Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

61

Petak, 07. Mart 2008

Baš danas sretoh jednog prijatelja koji je uključen u rad tog novoosnovanog hora. Pošto nisam bio upoznat sa aktivnostima i drugim stvarima u vezi tog hora, on mi ispriča da su sakupili solidan broj ženskih i muških članova i da će uskoro imati javni nastup.

U svakom slučaju, nek je hairli i njima i Đulistanu, što više horova to smo bogatiji.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

62

Petak, 07. Mart 2008

Citirano

Orginalno od Junus
Baš danas sretoh jednog prijatelja koji je uključen u rad tog novoosnovanog hora. Pošto nisam bio upoznat sa aktivnostima i drugim stvarima u vezi tog hora, on mi ispriča da su sakupili solidan broj ženskih i muških članova i da će uskoro imati javni nastup.

Nisu se oni tek "onako" okupili kako bi napravili jos jedan hor a sve u cilju da budemo kulturno sto bogatiji,vec je hor Djulistan odbio"poslusnost"faraonu ,pa je doticni po dobrom,uvezbanom receptu pronasao medju njima one koji ce za nesto para i boljih uslova da mu pevaju na uvce,i igraju po njegovim notama,kao i svakom diktatoru.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

63

Utorak, 11. Mart 2008

Uh, koliko ja razumijem vas sto ovdje pisete, nije vec postojeci hor Djulistan dobio status opstinskog hora, vec je Opstina oformila novi hor u koji su presli nekoliko clanova iz postojeceg hora Djulistan. Pa finooo...
Lijepo je kad imas konkurenciju, zar ne?!
Samo cisto sumnjam da ce novooformljeni hor postici za kratko vrijeme sve ono sto je hor Djulistan uspio.

Imali smo jedan univerzitet pa dobismo i opstinski, imali smo jednu islamsku zajednicu pa dobismo i opstinsku, imali smo jedan hor pa dobismo i opstinski...sta je sledece?!
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

SoSS

Učenik

(10)

Datum registracije: 02.07.2004

• Poruku poslati

64

Utorak, 11. Mart 2008

Citirano

Orginalno od iMan-a
Imali smo jedan univerzitet pa dobismo i opstinski, imali smo jednu islamsku zajednicu pa dobismo i opstinsku, imali smo jedan hor pa dobismo i opstinski...sta je sledece?!

Jos jedan predsjednik opstine insAllah! :]
U SoSS-u smo...

• »diskutant08« je muško

Datum registracije: 26.02.2008

• Poruku poslati

65

Utorak, 11. Mart 2008

Sta hvali "opstinskom" univerzitetu?To je drzavni univerzitet koji je planiran i zapocet da se radi jos za vrijeme Licine(bivseg predsednika opstine) i hvala Bogu sada funkcionise!
Sto se tice horova sta da se radi kad hoce da uce ilahije,merak him :)

A sto se tice IZ e to je vec za mene mnogo komplikovano...
Ovaj potpis je gramaticki ispravan i orginalan.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

66

Utorak, 11. Mart 2008

U te kerefeke oko kojekakvih ideologija i odanosti koje-kome-i-koje-čemu mi ne pada na pamet da vam se miješam, ni na ovu temu a ni na druge, ali iskreno rečeno, Imana, ne znam da l si svjesna da ti ovaj komentar vezan za univerzitet zvuči kao nešto između tupavo-ograničenog i blago pokvarenog, što iskreno smatram da ti nije bila namjera. Ono što zvuči tako, čvrsto računam da je samo djetinjasta, crno-crveno-bijela neka fora.
Nije loše otić ponekad na utakmicu, čisto da se insan po malo ispuca. Ja ne znam po nekad ljudi zaista koji vam je trip. Sad tuda zvučim ko neki Bože me oprosti hipik, vodite ljubav a ne rat i te priče.

Đulistanu svaka čast na svemu do sad učinjenom, a taj drugi hor mi nije poznat pa ne mogu ništa ni da kažem.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

• »diskutant08« je muško

Datum registracije: 26.02.2008

• Poruku poslati

67

Utorak, 11. Mart 2008

Citirano

Orginalno od zuti cvijet
Ja ne znam po nekad ljudi zaista koji vam je trip. Sad tuda zvučim ko neki Bože me oprosti hipik, vodite ljubav a ne rat i te priče.

(o) (o) (o)
Ovaj potpis je gramaticki ispravan i orginalan.

