Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Lela8185

Početnik

(10)

• »Lela8185« je žensko

Datum registracije: 24.01.2004

• Poruku poslati

61

Nedjelja, 30. Maj 2004

swissboy, na zalost jos uvek su takvi u nasem krajima ali polako pa se nadam ove nove generacije ce, kao sto kazes bit malo otvereniji ili bar malo razumljivi ne samo za to nego za mnogo stvarima

swissboy

Početnik

(10)

• »swissboy« je muško

Datum registracije: 29.05.2004

• Poruku poslati

62

Ponedjeljak, 31. Maj 2004

Citirano

Orginalno od Lela8185
swissboy, na zalost jos uvek su takvi u nasem krajima ali polako pa se nadam ove nove generacije ce, kao sto kazes bit malo otvereniji ili bar malo razumljivi ne samo za to nego za mnogo stvarima

Imas pravo, Lela. Za mene to uglavnom znaci da ce razmak izmedzu mene i Novog Pazara rast i rast. Emocionalno srecom nisam ni puno vezan za njega nit tezim prebrzo da ga vidim kako se promenijo. Mozda je za svakog coveka zivot tamo dze zivi a ne dze je rodzen. ;)

63

Citirano

Orginalno od swissboy

Emocionalno srecom nisam ni puno vezan za njega nit tezim prebrzo da ga vidim kako se promenijo.

Nisi vezan za NP, ali ti smeta sto Pazarci ne podnose homice, ocekujes da oni tebe docekuju rasirenih ruku i kuju te u zvezde dok ti govoris " Vi meni nista ne znacite. Ni vi, ni vasa ( moja? ) vera. "???

Emocionalno i ... si vezan za :

Citirano

Mene nije strah priznati, da su muskarci za mene sexualno interesantni - i ja sam muskarac.

Bas si hrabar! Ponosis se time? 8o

Citirano

Ali tuzno je videt "svoj" narod protiv sebe.

Da nisi ti mozda protiv tvog naroda? ?(

Citirano

Mozda je za svakog coveka zivot tamo dze zivi a ne dze je rodzen.

Ti bese zivis zivot na ovom svetu?
Daj boze da je tebi igde dobro,ali s obzirom na tvoje opredeljenje cisto sumnjam da ces igde naci mir i Allahov blagoslov.

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

64

dobro je , sto sav narod nije isti !!!

Citirano

org.od swissboy:

Mozda je za svakog coveka zivot tamo dze zivi a ne dze je rodzen. ;)

[SIZE=3]Za druge,mozda se i ne moze reci,..alil je za tebe i takve posigurno tako bolje ! [/SIZE]

Citirano

org.od swissboy:

Imas pravo, Lela. Za mene to uglavnom znaci da ce [SIZE=2]razmak izmedzu mene i Novog Pazara rast i rast[/SIZE] . [SIZE=2]
Emocionalno srecom nisam ni puno vezan za njega nit tezim prebrzo da ga vidim [/SIZE]
kako se promenijo

[SIZE=3]A jedna ovakva izjava,...posigurno ce vecinu stanovnistva i obradovati :D ,..a mozda mali broj homica,ce se razalostiti :( X( !

[SIZE=3] No ne pogodilo nas vece zlo,od toga 8) ,sto ce razmak izmedju tebe i NP-a rast i rast[/SIZE] .[/SIZE]

( [SIZE=1] to ce znaciti : '' cistija okolina i zdravija sredina '' ![/SIZE] )

M.S. ......meSSko...... selam svima
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško
  • »@ef« je autor ove teme

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

65

Sta ce bre ova geacina? Pa hvala Bogu te je jaz izmedju tebe i "tvog" naroda sve veci i veci. Takav kakav si nikada neces biti prihvacen u Novom Pazaru i morate se pomirit sa tim i ti i Lela, i svi ostali vama slicni.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

hesen

Početnik

(10)

