Niste prijavljeni

Rezultati pretrage

Rezultati pretrage za 1-20 od 31.

Utorak, 30. Novembar 2004

Autor: Andol

O kulturi

Zaboravlja EMANET, tj. da je namjesnik Boziji na zemlji: "Mi smo ponudili zastupnistvo nebjesima, zemlji i planinama, oni su odbili da ga nose i uplasili se toga. Samo je covjek taj teret prihvatio, ali on je nepravedan i neznalica." (Kur'an, XXXIII-72) "Mi smo oplemenili potomke Ademove." (Kur'an, XVII-70) "U sustini duh je realnost. Ali postoje stepeni duha prelazeci citavu skalu bica. Ja se uzdize, dok ne dostigne svoje savrsenstvo u covjeku. Zbog toga Kur'an kaze da je vrhunski Ego blizi cov...

Petak, 26. Novembar 2004

Planirana elita

Originalno od Fingersbroken: Citirano za dobrobit diskusije ljubazno ti savetujem, ili te molim, da ublazis svoj ton pri postavljanju pitanja i da ne likujes postavljanjem istih na koja trazis odgovor koji bi trebao tebe da zadovolji.. Pisemo svi ono sto mislimo i nije nam za cilj da to se tebi ili bilo kome svidi jer cilj je nesto drugo, a ka tom cilju sredstvo treba da nam bude iskrenost. Halali mi ako sam te naveo da me pogresno shvatis. Namera mi je bila da pitanjem doprinesem diskusiji, a n...

Nedjelja, 21. Novembar 2004

BOSNJACKO JEDINSTVO-NACIONALNI INTERES

To ti je vec slozena pretpostavka (o) Znam neke clanove, a jednog malo bolje, medjutim ne primam platu od njih, a ni od Ugljanina. Zato najbolje da ostavimo licno po strani, i da ne ubacujemo u ovu temu i sta treba i sta ne treba, nego da se drzimo nekog reda. Na pitanje koje si postavio neznam tacan odgovor. Nacuo sam nesto ali dok ne proverim, necu da pricam. Jer neproverene informacije, zelje i neka svoja stremljenja nebih voleo da iznosim u temi Bosnjacko jedinstvo, jer je sama po sebi vrlo ...

Terorizam

Kad su se Bosnjaci digli protiv okupacije Austrougara, koji su u tom trenutku bili daleko brojni, i Hafiz-pasa (Turcin koji je protiv ustanka) objasnjava austrougarskom generalu razlog njihove pobune. Kaze, iako ste toliko brojniji iako su oni svesni toga, ipak ce se borit protiv vas. Ja to ne mogu da shvatim, a meni su to objasnili ovom izrekom: "Kad lav ugrize macku, ona ce nastavit da zabada kandze iako je svesna da joj nema izlaza." Uramite ovo.

Saradnja sa Srpskom radikalnom strankom, Da ili Ne?

Smekeru ti mi jos nedokaza kako to SDA saradjuje sa Radikalima u Priboj. Ja imam informaciju da su tamo i jedni i drugi u opoziciju. Vidis tvoje nedokazanu tvrdnju (POTVORU) niko nije sankcioniso, pa se nisi ljutio. A za ono o cemu cela carsija bruji, ti trazis da se uvedu sankcije. Ta Rasimova prica da nisu u koaliciju mozda moze kod tebe da prodje, kod nas ne prolazi. Jer znamo vrlo dobro da se pitaju za svaku donesenu odluku u SO Novi Pazar i mogu da sprece svaku. Vi mozete sad da se povucete...

Subota, 20. Novembar 2004

Na danasnji dan svecano su otvarenje prostorije BNVS-a, i proslavljen dan Sandzaka, za koji je izabran 20-ti Novembar. Tj. DANAS. P.S. Sandzacki i dalje smatram da si u bliskoj vezi sa onim kojeg zastupas. Samo trazim da potvrdis ili zanijeces moje pretpostavke pa da nastavimo razgovor Insallah.

