Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško
  • »alBazari« je autor ove teme

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 07. Decembar 2004

Homeopatija

Homeopatija - slicno se slicnim lijeci (Similia similus curantur)

- Homeopatija nastoji stimulirati kod bolesne osobe vlastiti prirodni kapacitet samoizlječenja. Homeopatski lijekovi djeluju tako da pomažu u samoobrani organizma. Oni nas "cijepe" protiv bolesti.

- Homeopatija shvaća bolest kao posljedicu poremećaja u samom tijelu; budući da tijelo posjeduje prirodnu obranu koju homeopatski lijekovi mogu stimulirati, da bi izliječila određenu bolest, homeopatija nužno ide do samog njezinog izvora.

- Homeopatija nastoji uspostaviti poremećenu ravnotežu pacijenta uporabom odgovarajućih prirodnih pripravaka

- Homeopatija otkriva i primjenjuje supstance koje su istovjetne energiji tijela, stoga je potrebna minimalna razina vitalne energije kako bi tijelo uopće moglo reagirati na homeopatski tretman.

- Klasična homeopatija uzima u obzir emocionalna, mentalna i fizička svojstva pojedinca; na osnovi potpune slike odlučuje koji lijek odabrati.

- Klinička homeopatija tretira ciljano određene bolesti homeopatskim lijekovima, s obzirom na homeopatsku farmakopeju. Najčešće koristi kombinirane homeopatske pripravke radi što veće sigurnosti. Klinička je homeopatija idealna za liječenje najčešćih tegoba, kao što su gripa, upala sinusa, prehlada, kašalj, artritis, alergija, ekcemi, tjeskoba i stres, reduciranje tjelesne težine, migrena i glavobolja, tegobe u menopauzi, kandidijaza, PMS, i dr.

- Homeopatija stavlja pacijenta u globalni kontekst. Ona uzima u obzir pacijentovu određenu predispoziciju da na određeni način reagira u situaciji u kojoj se pojavljuje prijetnja njegovom zdravlju.

Jeste li probali?
Kakva su vam iskustva?
Da li znate nesto vise o principima homeopatije?

Ja upravo pocinjem, ako Bog da, sa jednom terpijom i nadam se pozitivnim rezultatima.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 10. Maj 2007

Ja nisam probala ali znam nekoliko ljudi koji jesu i svi su zadovoljni. Nisam uopšte naklonjena alternativnoj medicini i još uvijek sam skeptična. U Pazaru, koliko znam, postoje dva čovjeka koji se bave homeopatijom i imaju sve više pacijenata. Mislim da se homeopatijom može baviti samo neko ko ima obrazovanje iz medicine, dakle lekar koji se dalje posvetio homeopatiji. Pretpotavljam da je to slučaj i sa ovom dvojicom koji se kod nas bave time.

alBazari, ne reče nam, kako je prošla ta tvoja terapija? Jes da je tema započeta poodavno :)
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško
  • »alBazari« je autor ove teme

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

3

Petak, 11. Maj 2007

Citirano

Orginalno od zuti cvijet
Nisam uopšte naklonjena alternativnoj medicini i još uvijek sam skeptična.

Izraz "alternativna medicina" se često u narodu uzima kao nešto dugorazredno, što ni leksički a ni praktično nije opravdano kada je riječ o homeopatskom medicinskom sistemu, ali ni mnogim drugim.

Kod nas država priznaje i forsira samo alopatski sistem liječenja, druge države forsiraju neke druge sisteme, a treće pak priznaju za ravnopravne više različitih sistema. Iz ovoga je jasno da je "alternativno" u stvari nešto relativno.

Citirano

Orginalno od zuti cvijet
Mislim da se homeopatijom može baviti samo neko ko ima obrazovanje iz medicine, dakle lekar koji se dalje posvetio homeopatiji.

Ovo pitanje je složenije, pa ću samo pokušati da dam odgovor. To što ti zoveš (samo) medicinom takođe ima svoje zasebno ime - alopatska medicina.