• »hesen« je muško

Datum registracije: 20.05.2004

• Poruku poslati

66

Iz istorije starih Grka znamo da je homoseksualizam bio medju njima uzeo puno maha, i da su ONI najcuveniji medju njima smatrali taj zanat cistom potrebom.
Platon, u svojoj raspravi o raznim filozofskim
pravcima , dodiruje, to pitanje, gde iz njegovih
interpretacija vidimo da su predstavnici svih
filozofskih pravaca stare Grcke , misljenja da je taj sport posve opravdan.
Jedino je Sokrat to misljenje pobijao .
Nedavno je u Nemackoj objavljeno da su njihovi naucnici otkrili,da je Aleksandar Makedonski umro od side.
Osvajajuci Vavilon u kojem je homoseksualizam harao gde je "zaradio" opaku bolest od koje je i umro.
Mislim da i Pazar nije imun od toga, samo neznam u koje svrhe.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

67

Citirano

Orginalno od hesen
Iz istorije starih Grka znamo da je homoseksualizam bio medju njima uzeo puno maha, i da su ONI najcuveniji medju njima smatrali taj zanat cistom potrebom.
Platon, u svojoj raspravi o raznim filozofskim
pravcima , dodiruje, to pitanje, gde iz njegovih
interpretacija vidimo da su predstavnici svih
filozofskih pravaca stare Grcke , misljenja da je taj sport posve opravdan.
Jedino je Sokrat to misljenje pobijao .
Nedavno je u Nemackoj objavljeno da su njihovi naucnici otkrili,da je Aleksandar Makedonski umro od side.
Osvajajuci Vavilon u kojem je homoseksualizam harao gde je "zaradio" opaku bolest od koje je i umro.
Mislim da i Pazar nije imun od toga, samo neznam u koje svrhe.

Sida je prvi put registrovana u SAD i to u 20. veku, dok je Aleksandar Makedonski ziveo desetinama vekova pre toga. Tako da neznam o cemu pricas :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

swissboy

Početnik

(10)

• »swissboy« je muško

• Poruku poslati

68

Citirano

Orginalno od pink

Nisi vezan za NP, ali ti smeta sto Pazarci ne podnose homice, ocekujes da oni tebe docekuju rasirenih ruku i kuju te u zvezde dok ti govoris " Vi meni nista ne znacite. Ni vi, ni vasa ( moja? ) vera. "???

Jedino sto bi ocekivao je da NE bih bio bacen kroz prozor. To je ono sto je fingersbroken na pocetku ovoga thread-a predlozio sta da se radi sa homicima. Mrznju NE osecam prema Pazarcima. Simpaticni su mi na nekakav nacin. Sto se tice vere, primetio sam u mome zivotu i u pomisli na Izraelu/Palestini da vere vise stvaraju nemir nego mir kad se tice toga da razlicit a i ne bas razlicit narod hoce da zivi zajedno.

Citirano

Orginalno od pink
Bas si hrabar! Ponosis se time? 8o

Ne kazem da se ponosim. Samo kazem sto je fakt. Ne volim lagat.

Citirano

Orginalno od pink
Da nisi ti mozda protiv tvog naroda? ?(

Ne, nisam. Simpaticni su mi Pazarci.

Citirano

Orginalno od pink
Ti bese zivis zivot na ovom svetu? Daj boze da je tebi igde dobro,ali s obzirom na tvoje opredeljenje cisto sumnjam da ces igde naci mir i Allahov blagoslov.

Mira imam momentalno dosta. To nije problem. Samo sebe pitam dal bi me stvarno cekao nemir u NP il ne. ;)

Citirano

Orginalno od meSSko
Za druge,mozda se i ne moze reci,..alil je za tebe i takve posigurno tako bolje !

Nisam mislio previsa na sebe, kad sam rekao da je za svakog coveka zivot tamo dze zivi. Pomislio sam i na moje roditelje i druge koji su ovamo u inostranstvu. Veoma su nesigurni dze pripadaju - ovamo ili tamo. Sto se tice mene manje mislim o tome da se vratim posto jedina stvar sto me veze za NP je jezik i neka secanja na prošlost.

