Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 112.

Petak, 02. Oktobar 2009

Autor: eda

Srpski terorizam nad Bosnjacima Sandzaka

Ja mislim da ti NatashaNP imas krizu argumenata i krizu cilja - da ne kazem da nemas valjane argumente i veoma los cilj.

Subota, 26. Septembar 2009

Mirsad Djerlek osniva novu stranku

Citirano Orginalno od @ef Aferim. I jos bih dodao da se jos jednom pokazalo da ko se dofati malo fotelje brzo se proda. Mozda generalno gledano ima istine u ovoj izjavi ali u ovom slucaju ovo je nicim nezasnovana glasina. Zato bi bilo dobro kad bi ljudi malo razmislili pre nego nesto kazu ili barem daju dokaze za tvrdnje kad o nekom konkretno govore. Nije pohvalno generalizirati.

Putopisi clanova foruma

Citirano Orginalno od Mandelbrot Ja govorim pre svega o Arapskim zemljama. Arapskim zemljama u kojima se i dalje na dosta neefikasan nacin investiraju prihodi od prodaje resursa (pre svega nafte)... Ne znam nasta mislis ali jednostavno ako poznajes ekonomske prihode Dubai videces da nije ispravna ova tvoja izjava. Od ukupnog prihoda samo 4% u Dubai je od prodaje nafte. Mudrim investiranjem resursa Dubai je iskoristio maksimalno svoj potencijal i sad zasniva svoju ekonomiju zahvaljujuci svom geo...

Putopisi clanova foruma

Citirano Orginalno od Mandelbrot Eda, tebe kad neko pita kako se zivi u arapskim zemljama ti ga povedes u Dubai. Ovo vise put cujem od razlicitih ljudi. Ali veruj mi ovo je samo vase ne znanje nema veze sa zivotom u arapskim zemljama. Evo recimo mnogima nije znano da je Abu Dhabi veci grad od Beca, Budimpeste ili ti Beograda a Ryiad isto toliko velik koliko i Berlin, Madrid ili ti Paris . A ne verujem da se u te evropske gradove bolje zivi- cak na protiv Pogledaj bruto sozial produkt pa ces se ...

Petak, 25. Septembar 2009

Mirsad Djerlek osniva novu stranku

Mirsad Dzerlek je pravi hadzija, dakle kao covek u svakom pogledu potpun pa zato sto se dokazao ko izuzetno posten i zasluzuje svaki vid respekta za svaku ideju koju zacrta i podrske u svemu sto zeli da postigne. Sad konacno Novi Pazar, insAllah koliko vec na sledecim izborima, pobednom Mirsadove stranke, moze da ima dobrog zastupnika. Po meni sve druge stranke u sandzaku gube svoj smisao pa zato trebamo to videti kao i sansu da se svi ujedinima oko postenog coveka u jednu stranku. A to ce nam s...

Petak, 25. Septembar 2009

Zelje, pozdravi i cestitke

Diksi svako dobro i sve najbolje ti zelim za rodjenda. Nadam se da ti je u sarajevu ok ali da ces se insAllah kad pokupis znanje vratiti kao dobar strucnjak u NP.

Četvrtak, 24. Septembar 2009

Bajram tj Idel-Fitr u Dohi

Posle puno puno doktora arapkinja evo je jedne arhitektkinje. Ova zena je nevorovatna inteligentna i ustroumna a jos pride neverovatno humana ! Ta njena humanost se ogleda u mnogo primera a sto mi se jos kod nje dopada je da drzi do svoje arapske tradicije i cistog islama. Suprotno glasinama nekih da se arabljanke otkrivaju kad putuju u evropi ona je primer protiv tih tvrdnji i svojim izgledom pokazuje da tako nesto nije tacno. Iz slika, za vreme svog studijuma u Parizu, se vidi da je i tamo nos...

Subota, 19. Septembar 2009

I.C.C. Behar - Islamsko Kulturno Drustvo Grand Rapids

Citirano Orginalno od HaNuMa_78 DONACIJE ZA BEHAR DŽAMIJU Pošaljite money order ili chek na adresu: ICC Behar P.O. Box 120171 Grand Rapids,MI 49528 Pošaljite direktni depozit na sljedeći bankovni račun: Lake Michigen Credit Union Bank Account # 102008093334 The Routing and Transit Number # 272480678 S napomenom - Pay to the order: ICC Behar Unaprijed zahvalan dzemat Behar! Ovom prilikom pozivam sve koji zele dati zekat. Da te Allah dz. nagradi na promovisanju dobrog, insAllah. I ako smem da te ...

Subota, 12. Septembar 2009

Putopisi clanova foruma

Citirano Orginalno od Mandelbrot A sto se tice saradnje na univerzitetskom nivou itd... dovoljno govori nivo pismenosti u tim zemljama. Kad se prica o pismenosti uvek se pokazuje na problem prismenosti kod zena. Da je u islamskim zemljama taj problem vec odavno resen pokazuje i ova slika. Na Qatarskom univerzitetu 70% studenata su arabljanke, ako je potreban dokaz drage volje cu kopirati stranicu iz koje se to moze videti. Dosad nisam hteo bez dokaza odgovarati na ovo pitanje a sad kad imam i s...

Subota, 12. Septembar 2009

Bosna - Turska

Citirano Orginalno od silver04 Drugo, BiH je dominantno hriscanska drzava sa oko 60% hriscana od ukupnog broja stanovnika. Citirano Orginalno od silver04 Prihvatam drugacije misljenje i ne vidim zasto je problem ako iznesem svoje.I jos iskoristim neke CINJENICE koje nisu misljenje vec fakti.Npr.o hriscanskoj vecini.Posljednji popis:Bosnjaci 42%,Srbi 32%,Hrvati 17%. Ovo nije misljenje vec apel da konacno i ti ukljucis zdrav razum a dokaz ti je dati citatom tvoja dva postova - i gledaj sad: iz is...

