Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Shady

Učenik

(10)

• »Shady« je muško
  • »Shady« je zabranjen
  • »Shady« je autor ove teme

Datum registracije: 03.01.2005

• Poruku poslati

1

Srijeda, 16. August 2006

HIMNA SANDŽAKA

Dragi Bošnjaci i Bošnjakinje.
Selam alejkum i pozdrav

Da li je vas neko u Srbiji ili Crnoj gori pitao - želite li da vaša himna bude "Bože pravde" ili "Oj svijetla majska zoro"?

Na donjem linku možete čuti predlog Himne Sandžaka :] i to u dvije verzije:

[U]01. - Vokalna verzija predloga Himne Sandžaka[/U] (sa monoglasnim pjevanjem i uz pojednostavljenu muzičku podlogu)

[U]02. - Instrumentalna verzija predloga Himne Sandžaka[/U] (sa potpunom orkestracijom).

http://rapidshare.de/files/29555405/Himna.rar

Kliknite folje na ikonicu "free" , sačekajte da odbroje sekunde na donjem displeju, zatim upišite "secret code" kog vidite u upitničkom (autorizacionom) kvadratiću i onda downloadujte fajl himna.rar

Za download je potrebno upisati:
User: Shady
Pasword: himna

Željeli bismo čuti vaše mišljenje o ovim dvema verzijama predloga himne sandžaka, uz napomenu da smo više voljni čuti vaše cijenjene kritike a ne pohvale, i to - kritike teksualnog sadržaja (uz vaše predloge, sugestije itd.), kao i kritiku muzičke postavke, (to važi i za obične laike, kao i za one koji se eventualno smatraju kompetentnima da mogu pisati na tu temu). hvala za svaki budući komentar, predlog, sugestiju i kritiku. :]

Selam alejkum i pozdrav svima.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

2

Srijeda, 16. August 2006

Jes da bi vise volio da cujes kritiku nego pohvalu (a i meni je veci merak da te kritikujem nego da te hvalim :D ) ali ovaj put moram da pohvalim ovaj rad. Meni se pravo dopalo. Doduse, ovo nije prvi put da je cujem, zvanicno izvodjenje ako se ne varam je bilo jos prije par mjeseci. Nisam znao da si ti bio ukljucen u ovaj projekat. Od mene aferim!

Inace, ovo je stiglo u pravi cas. Kada Njemacka igra fudbal djeca se poredjaju u saf, ruke na grudi pa svi u glas: Einigkeit und Recht und Freiheit ... :D

Ako Bog da, od sad ce da bude: O zemljo nasa ponosna, brda su tvoja zelena ... pa ko god da igra ;)
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 17. August 2006

Aferim za himnu !

Gledao sam veceras utakmicu. Na pocetku prvi put zvanicno preslusao himnu. Smucilo mi se svega mi.

"Srpske zemlje, zrpski rod...."

Pobogu pa imal neko ziv od tih Bosnjackih politicara. Dje ste mangupi sad, hajde makar tu dignite svoj glas. Pokrenite neku inicijativu ili da se promijene neki dijelovi ili da se "lex specijalisom" preporuci da samo Srbi ustaju kad se intonira.

Sto se mene tice nikad joj necu ustat !!!

--------------------------
Himna

O zemljo naša ponosna,
brda su tvoja zelena
a nebo plavo široko,
mirisna kapija dženeta.

Sandžaku, ti naša djedovino,
u srcu svom te nosimo.
Grudo naša što nas rodi
živi vječno u slobodi.

Tvoji su ljudi stameni,
srca ko iskre svjetlosti,
grije te snaga mladosti
i slava starijeh junaka.

Sandžaku ti naša djedovino,
u srcu svom te nosimo.
Grudo naša što nas rodi,
živi vječno u slobodi.

Živi vječno u slobodi.
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

4

Shady majstore, aferim

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

5

Interesantno ovo djeluje. Fino. Samo što se ne treba zaletat, nego bi bilo dobro, ako bi se već birala himna, napraviti jedan konkurs, pa onda fino iz ponuđenih izabrati najbolju.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

6

"OVA" tkzv. "himna" koju sam JA chuo josh prije godinu,pa mozhda i dvije je odlichna pjesmica za djechja obdanishta,osnovne shkole itd.....
Kao ono nekad za SLET,priredbu i tako to.
Treba neshto mnogo JACHE i ozbiljnije!
Sad da ne zanemarim trud ovog shto je "OVO" radio dobro zvuchi ali za mene jednostavno mnogo neshto djechije ,nama treba neshto jache,PRAVO SANDZACHKO !! (o)
MUSHKI! :D
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

7

Citirano

Orginalno od Spain
Interesantno ovo djeluje. Fino. Samo što se ne treba zaletat, nego bi bilo dobro, ako bi se već birala himna, napraviti jedan konkurs, pa onda fino iz ponuđenih izabrati najbolju.

