Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko
  • »sanjiva« je autor ove teme

Datum registracije: 17.03.2007

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 16. Juli 2007

Igračke za našu djecu

Nadjoh zanimljivu kratku pričicu na netu koja me dovela do stanja da razmišljam mnogo o njoj. Ja sam samohrana majka i često djeci kupujem svakojake igračke kako se ona ne bi osjetila da im nešto fali. Mladji sin je poprilično zadovoljan i kad mu čašu vode dodaš , ali starijem uvijek nešto fali.
Neki dan sam zaplakala kada sam ga vidjela u parku kako sjedi na klupi s jednim komšijom. Komšija je mrtav pijan..park prazan..samo njih dvojica na klupi sjede i nešto pričaju ko veliki ljudi. Moj stariji sin ga je zagrlio i zadubio se kao velika ljudina u priču s njim.

tada sam shvatila da mome sinu nedostaje jedna igračka koju mu nikako ne mogu kupiti..fali mu otac :(

Šta vi kupujete svojoj djeci?
Kako objašnjavate djetetu da nemate novac da mu kupite neku igračku?

Usput evo kratka pričica koja me natjerala da razmišljam o njoj i da započnem temu ovdje na osnovu nje:

Neki mladi bračni par uđe u trgovinu igračkama.
Bilo je tu lutki koje se smiju i plaču, malih kuhinja i kuhinjske opreme, vozila na baterije…nikako da se odluče.
Pristupi im prodavačica, a žena rece:
- Imamo malu djevojcicu, a mi smo često odsutni od kuće; puno putujemo pa nas ponekad nema niti noću. Ubaci se i muž:
- Naša se mala rijetko smije. Rado bismo joj kupili nešto što bi je usrećilo, nešto što bi je razvedrilo kad je sama.
Razumjevši njihovu želju, prodavačica odgovori:
- Žao mi je. Mi ovdje ne prodajemo roditelje
.
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• »Muhammed_Alim« je muško

Datum registracije: 29.03.2004

• Poruku poslati

2

Polakote sa temama :) Ne mozemo stignut sve ispisat bre...
„Moguce“ upita „Nemoguce“: Gdje zivis? Rece: U snovima nesposobnih.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

3

Prica je stvarno izvanredna i oslikava odnos mnogih roditelja prema djeci. najbolja igracka djeci su roditelji i za to nalazimo brojne primjere iz zivota Allahovog Poslanika, s.a.v.s. i njegovih ashaba. Omer, r.a., je smijenio jednog od namjesnika koji se nije igrao sa svojom djecom.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko
  • »sanjiva« je autor ove teme

Datum registracije: 17.03.2007

• Poruku poslati

4

Citirano

Orginalno od Muhammed_Alim
Polakote sa temama :) Ne mozemo stignut sve ispisat bre...

Pa moram malo..sve jedna te ista tema..da se razbije monotonija..sada imamo o čemu raspravljati mpa kad postane monotono bice opet novih tema :D

Nego šta ti imaš reći na ovu temu..pitanju igračaka i naše djece???
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

5

Srijeda, 04. Juni 2008

Super tema i dali ste samo razmisljali da djeci danas ne hvale samo roditelji,evo primjera djece u inostranstvu koja su rodzena i zive tamo.Ta djeca mozemo reci imaju sve ali nemju nista,pa nemaju svoju biku i deda,da ih pomiluje da se snjima prosetaju,ispricaju im koju cehaju,i kada majka i otac dodzu sposla i pocnu malo da ih kude sto nisu ovo te sto nisu ono,da stanu u u zastitu svojih unucica. Nije sve u igrackama,ponekad djeci hvale lijepe price a to im zaposleni roditelji nemogu pruziti jer su danima odsutni tojest radno zauzeti.Eto to je dansnji dunjaluk,koji je materijalno opteretio sve a najvise djecu.
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

sanelah

Učenik

(10)

• »sanelah« je žensko

Datum registracije: 29.04.2008

• Poruku poslati

6

Srijeda, 04. Juni 2008

Mislim da je djeci od rodenja potrebna topla rijec,razumjevanje jer djeca to osjete i kad su mali a pretjerani luksuz nedeluje dobro jer znam po sebi!Nisam puno imala kao dete a i rat me je snasao i mislim da mi je to korisno jer sadkao zrela osoba znam da se borim za sebe i kad nema roditelja a i cenim tude!Jako Vam je dobra i korisna tema i za decu i za roditelje koji previse ulazu u decu a zauzvrat im se vraca gore!SKROMNOST JE VELIKA VRLINA!Sellam_______Sarajevo! (o)
vozdrica ;)

Social bookmarks