Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sirano

Početnik

(10)

• »sirano« je žensko
  • »sirano« je autor ove teme

Datum registracije: 24.07.2002

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 04. August 2003

IN MEMOARIM

Mom rahmetli Dinu ,
da mu ALLAH dz. da sve ono za cim je uvijek zudio i ceznuo…

Odavno se nismo culi , odavno ti nisam pisao , jos “odavnije “
Se nismo videli “covece” ...

Pocecu sa jednom pesmom koju si meni posvetio , napisana je 18.02.1995
Skoro godinu dana od naseg poslednjeg gledanja one divne maturske ´94
Kada smo mi slavni gimnazijalci krenuli da osvojimo svet ...

Album
Besimu Fehratovicu

Suza.
Kap po kap
Tvojim putem

Ispred sebe
Sam stavio
Tvoj lik

Iza mene
Rijeci

Dva pisma
Misli su daleko
Videt cu te opet
Mozda...

Isprosicu srecu
I za tebe .

Ovo tvoje mozda me sad posebno boli , mozda si ga tada zapisao samo zbog rime , ali ono me boli , jer eto prosle su godine ,devet dugih i mucnih godina , od one nase slavne `94 , a mi se ne videsmo , ni to mozda za nas vise ne vazi ...S tobom sam covece naucio mnogo lepih
I ne tako lepih stvari , ali te sam vec zaboravio ... zbog tebe sam poceo da pisem , na Mrdakovom casu , ja i ti se takmicimo ko ce da napise lepsu pesmu ...

Naucio sam te da igras saha , posle skole u kahvi dolje kod pijace , secam se kao da je juce bilo , u pocetku nisi znao da poredjas figure a posle si me pobedjivao ko od sale ... Nasa lutanja i sanjarenja , nasa ceznja i sve nase tajne , sve me to danas boli , a posebno nasa neostvarena zelja da se ponovo sretnemo i da se ispricamo onako ljudski , ko nekad ...Kad sam te upoznao mislio sam kao i vecina da si napumpani tatin sin , umisljen , lenj i malogradjanski licemeran , ali sto sam se vise stobom druzio sve sam te vise shvatao , jer sam u tebi nalazio i sebe ...
Uvek si oko sebe imao puno onih koji su te trebali ili kojima si bio drag ,
nekad sam bio priznacu ti i ljubomoran na tebe i na tvoj smisao komunikacije , i sposobnost da se u trenutku uklopis u svako drustvo a najlakse u ono zensko , iako si uvek imao problema sa zenama ...

Sjecam se kad sam te pijanog pratio po pazarskim kaficima i zapisivao tvoje pesme i poruke zenama bezimenim , zenama kao sto su
ELIDA , SANELA i ko zna jos kako su se zvale , sve tvoje male i velike ljubavi ...Znao sam sve tvoje tajne i sve tajne tvog srca , nisu to bile samo
Skolske gluposti , to je bilo pravo prijateljstvo , i najzalije mi je sto te necu moci ispatiti na tvoje poslednje putovanje...
Pisem ti ovo pismo , nemozes ga vise procitati ,ali ga mozes cuti , neko ce ti ga vec procitati , a kad se ja budem mogao vratiti , doci cu ti da se vidimo...

Ova je pesma davno napisana ali ti je ja sad ponavljam:

Poslednja pesma

Vise nemam rijeci u sebi.
Nikada
Necu moci da odgovorim
Zasto sam ikad postojao ?

By Aladin Lukac

Prijatelju moj dragi covek je ono sto i za njega ostane , a iza tebe je ostalo mnogo toga, najvise slomljenih srca , ali i divni i dragih uspomena ...Sigurno je bilo mnogo drugih koji su ti bili bliski prijatelji
Rodjaci , zene , sigurno si ti imao dosta dradih prijatelja , ali ja nisam nikad nasao osobu s kojom sam mogao onako ljudski o svemu i svacemu da pricam i da se osecam kao da sam sa svojim mislima ...

Citam tvoja pisma , nemam ih bas mnogo ali eto , sad su mi vrijedna mnogo toplih sjecanja i suza , brate mili ... Zasto ?????
Pitao sam zasto? Pitao sam boga ? pitao sam sudbinu ?
Pitao sam zivot ? Pitam i tebe , zasto ? Zar je to sve od zivota ?
27 godina , tek jedno detinjstvo i jedna mladost , tek jedan korak
koji je ostao da visi negde u vazduhu , da se nikad ne spusti , da vise nikad ne dodirne tlo , ovo tvrdo balkansko , prokleto tlo ...

ja te se secam kao pesnika i romantika , bas onakvog
kakvima opisuju stare beogradske boeme , koji su spremni da za ljubav i prijatelja ucine sve , secam te se kao sanjara , koji nikad nije zudio za necim materijalnim vec je uzivao u lepoti trenutka , u nekim plavim ocima , u nekom toplom osmehu u nekom drhtavom dodiru ... i tebe je
zivot bio promenio , ali koga to nije , vecno si tragao za srecom i pravom zenom ...sjecam se jednom si mi savetovao da nikd ne verujem nijednoj zeni , ja to i dalje sledim . ova tvoja pesma mislim da kaze mnogo toga o tebi ...

Ram

Lako je biti tuzan i osjecanja kriti
Lako je njima i zaboraviti na tugu
Otici u kafanu i docekati noc dugu

Meni nije lako.Pijem samo
Kad bol je nesnosan
I od zivota ostane samo ram,
Kad staklo je puklo i utoba moja zjapi.

Tek tada pice je moj drug.
Prigusena svetlost i nepoznata lica svud.
Pice grlo mi steze.

Pijem samo kad bol je nesnosan
Kad od zivota ostane samo ram.
Kazu , lako je pjesniku,
Pjesnik je lako biti .

BY Aladin Lukac

By by my friend , forever together !!!!

sirano

Početnik

(10)

• »sirano« je žensko
  • »sirano« je autor ove teme

Datum registracije: 24.07.2002

• Poruku poslati

2

In memoarim

Svima onima koji jos nisu shvatili o kome se radi , rec je o Aladinu Lukacu , gimnazijalcu , pesniku , generacije `90 . Svima onima koji ga znaju ili poznaju nazdravljam glavu , neka je rahmet njegovoj dusi , i sabur njegovim roditeljima i bratu Amku .

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

3

Dina sam imao prilike upoznati na jedan veoma cudan nacin .... izgledao je drugacije od onih koji su se lozili na Counter,on-line chess i ostale stvarcice koje su koliko toliko uspevale da ove ljude drze vezane za stolice .... Heh .... vazi Dinche dobacicu i vodu uz produzenu kahvu i pikslu cu ti doneti tek toliko da mi ne delujes nervozno .... i buras cekacu te za jos jednu pariju na Acteku .... Dodji znas da si uvek rado vidjen .... pa ti bar znas koliko volim da budem u ekipi koja ima strasnog snajperistu .... we allready miss ya BROTHER

Inna lillahi we ina ilejhi radzi'un ..... lillahi te'ala
El-Fatiha ......

Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Social bookmarks