Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen
  • »Abfangjäger« je autor ove teme

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

1

Petak, 17. Novembar 2006

"Idealan brak"

Danas bilo na hudbi, a i njemu ( Emiru) trebaju neka misljenja.
Da pocnem:

Iskoristicu jedan davni razgovor sa drugom iz studenskih dana kako uvod za ovu temu.
Poznato je da su studenti veoma komunikativni i cesto raspravljaju ovo zemaljske probleme bas na predavanjima koja ih dosadjuju. Cim se oseti nadolazeca dosada jednostavno blagim udarcem laktom o druga i on je vec spreman za razgovor. Tema se odmah i lako nadje. :-)

ON: Bas bi me zanimalo sta je njen ( profesoricin) muz po zanimanju ?
Ja: Ne znam, ali verovatno neki BOSS vidis da je ona profesor !
ON: Nema veze to, vidis li ti kako izgleda ?
Ja: Istina, nije nesto bog zna naocita ali u duhovonom pogledu ipak zmaj od zene.
ON: Vidis li ti ista. Izgleda ko poslednja.
Ja: Vazno je da je zena. Sigurno ne misli da je najlepsa i najbolja ali nema ni kompeksa zbog toga.
ON: Ma daj, kod tebe ima dosta truhlog u procenama !
Ja: E sad. Ne mislis ozbiljno da ce se jedna profesorica udati ispod svoje vrednosti !
ON: Hajde da se kladimo da nije neki funkcioner
Ja: ( Prihvatam) Hajde vala.

I znate kako je kad vas nesto pravo interesuje izadje uvek na ono zainaceno " pa hajde bas da pitamo ".
I tako mi ni lenji ni glupi ;-), jednostavno posle predavanja pridjemo profesorici i bez velikog stila direktno pitamo.
Nista ona se samo nasmija. I uz neizbezno, to vas interesuje, odgovori da je gradonacelnik.

Moje konacno pitanje vraca na naslov teme, kakav brak moze biti uspesni.
Idealan, znamo svi ne postoji ali koji je sigurni, zanimljivi?
Onaj koji se temelji na skoro istom intelektualnom nivou ili gde jedan partner dominira i koja varijatna je bolja? Ja imam jednog komsiju direktor je minela bio a njegova zena je domacica, dok sa druge strane ne znam ni jedan slucajevi gde je zena skolovanija od muza ! Ali ako je retko znaci ne znaci da ne postoji. Poznaje te li vi mozda neki takva par, ako ne onda hajmo hipoteticki gde vidite probleme za jedan takav brak?

Mislite li da ista strucna interesovanja poboljsavaju brak ili ga pak cine dosadnim zbog uvek iste teme ?
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

2

Petak, 17. Novembar 2006

Mislim da nema pravila u vezi tvog pitanja. Svakako da je bolje da muz i zena budu na istom ili bar pribliznom intelektualnom i obrazovnom nivou, ali to nije nikakva garancja za uspesan brak. Znam za brakove gde je to sto je zena obrazovanija od muza kamen spoticanja, ali znam i za brakove gde nije. Znam i za brakove gde su supruznici slicnog obrazovanja, a imaju los brak. Za uspesan brak najvaznije je razumevanje izmedju muza i zene, a to se ne uci na fakultetima i ne zavisi od diplome. Sa druge strane priblizani intelekutalni i obrazovni nivo daju dobro osnovu za bolje razumevanje nekih stvari koji su bitne za funksinisanje porodice. Jer skolovanje ne daje samo znanje u akademskom smislu, vec istovremeno i siri coveku vidike, razvija intelekt i covek gleda na stvari nesto drugacije nego sto bi inace gledao.
Ali opet kazem, nema pravila. Sve zavisi od pojedinca i pojedinke, tako da stcari ne mozemo generalizovat ;)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

BlueBerry

Početnik

(10)

• »BlueBerry« je muško
  • »BlueBerry« je zabranjen

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

3

Petak, 17. Novembar 2006

Za uspesan brak je najbitnije postenje! Ali onaj ko ga nema, taj nema sta da nudi. Polovne stvari se na svakoj pijaci kupuju a brak bi trebao da bude jedinstven cin!

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

4

Subota, 18. Novembar 2006

Razumevanje, postovanje, iskrenost i ljubav...
Sitnice... :D

Sve ostalo dodje samo po sebi... :)
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

5

Mislim da idealan brak ne postoji ali se ipak moze teziti ka tome sa medjusobnim razumevanjem, ljubavlju, postovanjem... ;)jednostavno da se covek oseca ispunjenim i srecnim u svakom pogledu sa zivotnim saputnikom ;)

miki_cpp

Početnik

(10)

• »miki_cpp« je muško

Datum registracije: 10.11.2006

• Poruku poslati

6

Ajla moram ovo da zapisem...lijepo receno..
(nije da ovo neznam samo nemam zapisano :D )

mali

Početnik

(10)

• »mali« je žensko
  • »mali« je zabranjen

Datum registracije: 12.09.2006

• Poruku poslati

7

covjek da baci svoj EGO pod zenine noge

a zena da baci svoje zelje pod covjekove noge o|

o|

o|

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

8

Nedjelja, 19. Novembar 2006

Jos jedna stvar koja je mnogo bitna za idealan brak jeste da ako je ikako moguce Snahe ne zive zajedno sa SVEKRVAMA o| ;)
Da nije ovih svekrvi mnogi brakovi bi bili idealni ali... ;)

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

9

... ja bih tu dodao i taste kao i tastove ;)
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

10

Mislim da idealan brak ne postoji tako da je suvisno naglabati o njemu. Da je brak idealna institucija Bog ne bi dao da postoji razvod kao alternativa.

No, naravno da postoje stvari koje treba praktikovati da bi brak sto vise naginjao nekom nepostojecem idealnom, odnosno stvari koje zivot u braku cine podnosljivijim i ljepsim ali naravno, jedna strana ne moze da sama ucestvuje u tome. Mora biti obostrano. U protivnom, onom ko sam tjera vodu uz brdo brzo dosadi pa digne ruke od svega...Dunja. :O
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

11

Za idealan brak bi se moralo puno sto-sta, .. samo sto je nemoguce to sve nac i zgomilat ne jedno mjesto,....i ako to neko pokusa naci i sakupit,...podugo ce se mucit i kasno ili nikad ( [SIZE=1]a mozda ni tad[/SIZE] ) ,se usrecit !!!!

[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

12

Ponedjeljak, 20. Novembar 2006

Moja žena je školovanija od mene. :klanja:

A po pitanju idealnog braka ću se složiti sa malim, upravo tako se postiže idealan brak, odnosno teži idealnom braku. Kada muškarac baci svoj EGO pod ženine noge i kada žena baci svoje želje pod muževljeve noge.
Ne može bez ovog kurbana ništa.

Naravno prilikom upoznavanja i traženja budućeg partnera treba gledati kufove, odnosno sličnosti. Što više kufova, sličnosti to bolje i lakše da se dvoje slože.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Social bookmarks