Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Samir_007

Početnik

(10)

• »Samir_007« je muško
  • »Samir_007« je autor ove teme

Datum registracije: 08.10.2004

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 16. April 2007

Imam problem u Excelu!

Imam sledeci problem:kada ukucam bilo koji broj u neko polje u microsoft excelu i pritisnem enter pojavi mi se iza broja E-10.

Nadam se da ste me razumeli,ukucam 5 i enter pritisnem,a ono mi pise posle jeste 5E-10(za bilo koji broj bude mi E-10).Jedno veliko hvala za mog onog ko mi pomogne (o) ,samo sto prije ako moze...?

P.S.Meni je nekako vise odgovarao onaj raniji sistem,zao mi je sto se tema za pomoc zatvorila.
Teraj burko o| cmook

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

2

Utorak, 17. April 2007

Za početak, pokušaj da umesto automatskog formatiranja ćelija isprobaš ovo:

Desni klik na ćeliju
Format cells
General

Malo se zabavljaj tu i progledaćeš...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Samir_007

Početnik

(10)

• »Samir_007« je muško

• Poruku poslati

3

Utorak, 17. April 2007

Hvala ti Djordje,ali jos uvek se ne snalazim.Poslusao sam tvoj savet,ali samo u celiji jednoj,koju sam klikovo se zadrzi promena.
U "format cells" posle desnog klika celije mi se pojavi dosta nekih opcija.Ja mislim da je za moj problem najvaznija opcija "Number".U njoj su sledece neke opcije:general,date,time,number,currency itd...

E kako dalje,to neznam,ne ide mi sta god da stavim.Ono mi nema posle vise "E-10",ali zato mi se pojave $,%,0.00 ili sta vec u selektovanoj celiji.A drugi problem je sto se u nekoj sledecoj celiji opet javlja "E-10...(a u selektovanoj vazi odabrana opcija)
Dosadih vam,al sta cu,muka kad natera... :(
Teraj burko o| cmook

Samir_007

Početnik

(10)

• »Samir_007« je muško

• Poruku poslati

4

Srijeda, 18. April 2007

Zar mi niko nemoze odgovoriti,jer verujem da pitanje nije tesko i da treba samo da podesim tek instaliran excel(2003).Ali ipak i to malo za onog ko nezna je mnogo.
Zato please help me!zaista mi je potreban odgovor sto je pre moguce,nadam se da ima "dokonih" sa znanjem i razumevanjem...
Teraj burko o| cmook

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

5

Srijeda, 18. April 2007

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Za početak, pokušaj da umesto automatskog formatiranja ćelija isprobaš ovo:

Desni klik na ćeliju
Format cells
General

Malo se zabavljaj tu i progledaćeš...

Samire evo ja cu da pokusam:
Mislim da ti je Djordje dobro rekao ali verovatno da ti nisi nesto iskusan u Excelu.
U zavisnosti sta hoces da bude rezultat, onda imas nekoliko opcija. Ako hoces da tvoje brojeve koristis u racunskim operacijama onda ces da ides na Format cells pa na jezicak na kome pise Number (no se otvara po defaultu) pa onda na Number i odaberes koliko hoces da taj broj ima decimala i onda kliknes na OK.
Ako neces da koristis te brojeve kasnije onda ides na Format cells pa na jezicak na kome pise Number onda kliknes na opcijau Text i to je to. U drugom slucaju program tvoje brojeve prepoznaje kao text (ne moze da ih sabira/oduzima itd).
Ako ovo hoces da uradis samo na jednoj celiji onda selektujes jednu celiju i radis formatiranje. Ako hoces vise onda selektujes vise celija ides na opciju Format pa onda Cells i dalje po uputstvu. Ako hoces da citav list formatiras ceo worksheet onda kliknes na onaj sivi kvadratic koji se nalazi ispred kolone A i iznad broja 1 i kliknes na Format i .....da ne ponavljam!