Citirano

Orginalno od meSSko
A jedna ovakva izjava,...posigurno ce vecinu stanovnistva i obradovati ,..a mozda mali broj homica,ce se razalostiti !

No ne pogodilo nas vece zlo,od toga ,sto ce razmak izmedju tebe i NP-a rast i rast .

Nisam namerijo da vas ikako pogodi. Izvinite ako je se desilo. Bila je samo licna observacia. Nisam pricao o vama nego o meni.

Citirano

Orginalno od meSSko
Sta ce bre ova geacina? Pa hvala Bogu te je jaz izmedju tebe i "tvog" naroda sve veci i veci. Takav kakav si nikada neces biti prihvacen u Novom Pazaru i morate se pomirit sa tim i ti i Lela, i svi ostali vama slicni.

Lijepo receno @ef. Upravu si. Ja ni ne trazim bas biti prihvacen. Hteo sam vise da cujem momentalnu rezonanciju na ovakvu tabuiziranu temu.

hesen

Početnik

(10)

• »hesen« je muško

• Poruku poslati

69

Nemacki naucnici tvrde da je Aleksandar Makedonski, najverovatnije umro od bolesti koju su Amerikanci u dvadesetom vijeku nazvali SIDOM.
Hvala

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

70

Citirano

Orginalno od hesen

Nemacki naucnici tvrde da je Aleksandar Makedonski, najverovatnije umro od bolesti koju su Amerikanci u dvadesetom vijeku nazvali SIDOM.
Hvala

U r missing a point. Ako je Aleksandar Makedosnki umro od SIDE, onda bi rekli da je SIDA otkrivena jos odavno. Ali zvanicno je prvi slucaj SIDE zabelezen u SAD i to u XX veku. Tako da je nemoguce da je AM umro od side.

@ swissboy, neznam otkud ti ideja da je ova tema tabuizirana? Jednostavno takav je stav ljudi u Pazaru prema homoseksualizmu i ti to ne mozes da promenis. I ne samo u Novom Pazaru, vec na celom Balkanu. Jesi li video kako se zavrsila Gay parada u Beogradu pre neku godinu. Ja licno nisam za premlacivanje pedera, ali nisam ni za to da setaju ulicom i prave karnevale. A ako dodjes u Pazar onda bolje nemoj nikome da kazes da si peder. Ali ako hoces da imas musko drustvo dok si u Pazar onda se javi na PM ovom sestovoboy-u, posto se u forumskim kuloarima prica da je sumnjivih seksualnih sklonosti.

hesen

Početnik

(10)

• »hesen« je muško

• Poruku poslati

71

Utorak, 01. Juni 2004

@ef

Prije nekoliko meseciFrankfurter Rundschau, je objavio tu vest kao senzaciju . Ako je potrebno
mogu i original teksta nabaviti.

swissboy

Početnik

(10)

• »swissboy« je muško

• Poruku poslati

72

Utorak, 01. Juni 2004

@ef:

U pravu si. Mislio sam da je tema jako tabuizirana. Izgleda da nije. Za mene je tesko znati. ;)

Video sam sta se desilo u beogradu. Uzasno. Gay parada je za mene znak otvorenosti zajednice. Neznam kakvu korist ima velicina narada ako je protiv kulturnog izrazaja manjine. To i muslimani, kao manjija u srbiji, trebaju videti kao svoju sansu. Drukcije receno: Otvoriti SiCG za alternativne sexualne izraznosti bi znacilo otvoriti SiCG za alternativne duhovne izraznosti.

Citirano

Orginalno od @ef
A ako dodjes u Pazar onda bolje nemoj nikome da kazes da si peder. Ali ako hoces da imas musko drustvo dok si u Pazar onda se javi na PM ovom sestovoboy-u, posto se u forumskim kuloarima prica da je sumnjivih seksualnih sklonosti.