Pa Shady nije rekao da je u pitanju himna vec prijedlog himne. Znaci, himna nije izabrana vec konkurs ostaje otvoren. A mene morate da razumijete, ja sam morao da se zaletim jer, kao sto rekoh, meni djeca vec pjevaju njemacku himnu. Lahko je vama, vasa djeca ne pjevaju 'Boze pravde ... ' . Mislim, jos nisu pocela.

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

8

Citirano

Orginalno od ed
Lahko je vama, vasa djeca ne pjevaju 'Boze pravde ... ' . Mislim, jos nisu pocela.

Sto bi se ono reklo dole kod nas: "Nikad nije kasno" :)
Salim se, ali nesto tako se moze lahko desiti, ukoliko Sandzaklije nesto hitno po tom pitanju ne urade.

A shady-jev prijedlog himne zaista zavredjuje paznju.
Meni se svidja, pa kada bi bilo neko glasanje, i kako sada stoje stvari, ja bih za nju glasao

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

9

Subota, 19. August 2006

svaka cast Shady.. odradjeno bas dobro .. al naravno od profesionalca se samo to moze i ocekivat... (o) (o) (o)

Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

10

Ponedjeljak, 21. August 2006

Meni bi se licno najbolje svidela himna, koja ne spominje nikakva imena vec je adresirana na sve nas Sandzaklije.
Shady, nemoj me shvatit pogresno, al ovaj tvoj predlog za himnu u mojim usima zvuci kao decija radost. Mislim da bi muski glas ili neki dublji zenski dao toj nekoj himni njeno dostojanstvo. Ovo meni vise lici na neku zabavnu baladu a ne na himnu.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

11

Ponedjeljak, 21. August 2006

Citirano

Orginalno od HaNuMa_78
Shady, nemoj me shvatit pogresno, al ovaj tvoj predlog za himnu u mojim usima zvuci kao decija radost. Mislim da bi muski glas ili neki dublji zenski dao toj nekoj himni njeno dostojanstvo. Ovo meni vise lici na neku zabavnu baladu a ne na himnu.

Pa himna se moze izvoditi na razne nacine i ako ti se jedan nacin ne dopada (a drugome se mozda dopada) ne znaci da je himna losa (ili dobra). Jesi li cula samo instrumental. Pusti neka ide, zatvori oci i zamisli da na stadionu pred pocetak neke medjunarodne utakmice stoje poredjani fudbaleri Sandzaka sa rukom na grudima i onako muski izgovaraju tekst himne. A? Skroz drugi osjecaj ;)

a10nition

Početnik

(10)

• »a10nition« je muško

Datum registracije: 20.08.2006

• Poruku poslati

12

Utorak, 22. August 2006

Instrumental ne zvuci lose, dok ona verzija sa vokalom stvarno ima malo previse detinjast prizvuk. Imam utisak da bi sve jos dosta bolje zvucalo sa pravim filharmonijskim, ili kojim vec, orkestrom sa pravim instrumentima (verujem da je u pitanju simulacija).

I reda radi: mislim da je anthem rec koja se puno vise koristi da oznaci nacionalnu himnu nego li ona koju vi upotrebiste. Al to nako.. reda radi.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