Alopatska i homeopatska medicina su u korijenu različite tako da poznavanje jedne ne mora uslovljavati poznavanje druge.

Opet, s druge strane, tu postoje grane nauke koje se iz neznanja pripisuju alopatskoj (dakle ovoj koja se primjenjuje u državnim zdravstvenim ustanovama) medicini, a u stvari ne pripadaju ni jednoj medicini već su to grane nauke na koje se oslanjaju i alopatska i homeopatska i sve druge medicine. Te grane nauke su: anatomija, biohemijski procesi u čovjeku, dijagnostika,...

Znači, ko njih poznaje, to mu dođe plus pri liječenju ljudi bilo homeopatskom, bilo alopatskom medicinom.

Citirano

Orginalno od zuti cvijet
Pretpotavljam da je to slučaj i sa ovom dvojicom koji se kod nas bave time.

Sa jednim to jeste slučaj, dok sa drugim nije. Ovaj drugi je pohađao neke druge škole.

Citirano

Orginalno od zuti cvijet
alBazari, ne reče nam, kako je prošla ta tvoja terapija? Jes da je tema započeta poodavno :)

Moja terapija je prošla izuzetno dobro. Uz to moja porodica "od svog osnutka" :) uopšte ne koristi usluge alopatske medicine, već homeopatske (a i neke druge).

Možeš probati i ti, ako ni zbog čega drugog a ono zbog toga što ako ti ne bude bolje, sigurno ti neće biti gore. (Sa alopatskom medicinom, svima je to poznato, stvari tako ne stoje: ako ti i bude bolje od jedne boljke, velika je vjerovatnoća da će ti lijekovi prouzrokovati oštećenje nekog drugog organa.)

Važna napomena: Čovjek može vjerovati ovoj ili onoj medicini, međutim svima bi moralo biti jasno da bez visoke svijesti o zdravoj ishrani, urednom načinu življenja, bez svijesti o nužnosti psihološke i emocionalne uravnoteženosti, nema ni dobre preventive, a niti dobrog izgleda za izlječenje u slučaju bolesti.

... ma neka ste vi meni samo srećni i zadovoljni, a medicina... ihhhhhh :)

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

demoiselle

Zlatna sredina

(10)

• »demoiselle« je žensko

Datum registracije: 09.12.2006

• Poruku poslati

4

Petak, 11. Maj 2007

...nije to losa stvar, mada ja nesto bas ne verujem u to...slucaj je hteo da sam posle operacije krajnjika, pored injekcija protiv bolova koristila i homopatske 'kuglice'. I koristile su, mogu vam reci. Mislim da je proces izlecenja prilikom koriscenja homeopatskih medikamenata duzi ali i prirodniji. To je u stvari nacin izgradjivanja sopstvenog odbrambenog mehanizma. Prilikom koriscenja homeopatskih medikamenata ne sme se piti caj od nane, jesti bilo sta sto sadrzi mentu, piti kafa i sl.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 25. Septembar 2008

Od jednog nasheg (porodichnog) poznanika sam chula da homeopatija ima veze sa okultizmom. Faktichki, svrstao ju je u kosh sa bajanjem, mutnim poslovima i sl.
Nisam NIGDE nashla bilo kakav podatak koji ide tome u prilog, pa me interesuje zna li neko neshto o tome? Nisam ni u islamskoj literaturi nashla bilo shta shto govori protiv homeopatije.

Moja mama inache relativno chesto koristi homeopatske lekove, tj. uvek kad moze da izbegne "regularne", i poprilichno joj koriste.

Inache je moja drugarica homeopatskom terapijom izlechila tumor na jajniku (trebala je da operishe jajnike, ali neposredno pre operacije tumor je nestao). Operacija nije ni obavljena.

I tako, znam dosta primera koji idu u prilog homeopatiji, pa molim nekoga ko zna bilo shta o onome shto sam gore pitala da se javi.

