Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »women_in_love« je žensko
  • »women_in_love« je autor ove teme

Datum registracije: 02.07.2008

• Poruku poslati

1

Srijeda, 02. Juli 2008

IMAM JAKU ZELJU U SEBI DA PRIMIM ISLAM,A VI MI DAJTE NEKI SAVET

Ja sam hriscanka i imam jaku zelju i volju i verujem u pripovedanje islama,zelela bi primiti islam kao veru i postati jedna od vernika,ako ima neko da mi da neki savet i da mi objasni celokupan proces primanja vere.......

Unapred zahvalna.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

2

Srijeda, 02. Juli 2008

Koliko je meni poznato da bi neko primio islam treba da prvo da bude cist, tj. da uzme gusul (vjersko kupanje), a zatim da izgovori sehadet (jedna recenica) u prisustvu dva muslimana i to je sve. Ovo pisem samo po sjecanju, a najverovatnije sam nesto izostavio. Na forumu ima ljudi koji su od mene daleko vjerski obrazovaniji, pa ce ti bolje pomoci.

Mada mislim da bi mozda najbolje bilo da u gradu u kome zivis pronadjes imama sa kojim bi mogla da razgovaras o tome i koji bi te uputio na koji nacin da se vratis u islam, ukoliko si to zaista odlucila. Mislim da bi o ovakvim stvarima najbolje bilo da razgovaras sa nekim uzivo i privatno, ukoliko za to imas bilo kakve sanse.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

Datum registracije: 06.02.2008

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 03. Juli 2008

Na sledecem snimku 22 osobe primaju Islam,eto malo i mog ucesca u ovoj nesvakidasnjoj temi,hvala Allahu.:)

http://www.youtube.com/watch?v=66zpvHFjIsE

KAKO POSTATI MUSLIMAN

Najprije, ako vec gledate ove stranice, predpostavljamo da zelite primiti Islam, u tom slucaju ste, elhamdulillah , nasli pravi nacin. Primite nase najiskrenije cestitke.Da vas Allah s.w.t nagradi sto ste krenuli ovim putem, i da vas Allah s.w.t blagoslovi i uputi vam Njegovu Milost. Uistinu, Allah s.w.t je Jedini koji nas vodi putem istine i svjetlosti. Molimo se da pobjedite svojom snagom, znanjem i duhovnoscu, i postanete izvanredan primjer koji ohrabruje ostale.

Sam cin postanka Muslimanom , ne moze biti laksi nego sto jeste...

Opsirnije,na adresi:

http://www.sehur.net/html/ulazakuislam.php

La fata illa Ali, la saif illa Zülfiqâr

"...Za ljubav ne treba pitati..."

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 03. Juli 2008

Hvala dragom Allahu dz.s. sto te uputio na taj put,put istine.
prihvatanje islama ima veliki znacaj kod svakog covjeka ima i svoj princip izrazen u iskazu o vjerovanju,u jednog stvoritelja, na pravi nacin izrazavanje u aktivnostima i dinamiziranju cijelog bica,svih njegovih psiho-fizickih mogucnosti. Od onoga koliko se covjek vjernik preda vjeri ovisi i njegova snaga i cvrstoca vjere/imana,odnosno njezinog osvjedocenja.Nesvodi se vjera samo na Izjavu /Sehadet ako se aktivno ne ukljucis u tokove primjene njezinog propisa i odredzenja.Ako samo izjavis pripadnost /Sehadetom a neukljucis se u sve primjene i zahteve i uslove koje trazi Islam od vjernika onda samo Sehade je kao tjelo bez duse.Jer samo izjava pripadanja vjeri/Sehadet bez njezinog potvrdzivanja,istinitosti i vrijednosti prestavljaju rijeci bez znacaja.Zato samo djelo,praksa i primjena propisa Vjere su njena jedina stranica koja se moze citati.Vjernik posle izjave Sehadeta formalno postaje vjernik cim je izrazio svoju pripadnost vjeri,a dali ce postati stvarno vjernik to zavisi dali ce raditi po propisima vjere,tojet dok je istinski ne prihvatiu svom srcu.Znaci ni jedna izjava tvrdnja ili misao i sl.ne moze poticati na nova pregnuca,zrtvovanje i napore ako nije prihvacena svjesno,dobrovoljno i punim srcem svoga bica.
Neka te dragi Allah dz.s. nagradi ako je to tvoje srce odlucilo.
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 03. Juli 2008

