Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško
  • »hobbes« je autor ove teme

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

1

Srijeda, 27. Novembar 2002

in memoriam...

25.11.2002 u saobraćajnoj nesreći je poginuo Hašim Kučuk-Hoki.
Poznat je po pesmama "Pijem da je zaboravim", i "Nazdravitie drugovi", "Nema te više Alija".
Poznat i po broju brakova i dece.
Bio je prijatelj mnogih Novopazaraca.

Nema te više Hoki...

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

Datum registracije: 24.07.2002

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 23. Mart 2003

Dragan Stojnić

BILA JE TAKO LIJEPA

Bila je tako lijepa,
uvek se sjećam nje,
Bila je tako lijepa,
kao tog jutra dan,
Divna je ona bila,
kada sam ostao sam,
Više se nismo sreli,
jer nju je odnio dan.

Sve ja kao tajna
ostalo na keju tom,
Oči, njene ruke,
plačni pogled njen,
Možda je tako bolje,
zaborav briše sve,
Ali ipak, ipak često,
često se sjetim nje.

Danima kiša lije,
uz prozor stojim sam,

Prošlo je mnogo dana,
obuze tad me san,
Sjetih se onog jutra
našega rastanka,
Sjetih se tihe
rijeke kojom je otišla.

Otišao je i Dragan Stojnić, veliki romantik i šansonjer...
[SIZE=1]...Moj stari kofer opet miriše na sive ceste...[/SIZE]

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

3

Subota, 18. Juli 2009

Narode, jel istina da je BABHA preselio???
我还记得

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

4

Subota, 18. Juli 2009

Istina je neka mu je Rahmet dusi i da mu Allah dz.s. podari vjecni dzenet
Enad Turkovic je rodjen 7. Jun 1969

Ovom prilikom cu navesti njegova dva zadnja bloga sa njegove stranice www.babbha.blogspot.com

friday, may 29, 2009

Posle par sedmica…
Dani se vuku i svakome bi bilo jadno dosadno u toj slici... nekada sam zelio da dan traje 100 sati eto toliko se toga htelo i moglo... sada, po mojoj staroj zelji dan prodje ucas a noc traje satima beskonacno, i meni ne smeta i u svakom trenu uzivam... zapravo samo u tome i uzivam. Kad dodje dan bar 100 puta od svakog kog sretnem cujem \\\"Kako si? i nemam odgovor jer bi pre toga morao opisivati celu godinu koja je evo josh par dana do sedmog, do 40tog rodjendana, na kraju.

Vid, koji me napusta ne dozvoljava da jednostavne stvari obavlja, svom rutinom vec i ovo malo pisanja je pravo mucenje. I koliko god da je grozno, neke se druge misli i culne pojave desavaju i ne oslanjam se samo na oci. Doddushe to nikada i nisam radio ali ovo je stanje stanje svesnog...

Nositi shtap za hodanje nikada mi nije bilo modni detalj niti sam imao ideju da ce me i to u zivotu sacekati ali eto vec jeste. Ovde ga nemam gde kupiti i da ga imam s cim kupiti. Sacekacu. Kao i sve drugo.

Telefon vishe ne zvoni. I eto sa 1460 kontakata koliko je bilo stornirano u memoriji telefona sve se vratilo na 1996. kad sam i nabavio prvi sa svih 26 imena i brojeva. Istinska slika. Na pocetku meni licno tuzna sad vech vrlo realna.

Vikend ce i cutacu svaki sat razmishljajuci shta za ponedeljak i kako da se opsta slika bar na dan promeni. Ti, probaj da budesh dobro. Prosetajte. Smejte se mnogo. Samo se to naposletku zapamti. Au revoir!

Ne mogu dalje pisati ovde jer sam uslovljen i vremenom i zzurbom, pishi na mail, odgovoricu cim budem bio u stanju. Cuvajte se.

Bez Putokaza…

Ne mogu imati mir koji sam dole spomenuo. Skoro pa je nemoguce. Istina, probao sam nekoliko puta ali to u ovom okruzenju ne funkcionise. Voleo bi da opet imam stari atelje, ili neki drugi, ali svakako mesto za koje mogu tvrditi da pripada samo meni. Potrudicu se da tako bude, ubrzo.

Terapije i pretrage se nastavljaju, cini mi se u nedogled. 14 meseci nerada polako pokazuje svoje zube a ja polako posustajem. Veruj, chupam one rezervne atome snage... ne hranim se dobro, nemam vise od polovine lekova jer se kupuju i pravo da ti kazem neznam sta mi je dalje ciniti jer je ovo ivica izdrzljivosti u mnogo cemu.

Probao sam da sve shto ne funkcionise jednostavno bacim sebi iza ledja ali sam tako sebi napunio punu vrecu koju teglim i preko svega sto mogu.

