Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Man

Početnik

(10)

• »Man« je muško
  • »Man« je autor ove teme

Datum registracije: 28.05.2011

• Poruku poslati

1

Subota, 28. Maj 2011

Imao bih jedno pitanje...

Postovani,registrovao sam se na ovaj forum samo da bih cuo odgovor na jedno pitanje,ali direktno od vas.Interesuje me pitanje identiteta,kakve promene bi trebale da se dese da bi ste vi osecali u potpunosti gradjanima ove zemlje,da bi ste voleli ovu zemlju,Srbiju.Ja ne posmatram ljude po veroispovesti i naciji,ali znajuci da postoji veliki broj onih koji tako sta cine,interesuje me vase misljenje.
Ja sam,recimo,radio u CG,i imao sam bolje odnose sa momcima iz Bosne,muslimanske veroispovesti,nego sa ovim mojima.Ja vidim ljude,a ne muslimane,pravoslavce i katolike.
Molim vas,tema nije provokativnog karaktera,ali sa obzirom da ne poznajem nijednog Pazarca,muslimanske verospovesti,odlucio sam da vama licno postavim pitanje.

Dakle,sta bi trebalo da se promeni konkretno,koji stav drzave,ili ljudi?Znam da je tesko voleti nekoga,ako mislite da taj neko ne voli vas.Znam da drzava sigurno ne postupa kako bi trebalo.
Takodje sam gledao gospodina Zukorlica na Palmi plus,jagodinskoj,i ono sto je pricao,bilo je sasvim posteno,ali bih voleo to da cujem od forumasa.Pozdrav.

Man

Početnik

(10)

• »Man« je muško

• Poruku poslati

2

Ponedjeljak, 30. Maj 2011

Zar bas niko nema zelju da diskutuje o ovome? ?(

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 30. Maj 2011

Pozdrav i tebi. Pretpostavljam da se ne radi o nedostatku želje da se diskutuje o ovoj temi. Razlog je nešto drugačiji:
Veruj mi, prijatelju, umorni smo od dokazivanja koliko nam je stalo da budemo ravnopravni građani domovine nam Srbije.
Što se mene tiče, 1000000% podržavam ideje muftije Zukorlića, jer pažljivo slušam ono što priča, a i ono što je do sada konkretno urađeno.
Promena identiteta je loš početak diskusije. Čemu to? Nikad, ama baš nikad, nisam imao problema ni sa kakvim komšijom i poznanikom Srbinom. Ali, imao sam gadne diskusije na srbijanskim forumima, jer mi tamo psuju Allaha i Muhammeda, šalju me u Tursku ili u "veru pradedovsku", samo zato što se deklarišem kao Bošnjak-musliman-Sandžaklija, građanin Srbije.
Zašto neko ko me ne poznaje ima tako loše mišljenje o meni, a oni sa kojima pijem kahvu me iskreno cene?
To je univerzalni fenomen nevezan samo za mene, već i ostale Bošnjake u Srbiji.
Pozdrav!
我还记得

Man

Početnik

(10)

• »Man« je muško

• Poruku poslati

4

Utorak, 31. Maj 2011

Kao prvo,hvala na odgovoru.Spomenuo sam identitet,ne zato sto bi ste se vi,trebali menjati,vec kao pitanje,sta bi trebalo da bi ste se osecali kao punopravni i ravnopravni gradjani.Oprosti ako sam se lose izrazio.
Sto se mene tice,a i nekih,vi jeste ravnopravni,ali je cinjenica da se u Srbiji mesaju nacionalnost i verska pripadnost,sto je pogresno.Jer npr. u Francuskoj je covek Francuz bilo koje veroispovesti da je,a u Srbiji je to,u glavama nekih,nerazdvojno.
Sto se tice tih,da kazem,debila,sto vas vredjaju,mogu reci samo da me jako nerviraju i iritiraju.Mrznja uvek radja mrznju.Ali nemojte slusati njih,i prema tome formirati generalno misljenje.
Ja sam Zukorlica jedino tada gledao,nekih sat i po,i malo je reci da je covek govorio sve kako jeste.E,sad,to je premalo da bi se doneo neki zakljucak,jer recima,treba da prethode,i da ih slede dela.(nevezano samo za Zukurlica,vec za sve).
Mislim da se uopste ne trebate dokazivati za nesto sto jeste vase,to nije pitanje da li neki hoce ili nece prihvatiti,jednostavno to jeste vase.E,sad.valjda je problem sto mi,koji vas prihvatamo svojima i jednakim,cutimo,a ovi drugi urlaju.Kasno je,pa mi i reci posustaju.Nadam se da cemo nastaviti razgovor.Pozdrav.

Asko

Zlatna sredina

(26)

• »Asko« je muško

Datum registracije: 05.01.2011

• Poruku poslati

5

Utorak, 31. Maj 2011

Citirano

Orginalno od Man
Interesuje me pitanje identiteta,kakve promene bi trebale da se dese da bi ste vi osecali u potpunosti gradjanima ove zemlje,da bi ste voleli ovu zemlju,Srbiju.

Kakave promene bi trebale da se dese? Pa ovakve na primer:

- Priznanje svih zlocna koje su Srbi pocinili nad Bosnjacima u Bosni i Sandzaku od Karadjordja i srpskih ustanaka do zadnjeg rata u Bosni. Ne zaboravi da razlog zbog kojeg muslimani i dalje zive u Sandzaku je rezultat vaseg neuspeha da ocistite ''Rasku od Turaka''.