Nedjelja, 06. Septembar 2009

Citirano Orginalno od HaNuMa_78 MasAllah lijepe dzamije! Gdje se nalazi? Bilo bi lijepo da se u ovom mubarek mjesecu svako ucini neko dobro dijelo. Ja cu se kod naseg imama raspitat za ziro racun. Hvala unaprijed. Citirajuci te zelim da te podsetim na obecaje Sto se tice slike koje sam ja poslao - ta prelepa dzamija se nalazi u Qataru tj. u Dohi.

Nedjelja, 06. Septembar 2009

Uzivo Armenija-BIH

Citirano Orginalno od silver04 Zar ne treba da navijamo za Tursku? Po meni pitanje je nepotrebno jer nema tu dileme - ja sam uvek bio i vazda cu biti za hadzije iz TURSKE ! Moj san koji bi ja zeleo da se ostvari bi bio rezultat ne manje od 3:0 za TURSKU.

Nedjelja, 30. August 2009

Koju knjigu trenutno čitate?

Citirano Orginalno od Ibn Masud Ko ima pravo da govori o islamu ? Neki obrazovni akademici i ucenjaci koji su kvalifikovani da govore o vjeri? .... Danas bih svako da govori u ime Islama, inzenjeri, doktori, politicari…. Zbog toga danas imamo doktora medicine, kao sto je Zakir Naik, koji se predstavljaju kao Dr. Genije i vodeci eksperti iz oblasti komparativne religije; Evo ti odgovor na tvoje pitanje,Ibn Masude: ''Na put svoga Gospodara pozivaj mudro i lijepim savjetom i sa njima na najljepši ...

Nedjelja, 30. August 2009

Citirano Orginalno od HaNuMa_78 Donacije su naravno u ime Allaha subhanehu ve te'ala kod naseg imama Ediba Makica dobrodosle. Da vas Allah insAllah nagradi za sve sto ste ulozili u ovoj dzamiji. Ako imate neki direktan bankarski racun, voleo bih kad bi mogla to ovde da napises. Ramazan je za takvo nesto prava prilika a ja nameravam dati svoj deo. A evo i moje dzamije, od mene se vazi, hanumo - slobodno kopirajte Samo vi .... ako vam se nesto dopada, integrisite kod vas neki detalj iz ove dzamij...

Četvrtak, 20. August 2009

Putopisi clanova foruma

Velikodusnost arapska ... se pokazuje i ovde Na kraju Ramazana nekom ce ovo pripasti...

Četvrtak, 20. August 2009

RANDEVU NA SAUDIJSKI NACIN

Silver04 zar stvarno mislis da je moguce da neko noseci "abay-u" glumi 11 meseci propisan nacin zivota, ne bi li se dopao drugim - sto ti, POGRESNO, iz toga zelis da izvuces. Ma Daj, pa tako nesto uposte nema smisla i mislim da je to prosto nemoguce !

Nedjelja, 16. August 2009

Citirano Orginalno od silver04 Ja dobro znam ko je i sta je on.I da je bio gost u emisijama tipa "Dozvolite da se obratimo" ili "U istom stroju" i pricao o zelenim transferzalama,zavjerama CIE i Vatikana i slicnim glupostima... Ne znam u cemu je stos da mu verujes pricu o arabljanki a ipak ga znas po pricama o zelenim transferzalama i drugim glupostima. Ali prepostavljam da posle gore pomenutih omaski o zelenim transferzalama ti ipak samo sumnjas u visionarske sposobnosti Lazanskog a da mu u bi...

Subota, 15. August 2009

Citirano Orginalno od reja Kad udje moze da ga skine, tu nije problem... E tu je bas problem! Za sve arapkinje je babo autoritet ako se njemu nesto ne dopada ne moze ni jedan drustveni trend ili ti njena sopstvena zelja da prodje, cak iako je to u nekom drustvu normalna stvar nosisti mini i ona tu zelju ima. Dakle hadzija da ti objasnim, ponovo. Ne funcionise to tako kako ti to mislis. Vidi se da ne poznajes araspski mentalitet, nimalo. Daleko je stvarnost od utisaka neobrazovanih ljudi na cije...

Subota, 15. August 2009

Citirano Orginalno od reja WTF?! Ti stvarno nisi u redu. I to na vise nivoa. Al hajd da ti pojasnim: Cura je vani u minjaku, il u bilo cemu. Pred hotelom nabacuje sve (i dzubu i pokriva se, a veo niko nije spominjao), i vraca se u hotel kao da je tako vani bila. Kontare? A sta se desi kad udje u sobi gde je familija ceka. Jel ti ja objasni da arapkinje ne nose crno velo kuci, zar ne mozes da svatis tako jednostavnu stvar. I daj ne teraj mak na konac - nema ni malo logike to sto kazes !

Subota, 15. August 2009

Citirano Orginalno od reja Meni je smijesno kad ih vidim kako nabacuju odecu pred sam dolazak u hotel gdje ih ceka porodica. E pa sad rejo .... mislim stvarno, furas se na svoju akademski nivo a izgleda ti nije znano da islamski propisi nijesu toliko plitki da bi se mogli furanjem na minimalizam lako "lobovati". Dozvoli da ti dam uvid u stvarnost: Arapkinjama nije propisana "abaya" tj. crno velo koje prekriva svo telo u krugu svoje porodice vec sasvim suprotno tvojoj tvrdnji/(ne)znanju - arapki...