Eto ja sam pokusao pa ako ima jos pitanja ti se javi.
Nemoj ništa silom, uzmi veći čekić!

Samir_007

Početnik

(10)

• »Samir_007« je muško

• Poruku poslati

6

Srijeda, 18. April 2007

Sve sam uradio kao sto si napisao,a trebaju mi brojevi za racunske operacije.
Dakle,kliknuo sam na number(za sve celije) i stavio na dve decimale,ali sada mi se kada ukucam bilo koji broj(npr 2) javlja 0.00 u celiji.Nadam se da si me razumeo,znaci ukucam 5 i enter,pretvara se i pise nula u celiji(0.00),jedino kada ukucam npr 5.61.ostane taj broj
Ali problem mi je sto nemogu da zadrzim ceo broj u celiji,onaj koji sam ukucao(npr 25)???To je moje jos jedno pitanje za tebe,hvala ti optimuse! (o)

aboravio sam da kazem a mislim da je to bitno.Kada ukucam 6(naprimer) i pritisnem enter u polju mi se pojavi broj 0.Medjutim kada kliknem misem na tu nulu gore iznad gde stoji malo " fx" ,pa u produzetku pise 0.000000006,izgleda se odvija neka operacija sa brojevima koje ukucam a ja neznam koja!?
Teraj burko o| cmook

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

7

Srijeda, 18. April 2007

Pre svega nisam siguran da sam bas najbolje razumeo ali mislim da sam tu negde o| . Hajde posalji mi taj tvoj dokumenat na mail kos_geronimo@hotmail.com da bih ja mogao da ga procackam.
Ja nisam neki guru u excelu ali sam do sada resavao sve probleme koje sam imao i koji su bili dosta slozeni, tako da cemo da pokusamo pa dokle stignemo :D
Nemoj ništa silom, uzmi veći čekić!

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

8

Subota, 21. April 2007

Citirano

Orginalno od Samir_007
Imam sledeci problem:kada ukucam bilo koji broj u neko polje u microsoft excelu i pritisnem enter pojavi mi se iza broja E-10.

Nadam se da ste me razumeli,ukucam 5 i enter pritisnem,a ono mi pise posle jeste 5E-10(za bilo koji broj bude mi E-10).

Citirano

Orginalno od Samir_007

Nadam se da ste me razumeli,ukucam 5 i enter pritisnem,a ono mi pise posle jeste 5E-10(za bilo koji broj bude mi E-10).

Ja mislim, hadzija, da ovako mozes resiti problem koji te pati:

Idi na polje gde si upisao broj, zatim na registru "Format" odaber naslov "Zelle" a onda "Wissenschaft", ovo bi trebalao da funkcionise. Za slucaj da ni ovako ne ide, ne ustrucavaj se, slobodno se javi ponovo.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Samir_007

Početnik

(10)

• »Samir_007« je muško

• Poruku poslati

9

Subota, 21. April 2007

Ada kod mene ti je na engleskom,jok na nemackom!
Odakle ti to da sam hadzija?Znamo li se?
Teraj burko o| cmook

Samir_007

Početnik

(10)

• »Samir_007« je muško

• Poruku poslati

10

Utorak, 29. Maj 2007

Hvala svima i halalite na dosadjivanju i resio sam probljem!!! (o)
Teraj burko o| cmook

Rahila

Početnik

(10)

• »Rahila« je žensko

Datum registracije: 22.07.2007

• Poruku poslati

11

Nedjelja, 22. Juli 2007

znam da postoji program uz koji se uci exel....da li mozda neko zna gde bi isti mogao da senadje? :O

doe

Početnik

(10)

• »doe« je muško

Datum registracije: 24.03.2008

• Poruku poslati

12

Ponedjeljak, 24. Mart 2008

imas multimedialni curs excel extra ja sam ga probao i dosta sam naucio .ali problem je sto sad toga diska nema.potrazi po gradu ima ga dosta ljudi ..

Social bookmarks