Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško
  • »hadzied« je autor ove teme

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

1

Subota, 21. Juni 2003

HUMANITARNA ODRINACIJA U NOVOM PAZARU

Pozdrav za sve članove ovog foruma, naročito pozdrav za sve članove foruma koji imaju dodirnih tačaka sa zdravstvim i zdravstvenom profesijom, normalno i za one koji nemaju nikakvih dodirnih tačaka sa medicinom.
Rešio sam posle dosta razmišljanja i konsultacija, da otvorim novu temu u forumu ZDRAVLJA, koja se odnosi na postojanje i funkcionisanje HUMANITARNE ORDINACIJE U NOVOM PAZARU, koja već skoro dve godine kontinuirano radi pod pokroviteljestvom UDRUŽENJA LJEKARA SANDŽAKA.
Razmišljao sam da li da ovoj temi dam ime, Da li znate da u Novom Pazaru uopšte postoji ordinacija ovakvog tipa, ali sam odustao, već ću ja u narednom postu dati jedau kratku, tako da kažem ličnu kartu ove ordinacije, te očekujem od svih učesnika na forumu da daju svoje viđenje ovakvog vida pomoći stanovništvu, naročito u ovim vremenima, kada je sve više siromaštva i besparice i kada je za jednu porodicu puno da izdvoiji za kutiju leka dvadesetak ili više eura.
Očekujem da se članovi izjasne o ovoj akciji u kojoj nesebično učestvuje veliki broj lekara iz Novog Pazara, normalno na bazi volonterskog rada, i da u sklopu svoga viđenja ove humanitarne odrdinacije, daju svoj predlog konkretnihmera u cilju poboljšanja njenog rada i opstanka u budućnosti.
Ne bih da me neko pogrešno shvati, ali ova prilika bi mogla biti i svojevrstan vid akcije pomoći daljem radu i postojanju ordinacioje za sve i za svakog, bez obzira na veru, naciju, godine i normalno na vrstu zdravstvenih usluga koje ovakva ordinacija može pružiti, obzirom da u njoj ordinirajulekari iz više od deset specijalističkih oblasti.
Uz drugarski pozdrav, Hadzied

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

2

Subota, 21. Juni 2003

02.11.2001. godine u našem gradu, pod pokroviteljstvom Udruženja ljekara Sandžaka, počela je sa radom HUMANITARNA ORDINACIJA SA APOTEKOM, koja pruža građanima i to siromašnima, socijalno ugroženiam, studentima, đacima, izbeglicama, i drugima, zdravstvene usluge tipa specijalističkih lekarskih pregleda, saveta, davanja injekcione terapije, infuzione terapije, tabletarne terapije, merenja krvnog pritiska i drugih zdravstvenih usluga, bez ikakve novčane niti bilo kakve druge nadoknade.
U radu ordinacije učestvuje trenutno oko 17 lekara od toga 14 specijalista razliitih profila, tri lekara na specjalizaciji, uz pomoć srednjeg medicinskog osoblja, koje čine tri medicinske sestre.
Od početka rada ove ordinacije, besolatno je pregledano oko 920 pacijenata, sa teritorije Novog Pazara oko 720 pacijenata i to oko 600 Bošnjaka i oko 120 Srba, oko 126 izbeglicai to Bošnjaka oko 54, Srba 9, Albanaca 54, Turaka 9, oko 74 učenika svih nacionalnosti.
U gore navedenom periodu, podeljeno je besplatno oko 1550 kutija tabletarnih lekova, koji se većinom nalaze na pozitivnoj listi (što znači da se ne mogu podići na recept u državni apotekama), a pri pregledima je ordinirano i dato oko 325 ampuliranih lekova.
Pored ovog vida aktivnosti organizator ove ordinacije ULS, ima još vidova aktivnosti, ali one nisu predmet ove teme, zato ih neću ni navoditi.
Eto, ukratko sam izneo podatke o radu humanitarne ordinacije u Novom Pazaru, a sada je na vama da date reči podrške i predloge nekihmera kako bi mi, ako tako mislite mogli da pomognemo u daljem radu ove ordinacije.
Pozdrav

3

Nedjelja, 22. Juni 2003

...

Srdacan pozdrav za tebe hadzied ,
Ja sam od onih koji su tek citajuci ovaj tvoj prilog saznali da u Novom Pazaru postoji jedna ovakva „Humanitarna ordinacija“. Prijatno sam iznenadjena. Podaci koje si naveo su svakako vredni pohvale. Jako mi je drago da su nasi lekari voljni i spremni da , cisto iz humanosti , pomognu svima onima koji njihovu pomoc trebaju, bez obzira na naciju, godine, poreklo… Trenutno ih je 17, a ja sam sigurna da ce ih biti jos vise.

