Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 788.

Četvrtak, 10. Mart 2011

Autor: hadzied

Svetski dan bolesti bubrega

Druga nedelja u mesecu martu se u vise od 60 zemalja u svetu tradicionalno obelezava kao dan borbe protiv bolesti bubrega. Kod nas se 11ti mart obelezava kao ovaj datum. I ove godine se nizom aktivnosti pokusava skrenuti paznja na ovaj problem, povezanost cinilaca koji dovode i ubrzavaju progresiju ovih obolenja koja se neretko zavrsavaju fatalno ili zahtevaju neku od metoda zamene bubrezne funkcije ( RRT - renal replacement therapy ), kako bi osoba mogla da nastavi zivot.

Nedjelja, 21. Februar 2010

Medicina u Novom Pazaru ? Uzas....

Citirano Orginalno od Tufan Djeli je ona Hadzied da nam rastabiri ovo zadnje desavanje oko ovog aparata, posto je on gore u ZD insider, a i radi za nas, mislim za nas na forumu Pozdrav za sve prijatelje foruma... Prvenstveno Tufan, ja ne radim ni za koga. Drugo, vec sam neko vreme van NP, na usavrsavanju, i nisam u toku sa ovim slucajem, te tako ne mogu da dam nikakav precizniji odgovor, niti komentar, ali evo ovde na forumu pratim razvoj situacije. Nadam se i kao lekar a i kao gradjanin ovog g...

Četvrtak, 04. Februar 2010

Dan Internacionalnog Univerziteta

Pozdrav za sve prijatelje foruma... Simpaticno... vaka cast!!! A clanu Sadat84, jedino ostaje da pozove 988 pa dobije telefon IU, te da proveri te datume. A ova tema ide u istoriju. Veliki pozdrav za tebe Eritrocit, Hadzied

Citirano Orginalno od Eritrocit Trazis diplome i pohvalnice na forumu...zanimljivo o| Ako si vec njihov student, pitaj tamo nekog, a ovde pusti ljude da razgovaraju o krizi ekologije i americkim novcanicama... (o) Pozdrav za sve prijeatelje foruma... I ovo ti je konstruktivan odgovor??? Budi iskren pa reci, po meni nije... E zbog toga sam ti ja uputio reci kritike, jer i u drugim temama, imas slican nastup, ali mene to ne zanima. U temama o nauci i obrazovanju ce se o tome govoriti, i necu tole...

Citirano Orginalno od sadat84 Kad je dan Intenacionalnog Univerziteta ove godine I kad je dodela diplomee KO NEKO ZNA NEK JAVII HVALA :klanja: Pozdrav za sve prijatelje foruma... Ajde ispocetka... Seti se sta si na ovo odgovorio??? Veliki pozdrav

Srijeda, 03. Februar 2010

Pozdrav svim clanovima foruma Pa Eritrocit, za tebe bi mogao da bude i zatvoren, bez obzira na aplauze, veruj mi to me ne dotice... Veliki pozdrav, Hadzied

Srijeda, 03. Februar 2010

Pozdrav za sve prijatelje foruma. Bogami Matrix u mojim temama, obaranja nema, a i bezpredmetnih diskusija, ne brini. Ovo je samo opomena, da svi clanovi vide, da mi i ako ne kuckamo puno, pratimo sta se desava. A sto bi svojevremeno reako uvazeni SANS " BODE MI OCI ", tako sam i ja primetio clana Eritrocit, koji pomalo " bode oci ", u svima temama u kojima se pojavljuje... Tako da od sutra, uz izvinjenje clanu koji je otvorio ovu temu, a koja nije adekvatno zazivela, ova tema je istorija... A ...

Ponedjeljak, 25. Januar 2010

Pozdrav za sve prijatelje foruma. Generalno si u pravu mladji kolega. Kada govoris o mogucnostima ocenjivanja rada lekara. Sigurno da je sve podlozno ocenjivanju, jedna od opcija je i ocenjivanje od strane uvazenih docenata ili profesora, kojima se upucuju komplikovani slucajevi, ili pak oni za cije lecenje ne postoje tehnicke mogucnosti u manjim centrima. Druga i po meni, definitivno, ekstra stvar, je otpocinjanje rada pojedinih tela LK koji ce svojim aktivnijim ucescem u kontroli rada lekara,...

Nedjelja, 24. Januar 2010

Pozdrav za sve prijatelje foruma Kalbi, i sam sam roditelj, i imam devojcicu, sada 11 godina na zdravlje. Zelim kao i sto ti siguran sam zelis svom detetu, da ga gledam kako sigurno i zdravo raste. Tako da je nemoguce da bilo koga ova prica ostavi ravnodusnim. Ali, mislim da se preostro sudi o nekim stvarima, ( ovde ne mislim na tebe licno ), bez imalo potrebe niti pokusaja da branim bilo koga. I sam, u svom poslu od samog starta vec 11 godina, nikada nisam dosao na posao sa bilo kakvom drugom ...

Sta mislite o zavestanju organa?

Pozdrav za sve prijatelje foruma. Obrisah onaj pretposlednji post. A mladi prijatelj, moze na nekoj manje ozbiljnijom temi zbijati neslane sale. Transplantaciona medicina, je jedna od najozbiljnijih grana medeicine uopste, kako sa svojeg strucnog, tako i sa sudskomedicinskog aspekta. Kako je ozbiljna sama prica o transplantaciji, od samog pocetka, znaci, potencijalni donor, kadaver ili davalac rodjak, tzv zivi donor, potom, sam cin presadjivanja organa, potom velika neopisiva borba protiv odbac...

