Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 793.

Petak, 08. Februar 2008

Autor: DjordjeRd

KUCNI LJUBIMCI

Nadzornik radova:

Ponedjeljak, 03. Septembar 2007

RTV-NA SATELITU

Biti pristrasan, to je tako ljudski, ali tako neprofesionalno. Profesionalni mediji koje finansiraju građani ne smeju da pate od te boljke. Ako imaš još minut, samo još reci da li je normalno da se ova televizija finansira iz tvog i mog džepa? Mislim, bilo koja televizija...

Ponedjeljak, 03. Septembar 2007

RTV-NA SATELITU

Citirano Orginalno od Junus ... Telekom - nemaju ni pečat... He, he, naš'o sam te! Imamo pečat. Vidi, Sramni servis Srbije je isto što i naša Regionalna samo u kolosalnim razmerama. Uopšte ne mogu da se setim kad sam nešto kvalitetno i nepristrasno gledao na bilo kojoj od ove dve televizije a obe se finansiraju od novca građana i obe su u gvozdenoj ruci pozicije. 350 dindži, harač od cele Srbije- jezivo... Ako neko ima podatak, a ne bi smelo da to nije raspoloživo javnosti, bilo bi zanimljivo v...

Srijeda, 22. August 2007

Kakvu to psihu djeca današnjice imaju..???

Nikakva novost. Lično znam jednu dečačku bandu s početka sedamdesetih koja je, zabave radi, bacala mačku sa solitera. Nesrećna životinja bi se polomila ali ostala živa, samo dok joj mali zlikovci onako polomljenoj ne bi priuštili još jedan let samo da bi gledali kako se... Ne mogu ovo da opišem do kraja. Klinci su uvek imali sličnih "igara" samo je sada društvo više sklono da se takvim manifestacijama (za)bavi. Duboko u ljudskoj prirodi je da kinji i uništava slabijeg od sebe. Deca to nepretenci...

Ponedjeljak, 13. August 2007

RTV-NA SATELITU

Mene jedino sekira što troše naše pare za kojekakve budalaštine. Ta priča oko publike je potpuno deplasirana, finansije su ono što mene brine. Najzad, i taj satelitski prenos mora da košta poprilično, ovako ili onako. To sve plaća opština a opština se finansira iz džepova građana. A program loš, loš i još gori od toga. Muka mi je, odoh da se ispovraćam.

Utorak, 03. Juli 2007

Fotografija

Snimljeno odmah iza ponoći. Gore je snimak Jupitera i njegova četiri galileanska meseca, Io, Ganimed, Evropa, Kalisto, respektivno. Ispod je simulacija položaja satelita sa računara. Snimljeno je priručnim stativom pa ću noćas da ponovim sa dvostrukom ekspozicijom jer se magnitude meseca i planete jako razlikuju, ali ovoga puta sa propisnog stativa. EOS 300D, EF 100-400L IS 1/10, F5.6, ISO 800, 400mm, IS1

Petak, 18. Maj 2007

Koliko daleko u proshlost idu Vasha secanja?

Sećam se kad su cigani (taj je naziv tada bio potpuno politički korektan) doveli mečku, na ćoše ispred komšijine radnje, da "igra"... Kasnije, mnogo kasnije, posle dosta zapitkivanja i upoređivanja detalja sa sestrama i roditeljima, saznao sam da se to odigralo u maju '73. godine. Tada sam imao 22-23 meseca. Leta, koje je usledilo kasnije te godine, se sećam po nekoliko stresnih i lepih epizoda- izgleda da sam se tih meseci "razbudio"...

Ponedjeljak, 14. Maj 2007

The Eurovison Song Contest 2007

Raduje se žena, dobila dvanaest poena. Ohladi politiku u muzičkoj temi da je ne bih ja hladio. Rekao si šta si imao, ukapirali smo. Kapiš? P.S. Važi i za sve ostale, neću se ponavljati. Bez politike!

Utorak, 17. April 2007

Imam problem u Excelu!

