Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• »HaNuMa_78« je autor ove teme

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 23. August 2009

I.C.C. Behar - Islamsko Kulturno Drustvo Grand Rapids

Sa ponosom vam predstavljam nas dzemat u Grand Rapids-u, Michigan. Ako Bog da ce uskoro i ljudi van granica Amerika imati mogucnost da nedjeljom slusaju nas radio.

Mi takodjer gradimo nasu lijepu Behar dzamiju!!!

Za zainteresovane, pogledajte nasu stranicu - www.iccbehar.com.

Donacije su naravno u ime Allaha subhanehu ve te'ala kod naseg imama Ediba Makica dobrodosle.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

2

Utorak, 25. August 2009

Kandilji na nasoj Behar dzamiji. Mi smo ponosni!

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 27. August 2009

Hanuma, sta se faljis ako ste napravili dzamiju u Michigenu? :D

I mi ovde u severnom New Jersey-u sad pravimo dzamiju i imamo dzemat. Dobili smo imama iz Makedonije (iz Ohrida), a bio je imam u Olovu. Dobar imam... A braca Turci nam pomazu da kupimo i napravimo dzamiju... (o)

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 27. August 2009

Ja ne bih onda bila Pazarka kad se ne bih faljila. :D Posalji mi par informacija o tom vasem dzematu, nije mi poznat. Nas je imam isto super, iz Sjenice porijeklom.

Neka vam je sa hairom izgradnja dzamije. Mi primamo vakife i iz drugih drzava, pa bujrum. :D

eda

Učenik

(10)

• »eda« je zabranjen

Datum registracije: 21.02.2008

• Poruku poslati

5

Nedjelja, 30. August 2009

Citirano

Orginalno od HaNuMa_78

Donacije su naravno u ime Allaha subhanehu ve te'ala kod naseg imama Ediba Makica dobrodosle.

Da vas Allah insAllah nagradi za sve sto ste ulozili u ovoj dzamiji. Ako imate neki direktan bankarski racun, voleo bih kad bi mogla to ovde da napises. Ramazan je za takvo nesto prava prilika a ja nameravam dati svoj deo.

A evo i moje dzamije, od mene se vazi, hanumo - slobodno kopirajte ;) Samo vi .... ako vam se nesto dopada, integrisite kod vas neki detalj iz ove dzamije :) Naravno ako je to moguce . Vidim nedostaje vam munara jos- evo zato jedne mustre ;)
eda je dodao/la ovu sliku:
  • dzamija.JPG

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

6

Utorak, 01. Septembar 2009

MasAllah lijepe dzamije! Gdje se nalazi? Bilo bi lijepo da se u ovom mubarek mjesecu svako ucini neko dobro dijelo. Ja cu se kod naseg imama raspitat za ziro racun. Hvala unaprijed. :]

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

7

Subota, 05. Septembar 2009

Treba da ste ponosni Hanuma,
Masalla,aferim vam bilo,i neka vam je hajirli.
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

8

Nedjelja, 06. Septembar 2009

Citirano

Posalji mi par informacija o tom vasem dzematu, nije mi poznat. Nas je imam isto super, iz Sjenice porijeklom

Nazalost, trenutno nemam nikakvih konkretnih informacija jer jos ugovori traju o kupovini ovog objekta za dzamiju. Trenutno se formira odbor. A ja sam uzeo jednosmernu kartu za Evropu, napustio sam New Jersey prije nekoliko dana i ne planiram da se vracam u Ameriku. Zbog toga i ne znam sta ce biti s ovim dzematom, ali molim Allaha da se ovaj objekat za dzamiju sto prije kupi i formira dzemat za mnoge nase Bosnjake muslimane u severnom Jersey-u.

eda

Učenik

(10)

• »eda« je zabranjen

• Poruku poslati

9

Nedjelja, 06. Septembar 2009

Citirano

Orginalno od HaNuMa_78
MasAllah lijepe dzamije! Gdje se nalazi? Bilo bi lijepo da se u ovom mubarek mjesecu svako ucini neko dobro dijelo. Ja cu se kod naseg imama raspitat za ziro racun. Hvala unaprijed. :]

Citirajuci te zelim da te podsetim na obecaje ;)
Sto se tice slike koje sam ja poslao - ta prelepa dzamija se nalazi u Qataru tj. u Dohi.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

10

Utorak, 08. Septembar 2009

Kritika je sasvim opravdana eda, nisam imala mogucnosti da saznam ranije. Halali ako mozes.

