Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko
  • »inaa« je autor ove teme

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 02. Oktobar 2006

Imam problem :-( .. pomozite

ovako..

..radi se o mom pc-u .. previse je spor da je to katastrofaa.. takodje dok otvorim neku stranicu isto se otvara i neka druga stranica (u popup prozoru) i nekad je nemoguce zatvoriti istu..vec jednostavno blokiraa na ekranu..

takodje mi se koji put desi da jednostavno sve blokiraa i da se na ekranu pocnu pojavljivat strafte (horizontalne linije) u bojamaa dok cijela slika na ekranu ne izblijedii.. i tek dok 2 puta iskljucim i ukljucim ekran..onda se normalizira..

neznam stvarno sta da radim.. vjerujem da je neki virus..ili??.. ja imam instalirana 2 anti virus programa .. jedan je antivir guard a drugi kaspresky (nemam pojma da li oni ista vrijede ?( ).. oni nesto nikad ne nadju ikakve viruse ..ali mi to nemoguce..jer mora da postoji neki razlog..

ja sam bas trazila na forumu neku slicnu temu ali nisam nista nasla.. pa se obracam vama.. mozda je neko imao slican problem.. ili pak zna sta bi trebala uraditi :S..

ps. ne razumijem se uopste puno u kompjutere :O ?( :(

bitte, bittee..ako neko nesto znaa nek javii..

Selam svimaa
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

2

Citirano

neznam stvarno sta da radim.. vjerujem da je neki virus..ili??.. ja imam instalirana 2 anti virus programa .. jedan je antivir guard a drugi kaspresky (nemam pojma da li oni ista vrijede

Prva velika greska :) nije preporucljivo imat 2 aktivirus programa od jednom.

inace taj problem sto imas se u ovom slucaju jedino moze resit sa novom instalacijom od betriebssystema ... sve ostalo bi suvise islo u detalje a i bila bi (bez uvrede) opterecena kad bi pocela svugde da carkas.

zar nemas nikog u drustvu ko se malo razume u kompjutere?

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

• Poruku poslati

3

@pazarac
ma imam bas par poznanika koji studiraju (neki su i zavrsili) informatiku..al ja rekoh da mi vi sapnete o cemu se radi pa ja dok se javim njima da se malo pravim pametnaa :D ..salim seeee

hvala na odgovoru, ma kakvi..necu se nac uvrijedjena.. i ja sam razmisljala na too.. ali mi je malo mukaa..jer imam dosta stvari na pc-u a nemam neki 'externen speicher' da to mogu sve da prebacim odjednom..vec moram da brennam sve na cd-e ..ali ako drugacije ne bude islo onda moram takoo.. jer mi je vise preslo u dosadu da cekam po par minuta dok nesto trazim..

..a mozda si i u pravu da zovem nekog od ovih sto se razumiju pa da pogledaju.. hmmm.. vidjet cuu..

ja rekoh da mozda slucajnoooo neko nema neko jednostavnije rjesenje..

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

4

Ma ima ovde strucnjaka djuture koji ce pokusat da ti pomognu, javit ce se oni cim ovo procitaju, siguran sam :)

mene barem jednom nedeljno zovu prijatenji sa bas takvim problemima koje i ti imas, i u pocetku mi je uvek duze trajalo dok sam im sve korak po korak ocistio nego kad bi instaliro sve iz pocetka, plus jos sto uvek postoji opasnost da se ne ocisti kako treba.

i deinstaliraj taj jedan antivirus, to bi bio vec mali pocetak ... taj antivir guard makni,mkaspersky je dobar.

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

• Poruku poslati

5

ok..ja vecinom jedan iskjucim, ali u ovom slucaju sam to bas radila sa kaspresky-im..
..jer nekako dok on laufaa.. non-stop se pojavljuje meldung.. "Achtung!Ihr Computer wurde aus dem Internet angegriffen. Der Netzangriff...von der Adresse...wurde erfolgreich abgewehrt" i ja onda klickam na OK..ali se to permanentno pojavljuje.. tako da onda stavim haken da se to vise ne pojavljuje :S.. ????????

oh jeee ?( ?(

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

6

Utorak, 03. Oktobar 2006

instaliraj FIREFOX i umesto internetExplorer koristi ... mnogo je bolji od explorer-a... mozda ne bude reklama ,,,,,
ili C: format najjednostavnije resenje :D
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

7

Utorak, 03. Oktobar 2006

I ja se slazem da je instalacija novog sistema najbolje resenje. Cim ti kompjuter toliko usporava ko zna sta se na njemu sve nalazi, da li bi ga na neki drugi nacin mogla vratiti u normalu i koliko bi ti vremena i zivaca za to trebalo. Lepo instaliraj novi sistem i pazi sta od programa instaliras, instaliraj samo one koje stvarno koristis. I gledaj da ti se programi koje ne koristis cesto ne pali sa podizanjem sistema, jer rade u pozadini i usporavaju racunar. Ja sam stavio da mi se samo antivirsni program pokrece, sa paljenjem racunara.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

kaleks

Učenik

(10)

• »kaleks« je muško

Datum registracije: 18.02.2006

• Poruku poslati

8

Utorak, 03. Oktobar 2006

Izgleda da mu je do Hodze. Odvedi ga nedje da mu pisu. Ove nove hodze imaju anti sihir programe sa svim updateima. Ofarbaj kuciste u crveno i crno da ne ode na-oci. Ako ovo ne uspe onda: Stavis kasikaru u kuciste i aktiviras je, nakon toga automatskom puskom prosaras jos malo po njemu da nije ostao jos koji virus. Naravno u krajnjem slucaju pribegni radikalnoj metodi:

REINSTALACIJA!!!!!!!

jer nijedan antivirus ti neiscupa te scripte po IE. Uzmes bootabilni CD Win XP sp2 i samo sledis uputstva. A pre toga sacuvaj podatke (tvoja dokumenta, slike, video i sl...)na D disk ili jos bolje narezi ih na CD tj DVD. Ne zaboravi drivere za komp da nadjes i pripremis ih da su ti pri ruci tokom instalacije.
SRECNO!

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

• Poruku poslati

9

Utorak, 03. Oktobar 2006

puunooo hvala @pazarac, bux_ludvig_np, @ef, kaleks..

ponovo sam instalirala sistem i sad super radi.. :D

Selam

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

10

Utorak, 03. Oktobar 2006

innaa

I sledeci put zatvaraj prozore,promaja je opasna ;) :D
" Bilen alemlere rahmettir "

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

• Poruku poslati

11

Utorak, 03. Oktobar 2006

Citirano

Orginalno od annonimus
I sledeci put zatvaraj prozore,promaja je opasna ;) :D

heheh.. ma nema brines annonimus.. od sad se opasno cuvam ;) :D

Social bookmarks