Za početak, pokušaj da umesto automatskog formatiranja ćelija isprobaš ovo: Desni klik na ćeliju Format cells General Malo se zabavljaj tu i progledaćeš...

Četvrtak, 12. April 2007

Fotografija

Citirano Orginalno od Fotograf Ovo je specijalno za Đorđa! Hm, bio je mali potres prilikom okidanja. Uključi tajmer pa probaj ponovo.

Utorak, 10. April 2007

Fotografija

Aha, daleko bolja varijanta. Samo mi je bilo sumnjivo što su obe kliznule po 2-3 stepena ulevo... Baš retka koincidencija.

Utorak, 10. April 2007

Fotografija

Nihade, da ti nije tražilo malo nahereno ulevo? Ne šalim se, često viđam kamere sa tim problemom...

Utorak, 10. April 2007

Sta nedostaje Novom Pazaru?

Ovom gradu nedostaje samo jedno: da ga vode ljudi kojima će grad biti na prvom mestu. I sve će polako doći na svoje...

Utorak, 03. April 2007

ADSL u Srbiji

Citirano Orginalno od annonimus Citirano Orginalno od DjordjeRd Moguće je koristiti sopstveni modem. Na ugovoru korisnik dobije user i pass koji su upisani u modem . To se prepiše u drugi uređaj i eto... Ja mislim da korisnik sam odabira svoj username i password.Ali mislim da vam telekom nece dati garanciju da neko drugi nece moci koristiti vas username i password .Trust me Korisnik bira svoje korisničko ime i lozinku za mejl server. Juzer i pas za pristup sistemu su već u modemima i vezuju se ...

Ponedjeljak, 02. April 2007

ADSL u Srbiji

Citirano Orginalno od Administrator ... Mozes li kratko objasniti o kakvom je ovde modemu rec? Prema opisu koji si naveo gore radi se o zapravo o routeru sa integrisanim ADSL modemom, ili se varam? ... Da, modem i ruter u istoj kutiji... Citirano Orginalno od Administrator ... Da li je se taj ''modem'' poklanja korisniku ili je isti duzan da ga plati/vrati posle isteka ugovora? ... Ne znam. Citirano Orginalno od Administrator ... Od kojeg je proizvodjaca taj ''modem'' koji se daje korisniku? .....

Subota, 31. Mart 2007

ADSL u Srbiji

Citirano Orginalno od Dipche_boy kada se ochekuje podela tih modema? POCRKASMO COVECE... Već je podeljeno oko dvesta Anex A modema i trebalo bi da je već dobar deo pazarske internet zajednice na novom servisu. Ako se tu doda stotinak ljudi koji koriste WLL varijantu DSL-a, koji je još u testnoj fazi, desetak korisnika u WiMAX pilotu može se reći da smo konačno zakoračili u taj famozni brzi internet. Konačno i sa velikim zakašnjenjem...

Petak, 30. Mart 2007

ADSL u Srbiji

Eto, proradilo je i to ''čudo'' od ADSL-a u Pazaru. Tačnije, od srede počela instalacija ali sa za POTS (anex A) korisnike jer Telekom kasni sa isporukom ISDN (anex B) varijante, nadam se ne više od nedelju dana... O uslovima i ponudi uopšte, opširnije na http://www.telekom.nadlanu.com/adsl/adsl.aspx?ac=solo&br=1 Nova Telekomova poslovnica se nalazi u ulici 28. novembra 57 i tu rešavate celu priču oko ADSL servisa: 1. podnosite zahtev ako to niste do sada uradili 2. kada se obavi tehnička obrada...

Petak, 29. Decembar 2006

Status novih gradova

Pa, ne znam, ako već nosimo titulu najprljavijeg grada u Evropi, onda nas, valjda, sleduje status grada i u zemlji Srbiji...

Petak, 24. Novembar 2006

Zanimljive internet stranice

http://www.rudebox74.com/flash.html Opasno dobro predstavljen novi album Robija Vilijamsa...