DONACIJE ZA BEHAR DŽAMIJU
Pošaljite money order ili chek na adresu:

ICC Behar
P.O. Box 120171
Grand Rapids,MI 49528

Pošaljite direktni depozit na sljedeći bankovni račun:
Lake Michigen Credit Union Bank
Account # 102008093334
The Routing and Transit Number # 272480678
S napomenom - Pay to the order: ICC Behar

ICC "Behar"
P.O.Box 120171
Grand Rapids,MI 49528
E-mail: iccbehar@hotmail.com

Da bi se uvjerili u cestitost nase islamske zajednice, posjetite nas sajt i po zelji kontaktirajte nas odbor.

Unaprijed zahvalan dzemat Behar! :]

Ovom prilikom pozivam sve koji zele dati zekat.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

11

Utorak, 15. Septembar 2009

Imali smo tu cast da hafiz Halil Mehtic bude gost u nasoj radio emisiji i podijeli sa nama njegovo znanje i iskustvo.

Nas radio Behar ce uskoro biti online.

eda

Učenik

(10)

• »eda« je zabranjen

• Poruku poslati

12

Subota, 19. Septembar 2009

Citirano

Orginalno od HaNuMa_78

DONACIJE ZA BEHAR DŽAMIJU
Pošaljite money order ili chek na adresu:

ICC Behar
P.O. Box 120171
Grand Rapids,MI 49528

Pošaljite direktni depozit na sljedeći bankovni račun:
Lake Michigen Credit Union Bank
Account # 102008093334
The Routing and Transit Number # 272480678
S napomenom - Pay to the order: ICC Behar

Unaprijed zahvalan dzemat Behar! :]

Ovom prilikom pozivam sve koji zele dati zekat.

Da te Allah dz. nagradi na promovisanju dobrog, insAllah. I ako smem da te jos jednom zamolim za mali tvoj trud. Ovaj racu koji si napisala vazi verovatno za nacionalni transfer, da bi neko internacionalno mogao ucestvovati potrebno je imati IBAN- tako su meni u Western Union rekli, odbivsi me zbog nepotpunosti podataka.
Zelim vam svako dobro. Ah da i insAllah da i na radiju budete uspesni.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

13

Srijeda, 23. Septembar 2009

Dugo je trajalo, al sam se snasla. Rekose mi da oni nemaju IBAN broj i da moze da se uzme routing number. Zao mi je sto nisi mogao da sve to zavrsis u Ramazanu, no nikada nije kasno. Tehnicki razlozi su sprijecili, Allah dz.s. oprasta!

Nadam se da sam pomogla i da ces mi halalit sto sam kasnila sa odgovorom.

Unaprijed zahvalna ja i dzemat Behar.

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

14

Petak, 09. Oktobar 2009

Hanuma_78, evo nekih informacija o nasem dzematu...

http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=35434

Bošnjačko-američki komunuti centar Clifton (New Jersey): Još jedno uspješno donatorsko veče:
BOŠNJACI ZA DŽAMIJU U CLIFTONU SAKUPILI 254,062 DOLLARA
Autor: Bosnjaci.Net

