Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 333.

Nedjelja, 31. Oktobar 2010

Autor: Jaeger

Autonomija Sandzaka

U svijetlu ponovnog aktueliziranja jos uvijek neresenog statusa Sandzaka zelim da povedemo diskusiju o ovom pitanju. Napominejm nije mi zelja da o ovome govorimo u duhu dnevnopolitickih prepucavanja, vec da argumntovano diskutujemo o mogucem resenju statusa Sandzaka. Licno sam misljenja, da treba iskoristiti sadasnji trenutak, da se dà zamajac ovoj ideji.

Četvrtak, 24. Juni 2010

Svetsko Prvenstvo 2010 Juzna Afrika

Nesto sam danas posebno raspolozen Arrivederci, Azzurri!

Ponedjeljak, 01. Mart 2010

BAKIR IZETBEGOVIĆ POSJETIO ZAJEDNICU SANDZACKE DIJASPORE

Na početku svog kratkog boravka u Njemačkoj centralu Zajednice sandžačke dijaspore posjetio je Bakir Izetbegović, predsjednik poslaničkog kluba SDA u Parlamentarnoj skupštini Bosne i Hercegovine te predsjedavajući Delegacije Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine u Parlamentarnoj skupštini Vijeća Evrope. U polusatnom razgovoru generalni sekretar ZSD Midhat Hajrović je gospodina Izetbegovića upoznao sa Zajednicom, sa njenim programskim načelima i ciljevima. Naglašeno je da su Bošnjaci porije...

Utorak, 02. Februar 2010

Zapanjujuci podaci o broju ucesnika genocida u Srebrenici

Citirano Orginalno od Eritrocit Dobro...i? Ne razumem? Da li ovim treba ponovo da se zgrozavamo? Ja nisam musliman, ne osecam se odgovornim za to, podrzavam maximalnu osudu genocida. Ali, nemoj terati vise vodu na svoju...zlonamernu, svadjacku, incidentnu vodenicu! Da treba da se zgrazavamo pred takvim zlocinom! Mozda je tebi to nesto sasvim normalno, ali poenta je u tome, da je do sada samo shachica predvodnika genocida optuzeno, dok ostali jos uvijek mirno hodaju. A radi se o preko 19.000 zlo...

Ponedjeljak, 01. Februar 2010

Zapanjujuci podaci o broju ucesnika genocida u Srebrenici

U ZLOČINIMA U SREBRENICI UČESTVOVALA 19.473 PRIPADNIKA VOJSKE I POLICIJE RS SARAJEVO, 8. oktobra (FENA) - Radna grupa za Srebrenicu, formirana da utvrdi broj i identitet osoba koje su učestvovale u događajima u i oko Srebrenice od 10. do 19. jula 1995. godine, ustanovila je učešće 19.473 pripadnika Vojske Republike Srpske i Ministarstva odbrane te Ministarstva unutrašnjih poslova u srebreničkim događajima, od ukupno 25.083 pripadnika ovih formacija. U broj učesnika stravičnih događaja uračunate ...

Subota, 27. Juni 2009

Michael Jackson

Citirano Orginalno od HANY Samo ne znam dal je on primio islam??Jer sam cula dosta o tome,a ne znam tacno sta se desilo.... Pa saznat ces kada ga budu sahranjivali i kako ga budu sahranjivali.

Subota, 27. Juni 2009

Ilahija - Ferid Mujezinovic -MAJKA-

Nekad bio Edo majkaa, a sad Ferdzo Majkaa

Nedjelja, 25. Januar 2009

Enad Ličina

Zanimljiva izjava Enada, iako se i privatno druzi sa Muamerom nikada ne pricaju o boksu. Iako su u istoj kategoriji vjerovatno nece boksovati jedan protiv drugog.

Nedjelja, 25. Januar 2009

Muamer Hukic, najveca nada nemackog boksa

(o) (o) (o) Muamer bije brate k`o cekicem. Belgijanac jos trazi zube po ringu

Ponedjeljak, 10. Novembar 2008

Zelje, pozdravi i cestitke

Citirano Orginalno od harunh Mom bratu Sandzaku zelim sve najbolje u povodu rodjenja jos jednog Gazije InsaAllah, da bude zdrav ziv i veseo i da bude bolji od Babe. Pridruzujem se cestitkama i bratu SaNdZaKu zelim hajirli evlad.

