Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 282.

Utorak, 08. Februar 2005

Autor: Cogito

Refik Licina

Pozdrav uvaženom pesniku, - Pročitao sam, da li je i istina da ste studirali medicinu u Nišu? Jeste li se bavili njome, ili je poezija "učinila svoje"? Šta mislite da li je moguće u životu biti uspešan u jednoj profesiji, a uz to biti vrhunski pesnik, pitam Vas to zbog iskustva i zbog respekta koji imam prema vašim objavljenim delima? Koga od domaćih pesnika smatrate da se može staviti na lestvici ispod Puškina na primer (pošto Puškina smatram najplodnijim pesnikom do sada)? - Pesmu >Jalija< jes...

Subota, 13. Novembar 2004

Zelje, pozdravi i cestitke

Srećan Ramazanski Bajram svim vernicima pripadnicima Islama. Neka najveće moralne i religijske vrednosti ovog praznika donesu ličnu i porodičnu radost svima koji ga danas slave.

Petak, 03. Septembar 2004

Lepi ljubavni stihovi

Miroslav Antić USNE Usne jedino zato postoje da s nekim podelis nesto svoje. Kad dlanovima pritisnes celo. Tu gde je neka vatra u glavi, ne skrivaj ljubav neveselo, - svima je ispricaj, - svima javi. Kad jedno leto u pege celo oko nosa se zgusne, sav svet nek sazna sta se to htelo, sto se to srelo sto se to smelo i sto su odjednom sladje usne. Usne su da se nesto sapne. Usne su da se nesto nasluti. Zatim da na njih zvezda kapne i da se prvi poljubac nikom. nikada nikom ne precuti. Usne jedino za...

Petak, 03. Septembar 2004

Pesme sa narocitom zivotnom porukom

Desanka M. www.desanka.org.yu ČEŽNJA U TUĐINI Da mi je da ne umrem u tuđini Lepe su sve bukove u zemlji česte, livada svaka lepa je mlada, i sve reke nepoznate, svi vrhovi što se suncem zlate, sve i gde nije i gde jeste pogled i noga mi stupila kada. Ali kut zemlje na kom smo žito želi i sa koga smo cedili vina, zemlja koju smo pili i jeli, čija na ognju palili drveta, gde smo sahranili oca i sina, kao da je sva grob pradedovska, krvavo nam je bliska i sveta. U tu bih zemlju hteo da legnem, u ta...

Četvrtak, 08. Juli 2004

Željko i Merlin – Nisam ja supermen

Hvala ti, And_U_Price, na sugestiji da su pitanja ankete suviše uska, pa pošto pokretač ne može da menja anketu, zamoliću sansa, ili nekog od moderatora, da postave pitanja: 1-Pesma mi se dopada, zbog poruke 2-"Lane moje" je bolja pesma 3-Ne slušam taj žanr muzike... Dakle, u potpunosti se slažem sa tobom da je poruka: Svaki mi most na Drini ćuprija, izvanredno ukomponovana u srž muzičkog ostvarenja.

Četvrtak, 08. Juli 2004

Bliže se LOKALNI IZBORI !!!

Citirano Orginalno od sans Citirano Orginalno od enko imam jedan predlog da se nasim vodjama (politickom,zna se koje i verskom ito se zna ko je) obezbede svi uslovi(najbolje kuce u elitnom delu grada,najnoviji automobili i sve sto ide uz to ) Sa ovom parolom mogao bi da se kandiduješ za Gradonačelnika. Siguran sam da bi dobio bar neki glas...od lidera i članova njihovih familija. A ko zna- možda bi bio i izabran Ne samo da bi imao priliku da bude izabran, nego bi posle nekoliko vekova mogao da ...

Četvrtak, 08. Juli 2004

Željko i Merlin – Nisam ja supermen

Šta mislite o ovoj pesmi? Siguran sam da su sa ovom pesmom nastupili na Euro-viziji Ruslana ne bi bila prva. I još zamislite zajednički nastup SCG i BiH, to bi bila idealna poruka svetu... Meni se dopao spot uz pesmu, koji je prilicni profesionalan, a i tekst... A sad budite ljubazni i razmislite o pitanjima u anketi... Pozdrav

Nedjelja, 27. Juni 2004

Resiti sledece zadatke!

Pozdrav, Pošto znam da ovde ima matematičara, ovi zadaci nisu za njih, već za one koji bi želeli da se bave matematikom i da je povezuju sa različitim stvarima koje nisu ona. Primer dva reda koja sam dao su sušta suprotnost, jedan konvergira uz vrlo slab uslov, a drugi sa spiska uz uslove i uslove i uslove... Ima tu malo simbolike, i malo istine... &#61514; Pa kome nije teško neka se pozabavi, da vidite da ovaj drugi nije lak, ali nije ni težak...jer se jedna „finesa“ vidi iz aviona.

