Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 1.000. Ima više rezultata, molimo redefinirajte vašu pretragu.

Petak, 14. Decembar 2012

Autor: pink

Mustafa Cerić predsednik Svetskog bošnjačkog kongresa

Citirano od "ed" ... Jedini znacaniji potez u dijaspori koji je uspio je bilo osnivanje Studentskog udruzenja. Danas ako se ne varam, ni to udruzenje vise ne postoji. Meni su neki studenti govorili da zele autonomiju, da ne zele da su pod ZSD. Ja sam razumio te zelje ali nikada nije doslo do susreta sa njima i razgovora na tu temu. I oni su se medjusobno sastali par puta i, nista vise. Izgleda da su se i oni ugasili, stranica im nije aktivna. Iako tema nije ZSD, osetih potrebu da napisem par re...

Srijeda, 07. Novembar 2012

Turske serije

Selam annonimuse Ask vec Ceza sam pocela da gledam al' mi nesto dosadila brzo i nisam odgledala do kraja. A ova druga o kojoj pises je pretpostavljam ( Yabanci Damat? - Zet stranac ) smijesna je , sita sam se ismijala gledajuci , ali ni nju jos nisam zavrsila. Zasto da ne diram Kurtlar Vadisi? Nisam razumela. Zaboravila sam da pomenem najupecatljiviji lik iz ovih turskih serija : Cevriye ( Dzevrije ) iz Yaprak Dökümü

Ponedjeljak, 05. Novembar 2012

Sta ste gledali u poslednje vreme?

The next three days - iako smo nakon Prison Break-a zasiceni pricama o bekstvima iz zatvora, ova prica je uspela da me osvoji. Prikazana je ljubav koja je jaca od svega, od svih zakona i zatvora. Mala srecna troclana porodica odjednom postaje nesrecna, kada majka bude uhapsena i osudjena za ubistvo svoje sefice, koje ona nije pocinila. Njen muz ( Russell Crowe ) nakon sto ne postoji vise nacin da njegova supruga sudski bude oslobodjena kazne, odlucuje da je spasi po svaku cenu i izvuce iz zatvor...

Ponedjeljak, 05. Novembar 2012

Turske serije

Hoşgeldin Erbakan i hvala na odgovoru Ja, da budem iskrena, ranije nisam gledala ni turske filmove ni serije, tako da dok ne googlah o ovom Muratu Kara nisam imala pojma ko je on. Ali zato biografije aktuelnih glumaca i glumica znam napamet heheh salim se Gledala sam Yaprak Dökömü, to je serija sa najvise epizoda koju sam ja odgledala, trajala je bas dugo, a prica je bila realna, svakodnevna i realno predstavljena. Ali Riza je ubedljivo najbolji lik u seriji, koji je upravo nekim svojim manama i...

Nedjelja, 04. Novembar 2012

Turske serije

Temu otvaram bas u ovom kutku jer imam nameru da caskam sa istomisljenicima/-cama koji ce se nadam se, pojaviti u skorije vrijeme. Cisto da razbijemo monotoniju na forumu. Neka me neko koriguje ako gresim kada konstatujem da su poslednjih godina turske serije osvojile balkan, a bogami i bliski istok. Ja sam imala viska slobodnog vremena, pa sam odgledala nekoliko tih serija. Ako nista, makar jedno dobro je rezultiralo iz toga : moja ljubav prema turskom jeziku. Ranije mi je turski jezik bio odbo...

"U zemlji krvi i meda" (In the Land of Blood and Honey)

Gledala sam film i ne znam. Prica je dobra, ali mi glumci nisu nikako "seli" , lose su glumeli na engleskom. Nisam mogla da se oduprem ustisku da su se vise koncentrisali na jezik, nego na glumu. Verovatno je Angelina mislila da je tako bolje, ali mislim da bi film daleko bolji bio da je sniman na srpskohrvatskom. Usput , ko bi zeleo da pogleda film evo linka : http://www.dailymotion.com/video/xr0hhu_…-dio_shortfilms .

Preporucite knjigu...

Ja preporucujem Malog princa ( Antoine de Saint-Exupéry ) jer je predivna knjiga koja nosi tako puno pouke, ispisane na tako jednostavan, a jasan nacin. Preporucijem jos i Stepskog vuka, (H. Hesse ) . @ Taskle : Citala sam preporuke za tu knjigu, ali jos nisam uspela da dodjem do nje. Potrudicu se.

Muamer Hukic, najveca nada nemackog boksa

Gledala sam mec. Laik sam. Navijam za Hukica. IPAK, cak i kao laiku mi je bilo ocigledno da je Huck veceras losije boksovao, a da je Firat Arslan definitivno vodio kroz gotovo svih 12 rundi. Sudije su odlucile da je sa 115:113 , 115: 113 i citavih 117 : 111 Huck pobedio. Dakle, ponavljam, ja sam fan Marca Hucka, ali vecerasnje proglasenje pobednika nije nimalo u skladu sa mojim vidjenjem stvari. Firat je covek od 42 godine, nakon 12 rundi izgleda kao da bi mogao boksovati jos 12 rundi, dok Marco...

Ponedjeljak, 22. Oktobar 2012

Zasto je sve manje ljudi na ovom forumu????