Objavljeno: 25. September 2009. 13:09:40
Prije desetak dana objavili smo prilog sa svečanog i donatorskog iftara iz Harrisbuga kada su članovi i prijatelji B&H Islamiskog centra za jednu večer za džamiju sakupili 220,000 dollara. Kako domaćin tako i naši čitaoci nisu krili radost i zadovoljstvo zbog uspješno sprovedene akcije. Taman se malo stišalo oko harrisburške iftarske akcije, kad Bošnjaci, rodom iz BiH i Sandžaka, koji žive u Cliftonu (New Jersey) krenuli su u akciju za krovom nad svojom glavom. Iako ih po brojnosti u tom gradiću nema baš veliki broj, ipak godinama planirajući da se organiziraju i osnuju džemat i da napokon obezbijede za sebe i svoje potomstvo prostor u koji će biti centar okupljanja ali i njihovih svih budućih druženja, akcija… I napokon ovogodišnji Ramazan im je donio blagodat u kojem će uživati i oni i potomstvo. Osnovali su Bošnjačko-američki komjunuti cenatar (Bosniak-American Community Center), pronašli su privremene prostorije za klanjanje teravih namaza, i istovremeno im se ukazuje prilika da u maloj čaršiji, baš u centru svih njihovih

Dr. Konjhodžić u toku izlaganja na donatorskoj večeri

bitisanja i življenja, dobijaju punudu za zgradu. Zgrada baš po mjeri kakvu su oni zamišljali da njoj bude i mesdžid ali i centar u kojem će se odvijati druge aktivnosti bošnjačke komune u Cliftonu. Da bi otkupili zgradu i postali vlasnici potrebno je pola miliona dollara. Za mnoge u komuni su nedostižne posebno u ovoj ekonomskoj krizi, ali pojedinci su kuražili i saburili sebe ali i druge u komuni. Šansa se ukazala i objekat trebamo kupiti. Insha-Allah! Sa tom idejom i inicijativom zakazali su Fundresing koji je održan prošle subote u školi “Pioneer Academy of science” u Cliftonu, ali uz nesebičnu pomoć braće iz Turske koji su se potrudili da obezbijede salu i dakako logističku i financijsku potporu.

Fundrasing, odnosno donatorsko večer je otvorio bivši ohridski muftija Mukrim ef. Kamber sa učenjem ašareta Kur'ana, dok je sekretar BACC-a Nevzad Kurtagić izvršio prezentaciju objekta i naveo najbitnije razloge zašto je bošnjačkoj komuni potreban ovaj objekat, koji, po njegovim riječima, ne samo da će služiti sa svojim aktivnostima Bošnjake i muslimane iz sjevernog New Jersey-a nego će i raditi na organiziranju, integraciji i okupljanju bošnjačkog naroda na prostorima Sjeverne Amerike kroz religijske, kulturne, obrazovne, sportske i druge aktivnosti.

Zgrada budućeg Bošnjačko-američkog centra u Clifortu

Predviđa se da u sklopu Centra bude džamija - mesdžid, biblioteka, banket sala, ali isto tako da bude izgrađena sala za sportske aktivnosti, te učionice za mektebsku nastavu i kancelarije. Sama organizacija će na taj nnačin nastojati da spreči sve negativne vidove asimilacije i nestanka Bošnjaka, a to naglašavaju da mogu postići kroz organiziranje i kupovinu ovakvih i sl. centara.

Porisutnim, iako nisu bili u nekom impozantnom broju, predstavljene su osnovne informacije o objektu kao i adresa na kojem se nalazi, te posebno vizija i budući planovi kako će izdgledati Centar.

