Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

vaha

Učenik

(10)

• »vaha« je muško
  • »vaha« je autor ove teme

Datum registracije: 18.09.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 27. Maj 2003

I nasim mukama je dosao kraj :)))

Konacno i kod nas DSL :P) jupi
Sve informacije na http://www.skydsl.co.yu/

www.vaha.co.yu
www.vaha.net
[list]
[/list]

2

Utorak, 27. Maj 2003

Hvala Allahu da i to docekah :-)))
Da mi ne prolazi odmor u nerviranju i mukama sa serverima :-( .... veratNET-om,losim konekcijama....
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

vaha

Učenik

(10)

• »vaha« je muško
  • »vaha« je autor ove teme

Datum registracije: 18.09.2002

• Poruku poslati

3

Utorak, 27. Maj 2003

.

:)) javi sledeci put kad bude dolazila, ja imam kuci dobru konekciju "adsl" :) (shala)
Ima i Verat net izgleda DSL, mada nesto malo protoka daju. Ovi iz Skydsl "obicnim userima" daju 4.000kbps

A to mu ga je u naturi: Jedna Mp3 pesma za jedan sec :) odprilike, koliko god da je brzo za te parice.
1.360 dinara mesecna pretplata

Skupa je antena i ugradnja....

ps: likovi su iz Smederevske Palanke :)))
www.vaha.co.yu
www.vaha.net
[list]
[/list]

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

4

Utorak, 27. Maj 2003

Citirano

Orginalno od vaha
Ovi iz Skydsl "obicnim userima" daju 4.000kbps

A to mu ga je u naturi: Jedna Mp3 pesma za jedan sec :) odprilike, koliko god da je brzo za te parice.
1.360 dinara mesecna pretplata

4000 Kbps (Kilo-BIT-Per-Second) = 500 KB/s (Kilo-BYTE/Secund)

Znaci nije jedna MP3 pesma od ca. 4 MB za 1 sec. vec teoretski za 8 sec. Kazem teoretski jer je tesko naci server koji je u stanju da ti posalje datoteke brzinom 500 KB/s.

Znaci da ne brkamo Bit -ove i Bajt -ove :D
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

5

Utorak, 27. Maj 2003

A i uzasno je skupo...

...pogotovo oprema za ljude koji zive tamo a i pride se naplacuju utroseni telefonski impulsi pa ne vidim neku prednost sada imati satelitski Internet. Cini mi se da je i ranije postojao neki provajder satelitskog neta ali je to tek bilo uzasno skupo...
Smatram da ipak bi trebalo da se pojavi neki pravi provajder usluga DSL-a ili Cable Interneta uz fiksnu mjesecnu pretplatu oslobodjenu placanja telefonskog impulsa jer samo onda se moze surfati bez nekog opterecenja u stilu kolko ce me puci fontele ovaj mjesec i slicno.
Svakako potez za pozdraviti jer i "nama sa Zapada" ovaj potez otvara mogucnost rada iz exYu za svoje kompanije pri cemu se moze provesti vise vremena uz najmilije i raju, ali sacekajmo pojavu prave konkurencije koja se nadam stize uskoro...
Zivili
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

6

Utorak, 27. Maj 2003

Ja imam LAN 8)

Hocel neko da se potrka samnom u download :D
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

7

Utorak, 27. Maj 2003

skyDSL nije DSL

S obzirom da imam malo iskustva sa DSL-om (2.5 godine UK/Holandija) nadjoh se pozvanim da prokomentarisem.

SkyDSL ne nudi novo. Ova tehnologija je postojala i ranije i koristio sam je u prethodnoj firmi pre 3.5 godine. Protok od 4Mb/s je samo teoretski, u nasem slucaju nikad nije prelazio 2.8Mb i to samo na momente. Takodje je jako zavistan od vremenskih prilika. DEsavalo se da satima nemamo link, zato sto je ili bio ometan ili je bilo suvise oblacno. Drugo ogranicenje je sto je upload link vezan za telefonsku vezu. Znaci maksimalno 56 Kb/s za upload.
Brzina takodje zavisi i od broja korisnika koji se kace na satelit, s obzirom da je protok ogranicen. Vise korisnika - manji protok.