13

Utorak, 22. August 2006

MANJINE NE OSEĆAJU “BOŽE PRAVDE” KAO SVOJU HIMNU

NOVI PAZAR - Predstavnici nekih nevladinih organizacija koje se bave manjinskim pitanjima ocenjuju da manjine ne osećaju da je himna Srbije "Bože, pravde" i njihova himna. "Ne bih mogao da kažem da se manjine prepoznaju u tekstu himne. Ona konkretno govori o slavljenju srpskog naroda tako da je manjine neće osećati kao zaista svoju himnu", rekao je radiju Sto plus izvršni direktor Centra za prava manjina Petar Antić. On je, medjutim, kao nepovoljniju po manjine ocenio ideju da u novom ustavu - Srbija bude "država srpskog naroda i svih njenih gradjana". "Himna ima nacionalni, istorijski koncept i to mi ne smeta. Sve evropske države su prošle kroz fazu nacionalne države i imaju svoje nacionalne himne - to je u redu. Medjutim, ustav ne bi smeo da sadrži nikakve odredbe koje ističu jedan narod nad drugim narodom", smatra Antić. Himne više evropskih država zaista su prepoznatljive po nacionalnim odrednicama koje se u njima spominju, a ima i ekstremnih primera, kao što je danska himna. Prevod jednog od stihova te himne doslovce glasi: "Kralj Kristijan stajao je pored visokog jarbola u magli i dimu i svojim mačem udarao toliko jako da su smrskani šlemovi i mozgovi Švedjana". I francuska Marseljeza, pesma koja veliča Francusku revoluciju i njene vrednosti, prepoznatljiva je po pozivima na oružje i borbu. Ne zanemarujući činjenicu da se himne država često vezuju za značajne datume iz nacionalne istorije, Antić ipak tvrdi, da bi "imajući u vidu osetljivo vreme u kojem živimo, i posle svih ratova" u bivšoj SFRJ, "možda bilo bolje da se izabere neka druga himna". Iako i sam u to ne veruje s obzirom na volju velikog broja ljudi većinskog naroda, Antić ipak smatra da bi to pitanje trebalo postaviti na referendumu. "Onda će i manjinama biti lakše, ako i one budu pitane", kaže Antić. Koordinator nevladine organizacije "Urban in" iz Novog Pazara Aida Ćorović ocenjuje da himna "Bože pravde", sama po sebi nije ključno problematična". "Ona je deo jednog fronta ili pokreta, zanosa i vraćanja na period koji je deo istorije. Bez obzira na to što je u srbijanskoj verziji promenjen deo koji se odnosi na kralja, ta himna, ako Srbija hoće da govori o sebi kao modernoj državi, gubi smisao", rekla je Ćorovićeva u emisiji Info plus. Tekst himne "Bože pravde" je 1872. godine napisao Jovan Djordjević, a muziku Davorin Jenko. Prvobitno je bila himna Kraljevine Srbije i u originalnim stihovima veliča se srpski kralj. Pored Srbije, to je danas himna i Republike Srpske, ali je ta republika zadržala originalne stihove, dok je Srbija promenila one u kojima se spominje srpski kralj. Nakon usvajanja predloga da to bude himna Srbije, pre dve godine, pojavile su se kritike dela javnosti da tekst himne ima teološku, monarhističku i nacionalnu simboliku. Aida Ćorović smatra da Vlada Srbije pokušava da "u mnogim stvarima vrati tu vrstu nacionalističkog zanosa" koji je, kako je ocenila, "Srbiji doneo samo ozbiljna stradanja". Himna "Bože, pravde" je proteklih dana prvi put intonirana na svetskim sportskim takmičenjima, pošto je posle razdruživanja državne zajednice Srbija i Crna Gora, Srbija postala nezavisna država. Tu himnu, Srbija je dobila 17. avgusta 2004. godine, na osnovu preporuke koju je jednoglasno usvojila Skupština Srbije i odluka će važiti do donošenja novog ustava.

Radio 100+

Shady

Učenik

(10)

• »Shady« je muško
  • »Shady« je zabranjen
  • »Shady« je autor ove teme

Datum registracije: 03.01.2005

• Poruku poslati

14

Petak, 25. August 2006

Djevojka koja izvodi himnu zove se Meca Prušević, na slikarskoj akademiji je.

Da, jedna ista himna se može izvesti na mnogo načina. Btitanski sastav QUEEN je izvodio numeru "God, save the queen" ("Bože čuvaj kraljicu", britanska himna) u rock maniru.

Glasovi na refrenu... tačno je da izgledaju mršavo jer autor nije imao na raspolaganju cijeli hor, već su glavni vocal pratile u pozadini samo tri cure. Posebno tu fale muški vokali!

Medjutim, ovo ni nije finalni produkt, već samo jedna DEMO-vercija.... da se vidi, i to samo u konturama, kako bi sve trebalo da izgleda. Kada budemo u prilici organizirati hor, biće to onda puno ozbiljnije. Moraju se recimo odraditi partiture za višeglasno pjevanje da bi to izvodio hor, i tu se rade odvojene partiture za Baritone, Tenore, Alte, Soprane... Na gornjem snimku mi imamo samo jednoglasno pjevanje... što znači: nekoliko osoba koje pjevaju jednu istu melodijsku liniju.

Isto tako, slažem se sa tim da je zahtjev za himnom preuranjen sve dok se po tom pitanju ne slože SVI relevantni politički i kulturni faktori u Sandžaku, kako oni u Novom Pazaru, tako i u drugim sandžačkim gradovima.

I na kraju, autor ovog predloga himne Sandžaka bi bio veoma srećan da postoji mnogo predloga, tako da ni u pomislima ne smatra da je ovo neprikosnoven sadržaj koji ne treba da ima konkurenciju! Naprotiv! :)

s.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

15

Nedjelja, 27. August 2006

Moze li se znat imenom i prezimenom ko je to napisao a ko komponovao? Cisto informativno.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Social bookmarks