evo nekoliko primjera prihvatanja islama

Jusuf Estes

Call to prayer

evo i jedan snimak koji se pojavio prije neki dan koliko je verodostojan ne mogu sam procijeniti al prica se da je snimano mob tel u Rozajama prije Aksama na nebu su se pojavile OCI

ROZAJE 2008 NA NEBU OCI
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 03. Juli 2008

Hvala vam puno za odgovore stvarno ste divni ljudi........
Selam

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 03. Juli 2008

Women in love nek ti je sa hajirom i da ustrajes u svojoj namjeri.

Allah da te nagradi za takav postupak.

Ti si u boljoj poziciji od nas mi smo naslijedili islam a ti ga sa razumijevanjem prihvatas i to je veliki boziji blagodet za tebe i tvoju porodicu.

Da ti Allah da hidajet u srcu.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 03. Juli 2008

Sellam women in love.

Kreni putem Islama, nemas bolji put. Samo ustraj, nemoj odustajati. Imas punu podrsku. TO su ljudi koji me najvise oduseve. Kada prime Islam , a bili su druge vjere. Za to je potreban veliki Iman, a to si ti pokazala. Sve cestitke. (o) (o) (o) (o)
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

9

Petak, 04. Juli 2008

SELAM SVIMA ! Ja sam Emir, pišem iz okoline Tuzle. Prvi put se javljam na vaš forum pa ovaj put ću iskoristiti priliku da vas sve poselamim, i naravno poseban selam za sestru zbog koje postoji ova tema. Iskoristio bih priliku da čestitam administratoru, učesnicima i građanima Novog Pazara - zaista imate dobar forum . SELAM SVIMA
Na vatru odgovori vatrom !

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

10

Petak, 04. Juli 2008

women in love, da bi se tvoja ljubav prema islamu pojacala i dostigla stepen kada ti za njegovo prihvatanje nece trebati niti necija podrska, ni misljenje, vec tvoje cisto ubjedjenje u njegovu istinitost, preporucujem ti da se posvetis iscitavanju islamske literature.

Evo ti nekoliko naslova koje bi bilo lijepo da procitas:

1. Odgovori na zablude o islamu, Zakir Naik
2. Bedemi Allahove zastite, Aid el-Karni
3. Ne tuguj, Aid el-Karni
4.Dvadeset principa razumijevanja islama, Hasan el-Benna

Toliko za pocetak. :)

Usput, do ovih knjiga lahko mozes doci putem sajta Izdavacke kuce El-Kelimeh, www.kelimeh.com
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

SIDARTHA

Početnik

(10)

• Poruku poslati

11

Petak, 04. Juli 2008

... ja ti zelim da pronadjes mir u sebi,da prihvatis da smo svi stvoreni od istog Stvoritelja,i da otvoris svoje srce i dusu ka istom... a kako ces zvati tu veru zaista nije bitno,samo prati taj jedan i jedini put....

• Poruku poslati

12

Petak, 04. Juli 2008

Citala sam puno literature i druzim se sa ljudima koji su maksimalno posveceni veri,upucena sam otprilike i hvala vam svima na privatnim porukama i dobrodoslici......svi ste temu prihvatili jako ozbiljno i to cenim zato sto je to zaista nesto sto mi je trenutno najbitnije u zivotu......

Jedinu stvar koju nisam nasla u knjigama a mozda vi znate jeste uzimanje novog imena,da li ja mogu da biram svoje buduce ime il o tome odlucuje neko drugi........

ESHEDU EN LA ILAHE ILLELLAH
VE ESHEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHU VE RESULUHU

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

13

Petak, 04. Juli 2008

@Emire, alejkum selam.