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

• Poruku poslati

68

Srijeda, 12. Mart 2008

Koliko je hor Djulistan do sada izdao Cd-ova?
Znam za onaj jedan na kom su ilahije O suze moje, Nad Sandzakom i td., ali sam cula i jednu koju izvodi ELVIR BOGUĆANIN-La ilahe illallah. Na kom je ona Cd-u?
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

• »Eastyzah« je muško

Datum registracije: 29.06.2005

• Poruku poslati

69

Utorak, 18. Mart 2008

Citirano

Orginalno od iMan-a
Koliko je hor Djulistan do sada izdao Cd-ova?
Znam za onaj jedan na kom su ilahije O suze moje, Nad Sandzakom i td., ali sam cula i jednu koju izvodi ELVIR BOGUĆANIN-La ilahe illallah. Na kom je ona Cd-u?

Sve su to ilahije hora Djulistan.
Hor je izdao do sada jedan CD "Sandzacke ilahije" a drugi se trenutno snima. Tokom leta se ocekuje njegov izlazak.

Najavnu ilahiju za novi album "Dova za Sandzak" izvodi Ilhan Celovic i moze se downloadovati na forumu.

http://forum.novipazar.org/portal_databa…=show_cat&cid=3

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

70

Utorak, 18. Mart 2008

Stvarno lijepa ova ilahija. Evo nadjoh je tragom gore navedenih linkova. Aferim za Djulistan!!! (o)
Sit Hungry Doesn't Believe

• »Eastyzah« je muško

• Poruku poslati

71

Četvrtak, 03. April 2008

And U, dobar start cini mi se. :)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

72

Četvrtak, 03. April 2008

Citirano

Orginalno od Eastyzah
And U, dobar start cini mi se. :)

Bio si pre nekoliko na NTV HAYAT......lep govor (o) (o) (o)

A sto se tice Ilahije..........MashAllah

P.S

Keep up the good work ;)
" Bilen alemlere rahmettir "

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

73

Ponedjeljak, 14. April 2008

Sahi mi se svidja ova ilahija. Masallah! Nadam se da cu nabaviti i ostale njihove ilahije.
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

• »Eastyzah« je muško

• Poruku poslati

74

Petak, 11. Juli 2008

Hor Djulistan ce u subotu uzeti ucesca na svecanosti koju organizuje Mesihat Islamske zajednice u Srbiji.
Povod su uspesno okoncani izbori unutar zajednice a manifestacija pocinje u 18:30 h u dvoristu Mesihata.

Svi zainteresovani su dobrodosli!

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

75

Petak, 11. Juli 2008

valja,valja...dolazim...ima jedna sa carobnim glasom...inace ne bih ja... :O selam i nek je po hairu
NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

• Poruku poslati

76

Petak, 11. Juli 2008

Je li u prodaji novi Cd hora Djulistaan?

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

77

Ponedjeljak, 14. Juli 2008

Da politicari nisu bili na skupu i ja bih bio tamo...ovako...danas sam na televiziji jedinstvo pogledao snimak njihovog nastupa od prosle subote...S obzirom na to da nije bio pravi koncert,"odradili"su veoma profesionalno i iskusno..odabrana ekipa,po dobro utabanim stazama uvijek se krece stabilno i sredinom...svaka cast za hor djulistan..oni su stvarno redak primer ocuvanja onoga sto svi sa ovih prostora imamo ugradjeno u vidu genetskog koda,barem kad je spoj imana i tradicionalne muzike u pitanju...trebali bi se spojiti sa gradskim horom,koji takodje ima odlicne interpretatore ilahija i kasida i napraviti nesto sto nijedan grad,odavde pa do sarajeva nema...pa neka se zovu bilo kako...to je najmanje bitno...aferim i selam!!!

Maputo

Učenik

(10)

• »Maputo« je muško

Datum registracije: 13.11.2006

• Poruku poslati

78

Utorak, 15. Juli 2008

Zar oni nisu donedavno bili jedan hor? Mislim taj gradski i Djulistan?

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

79

Utorak, 15. Juli 2008

NEBITNO JE JESU LI BILI ZAJEDNO ILI NE...treba da se skoncentreise kvalitet...na bilo kakav nacin..bolje je za njih same,za nas gledaoce,za grad,region....za sve ;)

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

80

Utorak, 15. Juli 2008

Baš mi je žao što nisam bila u mogućnosti da pratim taj nastup, ali u svakom slučaju sve čestitke Đulistanu :)
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Social bookmarks