Ponedjeljak, 06. Oktobar 2008

Enad Ličina

Citirano Orginalno od simke_np Voleo bih uskoro da vidim borbu izmedju njih dvojice.Mada,iz istog su kampa pa...videcemo... Posto su njih dvojica vrlo bliski, cisto sumnjam da ce boxovati jedan protiv drugog, a i licno ne zudim za tim mecom izmedju njih dvojice.

Petak, 11. Juli 2008

Pokusaj puča u Islamskoj zajednici

Citirano Orginalno od Jasmin on je ko MUSLIMAN pozvao na jedinstvo, (a i cini mi se velicina njegovog karaktera je da zukorlica u ovoj izjavi ne izblati,iako ovaj to radi ko da se cio zivot kompleksiro od njega) a sto se tice koncepta, pa svaka republika je dobila svoj rijaset ,zasto ne i Sandzak u sastavu Srbije(i ceric je blagoslovio rascep)? -jedino,sto onda to ne bi bila privatna IZ muamerazukorlica -tehnicki tako se mogu i bolje ostvariti interesi IZ, to ce biti jasnija adresa za sve druge...

Petak, 11. Juli 2008

IN MEMORIAM SREBRENICA 11.07.1995-11.07.2005

Citirano „Onaj koji nije spreman bratu svome biti na pomoći, doživjet će poniženje od kojeg se neće moći oporaviti ." Reis-ul-ulema dr. Mustafa ef. Ceric Srebrenica, 11. jul 2008.

Srijeda, 02. Juli 2008

Muke mladih Bosnjaka sa Kosova

Upravo i ja procitah prilog o tome na http://www.dijaspora.org/index.php?optio…d=749&Itemid=47

Nedjelja, 22. Juni 2008

EURO 2008

Evo kako je to sinoc izgledalo u Kölnu. I sandzacka dijaspora slavi pobjede Turske, zajedno sa preko 30.000 brace Turaka (o) (o)

Utorak, 10. Juni 2008

EURO 2008

Malo za promjenu! Dok Euro 2008 jos uvijek traje, ekipa Zajednice Sandzacke Dijaspore je na najjacem bosnjackom turniru u malom fudbalu, koji je organiziran u nedelju 08.06.2006 u njemackom gradu Dortmundu, osvojila fantasticno 2. mjesto. Na turniru ju inace ucestvovalo 32 ekipe iz svih krajeva Njemacke.

Ponedjeljak, 19. Maj 2008

Zelje, pozdravi i cestitke

Hvala Manager! Hvala Pink! P.s. Mislim da do sada nisam napravio bolju rodjendansku zurku od one preksinoc u Hannoveru

Subota, 03. Maj 2008

Aktuelnosti iz Bosne

Juce se navrsilo 16 godina od legendarne bitke za Sarajevo. 2. maj 1992 - Bitka za Sarajevo 2. 5. 1992. godine bivša JNA i srpske paravojne formacije napale su Sarajevo kako bi ovladale zgradom državnog Predsjedništva i eliminirale rukovodstvo Republike BiH. Tog dana je odbranjen glavni grad i nezavisnost BiH. Bila je to prva, velika bitka za glavni grad BiH. Pucnjava iz automatskog oružja i eksplozije artiljerijskih granata satima su odjekivale Sarajevom. Mnogi građani u stvari nisu znali šta s...

Subota, 03. Maj 2008

Manifestacija "Jedinstvo Bosnjaka - SANDZAK i BOSNA"

Citirano Orginalno od harunh Citirano Orginalno od Fatihovac Pink puno srece u zivotu i zdrave djece InsaAllah. Potpisujem ovo i jos vidimo se u Hanoveru Insallah, 17 maja. Harun bay, dvije hevte.

Subota, 19. April 2008

Aforizmi

-Nazalost samo za njemacko govorno podrucije Gespräch zwischen Mann und Frau vor der Hochzeit: Er: "Na endlich, ich habe schon so lange gewartet!" Sie: "Möchtest du, dass ich gehe? Er: "Nein! Wie kommst du darauf? Schon die Vorstellung ist schrecklich für mich!" Sie: "Liebst du mich?" Er: "Natürlich! Zu jeder Tages- und Nachtzeit!" Sie: "Hast du mich jemals betrogen?" Er: "Nein! Niemals! Warum fragst du das?" Sie: "Willst du mich küssen?" Er: "Ja, jedes Mal, wenn ich Gelegenheit dazu habe!" Sie...