Nakon Kurtagićevog izlaganja njegov zamjenik Meho Buljubašić je najavio dr. Arasa Konjhodžića, predsjednika Federacije balkansko-američe asocijacije. Dr. Konjhodžić je podsjetio prisutne na genocid u Srebrenici i cijeloj BiH, kao i na sve genocide kroz historiju koji su počinjeni nad bošnjačkim narodom, ističući da danas svaki peti Bošnjak živi na prostoru SAD i da im nakon svega prijeti asimilacija, te načine na koji možemo spriječiti negativne oblike asimilacije... I onda je krenuo sa sa fundrasingom pitajući ko donira pedeset hiljada dollara? Javila su se braća iz Turske koji su saopćili da doniraju $57,000 u kešu i materijalu (tepisima, keramici i ostalom). Onda se su se počele redati cifre: Nevzad Kurtagić sa porodicom je donirao $10,000, neizbježna braća Pjetrović $10,000, zatim dr. Aras Konjhodžić sa porodicom $7000, Emir Nokić sa $5000, Senad Kočan $5000, Iso Dacić $5000, Mukrim ef. Kamber $3000, student Meho Buljubašić $3000, Hidajet Hamzi $3000, Fejzulah Arapović $2000, Ismail Lukarcanin $3000 i Mirsad Malićević $3000 i BiH Islamiski centar sa Astorije $3100... a nakon što je imam Kamber najavio da će biti proučen mevlud i dova za sve koji su donirali, te posebno da se uključe djeca i svi ukućani, donacije su dali Ayla, Sara i Affan Kurtagić $1000, Adan, Elma i Emra Kočan $300, Mensur, Jasmin i Adnan Pjetrovic 500.... što su slijedila i druga djeca iz bošnjačko-američke komune. Ni telefoni nisu mirovali, krenulo se sa pozivima ko će donirati za džamiju u Cliftonu. Iako u kasne sate po europskom vremenu, prvi pozivi su otišli ka domovini Bosni i Hercegovini i Sandžaku odnosno u Šeher Saray, Novi Pazar Sjenici, Rožaje… budili su rodbinu da doniraju za hair. Emir Nokić je za svoje roditelje hadži Zejnela i rahmetli hadži Hadiju donirao još 1000 dolara, u tome je prednjačio džematlija Iso Dacić koji je od svojih sinova, žene, i brata iz Rozaja prikupio još $6,500 dolara, a Senad Kočan ciji je prijatelj Zifo Ramdedović koji se trenutno nalazio na Floridi donirao je $5000… Na kraju večeri došao biznismen Husamedin Sinan koji je donorao $10,000 u kešu $20,000 u radu i materijalu za predviđenu adaptaciju objekta. I tako redali su se vakif za vakifom koji su dostigli cifru od 254,062 dollara. Dakako u gotovinskom novcu i obećanom radu materijalu.
(Naknadno ćemo objaviti spisak svih donatora)

Sa donatorske večeri

Kako nam je rekao sekretar Kurtagić, da je akcija sprovedena organizirana u nepun mjesec dana, uz poseban naglasak za logističku i organizacionu pomoć koju su pružili braća Turci koji žive na području New Yorka i New Jerseya koji sa svojim aktivnostima i djelima pokazuju i dokazuju da su veliki prijatelji Bosne, Sandžaka i bošnjačkog naroda.

Da bi Bošnjaci Cliftona preuzeli objekat u svoje vlasništvo i da krenu sa planovima organiziranja potrebno je još polovica novca, te vas pozivamo da svi koji žele donirati možete kontaktirati zamjenika sekretara BACC Mehu Buljubašića na tel 973 932-4963.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

15

Petak, 16. Oktobar 2009

Hvala na informacijama i aferim za vasu organizaciju. Zelim vam od sveg srca da uspijete i da ako Bog da budete slozni, sto je najvaznije.

Ja imam novosti iz naseg dzemata - proradio nam je internet radio, KONACNO! Zato nas poslusajte nedjeljom od 12-1 a po evropskom vremenu 6-7 navecer. Bujrum :]

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

16

Subota, 17. Oktobar 2009

Zelite da pricate sa nama? Bujrum!

Potrazite Icc Behar na skype-u i budite sa nama nedjeljom od 12-1 (americko vrijeme) ili 6-7 (evropsko vrijeme).

www.iccbehar.com

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

17

Nedjelja, 29. Novembar 2009

I.C.C. Behar zeli svim sestrama i braci muslimanima mubarek bajram i da ih jos puno u zdravlju i veselju docekaju.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

18

Utorak, 08. Decembar 2009

Nasa web stranica ima novi izgled, dakle da cujem kritike, prijedloge a pomoc prihvatam oberucke. Unaprijed zahvalna.

Social bookmarks