Subota, 26. Juni 2004

Lepi ljubavni stihovi

Očekuj me, očekuj, najdraža, Ostadoh ti dužan i bolestan... Jedan tren nam je uzeo sve, Taj tren te je uzeo meni... Očekuj me, očekuj, najdraža, Kad uveli cvet mi ugasne... I sam Bog me bude uveo U tvoje male odore... Očekuj me, očekuj, najdraža, I kad’ ti dođem ćuti... Pusti da ti kažem sve što ćutim... Pusti da te mrtvim ustima poljubim... 2004. Cogito

Ponedjeljak, 14. Juni 2004

Vizija Sandzaka

Citirano Orginalno od SAJO SUPERMEN Moja vizija Sandzaka.... REPUBLIKA SANDZAK U OKVIRU VELIKE BOSNE... Sto rece jedan coek, meni je i univerzum mali, a njima nije dosta velikih zemalja ...

Petak, 28. Maj 2004

Bosanski jezik u školama

Citirano Orginalno od PASHA Selam Alejkum Dobri Ljudi... Meni je zaista drago kad jedna Slavka Bakracevic novinarka koja je 14 godina ubica perom jednog naroda ovako nesto pise ... [SIZE=5]PA DOKLE VIŠE???[/SIZE] Dokle ovako proizvoljno i optuživački bez dokaza???

Srijeda, 19. Maj 2004

Koalicija Kostunica Ljajic?

Citirano Orginalno od sans Citirano Orginalno od Cogito O, Boze, gospode [SIZE=3]Podela na NASE I NJIHOVE. [/SIZE] Pa gospodine Pasa, zivite li vi u Evropi? Molio bih da se ostali ucesnici u diskusiji pridruze mojoj osudi ove neprirodne podele koju sam naveo. Gospodine Cogito, podela na njihove, vaše i naše postoji od kako postojimo Mi ,Vi i Oni. Tu podelu nije izmislio niko sa ovog Foruma, niti bilo ko sa ovog ili bilo kojeg drugog foruma ili skupoa uopšte može da je ospori. [SIZE=3] No, u cel...

Utorak, 18. Maj 2004

Koalicija Kostunica Ljajic?

Citirano Orginalno od PASHA Selam Alejkum Dobri Ljudi... Ostao je na tom mjestu zato sto je [SIZE=4]NJ I H O V C O V J E K[/SIZE] jasan vam je isaret ne mora da vam se crta Selam Alejkum... O, Boze, gospode [SIZE=3]Podela na NASE I NJIHOVE. [/SIZE] Pa gospodine Pasa, zivite li vi u Evropi? Molio bih da se ostali ucesnici u diskusiji pridruze mojoj osudi ove neprirodne podele koju sam naveo. Gospodin Rasim Ljajic je samo pokazatelj kako se sa zeljom i istrajnoscu moze doprineti da se medjuetnick...

Ponedjeljak, 17. Maj 2004

Godisnjica BNVS

Citirano Orginalno od Sandzaklija Evo zastave naseg lijepog Sandzaka. Citirano Zambak: Postovani prijatelji i svi ostali Neka je mir medju Vama! Datoteka: Slika! IZSTAMPEBNV.jpg (27 KB, 40 puta prikazano) Da pomognem, vrednoj administraciji je najverovatnije promaklo ovo, ili je jedan izneo neistinu ili drugi? Obojica sigurno nisu u pravu, mada bi logicki mogli biti... Prema zakonu o nacionalnim manjinama i nacionalnim savetima nisu predvidjeni nikakvi sandzaci (teritorijalne jedinice niti upra...

Ponedjeljak, 17. Maj 2004

Dokle više!?

Citirano Orginalno od premijer i da se cuju ezani. u sred beograda se u dzamiji ... eselamu alejkum. Kolega, kako ćete sutra kao budući profesor srpskog jezika da opravdate pisanje malog slova na početku rečenice, i da se vlastito ime grada piše malim slovom??? Pitaću te ovo i usmeno već ovih dana!

Subota, 15. Maj 2004

Misao dana

[SIZE=4]Oprosti im Bože, ne znaju šta čine... [/SIZE]

Subota, 15. Maj 2004

EVROVIZIJA

ŽIVEO!!! Večeras: ORIGINALNO, JASNO, GLASNO i MUŠKI !!! Moj izbor: SRBIJA I CRNA GORA Ukrajina Malta Makedonija

Ponedjeljak, 10. Maj 2004

Misao dana

[SIZE=3]Zar je ljubav potrebno opravdavati? [/SIZE]

Srijeda, 05. Maj 2004

Misao dana

Isla drveta da pomazu sebi cara, pa rekose maslini budi nam car. A maslina im rece: Zar ja da ostavim pretilinu svoju, kojom se cast cini Bogu i ljudima, pa da idem da tumaram za druga drveta? Psal. 104:15