Dace Bog pa ce i ovo proci i znam da cu se toga gorko secati. Samo nek\\\' prodje. Nek\\\' jedamput ode od mene, ovaj nemir i ovaj pritisak i preko svega.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

5

Subota, 18. Juli 2009

Enad je preselio jutros. Neka mu Allah dz.s. podari Dzennet. Bio je jedan od simbola ovog Foruma.
Sit Hungry Doesn't Believe

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

6

Subota, 18. Juli 2009

انّا للہ و انّا الیہ راجعون

Neka mu se Allah dz.s. smiluje. Zadnji put sam ga vidio prosle godine u ovo vrijeme, sa Buxom. Zvase me da sjednemo a ja bejah u nekakvoj zurbi ...

Sa naseg susreta od prije cetiri godine
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

7

Subota, 18. Juli 2009

Neka mu Allah dz.s. podari Dzennet, a njegovima neka je zdrava glava.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

8

Subota, 18. Juli 2009

Da ga Allah dz.s. nagradi za sve sto je ucinio. Da mu dzenet podari, i sve grijehe oprosti.

Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

• »Salahoodin« je muško
  • »Salahoodin« je zabranjen

Datum registracije: 25.01.2008

• Poruku poslati

9

Subota, 18. Juli 2009

Da mu Milostivi podari dzenet.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

10

Subota, 18. Juli 2009

Nek te Allah dz.sh. chuva i podari ti Dzennet.. Nek ti oprosti grijehe i neka ti tamo bude bolje nego ovde...
Hvala ti za sve...

Be Well...

o| o| o|

P.S. Ljudi, ne chekajte da neshto uradite ili se nekome javite ili zahvalite sutra ili prekosutra... Uradite to chim vam padne na pamet... Nekad je i sutra mnogo kasno...

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

11

Subota, 18. Juli 2009

Babushka Moj

Nek ti Dragi Allah dz.sh podari Dzenet, Babushka Moj!

Hvala ti na Svemu!
annonimus je dodao/la ovu sliku:
  • Babbha69.JPG
" Bilen alemlere rahmettir "

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

12

Subota, 18. Juli 2009

Babbha

Ostadoh bez reči sa željom da nešto kažem ...

Žao mi je što nisam mogao više da ti pomognem, prijatelju ...
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

• »Sandzak Beg« je muško

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

13

Subota, 18. Juli 2009

Eto znam ga nekih 19 godina, mlogo smo puta kafu ispijali zajedno i htedo nešto da kažem...

Neka mu Allah dž.š. podari Džennet.

"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

Erbakan

Učenik

(0)

Datum registracije: 20.12.2002

• Poruku poslati

14

Subota, 18. Juli 2009

Da mu se Allah smiluje i dzennet podari.
Erbakan je dodao/la ovu sliku:
  • foto.jpg
Sve je ovo samo igra! Nema tog muftije koji je vrijedan Vasih zivaca

15

Subota, 18. Juli 2009

Dobih sms od sestre o ovoj tuznoj vesti.

Enada i ja znavah licno. Osoba koja ostavlja jak utisak iza sebe. Iako mlad, debeo je trag za njim i puno ljudi koji ce ga se secati po dobru. Cak i u ovako teskim trenucima je bio veliki borac. Allahova volja se mora prihvatit... Iskreno mi ga je zao... Mlad je bio. Neka mu Allah podari dzennet, a njegovoj familiji neka Allah da sabura.

Ne znamo sta nas sutra ceka, zato dobro razmislimo o onome sto radimo danas...

Forum je, za mene, od sada dobio jedan jako tuzan kutak.
Nikad nisam ni pomislila da na forumu nekad mogu pisat ovakve redove o nekome koga upravo preko ovog foruma upoznah.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

16

Subota, 18. Juli 2009

Trebalo mu je dosta pomoći i podrške.Tražio ju je.Stidljivo ju je tražio.Ali ne od svakog, iako ju je bio potreban, itekako...
Babo ima zlatnu ćerkicu, Hanu.
Ima dva sina, pravi momci.
Kruže raznorazne ružne priče po gradu o tom čoveku, lično sam i sam često imao prilike da slušam razne laži i potvore na njegov račun.
" Atko, o meni može ružno da govori samo čovek koji mi je nešto dužan, a dužnika imam toliko da bih danas od tih para mogao kupit dva stana."

"Atko, nisam ja za merhamet.Voli me, ali ne radi to s ciljem da me pomogneš."

"Babo, šta ti misliš, kad imaš live audio stream i ja se zakačim na tvoj server da te slušam, vidi li se samo ip adresa ili još nešto sem toga?" Enad: " Vidi se ono što je osobeno za tvoj računar."

To je ono što sam poslednje čuo od njega, prije 10 dana.

Voleo je da sedi u restoranu "Sunce".
Nekad je voleo i "Romansu", a kad se "Šadrvan" otvorio, rekao je: "Konačno jedno mesto dje možeš na miru da sedneš s porodicom...".

"Atko, imam prijatelje na pet kontinenata.Ako ti treba zastavica Hong Konga, nać ću ti je!".
Odjednom su ga svi ti prijatelji napustili onda kad ih je postao potreban.Raznorazni izgovori od različite vrste ljudi su počeli da pljušte, kako je i kod njih neimaština, kako su sa njim imali gorka iskustva, kako ovo, kako ono...
Zaista, čovek koji je znao cijelu čaršiju, sve ljude i sinove svih ljudi i unučad njihovu.Počeo je pisat knjigu, nije je uspeo završit, nažalost, ali Allahova riječ je konačna, kao i Njegov sud.
" Šta se radi Enko?" - "Vala evo Atko radimo jedan bilbord, pocijepasmo ga načisto."

Imao je svoj atelje.Nekad davno.Dok smo slušali Depeche Mode jednog dana i pesmu Enjoy the Silence, kaže on meni: "Vidiš Atko, ovaj refren (ko zna pesmu shvatiće), e ja imam taj MY HOUSE.".

Medjutim, neki nemarni i pokvareni ljudi koji su u tom trenutku bili oko njega, uzeli su mu i taj HOUSE.Shvatio je to i kajao se.

Jednom mi je objašnjavao kako je nastao film Matrix.Koliko se dugo pripremao, kako je u osnovi on trebao da izgleda, a kako je na kraju sve to ispalo istamburano, ispreturano.

Požalio sam mu se prije dvije godine da me goni neverovatan strah i da imam stravične napade panike.Odgovor je glasio:

"Ti si Meni reko Sabur brate... ako je strah takav i toliki dochi cu ja do tebe kad god me zovnesh, obrisacemo strah, brat to umije..."

"Babo kako si mi?"

- "Šmotlavo (tad sam prvi put čuo za takav jedan izraz) skroz moj Atko..."

"Postoji li Babo neka fora da se vidi tudj broj mobilnog preko neta?"

- "Preko neta ne.Posebno NE za prepaid broj. Takva je filozofija OSIM ako se covek nije prijavljivo preko Call Centra za 3G (srećna okolnost).... ostale varijante su bliske Drzavnoj bezbednosti i samom Telekomu tako da sam nemoćan u tom malom segmentu.... ".

Vallahi brate poseban si bio, pečat si ostavio.Kakav-takav.Za mene zlatan i neverovatan i vallahi neizbrisiv.Da te Allah nagradi za sve što si učinio za mene i svaki savet koji si mi dao i svaku riječ koju si mi udijelio i za svaki naš zajednički ručak i doručak i ispijenu svaku kahvu i svaki čaj.
Pisao bih o tebi štošta još, da znaju ljudi koji su znatiželjni kakav si ti ustvari bio, i da znaju zlotvori, pokvarenjaci i oholnici da si ti samo čovek koji se nije snašao u vremenu i prostoru i koji je bio stranac na dunjaluku.
Obećavam ti da ću od sad često koristiti riječ "bindreha", samo zato što si to ti radio.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

17

Subota, 18. Juli 2009

Citirano

Orginalno od simke_np

Voleo je da sedi u restoranu "Sunce".

- "Šmotlavo (tad sam prvi put čuo za takav jedan izraz) skroz moj Atko..."

Secam se zadnjeg puta kada sam bio u Pazaru.Samo sto sam stigao na A.Stanicu, okrenem ti ja mog Babushku......." Babushka, ja sam sad iz Skoplja, idem u Sunce...........Cekam te.......Odma dolazim Harko moj "

P.M

Babbha

Borim se Harko moj. Bez snage, lijekova i zelje. Borim se. U injat. Ovu bitku ne mogu pobediti ali se borim. Budi ti meni dobro i Cuvaj sebe!
" Bilen alemlere rahmettir "

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

18

Nedjelja, 19. Juli 2009

Babha

Da ga Alah dragi nagradi dzenetom.
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

19

Nedjelja, 19. Juli 2009

crkla meni jednom zvučna karta bila.
to je bilo nedje '98 godine, tad sam imao jedva 10 godina.I raspitam se ja preko jednog momka (nebitno ko je to) kako i dje da kupim.Nije bitno pošto je koštala, bitno je to da sam ja otvorio jednog dana vrata svoje kuće, i u rukama jednog čoveka srednjih godina s kačketom i bradicom i brčićima, s nekim prozirnim, nekakvim ljubičastim šta ti ja znam, naočarima, ugledam kako nosi nešto plavo-narandžasto, kutiju nekakvu, i sad ja kontam, pa nije valjda ta zvučna karta tolika majka ga ubila...tad sam ga prvi put video.Znači, znamo se nekih 11 i po godina i vallahi, toliko mi je stvari u glavi i tolika mi je zbrka da više ne mogu i da se setim šta sam sve, ili šta nisam sve pričao sa njim.
simke_np je dodao/la ovu sliku:
  • 10042009(009_1)_downedit_thumb[5].jpg

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

20

Nedjelja, 19. Juli 2009

Jos jednom moram reci. Potresla me Enadova smrt. Nadam se da sam mu bar malo pomogao da ublazi bol. Allahu je bio drazi i molim Allaha dz.s. da mu podari Dzennet.
Sit Hungry Doesn't Believe

Social bookmarks