@woman_in_love, sto se tice imena, mogu da kazem onoliko koliko ja znam, ali nisam siguran 100% u tacnost ovoga sto cu napisati. Nadam se da ce neko da me ispravi ukoliko budem pogresio.
Ime biras sama, ali koliko je meni poznato i ne moras. Vazno je samo da tvoje trenutno ime nema ruzno ili neko islamom zabranjeno znacenje. Medjutim, iako se dozvoljavam zadrzavanje imena mislim da je preporuka da se ime promijeni i uzme neko muslimansko. Ukoliko budes odlucila da prihvatis islam i promijenis ime obrati paznju na to da ne odaberes neko nemuslimansko, jer je u Srbiji medju muslimanima cesta pojava da se deci daju imena za koje se tradicionalno misli da su muslimanska, a ona to nisu. Sto se tice prezimena mislim da je preporuka da se prezime ne menja. Jer ideja prihvatanja islama nije da preuzimas tudj identitet (prije svega mislim na nacionalni), vec da zadrzis svoj, ali da istovremeno budes i musliman/ka.
Ali nisam siguran da je sve ovo sto sam napisao tacno, tako da se nadam da ce me neko, ukoliko nisam dobro napisao, ispraviti.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

SIDARTHA

Početnik

(10)

• Poruku poslati

14

Petak, 04. Juli 2008

...zadrzi ti svoje ime...odbaci ono sto te cini losim covekom ili sto bi moglo naskoditi tebi i drugima...a veru nemoj traziti u knjigama...potrazi je duboko,jako duboko u sebi...jer ne vredi ti nikakvo slovo ako to nemas u sebi.

• Poruku poslati

15

Petak, 04. Juli 2008

Moje ime je cisto pravoslavno i nemogu se tako zvati kada primim islam definitivno........

Knjige koristim da bi se priblizila onom sto vera pripoveda,a to sto nosim u dusi to je nesto drugo to nema veze sa knjigama.................

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

16

Petak, 04. Juli 2008

Nije farz(stroga obaveza) da promenis svoje ime. Znaci ne oras ako neces. A alo zelis , onda je to tvoja odluka. Sto se prezimena tice naravno da ne moras da ga menjas. Ako ti se bas svidja tvoje sadasnje ime, i ako si vezana za njega , nemoj ga menjati. A ako nisi , mozes to uraditi.

Ali ono sto je vazno jeste, da za primanje Islama nisi duzna to uraditi.

Najtopliju preporuku ti dajem za knjige Amra Halida
kao sto su

Govor Srca
Lecenje Srca
Ibadet Razmisljanja(najbolja knjiga koju sam u zivotu procitao).
i druge.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

zudo

Učenik

(10)

• »zudo« je muško

Datum registracije: 26.09.2007

• Poruku poslati

17

Petak, 04. Juli 2008

Sellam naravno i od mene. Surfujuci ,naisao sam na jedan slucaj primanja islama ,u kome je jasno opisan sam cin.

http://www.studio-din.com/modules.php?na…article&sid=495
A evo i nesto muslimanskih imena zajedno sa znacenjem,mozda ti pomogne u izboru.
http://www.izs.org.yu/vesti/islam/index_imena_z.php

Nadam se da ce te iman(vera) drzati pod svoje sto duze,zajedno i sve nas ostale koji smo rodjeni kao muslimani,jer nije ime dovoljna garancija da smo pravi vernici.

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

Datum registracije: 06.02.2008

• Poruku poslati

18

Subota, 05. Juli 2008

@women_in_love,mislim da je sasvim u redu ako promjenis ime.

Mozda ti se svidi sledece ime :O

SEIDA (ar) - sretna, blažena, uspešna

La fata illa Ali, la saif illa Zülfiqâr

"...Za ljubav ne treba pitati..."

• Poruku poslati

19

Subota, 05. Juli 2008

Svidja mi se ime NEJRA bas bas :D

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

20

Subota, 05. Juli 2008

Nejra je, najljepše ime sestro ! Vidi se da si jako pametna, ti me svaki put iznova oduševiš (o)
Na vatru odgovori vatrom !

Social bookmarks