- Zalaganje Srbije da se ukine genocidni entitet ''Republika srpska'' u Bosni, koji je nastao kao rezultat masakriranja blizu 100.000 Bosnjaka, silovanja na desetine hiljada zena i devojcica, nekih starosti i od svega 7 godina, zatvaranja i izivljavanja nad hiljadama civila u mnogobrojnim logorima itd. itd.

- Davanje odredjenog nivoa autonomije Sandzaku, kao istorijskom regionu.

- Prestanak napada na Islamsku zajednicu u Sandzaku i na jedinstvo Bosnjaka.

Eto, to bi sto se mene tice bilo dosta za pocetak. Ne da ''zavolim'' ovu zemlju, to se nikad desit nece. Ali da je makar koliko toliko postujem.

Man

Početnik

(10)

• »Man« je muško

• Poruku poslati

6

Utorak, 31. Maj 2011

Ok,hvala na odgovoru.Mozes li me malo uputiti gde bih mogao da se informisem o zlocinima,kako kazes od Karadjordja,pa na dalje,ne racunajuci zadnja desavanja ?Osudjujem svaki zlocin.Pozdrav.

Asko

Zlatna sredina

(26)

• »Asko« je muško

• Poruku poslati

7

Utorak, 31. Maj 2011

Citirano

Orginalno od Man
Ok,hvala na odgovoru.Mozes li me malo uputiti gde bih mogao da se informisem o zlocinima,kako kazes od Karadjordja,pa na dalje,ne racunajuci zadnja desavanja ?Osudjujem svaki zlocin.Pozdrav.

Google

A mozes da skoknes i do neke nesrpske biblioteke.

Man

Početnik

(10)

• »Man« je muško

• Poruku poslati

8

Utorak, 31. Maj 2011

Da,da,mogu,samo mi reci sta da trazim?zato kazem,uputi me...

Asko

Zlatna sredina

(26)

• »Asko« je muško

• Poruku poslati

9

Utorak, 31. Maj 2011

Citirano

Orginalno od Man
Da,da,mogu,samo mi reci sta da trazim?zato kazem,uputi me...

Snaci ces se ti nekako... ako te bas interesuje.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

10

Utorak, 31. Maj 2011

Asko, mislim da je sve što si mu spomenuo previše informacija za njega. Treba ga razumeti. Od 1. razreda osnovne škole usađuju mu se ideje, kojih se jako teško može odreći. Čovek je pun predrasuda. I nije on kriv - drugi ih mu je usadio. Sad, šta možemo mi preko foruma? Možda da pokušamo.
Sad se obraćam članu "Man". Na poslednjem mundijalu u Južnoj Africi sam se iskreno radovao dobrim početnim rezultatima reprezentacije Srbije. Zašto? Valjda zato što ovde živim, i po defaultu imam za koga da navijam.

MEĐUTIM: pred jednu utakmicu golman reprezentacije napiše na svom oficijelnom Facebook profilu status: "Spremte se spremte četnici - da razbijemo..." (ne znam s kim su igrali, Gana valjda, nemam pojma?
I kako sam se osećao, jbt? Šta misliš?
Svaka čast tebi, s tobom bih uvek kahvu popio u prijatnom razgovoru, ali VEĆINA pripadnika tvoje nacije nas mrzi a ni ne poznaje nas! Zna samo da smo iz Sandžaka - i odmah smo public enemies...
我还记得

Man

Početnik

(10)

• »Man« je muško

• Poruku poslati

11

Utorak, 31. Maj 2011

Citirano

Orginalno od MATRIX
Asko, mislim da je sve što si mu spomenuo previše informacija za njega. Treba ga razumeti. Od 1. razreda osnovne škole usađuju mu se ideje, kojih se jako teško može odreći. Čovek je pun predrasuda. I nije on kriv - drugi ih mu je usadio. Sad, šta možemo mi preko foruma? Možda da pokušamo.
Sad se obraćam članu "Man". Na poslednjem mundijalu u Južnoj Africi sam se iskreno radovao dobrim početnim rezultatima reprezentacije Srbije. Zašto? Valjda zato što ovde živim, i po defaultu imam za koga da navijam.

MEĐUTIM: pred jednu utakmicu golman reprezentacije napiše na svom oficijelnom Facebook profilu status: "Spremte se spremte četnici - da razbijemo..." (ne znam s kim su igrali, Gana valjda, nemam pojma?
I kako sam se osećao, jbt? Šta misliš?
Svaka čast tebi, s tobom bih uvek kahvu popio u prijatnom razgovoru, ali VEĆINA pripadnika tvoje nacije nas mrzi a ni ne poznaje nas! Zna samo da smo iz Sandžaka - i odmah smo public enemies...
Nisam siguran da je u pitanju vecina ukupnog stanovnistva...,ali ne znam kako bi smo to saznali.U pravu si za pogresno ucenje od 1. razreda,ali ne i za predrasude,ne kazem da ih nisam imao,jesam,imao sam ih,ali sam se sa njima davno pozdravio.Kako,to je vec druga prica i verovatno proces.
Sto se tice "cetnika",to je veliki problem,jer taj naziv ne verujem da ce nestati,i cak i kada nije direktno upucen protiv vas,vas ce povredjivati.Tako da iz tog razloga,ja bih licno voleo da se ukine naziv,a i zabrana javnog simpatiziranja.Zasto?-Pa,eto,zato sto to povredjuje gradjane ove zemlje,tj,vas,Hrvate i Bosance,i radi ukupnog mira.
Sto se tice kafe,kad god budete u Kragujevcu,pozovite,vrlo rado cu popiti kafu sa bilo kim.Trudim se da stojim iza onoga sto pricam. :D Pozdrav.

Social bookmarks