Pozdrav za sve clanove foruma. Allah-ov dz.s. rahmet na nasega dragog Babbhu, koji nije vise sa nama. Evo posle duzeg perioda sam svratio na forum, pa pogledah par postova, naravno one koje sam nekada moderirao. Prvo mi je upalo u oci ova doista teska prica Kalbi, ako sam upamtio, a jos vise me je ubolo u oci i ova konstatacija clana koji je posle nje napisao ovaj post, koja je za mene prava glupost. Iz postovanja prema ovom slucaju male devojcice od tri godine, niti je na mestu niti ima veye s...

Nedjelja, 19. Juli 2009

In memoriam...

Jos jedan prerano zavrsen vijek, naseg dragog prijatelja. Neki ga znaju sa Foruma, neki i licno, siguran sam da ga i jedni i drugi zale, ovi drugi, dvaput vise. Vratio sam se malocas sa hatara, nadam se da ce Allah dz s njemu podariti lepo mesto u Dzennetskim bascama, a porodici sabur, da u nailazecim vremenima smognu snage i nastave put, bez svog iako mladog, ali velikog oca. Da ga Allah dz s rahmetile ucini. Hadzied

Ponedjeljak, 29. Septembar 2008

Homeopatija

" Možeš probati i ti, ako ni zbog čega drugog a ono zbog toga što ako ti ne bude bolje, sigurno ti neće biti gore. (Sa alopatskom medicinom, svima je to poznato, stvari tako ne stoje: ako ti i bude bolje od jedne boljke, velika je vjerovatnoća da će ti lijekovi prouzrokovati oštećenje nekog drugog organa.) " Interesantno razmišljanje Al Bazari...

Četvrtak, 07. August 2008

Novi v.d. direktor zdravstvenog centra

Obzorom da niti jednim postom sem pocetnog, niste ucestvovali u diskusiji na zadatu temu, nastavak vaseg razgovora, mozete nastaviti na nekom drugom mestu... Veliki pozdrav, Hadzied

Srijeda, 07. Novembar 2007

Neuropsihijatrijsko vestacenje

Citirano Orginalno od dnikodinovic NOVA KNJIGA NOVA KNJIGA НОВА КЊИГА Изашла је из штемпе нова стручна књига под насловом '' НЕУРОПСИ&#1061...

Četvrtak, 20. Septembar 2007

LEUKEMIJA

E pa u tome i jeste bit problema. Kada bi se to znalo, onda bi imali odgovore za sve. Na onkogenezu ( taj gubitak kontrole nad normalnim, odnosno sada već obolelim ćelijama ), utiče bezbroj faktora, genetska predispozicija, ono sto nosimo sa sobom, uslovi spoljasnje sredine, zračenje, ishrana, kancerogene materije, neznam sta već, izlaganje organizma raznim situacijama tokom zivota, na koje on ne moze da odgovori, infekcije, stres, ma sto čuda. U jednom momentu te ćelije sa greškom, koje su do ...

Četvrtak, 20. Septembar 2007

LEUKEMIJA

Citirano Orginalno od Babbha Leukemija Njeni oblici i vrste. A sve vishe ljudi oboljeva od ove podmukle bolesti, posebno iz nashih krajeva. Čitava jedna oblast u Internoj medicini bavi se ovom problematikom, i za pojedine oblike ovih maligniteta krvi se nalazi dosta obećavajuće rešenje, dok se za pojedine malignitete terapijski modalitet i ne nazire... Lepo je moj predhodnik, naveo neke osnovne karakteristike ovih bolesti, pa necu da ponavljam, ali mogu da dodam, da je porast ovih oboljenja ne ...

Srijeda, 20. Decembar 2006

Zelje, pozdravi i cestitke

Hvala, svima, i ja vama ovom prilikom zelim sve najbolje... Puno pozdava... P.S. Posto sam definitivno dosao u Novo Pazar, od pre par dana, slobodno me kontaktirajte ukoliko vam bude bilo potrebno, na PM, naravno, potrudicu se da vam odmah odgovorim i eventualno pomognem ukoliko sam u mogucnosti...

Subota, 02. Decembar 2006

CHAT na forumu

Opcija je ubacena sa pravom namenom, ali je fora sto je mi ne koristimo onako kako bi trebali, a ponekada mislim da je preko neophodna, kada pocnu rasprave, veoma bi bilo efikasno to odraditi na chatu, nego pisati gomile postova i nadmudrivati se... Sta znam, kako odluci vecina, meni je sve jedno, obzirom da je ni ja ne koristim, ali ako bi zazivela rado, sto da se ne nadjemo na chatu... Pozdrav

Petak, 01. Decembar 2006

1. DECEMBAR-svetski dan borbe protiv SIDE

Citirano Orginalno od siemprae Sto se tice odnosa prema obolelom, slazem se sa Sting Lady da moralna podrska nikako ne sme da izostane...medjutim, nije bas tako u stvarnosti. Neizostavna reakcija ljudi je izopstenje obolelog iz drustva, sredine. Verujem da se mnogo ljudi upravo iz ovog razloga i ne testira (u slucaju da sumnjaju na zarazu)...i strah od pozitivnog odgovora...Najvise me razocarava to sto i medicinsko osoblje, kao poslednji ljudi koji bi to trebalo da rade, zaziru od bolesnika. Jo...