Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško
  • »SuddenDeath« je autor ove teme

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 08. Januar 2007

HTML, XML, SWF, ASPX, PHP itd.

Postoji li neka "online shkola" za pravljenje website-ova u html, xml,swf, aspx...i posebno php kodu? Stvarno bih zeleo da naucim bilo koji. Admin?
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

Maputo

Učenik

(10)

• »Maputo« je muško

Datum registracije: 13.11.2006

• Poruku poslati

3

Srijeda, 10. Januar 2007

<b>
Ako nemas predznanja u programiranju, pogotovo objektnom, ne znam koliko ce ti znaciti i koliko ces moci da razumes ako odmah pocnes sa PHP tutorijalima... Moj ti je savet, da se prvo upoznas sa HTML-om. On je relativno lak. Mozes naci neke tutorijale, ima ih puno. I obavezno da proucis FrontPage ili DreamWeaver - oni automatski generishu HTML kod (mislim da je DreamWeaver bolji, jer generishe cistiji kod od FrontPagea)... A da se potom, postepeno, prebacujes na script jezike (JavaScript) i onda na PHP...

Srecno ;) ...
</b>

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

Lokacija: http://www.ph-code.com, Tre&amp;#263;i kamen od Sunca

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 04. Novembar 2007

www.w3schools.com
Na ovom sajtu imas neke tutorijale. Maputo je upravu. Dao ti je dobre smernice. Ako nemas iskustva sa HTML-om (ako imas izvini :)), onda prvo savladaj HTML, zatim predji na CSS (brzo ces se upoznat sa osnovnim konceptima koji ce ti trebat u radu), zatim na neki klijent skript jezik (srdacno preporucujem JavaScript), pa tek onda na server scripting jezik. Ovde preporucujem PHP, zbog udobnosti pri plasiranju stranica (oslobodjen troskova), a ne smees preskociti ni ASP.net.

Radio sam kurs za svoj fakultet koji sada pohadjaju studenti trece godine. U njemu je obradjen HTML,CSS,JavaScript i to bas tim redom. Ako si zainteresovan mogu ti poslati materijale sa kursa posto je zabranjen pristup ljudima koji ne studiraju FON i nemaju odgovarajuce naloge.

Jos jedan savet. Ako ces se ozbiljno baviti WEB razvojem preporucujem da kupis knjige. Na sajmu knjiga ti je ove godine PHP4 knjiga u izdanju CET-a kostala 600 dinara. To ti je dva uzlaska u carsiju :).

Pozdrav.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

5

Moja preporuka je JSP, a za vece web aplikacije Struts.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

• »UnknownPlayer« je muško

Datum registracije: 15.09.2007

• Poruku poslati

6

http://www.tutoriali.org/ - Na nasem jeziku...

Social bookmarks