Subota, 20. Novembar 2004

Planirana elita

Odlicna tema. Mislim da su dotaknute sustinske razlike izmedju zapadnjackog i istocnog sistema obrazovanja. Fingersbroken nije ulazio u fundament samog problema i ja bih ga zamolio (njega i druge koji su bolje upoznati) da pojasne TEMELJNE razlike izmedju zapdnjackog i istocnog obrazovnog sistema. Konkretno kod njega u Maleziju, na pomenutom institutu. Mene interesuje sta cini osnov tog kolko sam shvatio ne samo centra, vec kompletnog obrazovnog sistema. Pomenute su tradicionalne vrednosti, ali ...

Srijeda, 17. Novembar 2004

Citirano Poznato je ko su radikali, i to da je njihov sef u Hagu itd itd. Kao sto je poznato i ko je Karadziceva SDS, kolike su zlocine pocinili nad muslimanima, te ko je njihov vodja, cuveni ratni zlocinac itd. itd. E vidis, sa takvom strankom je SDA u Bosni usla u koaliciju. E sad, ja ne zelim ovim primjerom da ohrabrim bilo koga da ulazi u koaliciju sa radikalima vec samo da skrenem paznju diskutantima uzavrelih strasti da ohlade i da spuste loptu na zemlju. Vidim ja sta bi ti hteo. Pokusava...

NIPOSTO. U principu ona jeste desnicarska stranka, ali nazalost extremno desnicarska. Njihovi odnosi sa Bosnjackim narodom su negativni odvajkada. Nacartenije - Ilije Garasanina su skoro sve srpske stranke prihvatila i na njemu nadgradjivale svoju politicku platformu. Podesticu vas da se i dalje ponose Drazom Mihajlovicom i mnogim drugim koji su naneli mnogobrojnu stetu Bosnjacima (Karadzic, Mladic) i sanjaju Veliku Srbiju. (Slike ratnih zlocinaca Karadzica i Mladica imaju unutar prostorija stra...

Kratak odlomak...za pročitati!

"Na ljude uticu trave i drvece, kisa i mjesecina, i to cesto mnogo jace nego drugi ljudi, a tih se pojava tvoj razum malo tice. Mozda ce jednom mudraci poput tebe postici da me se mnogo vise ticu ljudi koje ne poznajem nego stijena iznad moje kuce i grmlje iz mog vrta, ali molim Boga da ne docekam to srecno vrijeme. Mozda ce se jednom ljudski svijet i uredjivati prema nalozima razuma, ali ce to biti dosadan i suh svijet, bez icega od onog zbog cega vrijedi zivjeti i na sta se zivot i ljudi sa ra...

Pesme sa narocitom zivotnom porukom

Nauka je samo jedna tacka, neznalice su je razmnozile. Hazrad Ali

O kulturi

Sismisu i Ale: Pa zamisljo sam da se ova tema vodi kroz razgovor, i da zajedno krenemo od jedne tacke korak po korak. Znanje i iscitavanje stavova nije isto. Znanje je mnogo dublje a stice se saznanjem. Ali obzirom da vam moja metoda nije po ceifu, onda idem solo. Pozitivizam protiv svesti Kulturu sociolozi imaju obicaj da promatraju odvojeno od morala, filozofije i religije jer se metoda njihovog izucavanja drustva istrazuje uglavnom induktivnom metodom tj. od pojedinacnog ka opstem. Pozitiviza...

Da li islam podrazumijeva kulturu?

Citirano pa sta znam ne opterecujem se mnogo politikom ali kao rasim je za evropu civilozovan narod a suljo je sa sandzak i islam Treba rasclanit civilizaciju od kulture, obzirom da su razliciti skoro ko nebo i zemlja. Knjiga "Islam izmedju istoka i zapada" od Alije Izetbegovica bi bila moja topla preporuka. A kad se to dobro shvati, ova gornja recenica udara pravo u centar. (o) Kultura Islama je takvo bogatstvo da predstavljaju riznicu zlata covecanstva, koja tesko da se u potpunosti moze otkr...