Ova tema mi je umakla , a zanimljiva je. Dobra za razmisljanje. Verujem da se je vecina dugogodisnjih, aktivnih, manje aktivnih, novih clanova nekad zapitala sta gde su svi ti ljudi nestali? Po mom skromnom misljenju vise je razloga za to, a vi ste ih uglavnom i nabrojali: 1) Prva postava foruma napravila je dobre temelje i izgradila ovaj forum diskutujuci o raznim temama. Drugim rijecima izmuhabetilo se je o svemu i svacemu. 2) Drugi vidovi komunikacije tipa fb, twitter, etc su poslednjih godin...

Utorak, 19. Juni 2012

Chuck Norris

Luk zaplace kad vidi Chuck Norris-a. Chuck Norris ne cita knjige, vec ih gleda dok mu one dobrovoljno ne kazu sve ono sto on hoce da zna. Chuck Norris je umro prije 10 godina. Smrt jos uvijek nema hrabrosti da mu to kaze.

Petak, 15. Juni 2012

Sandžački rječnik

@ golubardzija: Zahvaljujem se na informacijama!

Subota, 09. Juni 2012

Sandžački rječnik

Dragi moji, ovo nadjoh na fb-u i moram odmah da podijelim sa vama : Obrazi vrelji ka' pegla, ala si mala zategla.. Da ti priđem nisam zn'o, da te tandarišem..sve bi do'. Oći ka' šareni ćiljim, usne ka' baklave diljim. Obradujem se kat te vidim, mlogo bi haj'o da ti se svidim. ☆Neno☆ Izvor : Pazarske sitne

Petak, 08. Juni 2012

Evropsko prvenstvo u fudbalu 2012

Preleteh podforum o sportu i primetih da nema teme o EP 2012? Gde li je Tashke???? Dakle danas je pocelo Evrospko prvenstvo u fudbalu 2012 koje se odrzava u Poljskoj i Ukraini. Grupa A Poljska Grcka Rusija Ceska Grupa B Holandija Danska Nemacka Portugal Grupa C Spanija Italija Irska Hrvatska Grupa D Ukrajina Svedska Francuska Engleska Prva utakmica odigrana danas u Varsavi izmedju Poljske i Grcke zavrsena je rezultatom 1:1. Moj favorit je Nemacka

Petak, 08. Juni 2012

Sandžački rječnik

@ Salahoodin: Ne bih da se vrtimo u krug. Mislim da sam rekla sta sam imala. Zahvaljujem na uctivoj diskusiji. Kao sto vec u prvom postu rekoh, ukoliko neko zna kako i gde se moze naruciti/kupiti ovaj recnik, molim neka to ovde napise.

Petak, 08. Juni 2012

Sandžački rječnik

Da odgovorim na tvoje pitanje : Ja licno bih volela da knjizevni jezik tezi vise usmenom, a ne da se usmeni jezik filtrira dok nije dovoljno dobar tj. deformisan pa da se onda upakuje u knjizevni jezik. Nisam (bas) tako mlada da bih se imala potrebe dokazivati nekom umisljenom autenticnoscu. Isto tako nisam u potrazi za svojim identitetom niti u nekom fazonu. Znam ko sam, sta sam i odakle sam. Jezik kojim mi u Sandzaku govorimo je sastavni deo nas, da nije bio tako autentican i tako bitan sastav...

Četvrtak, 07. Juni 2012

Sandžački rječnik

@ Salahoodin: Hvala ti na postu. Ne , nisam se pronasla u njemu jer ja ne negiram bosanski kao maternji, s tim sto moram naglasiti da ne govorim korektan bosanski jezik iz prostog razloga sto ga, do sada, nisam imala prilike nauciti. Ipak smatram nepotrebnim bezanje od sandzackog dijalekta. Isto tako smatram prilicno pogresnim stvaranje drasticne razlike izmedju knjizevnog i govornog jezika Sandzaklija. Ja bih recimo volela da se pise vise knjizevnih dela upravo tim nasim dijalektom, ne zato sto...

Četvrtak, 07. Juni 2012

Adem Ljajic

Slikovito- istinito

Četvrtak, 07. Juni 2012

Sandžački rječnik

@ Salahoodin : Uz duzno postovanje Salahoodine, pomenuh bosanski i srpski jezik, jer ma koliko demantirali osnovu jednog i uticaj drugog jezika u govornom jeziku Sandzaklija, oni su itekako prisutni. Mozda se nisam dovoljno jasno izrazila, pa si ti zakljucio ono sto si napisao gore. Dakle, prvo kad kazem mi/nase, onda mislim na nas Sadnzaklije ( ovo je nas forum, pa se to stoga i podrazumeva samo od sebe). Drugo, rekavsi nista protiv bosanskog, nisam se ogradila od tog jezika, niti je to moguce ...

Srijeda, 06. Juni 2012

Sandžački rječnik

Bravo, ovako nesto sam prizeljkivala, jer nista protiv bosanskog i srpskog, ali mi u Sandzaku imamo "nesto svoje". Ukoliko je ovaj recnik autentican onda je to prava stvar! Bas me zanima sta i da li sve stoji u njemu. Ako neko zna gde se moze kupiti / naruciti, molim da postira. U Sarajevu promoviran Sandžački rječnik 5 juni 2012 Rječnik sadrži više od 10.000 leksema koje se ne koriste u slavenskim jezicima i blizu 3.000 fraza iz sandžačkog govora. Pod pokroviteljstvom Udruženja građana porijekl...

Utorak, 24. April 2012

Problem do bola

Uh... internet postaje sve opasniji. Da znas sumnjiva mi je bila E-Mail koju sam juce dobila navodno od tebe i to od prve reci! Zans li o kom trojancu se tacno radi? Ja sam te zamalo nazvala!!!