Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško
  • »rifche_golup« je autor ove teme

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 21. Mart 2005

Hor DJULISTAN

Vec su prilicno poznati po carsiji,pokazali su koliko vrijede, koliko mogu i zbog chega su osnovani ... Hor Djulistan je odrzao dobrotvorni koncert u koncertnoj dvorani Doma Kultulre... Snimaka ima, pitanje je da li ce Administrator dozvoliti ili sam uploadovati snimke sa koncerta ...
InseAllah cu donijeti intervju u pisanoj formi i postovati ga ... kako bi smo MI bili u stanju upoznati se s' radom i ciljevima ovog nasheg carshijskog bisera ...
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

2

Utorak, 22. Mart 2005

Cuo sam da su skoro imali koncert u Skoplju i da su odusevili publiku.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

3

Utorak, 22. Mart 2005

Ja mislim da su odlicni,gledao sam Bajramski nastup u koncertnoj dvorani,bili su zaista fenomenalni.
Ali,mislim da bi morali da dobiju neku dvoranu za probe(mislim da im to nedostaje)kako bi sve to podigli na veci nivo.
Takodje,mislim da bi trebali i da imaju nekoliko tzv.'rezervnih'clanova,u slucaju da neko od prve postave bude sprecen za nastup(mnogi su studenti,pa ako im obaveze ne dozvoljavaju).i naravno,da im se pomogne od strane i privatnika i opstinskih organa.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 27. Mart 2005

"DJULISTAN" ZA JUKOVICHA

NOVI PAZAR (Sanapress) - Na humanitarnom koncertu hora "Djulistan" u novopazarskom Domu kulture prikupljeno je 70.500 dinara, izjavio je menadzer hora Adnan Ahmetovich.

Ova sredstva su prosledjena Chamilu Jukovichu koji je tessko povredjen u vatrenom obraccunu pristalica SDA Sandzaka i Sandzaccke demokratske partije, u naselju Parice, tokom kampanje za lokalne izbore u septembru.

Chamil Jukovich se lecci u Novopazarskoj banji.

Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

5

Utorak, 29. Mart 2005

Citirano

Orginalno od ed
Cuo sam da su skoro imali koncert u Skoplju i da su odusevili publiku.

Bili su,i jako mi je zao sto ih nisam gledao.Javi mi jedna prijateljica iz N.Pazara.Hari(annonimus) u Skoplje vam dolazi nas hor-DJULISTAN idi gledaj to obavezno.Ali na moju zalost tad sam bio u Bugarskoj.Par nekih x osoba mi se pohvalilo da je bilo Fenomenalno sto nisam ni posumnjao.Pa mi nista drugo ne preostaje vec da cekam drugu priliku da ih vidim i poslusam.
" Bilen alemlere rahmettir "

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 28. April 2005

Molio bih nekog ko zna da mi odgovori da li je Djulistan snimio svoj CD. Ako jeste gdje ga u Pazaru mogu kupiti ?

P.S. Da bi ispostovali pravila foruma tj. da nebi bilo reklamiranja (kioska, prodavnica itd.) molim nekog da mi odgovori privatnom porukom.
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

7

Petak, 20. Maj 2005

Nije valjda da niko ne zna da mi kaze ??? o|
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

8

Petak, 20. Maj 2005

Tutinac, hor Djulistan jeste izdao svoj CD. ( mislim da je izdavac bio MEsihat, ili El - Kelimeh, nisam bas sigurna).
Potraži ga u Ref-ref knjižari ( do Arap-džamije u NP).
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

9

Subota, 08. Oktobar 2005

Mislim da sam josh jednom zakasnila, ali...
Tutinac, ukoliko nisi pronashao CD (a imao si cela 4 meseca da ga kupish do mog odgovora), mozesh ga naci u kioscima kao shto su "Index 5" i sl. Do nedavno je radio kiosk u ulici Stevana Nemanja gde je imalo diskova "Djulistana", ali je kiosk nekoliko dana zatvoren.
Ukoliko ne pronadjesh CD a josh uvek ga nisi kupio, javi mi se putem PM, uputicu te kod nekoga... :)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

meryma

Učenik

(10)

• »meryma« je žensko

Datum registracije: 24.01.2005

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 20. Oktobar 2005

Izgleda da se hor Djulistan "aktivira" samo kad je mesec Ramazan...Evo juce cujem ponovo se dogovaraju oko probe, kontam da ce i ove,kao i prosle godine nastupati druge ili trece veceri Bajrama.
Posto sam ih prosle godine posecivala na probama(sasvim slucajno), ucinilo mi se kao da neki ovaj hor koriste kao mesto gde mogu da promovishu sami sebe.Ovim ne ulazim u njihove pevacke spospbnosti, samo kazem da me malo nerviranje to njihovo isticanje, posebno pojedinaca,i stavljanje iznad onoga zbog cega su u horu.Evo nek me ispravi Stin_lady ako gresim...Kkao god pozdrav mojim Krsickama iz hora :D Ma, i ostalima....
Zivotna shansa je poput shibice-samo se jednom moze iskoristiti.Pa ti gledaj kako ces da zapalish....