Hvala. :)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

6

Ponedjeljak, 29. Septembar 2008

" Možeš probati i ti, ako ni zbog čega drugog a ono zbog toga što ako ti ne bude bolje, sigurno ti neće biti gore. (Sa alopatskom medicinom, svima je to poznato, stvari tako ne stoje: ako ti i bude bolje od jedne boljke, velika je vjerovatnoća da će ti lijekovi prouzrokovati oštećenje nekog drugog organa.) "

Interesantno razmišljanje Al Bazari...

Flankfurth

Početnik

(10)

Datum registracije: 01.11.2010

• Poruku poslati

7

Utorak, 02. Novembar 2010

U strogoj tajnosti
I Tihić bio na tretmanu kod Mekija Torabija!?

Objavljeno 2.11.2010 u 08:19

Lider Stranke demokratske akcije Sulejman Tihić nedavno je navodno u strogoj tajnosti bio na „tretmanu" kod Mekija Torabija u dvorani „Zetra" u Sarajevu.

Navodni posrednik između Tihića i Torabija bio je direktor olimpijske dvorane Nedžad Ajnadžić, funkcioner SDA i glavni logističar marokanskog „čudotvorca", u čijoj kancelariji je i organizovana seansa, piše Press RS.

Ovo otkrivaju odlično obaviješteni politički izvori, koji ističu da je Ajnadžić, inače penzionisani general i ratni komandant Prvog korpusa Armije BiH, nagovorio Tihića da dođe kod Torabija samo da bi marokanskom kvazičudotvorcu napravio reklamu i dodatno napunio kasu svog preduzeća, piše Press RS.

"Znajući da se Tihić godinama bori s opakom bolešću, Ajnadžić je svom stranačkom lideru preporučio da dođe kod Torabija jer nema šta da izgubi. Tihić je prošao kroz isti tretman kao i desetine hiljada ljudi koji su iz „Zetre" izašli sa „čudotvornom" sarajevskom česmovačom, koju Marokanac daje svakom koga je „iscijelio" svojim „čudesnim" dodirom po glavi i stomaku", tvrdi izvor Pressa.

Međutim, prema njegovim riječima, Tihićev dolazak kod Torabija imao je sasvim drugi cilj, jer je Ajnadžić šefa svog šefa obrlatio da posjeti Marokanca zbog odjeka, te tobož strogo čuvane vijesti.

Sulejman Tihić juče se nija javljao na brojne pozive iz redakcije Press RS, baš kao ni direktor olimpijske dvorane Nežad Ajnadžić. U SDA nisu bili raspoloženi da komentarišu saznanja.

"Privatna je stvar svakog čovjeka da li će ići u posjetu nekome. Zato i ne možemo da vam pomognemo po ovom pitanju. Čaršijska naklapanja da dio novca od prodaje ulaznica u „Zetru" završava na stranačkim računima uopšte ne vrijedi ni komentarisati", kažu u SDA.

Ni portparol „ZOI 84" Muamera Šehić nije željela da komentariše saznanja da je Tihić dolazio u „Zetru" kod Mekija Torabija.

"Nemam uvid u to ko sve dolazi na tretmane kod gospodina Torabija. Činjenica je da svakodnevno kod njega dolaze desetine hiljada ljudi i moguće je da među njima ima i onih koji obavljaju istaknute javne ili političke funkcije, ali zaista ne znam da li je predsjednik SDA Sulejman Tihić proteklih dana dolazio u „Zetru".

Znam samo da će zbog ogromnog interesovanja građana JKP „ZOI 84" razmotriti mogućnost da Torabijeve tretmane u dvorani produži i nakon 7. novembra, do kada je bilo predviđeno da ostane", izjavila je Šehićeva za Press RS.

Izvor:Press RS
[SIZE=3]SDA -BiH[/SIZE] / Sandzak

Social bookmarks