Upucujem reci hvale svima onima koji su ucestvovali i na bilo koji nacin doprineli pokretanju ovog projekta; reci postovanja i podrske onima koji svojim delima cine da „Humantarna ordinacija u NP“ i dalje uspesno radi i opstaje.( uskoro ce biti dve godine njenog postojanja )

Veliki pozdrav
pink
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

4

Ponedjeljak, 23. Juni 2003

Svaki vid ukazivanja i pozivanja na humanitarnu delatnost izaziva kod mene divljenje, i prema onim koji tu delatnost obavljaju, i prema onim koji se tom humanitarnom radu priključuju na ovakav način, dakle širenjem vesti o tome. Ovo što je gospodin Hadzied izneo ovde i jeste za divljenje, i pokazuje da "još nije sve trulo u državi Danskoj", odnosno da još ima merhameta među sandžačkim lekarima.
No pitam se, kako ovakav jedan vid humanitarne aktivnosti uopšte opstaje, tj. ne vidim načina da on može funkcionisati bez adekvatne donatorske podrške, pa mislim da bi trebalo pomenuti i one koji su svojim materijalnim sredstvima, tj. svojim merhametom omogućili ovoj organizaciji da ispolji svoj merhametluk. Iskrno se nadam da je takvih donatora puno, i da će ih u budućnosti biti i još više...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

5

Ponedjeljak, 23. Juni 2003

Evo i ja bih dao komentar na ovu temu! Sto rece sans ovakve stvari mogu samo pozitivno uticati na psihu ljudi i stvaranje jedne sredine, u kojoj ce ljudski zivot i dostojanstvo biti iznad i ispred svega ovozemaljskog! To su ideali koje treba gajiti i razvijati, a ova ordinacija na najbolji moguci nacin oslikava duh naseg grada i dobrodushnih ljudi kojih je uvijek bilo u Novom Pazaru! Posebno mi je drago sto se to tiche moje buduce (ako Bog da) profesije i ja se nadam da cu i sam dati neki doprinos svemu tome!

Selam i pozdrav za sve dobronamerne ljude sa ovog Foruma a posebno za tebe HADZIED i postovanje sto si se setio ove teme
Sit Hungry Doesn't Believe

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 03. August 2003

Pozdrav za sve prijatelje foruma...

Evo večeras u susret prvom zvaničnom okupljanju forumaša, rekoh da obavestim cenjene članove foruma, da je ova naša mini akcija prikupljanja pomoći u radu Humanitarne ordinacije Udruženja lekara urodila plodom...

Iskoristio bih priliku da se ovim putem javno zahvalim svim onim članovima, koji su aktivno uzeli učešća u ovoj mini akciji i iskoristio priliku da pozovem i druge da se priključe...

Pozdrav

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

7

[SIZE=4] PRIKUPLJENE DONACIJE ZA HUMANITARNU ORDINACIJU UDRUŽENJA LEKARA SANDŽAKA

1. SREDSTVA ZA KUPOVINU TROKANALNOG EKG APARATA

2. ŽIVIN APARAT ZA MERENJE PRITISKA, NEMAČKE PROIZVODNJE

3. OTOSKOP

4. STETOSKOP

5. VEĆA KOLIČINA LEKOVA

6. VEĆA KOLIČINA SANITETSKOG MATERIJALA

U RAZGOVORU SA DONATORIMA, INAČE ČLANOVIMA FORUMA, DONEO SAM ODLUKU DA DONATORE NE IMENUJEM, ALI JOŠ JEDNOM KORISTIM PRILIKU DA IM SE ZAHVALIM...

POZDRAV
[/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

8

Neka sve vas koji ste dali svoj doprinos da ova ordinacija zazivi i da bude opremljena dragi Bog obilato nagradi.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

9

Insallah da ova akcija ne bude jednokratna nego da zazivi u vecim merama
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

10

Ponedjeljak, 08. Decembar 2003

Hvala Allahu sto ima tako dobrih i velikodusnih ljudi pa se sete da nesto rade i bez novcane nadoknade,a ima li vece nagrade od one koju nam Allah podari?!
Ja bih samo da kazem da je ovo apsolutno uspesno udruzenje i ja sam njihov stipendista vec par godina.Nadam se da cu i ja jednog dana biti u mogucnosti da nekom i materijalno pomognem a ako ne to, bar lepim osmehom i blagom recju uvek mogu pomoci.Hvala Vam,neka Vas Allah nagradi i na ovom i onom svetu.
Pazi koju igru igras.

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

11

Ponedjeljak, 08. Decembar 2003

Neka im Allah dz. sh. podari nafaku, i da im pomogne da sve zeljene ciljeve uskoro ostvare. Bilo je i vreme da se kod nas osnuje tako nesto.
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

12

Petak, 18. Maj 2007

Ljudi ima li sta novoga u ovoj humanitarnoj ordinaciji.

Doktore kazi nam sta sta se tamo radi da znamo a i vakat je za jos neku akciju ona prva bi jednokratana izgleda. Daj da se ponovo sta uradi.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

13

Ponedjeljak, 29. Septembar 2008

Naiđoh na ovu zaboravljenu temu te samo želim reći da Humanitarna ordinacija i dalje postoji, i da se u njoj i dalje vrči besplatan pregled socijalno ugroženih lica ili lica koja iz bilo kog razloga ne koriste svoje pravo zdravstvene zaštite.

Pregledi se obavljaju petkom u intervalu od 14-16h.

Molio bih sve članove Foruma da ukoliko znaju nekog kome je potrebna medicinska pomoć ili neki lekovi a pripadaju nekoj od socijalno ugroženih grupa, da ih upute na ovu ordinaciju. Takođe, zamolio bih sve koji kod kuće poseduju lekove koji ima nisu potrebni a kojima još uvijek nije istekao rok važenja da iste donesu u ordinaciju UL Šabana Koče (preko puta Kaljdžijske džamije).
Sit Hungry Doesn't Believe

Social bookmarks