• »Stari_Gradjanin« je muško

Datum registracije: 04.11.2005

• Poruku poslati

11

Petak, 04. Novembar 2005

...

Djulistanci ponovo na okupu
Annonimuse... Kume moj ja mislim da ces znati ko sam imas sada sansu u nedelji da odgledas koncert jer djulistan gostuje u Skoplju koliko sam ja obavesten i koliko sam nacuo.. o tome Zato Hax eto prilike:) Vidis kako tvoj kum misli na tebe:)
Crna Mala POvisoka Devojka

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

12

Petak, 04. Novembar 2005

Nastup u Skoplju

Tako je, Stari Gradjanine!

U nedelju, 6. novembra 2005. godine, hor "Djulistan" ce, sa svim muzicharima i horistima, po drugi put nastupiti u Skoplju.

Program pochinje u 19 chasova, a hor ce imati nastup negde oko 20 h.

Nadamo se da ce im ovaj nastup biti josh bolji od prethodnog, s obzirom na to da ce u nedelju nastupiti u teatru koji prima dvostruko vishe posetilaca nego sala u kojoj su pre nekoliko meseci nastupili.

Nazalost, ne znam koji teatar je u pitanju, ali ce Skopljanci to verovatno znati.

Pozelimo im srecu i ovog puta!

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

meryma

Učenik

(10)

• »meryma« je žensko

Datum registracije: 24.01.2005

• Poruku poslati

13

Petak, 04. Novembar 2005

Djulistan je 09. u Skoplju.Ako im bude ko prosli put kako su mi isprichali, bice odlichno.U Pazaru sledeci nastup je za Kurban Bajram.Tashke,ja se nadam da ces doc da gledamo;)
Zivotna shansa je poput shibice-samo se jednom moze iskoristiti.Pa ti gledaj kako ces da zapalish....

• »Stari_Gradjanin« je muško

Datum registracije: 04.11.2005

• Poruku poslati

14

Petak, 04. Novembar 2005

...

Sting Stvarno odusevljavas me strah me da se ne zaljubim u tebe:P heheh Ovaj bas me zanima kako si tako informisana dobro:)
Ovaj stvarno da pozelimo im srecu...
Djulistanci srecno...
Crna Mala POvisoka Devojka

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

15

Petak, 04. Novembar 2005

Hehhe

Eh, dechko, dechko... ;-) I treba da te je strah! :D

Dobro ti znash zbog chega sam ja tako informisana. ;-)

By the way, zelim da ponovim da ce "Djulistan" nastupiti u Skoplju 6. novembra (a ne devetog...).

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

16

Petak, 04. Novembar 2005

Hej huchmuljilah! Sta je ovo ode? Nekaka ljubav preko WiFi, il sta? :D

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

17

Utorak, 08. Novembar 2005

Nastup hora "Djulistan" u Skoplju

Iz razgovora sa nekoliko chlanova hora moglo se zakljuchiti sledece:

Nastupili su oko 20 h u teatru "Centar" u Skoplju. Sala je bila prepuna, ali, ono shto je posebno iznenadilo chlanove jeste prisustvo nekoliko Novopazaraca. :)

Publika je bila odlichna, prijem josh bolji.

Nezvanichno, najavljen je projekat koji bi ukljuchio "Djulistan" i nekoliko imena svetski poznatih kad su u pitanju ilahije i sevdah. No, nishta josh nije dogovoreno, a i rano je za to, s obzirom da se projekat planira za prolece 2006.

Nakon koncerta, shetnje i zajedniche vechere organizatora i uchesnika, "Djulistan" se vratio u Novi Pazar.

Ono shto su zeleli da bude objavljeno jeste posebna zahvalnost svim organizatorima koncerta, a posebno Emini, Cazimu i Muju, koji su uchinili da sve to, po drugi put, bude na zavidnom nivou!

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

18

Cestitke za Djulistan. Dobro rade posao. A kad bi dobili jos jedno tenor pojacanje bili bi jos bolji... ;)
Sit Hungry Doesn't Believe

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

19

I ja se pridruzujem cestitkama horu djulistan, imao sam priliku da poslusam CD Sandzackih ilahija.

Nadam se da cemo uskoro imati prilike da ovaj hor poslusamo i u Njemackoj.
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

20

Citirano

Orginalno od Sting Lady
Eh, dechko, dechko... ;-) I treba da te je strah! :D

Dobro ti znash zbog chega sam ja tako informisana. ;-)

By the way, zelim da ponovim da ce "Djulistan" nastupiti u Skoplju 6. novembra (a ne devetog...).

Rekli ste na vreme X( Dok covek sazna gde nastupaju oni se vec vratili i Pazar :(

Ali nejse docice oni nama ponovo i mozda budemo ranije informirani :D
" Bilen alemlere rahmettir "

Social bookmarks