Fala ti na pomoc ali ne trazim specificno musko drustvo. ;) I ako bi ga trazio siguran sam da cu ga naci. Pogled je za mene dovoljan. Oci same pricaju price. ;)

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

73

Utorak, 01. Juni 2004

Citirano

Orginalno od hesen
@ef

Prije nekoliko meseciFrankfurter Rundschau, je objavio tu vest kao senzaciju . Ako je potrebno
mogu i original teksta nabaviti.

Nije potrebno, ali ovakvih senzacionalnih vesti imamo svaki dan tako da vise na njih ni ne treba obracati paznju. Ovo je vest koja vise prilici ovoj temi

@ swissboy:
Ne kontam kako si u gay paradi video zansu za muslimanski narod u Srbiji?

74

Utorak, 01. Juni 2004

@ swissboy : Jedan postovani clan foruma imade pravo kada rece da se ti prelako i prebrzo deklarisa tako kako se deklarisa na ovom forumu tako da ja vec pocinjem sumnjati u ozbiljnost dalje polemike sa tobom :).
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

swissboy

Početnik

(10)

• »swissboy« je muško

• Poruku poslati

75

Utorak, 01. Juni 2004

Citirano

Orginalno od @ef
@ swissboy:

Sto sam hteo da reknem: Manjina je manjina. Razlika je samo u tipu izraza. Homoseksualizam je duhovni i fizicki izraz neke teorije sveta. Naprimer homosexualci imaju teoriju da je njihov zivot kako ga zivu tacan. To i muslimani isto imaju: Mislu da ziveti po Kuranu je tacna stvar. Druge religije veruju u druge tacnosti. Istina ostaje sakrivena sto znaci da samo respekt prema svakoj formi manjina je jedini put koji vodi prema nekom miru u zajednici. Otvoriti SiCG za alternativne sexualne izraznosti bi znacilo otvoriti SiCG generalno za alternativne duhovne izraznosti. To sam hteo da reknem.

Citirano

Orginalno od pink
@ swissboy : Jedan postovani clan foruma imade pravo kada rece da se ti prelako i prebrzo deklarisa tako kako se deklarisa na ovom forumu tako da ja vec pocinjem sumnjati u ozbiljnost dalje polemike sa tobom.

Brzina i ozbiljnost nisu korelisani, nit pozitivno nit negativno. Tvoje pravo je sumnjati sta mislis da je tacno sumnjati.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

76

Utorak, 01. Juni 2004

Citirano

Orginalno od swissboy

Citirano

Orginalno od @ef
@ swissboy:

Sto sam hteo da reknem: Manjina je manjina. Razlika je samo u tipu izraza. Homoseksualizam je duhovni i fizicki izraz neke teorije sveta. Naprimer homosexualci imaju teoriju da je njihov zivot kako ga zivu tacan. To i muslimani isto imaju: Mislu da ziveti po Kuranu je tacna stvar. Druge religije veruju u druge tacnosti. Istina ostaje sakrivena sto znaci da samo respekt prema svakoj formi manjina je jedini put koji vodi prema nekom miru u zajednici. Otvoriti SiCG za alternativne sexualne izraznosti bi znacilo otvoriti SiCG generalno za alternativne duhovne izraznosti. To sam hteo da reknem.

Ne mislim da ako pederi dobiju veca prava u SiCG da muslimani mogu preko toga da uberu neku car.
Sto se samih pedera tice, nemoj da mi zameris, ali ja mislim da su njih 99 % neki ufurani momci i devojke, jer je na zapadu biti "gay" znaci biti "in", pa tako svi hoce da budu "in". Teorije pedera o tome kako se oni radjaju kao takvi, odbacujem kao potpuno besmisle.
A same parade, ne vidim cemu sluze? Pa ni heteroseksualci ne prave festu ulicom da bi pokazali svoje seksualne sklonosti. Jednostavno, jesi li ti peder zbog sebe ili zbog drugih? Ako si zbog sebe ne vidim zasto bi to morao drugima da pokazujes ako te ne pitaju.

swissboy

Početnik

(10)

• »swissboy« je muško

• Poruku poslati

77

Utorak, 01. Juni 2004

Citirano

Orginalno od @ef
Sto se samih pedera tice, nemoj da mi zameris, ali ja mislim da su njih 99 % neki ufurani momci i devojke, jer je na zapadu biti "gay" znaci biti "in", pa tako svi hoce da budu "in".