Utorak, 16. Novembar 2004

Nadjoh za shodno da propratim tok ove teme, kolko da se bolje upoznam sa prisutnim izlagacima. Vidim da su neki otisli i na privremeni odmor. A Administrator zatvori politicku vlast iz meni nepoznatog razloga, ko i druge teme u kojima se pominje Rasim. Otvoreno, otvoreno (o) Sto se Bosnjackog jedinstva tice nemam nameru da se igram macke i misa sa vama. Da skacemo sa jedne teme, na muftiju, mesihat, vitr i tome slicno. Ako smatrate da je svrsishodno rusit kultove u ovoj situaciju, onda aferim, u...

Utorak, 16. Novembar 2004

Lokalne TV stanice

Citirano Promijenjen je direktor RTV-a a na istoj sjednici je Radikal Milan Veselinovic trazio od novog direktora iz redova SDP-a da kada stupi na duznost promijeni znak RTV (karta Sandzaka). Kakoa sam ja informisan, reako je nesto ovako: Maknite nam onu AFRIKU, a Bosnjacki junaci pognuse glave! To je valjda znak da su mudri

Nedjelja, 14. Novembar 2004

POLITICKA VLAST U NOVOM PAZARU

Ocigledno si se ufuro u moj prethodni post pa mi odgovaras istom merom, a nista mi nisi reko. Evo procitaj tvoj post i reci mi jel u njemu dokazana tvoja i smekerova pausalna analogija. Obzirom da trazite neki racionalan (logican) zakljucak ja sam na onaj nacin objasnio, a sandokan to i statisticki dokazo. Smekeru: drago mi je da si napokon resio da nesto i proveris. Kad pocnes i malo da rasmisljas o njima, otrgnut od politickih uticaja to ce izac na hair, insallah. Pre nego sto pocnete da razmi...

Subota, 13. Novembar 2004

Preporucite knjigu...

Nedavno sam citao kritiku te knjige na balkanmedia. Zvuci interesantno. A moja topla reporuka je knjiga od Resada Kadica: "Hadzi lojo". Ako zelite da upoznate zivot, tradiciju, ljude u Bosni za vreme okupacije od Austrougara, kroz izvrsnu pricu o Hadzi loji vodji ustanika protiv Austroguarske okupacije BiH. Knjiga je zivi dokaz da se s amo okolnosti menjaju, ljudi ostaju isti (ako ne i gori). Moze se naci u gradskoj biblioteci.

Sta trenutno slusate?

tik-tak mixam sa coolerom

Sufizam - derviši

Citirano ja bate mislim da si ti jehovin svjedok Sa ovom me recenicom stavljas u jedan Hamletovski polozaj. Pitam se dal da ti dam kratak i jednostavan odgovor, prikladan ovom mubarek danu ili da ti uzvratim istom merom. Obzirom da je Bajram reci cu ti samo da nisam Jehovin Svedok. Deklariso sam se ko musliman, kolko sam ispravan stvarno ne znam.. a ti ako nesto znas ti mi javi. Ali posalji mi PM, ovaj put. Jer opet to je privatno. (o) U pravu si za jedno. Tekst sam skinuo sa interneta forum is...

POLITICKA VLAST U NOVOM PAZARU

Primetno je da pojedinci i dalje ne mogu da prihvate realnost, ogradicu se od fingersa, ovom prilikom. Jer i pored primetnog otezanja, uvidja i smislao. Sto cini mi se sad i nije toliko tesko uvidet. A mr. and-yu-prajsa sto teze o nemogucem poredjenju Novog Pazara i Priboja, bez skoro ikakvog obrazlozenja negira, podsecam da jos uvek nije dokazana (da su u koaliciju). U svakom slucaju ako je polazna pretpostavka netacna, nemoguca je ikakva rasprava, a ako se pritom iskljucuje svaka analogiju sa ...