Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 720.

Utorak, 13. Septembar 2005

Autor: PAUK_

POSECIVATI POZORISTE ???

Ima jedna stara nasa izreka, kaze: Ko nije za sebe nije ni za druge. Tj. ako ne postujes svoje kako ces postovat tudje, i sto da ocekujes od drugih da te postuju. Originalno od Ed-a: Citirano Promocija Husein Kapetana Gradascevica kao bosnjackog velikana je u tom smislu nepozeljna. Objasnio sam i zasto. Nedovoljno ga poznajem da bih raspravljo dublje u njemu. Ali opet mislim da je on prica za sebe ko sto je Omer pasa Latas (promenio vjeru, poreklom austrijanac) ko jedan lik u bosnjackoj istoriji...

Utorak, 13. Septembar 2005

POSECIVATI POZORISTE ???

Lijepa tema, vazna pitanja pokrenuta pa rekoh da se i ja malo ukljucim. Pozoriste ja vidim ko medij savremenog drustva koji pokusava da ozivi duh nekog naroda, covjeka i preko kojeg se pojedinacu iz publike kao i glumcu pruza prilika da trazi sebe. I tu smo eto, trazimo se. Ko neko ko zivi ovde dugi niz godina vidim da postoji potreba da Bosnjaci upoznaju sebe, posle toliko godina pod tudjinom. Da vide ko su, odakle dolaze i gde idu. Da taj bosnjacki duh na maternjem bosanskom jeziku ozivi i u b...

Četvrtak, 19. Maj 2005

Osnovana Unija Studenata

Alija ti mi svasta napisa i jos me pita ponesto samo mi odgovor ne dade. Ako si krenuo putem od studenta do politicara to je sasvim razumljivo. Prvi put cujem za ovako nesto, a pretpostavljam i vecina prisutnih, zato pusti se te srceparajuce price kako studentima treba da se olaksa. Znamo to i bez tebe. Nego mi reci ko to treba da poboljsa? Unija ta, sta ti je to? Koje sve organizacije tu ulaze i sl.? To bi trebo da bude osnovni red? Citirano Originalno od ALIJA-KLADIONICA : U Novom Pazaru je os...

Ponedjeljak, 16. Maj 2005

Osnovana Unija Studenata

Samo bih pito Aliju koje su studentske organizacije usle u sklopu Unije, jer neshvatljivo je da ste stavili naziv UNIJA a da nije ukljuceno vise studentskih organizacija. Meni je poznata jos studentska organizacija univerziteta u novom pazaru (internacionalnog ovog). Pa me interesuje jeli ona i koje jos? I voleo bih znati ime predsednika. A voleo bih da pomenes i kako se doslo do ovih podataka. Eto kolko da ne dodje do neke zabune. Ako ne odgovoris na ovo zadnje, nikom nista...

Srijeda, 23. Mart 2005

Dino MERLIN

Ja bi otiso na koncert ali forum mi pravi probleme. Iskljucena opcija o ODSUTNOSTI. Pise "operacija nije dozvoljena".... Sta li bi Dino Merlin reko..

Srijeda, 23. Mart 2005

Preporucite knjigu...

Mozel neko da mi preporuci kako da postanem ODSUTAN sa Foruma. Pokusavo sam na razne nacine ali ne ide? Kaze OPERACIJE NIJE DOZVOLJENO. Ako neko zna nesto vise o tome neka kaze...

Srijeda, 23. Mart 2005

Aforizmi

Obavestenje o dsutnosti je temelj odsutsva u njegovom realitetu...eshatoloski gledano. Haj ti sad shvati ??!??

Srijeda, 23. Mart 2005

Nigdje ne idem bez...

Ja na primer nigde ne idem a da ne dam znak da cu bit ODSUTAN. To ovde izgleda ne radi za sve. Primenjuju se po svemu sudeci "dupli standardi". Da nije ovo mozda neki AMERICKI forum.

Srijeda, 23. Mart 2005

Misao dana

Postovani i uvazeni clanovi foruma, Ovo nema nikakvog smisla. Napisem pre dva-tri dana oprostajni post pa nestane i post i tema. Danas probah da u svom profilu podesim opciju o ODSUTNOSTI medjutim softwerski segrt mi kaze da nije dozvoljena. Hocel neko da mi objasni o cemu se ovde radi? Ako se sa jednim Vikingom postupa ovako, sta li se radi tek sa obicnim clanovima?!?

Nedjelja, 06. Mart 2005

O MORALU

Citirano Veliki dio morala je drugog sagovornika ne vrijedjati, saslusati i biti s njim na lijepom dijalogu, a ne drati se kao magarac kad reve, kao sto to navodi Allah, subhaneh, u Kur'anu E lijep savet sahi. Bas mi je drago da cujem da neko razmislja ovako ko ti. Puno je danas onih koji vredjejaju druge, nazivaju ljude psihickim bolesnicima na prvu i zabludjelima. Iz cega se jasno vidi da ne razumeju ono o cemu pricaju? Jelda? Omasovljena je pojava ucenjastva na svakom koraku danas. Ljudi na ...

Subota, 05. Mart 2005

Zelje, pozdravi i cestitke

)o( Zambaku SRECAN RODJENDAN sa malim zakasnjnjem )o(

Petak, 04. Mart 2005

Da ti nesto recem...

Kad ce ta prevod, da nam ovde.

Utorak, 01. Mart 2005

O MORALU

Moral je razgovor Savjesti sa Nefsom(egom). Oni koji ga ugushu, Bicje robovi Slobodi. Oni koji od njega zaglushu Bicje slobodni U robstvu. Mi ostali buljimo ochima u njih.

Utorak, 01. Mart 2005

Zelje, pozdravi i cestitke

zelim srecan rodjendan bratu fingersu p.S. neradi mi tastaturA,Selam. pAuk da n foumu ocno shvtimo o cemu pric i rzmo se teme se zajamo ne bimo pogreno razuevai. Pcijalan ozdav za SNDOKNA dobrodosao nazad!

Subota, 26. Februar 2005

Hafiz Sulejman Bugari

Sanse pa ti solidno poznajes madjarski. I ja nesto ovako svatih.. Nije bas tako al tu smo negde... Allahimanet.

Nedjelja, 20. Februar 2005

Djeciji biseri

Ulazi mali Emin i pomalo zabrinjavajuce pita:"Majko, majko, a jel i na tvoj televizor Rubi nema jednu nogu ?!?! )o(

Nedjelja, 20. Februar 2005

O MORALU

[SIZE=3]Sustina moralnog: [/SIZE] Po svojoj biti moral oznacuje odredjeno drustveno, a onda i ljudsko individualno opredeljenje u odnosu na drugog coveka. Izvor i mogucnost morala lezi u svojevrsnom izdvajanju individuuma iz drustvene zajednice, sto znaci ujedno i suprostavljanje individuuma pukoj, sebi dovoljnoj objktivnosti i opstevaznosti drustvene zajednice. sto predstavlja i prvi istorijski korak u procesu individuacije pojedinca, u kojem dolazi do njegovog povlacenja u samog sebe, u svoju...