To je pausalizacija. Kao sto ja nisam znao da tema homoseksualizma nije tabuizirana u Novom Pazaru tako ja i tebi iz svog licnog iskustva kazem da nisam "gay" da bi bio "in", nego sam "gay" posto sam "gay" - i puno puno drugih takodze.

Citirano

Orginalno od @ef
A same parade, ne vidim cemu sluze? Pa ni heteroseksualci ne prave festu ulicom da bi pokazali svoje seksualne sklonosti. Jednostavno, jesi li ti peder zbog sebe ili zbog drugih? Ako si zbog sebe ne vidim zasto bi to morao drugima da pokazujes ako te ne pitaju.

Na nemacki bi rekao: "ein zweischneidiges Schwert". To bi znacilo "mac sto sece sa obadvije strane": Ode pricamo o tome da vecina smije da radi sta hoce a manjina treba da se uklopi u zivotu te vecine. To manjini bas ne pase. Zato ima jaku korist da barem jedanput godisnje izrazi sebe i svoje misli. To je nagon tih parada. To bi znacilo ako bi toj manjiji mako to pravo onda bi hteo da vecina radi sta hoce a manjije da izumre. Da bi bilo nekakvo stanje kao u Nemacku u vreme Hitlera.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

78

Utorak, 01. Juni 2004

ne kontas sta hocu da ti kazem swissboy. Odgovori mi na konkretno pitanje: Da li bi ti prestao da budes peder ako bi ukinuli parade?

swissboy

Početnik

(10)

• »swissboy« je muško

• Poruku poslati

79

Utorak, 01. Juni 2004

Citirano

Orginalno od @ef
ne kontas sta hocu da ti kazem swissboy. Odgovori mi na konkretno pitanje: Da li bi ti prestao da budes peder ako bi ukinuli parade?

Ode na zapadu imas puno mogucnosti da sebe izrazis u svojim mislima i teorijama o zivotu. Ali bitno je imati publiku i pogotovu imati pravo na to. To znaci imati mogucnosti da sebe u svojim idejima izrarzis. Da bi ti odgovorio na pitanje: Meni je veoma bitno sto ima te parade. Daje mi veliki znak da moja forma zivota nije nista lose.

Da bi imo analogiju: Kad bi muslimani Sandzaka svake godine imali mogucnost da naprave paradu na nekoj najbitnijoj ulici u beogradu bez da ih neko maltretira, to bi bio veliki znak za sve muslimane u srbiji da se njihova forma zivota respektira.

Mislim da sam ti sad prenjeo paralele tih manjina.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

80

Utorak, 01. Juni 2004

Meni kao muslimanu ne bi bila potrebna parada da bih bio zadovoljan pravima koje imam. Ako je meni kao muslimanu dozvoljeno da idem normalno u dzamiju i da ispovedam svoju veru onda mi nikakva parada ili nesto slicne ne bi trebalo.
E vidis, swissboy, tebi isto tako niko ne brani da u svojoj kuci i svojoj sobi radis ono sto tebi odgovara, ali ne vidim razlog zasto bi ti za to trebala publika? Meni kao muslimanu je dovoljno to sto ja verujem u islam da bih znao da je to u sta verujem nije lose. Zato ne razumem zasto tebi mora da kaze neko drugi da to sto ti radis nije lose.

P.S. Da li tebi roditelji znaju da si peder i kako reaguju na to? Naravno, pitanje je krajnje licne prirode i ako ne zelis nemoj odgovoriti. Ali me zanima kako reaguju na tako nesto ljudi koji su rodjeni u Pazaru i vecinu svog zivota su verovatno proveli u Pazaru.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks