Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

bulvaj

Početnik

(10)

• »bulvaj« je muško
  • »bulvaj« je zabranjen

Datum registracije: 14.06.2005

• Poruku poslati

21

Četvrtak, 14. Juli 2005

sustina je

Da neko od drveca ne vidi sumu.

Upravo kako gospodin Tulumba4all i rece: nije problem u izrecenom vec u nacinu na koji je to izreceno. Upravo je na to cijenjeni Juskos i ukazivao. Nepravo je sto se i poslije toga root poletio.

Elem, jedno je ocigledno: poput pravog vehabije, root svoj namaz (analogije radi uzimam najociglednije sto cine) kvare da bi durom gresku, na prijek i uvredljiv nacin, ukazao a pri tom vrlo svoj namaz kvari (a o tom ni ne misli). Da je srece pa da to cini sa zeljom da gresku ispravi i na nacin primeren tome, a da jos svoj haq sacuva kako treba a da u tudje ne ulazi... eh...

Nego, zbog sveg toga i ova tema pretrpe a ne zasluzuje to. Cisto se javljam, uz sve ovo sto sam rekao, da apelujem da gospodin administrator ove nepotrebne priloge, sve do jednog, bar iz ove teme ukloni. Mozda jes nase ogledalo ali nije ove teme dostojno. Ne ni najmanje. Na drugom mjestu pa se slobode govora i drugih peripetija igrajte i na njih pozivajte. Ovdje nije nista od toga vaznosti ove teme i spomena spomenutog vrijedno. A ja rijec ne umijem da napravim kojom bih to i spomenuo, pa svoje cinim makar sa drugih rijeci prasinu, i blato, da sklonim. Nek ostane makar ono lijepo namijenjeno.

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

22

Četvrtak, 14. Juli 2005

Citirano

Orginalno od Root
Pa ___________ jedan kako te nije sramota da iskoriscavas ovaj tuzni dogadjaj za reklamiranje navijacke grupe i suljove koalicije?
Stvarno nemate granica _________ jedni!

Mnogo bi voleo da si bio TI tamo i TI sam postavio svoje slike!
Ovo nisam JA ni u jednoj ni u drugoj majici,slikao je NASH chovek ljude koje je tamo vidjeo a TI shto ti neshto smeta JA TI NE MOGU POMOCHI.
Normalne osobe u ovim slikama vide neshto drugo.
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

l_sT

Početnik

(10)

• »l_sT« je muško

Datum registracije: 12.07.2004

• Poruku poslati

23

Subota, 16. Juli 2005

Dovoljno smo mi izreklamirani da bi se reklamirali na Dzenazi. ?( Ta slika shto kazhesh da reklamiramo Sulja i Torcidu veze nema, jer su momci ishli ispred nas i normalno je da chu da ih slikam, zato shto sam ja lichno chlan Torcide a i SDA :O . Sve slike sam ja napravio tako da ako ti neshto nije jasno javi mi se na PP.

Essellamu Alejkum i El Fatiha za poginulu brachu iz Potocara i Srebrenice.

A ti drugi put podji sa nama pa klanjaj Dzenazu i prouchi dovu nashoj brachi, sevap ti je.
Ovde mozete ostaviti licni potpis ispod poruke.
A za mene izgleda ide ovako:
Ovde ne mozete ostaviti licni potpis ispod poruke.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

24

Subota, 16. Juli 2005

Opa, sto su se "opasni" momci razgalamili. Dje li je sad Juskos da mudruje? ?(
Neka ste vi isli i zaradili sevap i neka ste se usput malo izreklamirali. Drago mi je zbog toga. Ali vi ne mozete a da na sva usta ne razglabate o svojim "sevapima". To je bas prava vrlina. (o)
A kad mi bude trebala lekcija o moralu i sevapima doci cu na tribine da slusam vasa "islamska" predavanja. :rolleyes: :rolleyes:
Stvarno mi je drago da se posle ugoscavanja Dragana Markovica - Palme X( (i slicnih njemu) busate u prsa i pokazuje slike iz Srebrenice. Taman vam prilici.

Sandokane i l_sT, na zalost odavno mi je jasno sta ste i ko ste i da ste mi zdravo, pa necemo valjda da izazivamo medjubosnjacki sukob o|? Ako mi budete ikad u zivotu trebali znam gdje cu da vas nadjem...

I stvarno mi se vise gadi od pojedinih bosnjaka koji su 2005 otkrili Srebrenicu. Dje ste bili 10 god?

Esselamu alejkum!

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

25

Subota, 16. Juli 2005

Mi smo tih 10 godina bili na
ISTO MJESTO GDJE I TI !!
Na tvoju a i nashu zhalost.
Kad nam dijelish lekcije izgleda da si TI
10 jula 1995 godine trebao samo da prijedjesh DRINU!!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

l_sT

Početnik

(10)

• »l_sT« je muško

Datum registracije: 12.07.2004

• Poruku poslati

26

Nedjelja, 17. Juli 2005

Citirano

Orginalno od Root

Sandokane i l_sT, na zalost odavno mi je jasno sta ste i ko ste i da ste mi zdravo, pa necemo valjda da izazivamo medjubosnjacki sukob o|? Ako mi budete ikad u zivotu trebali znam gdje cu da vas nadjem...

I stvarno mi se vise gadi od pojedinih bosnjaka koji su 2005 otkrili Srebrenicu. Dje ste bili 10 god?

Esselamu alejkum!

A shta smo to nas dvojica,brate?
Kazhesh izazivamo medjubosnjacki sukob??
Po komentarima rek'o bih da to ti radish?
I na kraju ti ispade junak shto si sedeo kuchi, a mi "prodane dushe" shto smo ishli u Srebrenicu, pa makar i 10 godina kasnije!? Meni je 19 godina, pa izrachunaj koliko sam im'o 95'e :]
http://www.fc-novipazar.com/slike/srebrenica/
Od 59 slika imash mozhda dvije slike 'dje se vidi majca Torcide i ta jedna Lista za Sandzak...
Nema vishe ovde shta da se komentarishe, da ne kvarimo temu...
Ciao... :klanja:

Ovde mozete ostaviti licni potpis ispod poruke.
A za mene izgleda ide ovako:
Ovde ne mozete ostaviti licni potpis ispod poruke.

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

27

Utorak, 11. Juli 2006

IN MEMORIAM

Danas se navrshava 11 godina od pada "zashticene" enklave Srebrenica. U sljdecih nekoliko dana poslije pada ubijeno je najmanje 7000 mushkaraca boshnjacke nacionalnosti.
Neka dushe sehida nadju smiraj u vjechnom dzenetu.

I poslije 11 godina...

NE PONOVILO SE

Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

• »NEBOJŠA BBRS« je muško

Datum registracije: 07.07.2006

• Poruku poslati

28

Utorak, 11. Juli 2006

Srebrenica 1995 ako je tamo bilo zlocina svako za njih treba da odgovara !!!! ali takav zlocin je bio i u Bratuncu 1993 Tuzli Sarajevu pa Naser Oric dobije 2 godina pa da je ubio coveka i nehata dobio bi vise !!! NO COMMENT !!! Ja sam da svako odgovara za zlocine svoje ali ne samo jedna strana kao da druga nije ni ubijana !!!
http://geocities.com/kobabg/baner.jpg

cujavu te tvoji sinovi !!!

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

29

Utorak, 11. Juli 2006

Citirano

Orginalno od NEBOJŠA BBRS
Srebrenica 1995 ako je tamo bilo zlocina svako za njih treba da odgovara !!!! ali takav zlocin je bio i u Bratuncu 1993 Tuzli Sarajevu pa Naser Oric dobije 2 godina pa da je ubio coveka i nehata dobio bi vise !!! NO COMMENT !!! Ja sam da svako odgovara za zlocine svoje ali ne samo jedna strana kao da druga nije ni ubijana !!!

Ovo mu dodje kao ruganje zrtvama! I to ruganje najgore vrste...

Na drugo se necu obazirati, jer je danas ipak dan Srebrenice. A svako ce se prepoznati, gdje je u odnosu na istinu.
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

pepeljuga

Početnik

(10)

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

30

Utorak, 11. Juli 2006

Citirano

Orginalno od NEBOJŠA BBRS

kako te bolan/bre nije sramota da pises ovako nesto ??
"SREBRENICA 1995 AKO JE TAMO BILO ZLOCINA"
cijeli svijet zna sta se tamo desavalo,i ko je kriv ,hvala Bogu zato se i sudi i vidi se ko se osudjuje! NEVINI LJUDI ispade po ovome tvome postu .... :rolleyes: ?(

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

31

Utorak, 11. Juli 2006

“Do sada je ekshumirano nesto oko 5. 000 posmrtnih ostataka, zapravo, niko tacan broj ne zna jer se vecina ekshumiranih nalazila u sekundarnim masovnim grobnicama. To znaci da su tela koja su bila u primarnim masovnim grobnicama, na nekoliko desetina i stotina tela, prenesena su bagerima u sekundarne grobnice u kojima mi sada nalazimo samo delove tela, samo lobanje ili samo trupove tela, bez lobanja i tako dalje. Identifikacija ubijenih tece, kako navodi Amor Masovic jos sporije: “Tek oko stotinu srebrenickih tela je uz pomoc klasicnih metoda identifikacije identifikovano. Sada smo dobili jednuod najsavremenijih laboratorija u Evropi za DNK analizu i ocekujemo da cemo u narednom periodu u svaka dva meseca imati 200 novih identifikacija srebrenickih zrtava”, kaze Masovic za B92.

On istice da je “vrlo tesko identificirati zrtve”. “Jedan razlog je da su tela raznesena radom teskih masina, da su dokumenti gotovo svih zrtava oduzeti bilo prilikom zarobljavanja, ili prilikom likvidacija. Takodje, jedan deo zrtava je pronadjen na povrsini, delovanje klimatskih uslova, zivotinja, na zalost ponekad i ljudi, takodje otezavaju identifikaciju”, rekao je Amor Masovic za Radio B92.

Subhanallah kako su se zivotinjski nad njima izivljavali... ;(

....Emir Suljagic: "Ovo je mesto gde, kada dodjem, vidim lice svog brata koji je tada imao 17 godina, koji me je molio, zapravo nije me ni molio, ja sam plakao zbog njega, on je bio jako hrabar tih dana. Ja sam molio Holandjane da ga ostave ovde u bazi i kad je on video da ja njih molim, prakticno na kolenima, on je rekao: 'Nemoj vise da ih molis, ja idem'". ;( ;(

Kada Hotic: "Dosli smo u Potocare, jer su nas dole pozvali vojnici UN, holandskog bataljona, da se dole sklonimo, navodno da nam je dole bezbedno. Nas su stvarno napali, i Novosadski u Uzicki i Valjevski korpus i Drinski. Mom muzu stavise cev puscanu za vrat, ja samo pogledah za njim, on ode brzo, ode, ode, a ja nista ne kazem. Udje u autobus, autobus ide. Vozac je stavio kasetu, svira kaseta, a on pogleda po nama, pa shvati da nam nije do muzike. Svi su autobusi, i 'Strela' Valjevo, i '7. juli' Sabac, i 'Lasta', i zvornicki 'Transport', svi su bili ukljuceni u taj prevoz"....
;( ;(
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

33

Utorak, 11. Juli 2006

Srebrenica!!! Simbol stradanja nevinih ljudi. Jul 11. - dan kada ce svaki posten covek zaplakati. Taj datum se ne smije nikad zaboraviti! Neka Allah dz. s. podari Dzennet svim zrtvama ovog zlocina.

El-Fatiha
Sit Hungry Doesn't Believe

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

34

Utorak, 11. Juli 2006

Bas malopre na b92 vidoh jedan prilog koji me prijatno iznenadi,a radi se o tome da je grupa mladih iz Srbije koji su bili deca za vreme rata dosla u Potocare da oda postu stradalima,a jedna od njih bese jedna Ana iz Novog Sada koja rece da bi volela da svi njeni vrsnjaci iz Srbije imaju osecaj i svest kao sto ga ima ona i ostali koji su dosli u Potocare.
Takodje,zene u crnom iz Srbije su u Potocarima polozile venac na kom je pisalo :"Oprostite nam"
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »tidzanum« je žensko

Datum registracije: 10.10.2007

• Poruku poslati

35

Četvrtak, 10. Juli 2008

Blizi se godisnjica od strasnog genocida i stradanja u Srebrnici, jos vise me zbog toga boli sve ovo sto se desava u nasem gradu. ;( ;( ;( Pitam se kako neko moze da zaboravi, ko je sve to organizovao i ko je taj zlocin pocinio, i da se posle svega , zbog interesa i vlasti ide sa njima u koaliciju? Bole li ih suze sirocadi, sestara i majki cije su oceve, bracu i sinove pobili i poklali?
,,Ljepota zene je u njenim ocima, jer to su vrata njenog srca, mjesto gdje ljubav stanuje,,

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

36

Četvrtak, 10. Juli 2008

Drage moje sandžaklije, nemojte se osvrtati na pisanja onih koji dođu na forum sa namjeom da provociraju ako je i dali je ... Moramo biti svjesni činjenice da u 90% srba 11 jula svake godine srce počinje da raste. Svaka čast svim sandžaklijama koji su na 10 godišnjicu ili na bilo koju drugu bili u Srebrenici, ja bih odao priznanje i onim sandžaklijama koji su svim srcem željeli doći u Srebrenicu a iz ovih ili onih razloga su bili spriječeni. Naime, ima ljudi muslimana odavde od Tuzle kojima je puno bliže i lakše tamo da odu a nikada nisu bili, posebno je to izraženo kod mlađe populacije, koju ja nazivam PLAY STATION NACIJA. Nažalost opet većina roditelja muslimana griješi i neopominje svoju djecu - nikako ili vrlo malo ... Reći ću vam nešto iskreno, što se meni ovih dana motalo po glavi kako se počela približavati godišnjica, molim vas sve za razumijevanje i da mi pokušate pomoći u vezi toga ... Počeo sam se pitati, zašto se ovo nama muslimanima događa, dali nas Allah stavlja u iskušenje ili nam stavlja kaznu ??
Na vatru odgovori vatrom !

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

37

Četvrtak, 10. Juli 2008

Citirano

Orginalno od emirRA
Počeo sam se pitati, zašto se ovo nama muslimanima događa, dali nas Allah stavlja u iskušenje ili nam stavlja kaznu ??

To samo Allah dz.s. zna, a na nama je da prodjemo kroz sva iskusenja ispravni i kao pravi muslimani.

Ja na zalost necu moci da prisustvujem obelezavanju godisnjice genocida u Srebrenici. Iz Novog Pazara ce biti organizovan prijevoz do Srebrenice.

www.radiostoplus.com

Citirano

Iz Novog Pazara će, kao i ranijih godina, večeras biti organizovan polazak za Srebrenicu, povodom obeležavanja 13. godišnjice genocida u tom gradu i sahranjivanja posmrtnih ostataka još 307 identifikovanih žrtava.

Sandžačka demokrtaska partija je pozvala sve zainteresovane da se prijave za polazak, koji je organizovan večeras u 1 sat, posle ponoći, ispred prostorija ove stranke.

Iz Stranke demokrtaske akcije do objavljivanja ove vesti nismo dobili informaciju o tome da li i oni organizuju polazak za Srebrenicu.

U ovoj stranci nam je rečeno da će polazak biti organizovan ukoliko obezbede prevoz.

Memorijalni centar u Potočarima sutra će posetiti predstavnici vlasti u BiH, diplomatskog kora, međunarodne zajednice, predstavnici verskih zajednica, nevladinih organizacija i porodice žrtava.

Verski obred ukopa 307 identifikovanih žrtava, predvodiće poglavar Islamske zajednice BiH Mustafa Cerić.

Najmlađa žrtva koja će sutra biti ukopana imala je 15 godina kada je ubijena, a najstarija 84 godine.

Do sada je u Memorijalnom centru u Potočarima identifikovano i sahranjeno 2.907 osoba.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

38

Četvrtak, 10. Juli 2008

Dolazi jos jedan dan,suza placa jecaja,tuge bolii vapaja,za svakog Bosnjaka.Dan kada su u Srebrenici zlikovci oduzeli pravo na zivot nasoj braci i sestrama,dan kada je Srebrenica od krvi nase Bosnjacke bila poplavljena,kada su ubijani i oni sto su tek rodzeni i oni sto su godina imali.Sutra ce samo neke od njuh pokopati,sutra ce samo neki dedo ,babo amidza ili dajdza Bika,majka sestra i hanuma nekoga koga nadzose,po raznim rupama,jamama,sutra ce samo pojedine rodbine odahnuti jer ce bar znati gde je mezar od onih 8000 ubijenih. Zato sutrasnji dan Bosnjak nikada nikada nesmije zaboraviti.Neka svakom bratu i sestri koji su tako zverski pobijeni u Srebrenicu dragi Allah dz.s. podari dzenet.A nama zivima da podari razuma da shvatimo da samo kada Bosnjak sa Bosnjakom bude kao brat i nebude podjela medzu nama samo tada cemo moci izbeci ovakav genocid kakav nam se desi,i zamolio bih bracu i sestre na forumu da bar ovih dana ne reklamiraju svoje stranke nego da razmisljamo,zasto nas i zbog cega Dragi Allah dz.s. nagradzuje ovakvim kaznama,sta ciniti da nas iste nestizu,od istih i sve istih koji u nama vide svog vekovnog neprijatelja.
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

• »tidzanum« je žensko

Datum registracije: 10.10.2007

• Poruku poslati

39

Petak, 11. Juli 2008

Citirano

Orginalno od Bosnjaaak
Dolazi jos jedan dan,suza placa jecaja,tuge bolii vapaja,za svakog Bosnjaka.Dan kada su u Srebrenici zlikovci oduzeli pravo na zivot nasoj braci i sestrama,dan kada je Srebrenica od krvi nase Bosnjacke bila poplavljena,kada su ubijani i oni sto su tek rodzeni i oni sto su godina imali.Sutra ce samo neke od njuh pokopati,sutra ce samo neki dedo ,babo amidza ili dajdza Bika,majka sestra i hanuma nekoga koga nadzose,po raznim rupama,jamama,sutra ce samo pojedine rodbine odahnuti jer ce bar znati gde je mezar od onih 8000 ubijenih. Zato sutrasnji dan Bosnjak nikada nikada nesmije zaboraviti.Neka svakom bratu i sestri koji su tako zverski pobijeni u Srebrenicu dragi Allah dz.s. podari dzenet.A nama zivima da podari razuma da shvatimo da samo kada Bosnjak sa Bosnjakom bude kao brat i nebude podjela medzu nama samo tada cemo moci izbeci ovakav genocid kakav nam se desi,i zamolio bih bracu i sestre na forumu da bar ovih dana ne reklamiraju svoje stranke nego da razmisljamo,zasto nas i zbog cega Dragi Allah dz.s. nagradzuje ovakvim kaznama,sta ciniti da nas iste nestizu,od istih i sve istih koji u nama vide svog vekovnog neprijatelja.

Slazem se sa tobom i podrzavam te u potpunosti!
,,Ljepota zene je u njenim ocima, jer to su vrata njenog srca, mjesto gdje ljubav stanuje,,

Tufan

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

40

Petak, 11. Juli 2008

"Pokushaji Srbije da krivicu za genocid Srebrenice pripishe Miloshevicevom rezimu su neodrzivi."

dr. Haris Silajdzic
SDA 1990

Social bookmarks