EXTRA

hogwarts

Početnik

(10)

• »hogwarts« je muško

• Poruku poslati

10

Utorak, 01. August 2006

Da,da...Rowllingova definitivno mora da napravi BOOM,JER,cemu toliko cekanje....
Bice zanimljivo...:)

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 03. August 2006

Zna li neko zvanicni datum izdavanja sedmog dela?
Hehe, znao ja n'o zaboravio, a muchno mi da shnjuham okolo...

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

12

Utorak, 13. Februar 2007

Ponovo Hari Poter i ja...

Ovako,
prema nekim podacima Harry Potter 7 ce se zvati "Harry Potter and deathly hallows" (Ne bih umeo prevesti...valjda bi bilo neshto kao Hari Poter i smrtna blagoslovenja ili tako neshto...).

Engleska verzija ove knjige ce biti izdata 21. jula ove godine (shteta shto nije dve nedelje ranije - 07.07.07 (07. knjiga)).
Film Harry potter and Order of Phoenx ce premijerno biti prikazan 13. jula

Sneakpeak behind the scene i trailer filma Harry Potter and Order of Phoenix su dostupni na YouTube-u.

Linkovi
Trailer

S obzirom da ima nekoliko verzija 'behind the scene', evo vama link pa vi izaberite koji hocete :)

Behind the scenes

Ajde ljudi, ne mogu da verujem da ova knjiga nikoga ne zanima :)

Fahro:
Otac: James
Majka: Lilly
Tetka: Petunia
Tetak: da me ubijesh ne mogu se setit sad :S
Brat od tetke: Dudley
NJihovo prezime: Dursley
Adresa: Privet Drive 4
Kum: Sirijus Black

Shta te josh zanima :)

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

13

Utorak, 13. Februar 2007

Upravo te godine kad sam dobila prvu knjigu "Hary Potter" i pocela je citati, izasao je film. Tako da sam knjigu zatvorila i otisla gledati film. Mada mi je drug rekao da je bolje da sam procitala knjigu, pa tek onda gledala film...ali ja ne volim da znam sta ce se unapred desiti. Tako je bilo i sa ostalim knjigama...pravo na film :)
Volim takve filmove i Pravo su mi se dopala sva 4 filma,a najvise prvi 'Hari Poter i Kamen mudrosti'. Pak mislim da bi mi se i knjige dopale da sam ih procitala.
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

14

Utorak, 13. Februar 2007

Pazi ovako...
Filmovi imaju puno, ali puno puno propusta....
Zato slobodno prochitaj knjige, skoro da je druga prica iako nose isti naziv :P
Ja sam imao tu cast da gledam prvo film, pa zatim da chitam knjigu...uh...u onom nazanimljivijem delu (kad idu u lov na kamen) je puuuuuno toga izostavljeno..al dobro...

Chetvrti deo je tako profusheren i loshe uradjen da je to katastrofa, ali da nema knjige da se po njoj vodim, bio bi dobar :) Ono najlepshe (svetsko prvenstvo) su prekochili :(

Moj ti je savet, pravac biblioteka (ili moja kuca) pa uzmi knjige (imam sve i na srp i na eng) i chitanjac :)

I nikad ti ne mozes da se uzivish u film k'o u knjigu :)

Pozz

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

15

Petak, 14. Mart 2008

Zadnja knjiga o Harryju Potteru u dva filmska nastavka
O Harry Potteru postoji sedam knjiga, no njegova filmska ekranizacija imati će osam nastavaka.

Kako su javili američki mediji, sedma knjiga o malom čarobnjaku imati će dva filmska nastavka. Naime, sedmi i zasada posljednji nastavak literalnog serijala "Harry Potter i darovi smrti“ spisateljice J. K. Rowling potukao je sve rekorde prodaje budući da je u prvih dvadeset i četiri sata knjiga prodana u nevjerojatnih 8,3 miliona primjeraka i to samo na području SAD-a.

Producenti se nadaju kako će tek posljednja dva filma o čarobnjaku potući sve rekorde gledanosti. Prvi film trebao bi u kina stići u novembru 2010., a drugi u maju 2011. godine.

"Ova odluka donesena je isključivo iz kreativnih razloga. Za razliku od prijašnjih knjiga, posljednji se nastavak jednostavno ne može kratiti", kazao je producent David Heyman. Posljednja dva nastavka u serijalu bit će snimana istovremeno, po uzoru na fantastični ep "Gospodar prstenova".

Snimanje šestog filma o Harryju Potteru, "Princ miješane krvi", započelo je u septembru prošle godine, a glavni glumac Daniel Radcliffe oduševljen je napretkom. "Do sada je sve teklo briljantno, a mislim i da će ovo biti najsmješniji film u serijalu", rekla je mlada zvijezda.

Do sada je franšiza filmova o Harry Potteru zaradila nevjerojatnih 4.5 milijardi dolara.
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

Social bookmarks