DSL (Digital subscriber line) je potpuno drugacija tehnologija. Signal je digitalan od DSL modema (racunara) do dispecera (DSLAM-a koji se ugradjuje u najblizu stanicu). Veza se uspostavlja preko obicne telefonske linje, znaci nema instaliranje nikakvog hardware-a, sem mikro filtera koji su velicine uticnice za telefon i kace se na postojecu uticnicu. Standardna opcija DSL-a je da se zadrzava telefonska linija - mozete surfovati i razgovarati/rpimati pozive. Brzina DSL-a zavisi od udaljenosti potrosaca do najblize stanice (last-mile). Teoretski je moguc downstream do 8Mb. Upstream moze ici od 128Kb do 2.3Mb. Brzina je konstantna - UVEK, odnosno zavisi samo od servera na koji se nakacite za download. Cene konstantno padaju, i sada vecina provajdera u UK ne naplacuje aktiviranje (prebacivanje parica standardne telefonske linije na DSLAM).
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

8

Četvrtak, 07. August 2003

Citirano

Hvala Allahu da i to docekah :-)))
Da mi ne prolazi odmor u nerviranju i mukama sa serverima :-( .... veratNET-om,losim konekcijama....

Sta li sam mislila dok sam pisala ovo? :O :rolleyes:

232785 bytes in, 54711 bytes out !!!!!! 8o X( X( X( X(
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

9

Citirano

Hocel neko da se potrka samnom u download

Evo hocu ja hanuma :D /pogotovu ono kad sam sa vama na msn-u preko noci. Tad kompletan kapacitet servera gotovo da koristim sam :D :D :D A LAN je nego sta je... i fyber optic nego :D.. veli nesto i fast ethernet 10/100 mbps...

Al upravu je admin kad kaze da je tesko nac server koji salje tako brzo datoteke. Koliko god da je tebi protok brz ipak uzima neko vreme jer ih server sporije salje. ALI ako su datoteke na tvom serveru, onda.... Ako internet nece INTRANET hoce :klanja:
mogu ja da se potpisem i bolje...

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

10

evo i mene ... za početak ;)
sans je dodao/la ovu sliku:
  • download trka.jpg
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

11

ne diraj me ne diraj

E sanse i taj tip sto se po netu hvalio mi je potanak :D (a plus sto mi je sumnjivo vidi se da je radjeno nesto po tome veruj mi... mutno mi nesto izgledaju ta slova i brojke ponegde). A da ima servera koji vracaju datoteke dovoljno brzo evo malog dokaza (a samo mi zao sto nisam imao vecih datoteka da skinem); Dole (u Pozaru) kad sam i za ovo spomenuo nasi "strucnjaci" iz internet caffea (sa mirca), su mi se smijali govoreci da je nemoguce.. e evo da se vidi :) (resto prikaza je ostavljeno samo zbog dokaza autenticnosti ;) )
fingersbroken je dodao/la ovu sliku:
  • mightymocno.jpg

12

Daka bil odgovaralo ovako nesto za skidanje pesama? Sta velis ti Vaha? Hocemol se jos trkat sanse :D

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

13

Hehehe,

stari ste Vi lisci :D

Sansova slicica je zaista malo mutna (cini mi se da je cache memorija radila ovdje) a Fingers-ov je fol sto je Prolog skinuo s Intraneta a ne Interneta jos ako se ima 1GB network kartica (mada je i 10/100 sasma dovoljna)...

Evo mog prijedloga, neka admin okaci dva file-a jedan manji (5MB) i veci (100MB) na server (ako prostor na disku to dozvoljava) pa da vidimo onda ko je najbrzi...

Zivili
Giovanni
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

14

Tacno.. pa ja sam rekao da je sa intraneta... a cini mi se da je fast etharnet u pitanju. A sto ne bih ja sad skinuo nesto i sa interneta, a? Samo tamo me serveri koce, znas, pa zato nisam hteo ne mogu posle ono sansovo da pobedim (iako je mutno :D)

Sve u svemu bitno je da radi :) ;)

15

evo

Ova mi je najbolje prosla dosad.. obicno nece ovako. Trazio sam sto vecu pesmu i mislim da je ovo sasvim dovoljno. Samo fore radi, kad je skidam drugi put dovoljna je i jedna sekunda ;)

16

zaboravih najvaznije :)
  • brzobrzo.jpg

17

A evo to malo i fokusirano :) Pa ako cemo se trkat... :D
  • aaaa.jpg

Giljipter

Početnik

(10)

• »Giljipter« je muško
  • »Giljipter« je zabranjen

Datum registracije: 30.07.2003

• Poruku poslati

18

Petak, 08. August 2003

Sta je sve portebno

Ja bih volio da imam dsl.
Sta mi sve treba (nabroite mi)
gde da kupim i koliko kosta.
gde se pretplacujem itd........
Cafe Sanjak, the only solution

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

19

Petak, 08. August 2003

Kako se meni cini kod nas nema mogucnosti za dsl.
No da sacekamo one koji to znaju zasigurno.

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

20

Petak, 08. August 2003

kolko sam ja chuo sky dsl ima primenu u firmi SO4I u beogradu i fale mi se da imaju 128 kb/s download pa sad ako smo navikli na 3kb/s hmm nadam se da necemo po azginet ....
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

Social bookmarks